Προς το περιεχόμενο

iPhone 12 Pro & Pro Max: Με 5G, εκπληκτικές κάμερες και ανανεωμένο σχεδιασμό, τα ισχυρότερα φετινά iPhone


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 268
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 hours ago, Crash24 said:

Το iPhone 12 θα κυκλοφορήσει πρώτα στις ΗΠΑ στις 23 Οκτωβρίου με τιμή 999$, σε 4 χρώματα: χρυσό, ασημί, γκρι και μπλε.

Το iPhone 12 Pro θα κυκλοφορήσει πρώτα στις ΗΠΑ στις 20 Νοεμβρίου με τιμή 1099$, σε 4 χρώματα: χρυσό, ασημί, γκρι και μπλε.

23/10 το 12 και το 12Pro. 13/11 το Pro Max και το Mini

Phone 12

Available October 23rd

iPhone 12 mini

Available 11.13

 

iPhone 12 Pro

Available October 23rd

iPhone 12 Pro Max

Available 11.13

Επεξ/σία από CheOnWeb
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, desertman είπε

Γαμω την φτώχεια μου. 

Ένα Pro Max του γούσταρα πολύ! 

 

Συγνώμη κι όλας, αλλά πως θα άλλαζε την καθημερινότητά σου ένα Pro Max;
Τι θα σου προσέφερε, που είναι τόσο σημαντικό, αν είχες ας πούμε τα 1300€ να το αγοράσεις. 

  • Like 6
  • Thanks 1
  • Confused 3
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, CheOnWeb είπε

Phone 12

Available October 23rd

iPhone 12 mini

Available 11.13

iPhone 12 Pro

Available October 23rd

iPhone 12 Pro Max

Available 11.13

Σε ευχαριστώ για την επισήμανση, διορθώθηκε :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

αν ειχε 120hz θα το αναβαθμιζα ξεκαθαρα

Ε και εγω και για να πω την αληθεια ηταν το feature που περιμενα περισσοτερο εφόσον περναω την ωρα μου στην οθονη, το ειχα σιγουρακι το ProMotion display tbh :P , 5g δεν εχουμε ακομα (και προσωπικα βρισκω τις ταχυτητες του 4g μια χαρα για την χρηση που κανω) και η καμερα επισης με καλυπτει απολυτα.

Νομιζω του χρονου εφοσον στρωσει και η παραγωγη θα δουμε πιο ολοκληρωμένη προταση με αρκετες αλλαγες και πιθανοτατα ακριβοτερη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Apple on Congress: "Δεν περιλαμβάνει φορτιστή και ακουστικά για την μείωση του αποτυπώματος του περιβάλλοντος" 

Apple on Board: "Ανακοινώνει νέο τύπο φόρτισης, αναβιώνοντας το παλαιότερο πρότυπο MagSafe για όλες τις εταιρείες να βγάλουν καινούργιους φορτιστές (που δεν ρυπαίνουν?) και να βγάλει λεφτά απο τα royalties". 

Σιγά μη πλήρωνε royalties (Qi) χωρίς να βγάλει λεφτά.  

Επεξ/σία από Agmourk
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, ADHD είπε

Ε και εγω και για να πω την αληθεια ηταν το feature που περιμενα περισσοτερο

Δυστηχως ειναι μεγαλη ξενερα να μην εχει εστω 90hz, η διαφορα σε cpu k μνημη δε θα φανει σε σχεση με το high refresh rate που ειναι τοσο smooth εστω για να κανεις και τα βασικα στο home screen.  Aλλα ετσι πως πουλανε τα κινητα αυτα Αμερικη και Ευρωπη, βλεπω τετοιες οθονες σε 3 χρονια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, johniem είπε

Συγνώμη κι όλας, αλλά πως θα άλλαζε την καθημερινότητά σου ένα Pro Max;
Τι θα σου προσέφερε, που είναι τόσο σημαντικό, αν είχες ας πούμε τα 1300€ να το αγοράσεις. 

Έλα ρε μαν. Αστειεύομαι. Αν ήμουν αρκετά πλούσιος μπορεί και να το έπαιρνα. 

Τώρα είμαι υπέρ ευχαριστημένος με ένα Redmi Note 9 Pro αλλά προφανώς το iPhone είναι πολύ καλύτερο. Ειδικά στον τομέα της φωτογραφίας. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό ως χαρακτηριστικά και ποιότητα η τουλάχιστον έτσι παρουσιάζεται (στήν παρουσίαση είναι μάστορες),βέβαια η τιμή παραμένει υψηλή για αυτά που προσφέρει αν αποφάσιζαν και την έριχναν σαν πουλούσε σαν ζεστό ψωμάκι 💰 Μπαταρία δεν βλέπω να αναφέρουν πουθενά,μήπως δεν έβαλαν ούτε και τώρα αξιόλογη μπαταρία ?  🤔

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, dhmhtrhs79 είπε

Περιμενα πως κ πως να δωσουν λιγο παραπάνω οπτικο ζουμ (εστω 3x) για να ξαναγυρίσω σε apple μετα το p30 pro. Δυστυχως το ζουμ ειναι ιδιο στο μικρο pro και μολις 2.5 στο μεγαλο. Επισης με χαλασε που φετος διαφοροποιηθηκε το μικρο απο το μεγαλο pro στις καμερες. Δεν θελουμε παντοφλα ρε γαμωτο. Αφου το ζουμ τους ειναι σχεδον ανυπαρκτο παιζει κ να παω στο απλο 12 ισως και στο mini. Σε καλο θα μου βγει. Για εμενα ψιλοακυρωσαν το 12 pro (6.1) τουλαχιστον για τη διαφορά που θέλει απο το απλο 12αρι. Με τοση διαφορα παιρνω το απλο κ κραταω και το p30 pro για οποτε θελω μπανιστηρι 😂

Το μεγάλο έχει 5x zoom. Το απλό pro κάπου έχω διαβάσει για 4x. Εντάξει δεν είναι και 100x αλλά προχωράει το θέμα. 

4E4B4A63-9EEB-4111-BDA6-93BA249D4F41.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, desertman είπε

Έλα ρε μαν. Αστειεύομαι. Αν ήμουν αρκετά πλούσιος μπορεί και να το έπαιρνα. 

Τώρα είμαι υπέρ ευχαριστημένος με ένα Redmi Note 9 Pro αλλά προφανώς το iPhone είναι πολύ καλύτερο. Ειδικά στον τομέα της φωτογραφίας. 

Μεγάλε το ίδιο κινητό έχουμε.. Φοβερό στα πάντα... Όσο για τα iPhone, απλά δεν έχουν ανταγωνιστή, και κάτι τελευταίο, εκνευρίζομαι όταν ακούω για 90 και 120hz οθόνη, που μέχρι πέρσι δεν το ήξερε κάνεις, και φέτος έγινε ξαφνικά must, δεν μπορούν χωρίς αυτό.. Στο κάτω κάτω στα iPhone δεν καταλαβαίνεις αυτήν την διαφορά, πάντα είναι smooth, χρειάζεται πιο πολύ στα Android...

  • Like 6
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμφανισιακά περίμενα μικρότερο notch. Αυτο ειναι το αρνητικό ενός κατ τα αλλα υπέροχου design. Επισης, το μπλε χρώμα σκοτώνει. 

Μειον η ελλειψη usb c. Μα παμε 2021 ρε φίλε, εχουμε στα mac, στα ipad, βάλε και στα iPhone, Τουλαχ στα Pro!! 

Καλα δε βρίσκω κανενα λόγο να μιλήσω για ταχύτητα, προφανώς θα σκοτώνει αυτά ειναι δεδομένα. 

Στα των καμερών ξέρουμε αν μεγάλωσε το εύρος της σελφι? Βασικά μάλλον δεν το λέω σωστά.... αν έγινε πιο ευρυγώνια εννοω. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, najinblue3 είπε

Δυστηχως ειναι μεγαλη ξενερα να μην εχει εστω 90hz, η διαφορα σε cpu k μνημη δε θα φανει σε σχεση με το high refresh rate που ειναι τοσο smooth εστω για να κανεις και τα βασικα στο home screen.  Aλλα ετσι πως πουλανε τα κινητα αυτα Αμερικη και Ευρωπη, βλεπω τετοιες οθονες σε 3 χρονια. 

Καλα 3η-4η χρονια με την ιδια οθονη δεν παιζει να μεινουν το θεωρω απιθανο, του χρονου θα εχει στανταρακι 90-120hz Pro Motion αλλιως θα φανε τρελο κραξιμο. Η διαφορα απο τα 60hz ειναι τεραστια και απο τη στιγμη που εχει μπει στα ipad θεωρω οτι απλα δεν μπορεσαν ισως λογο covid/θεματα με την μπαταρια αλλιως θα ειχαν βαλει στανταρ.

 

10 ώρες πριν, koula25 είπε

Μεγάλε το ίδιο κινητό έχουμε.. Φοβερό στα πάντα... Όσο για τα iPhone, απλά δεν έχουν ανταγωνιστή, και κάτι τελευταίο, εκνευρίζομαι όταν ακούω για 90 και 120hz οθόνη, που μέχρι πέρσι δεν το ήξερε κάνεις, και φέτος έγινε ξαφνικά must, δεν μπορούν χωρίς αυτό.. Στο κάτω κάτω στα iPhone δεν καταλαβαίνεις αυτήν την διαφορά, πάντα είναι smooth, χρειάζεται πιο πολύ στα Android...

Δηλαδη υποθετεις οτι τοσα χρονια που ειμαστε gamers με 144/240hz οθονες τωρα μαθαμε για την διαφορα που κανουν τα 60 > 120?? :P Τι σχεση εχει το παντα smooth? μπερδευεις την αποκριση του OS με το refresh rate.. Αν ηταν ετσι γιατι την εβαλαν στο iPad? δεν ηταν αρκετα smooth?

 

  

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...