Προς το περιεχόμενο

iPhone 12 Pro & Pro Max: Με 5G, εκπληκτικές κάμερες και ανανεωμένο σχεδιασμό, τα ισχυρότερα φετινά iPhone


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αναφορά σε κείμενο

Εδώ αξίζει να σημειωθεί πως στη συσκευασία δεν θα περιλαμβάνονται φορτιστής και ακουστικά, με σκοπό τη μείωση της ρύπανσης του περιβάλλοντος, όμως οι συσκευές διαθέτουν συμβατότητα με τα αξεσουάρ της προηγούμενης γενιάς.

Μετάφραση: Χεστήκαμε για τη ρύπανση του περιβάλλοντος, σκοπός είναι η απολύμανση της τσέπης απο περιττά λεφτά :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, Babis_allos said:

Α γενικότερη ηταν αυτή η μείωση; Κοίταγα πρόσφατα να πάρω αυτοκίνητο Γερμανία και είδα την μείωση αλλά είχα την εντύπωση ότι ηταν μόνο για ηλεκτρικά/plug in αυτοκίνητα. Νόμιζα ότι ηταν κομμάτι των μέτρων για προώθηση ηλεκτροκίνητων... όχι γενικότερο της αγοράς.

Δεν λέει συγκεκριμένα, οπότε υποθέτω ότι είναι γενικό.

https://tradingeconomics.com/germany/sales-tax-rate

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, CheOnWeb είπε

Δεν λέει συγκεκριμένα, οπότε υποθέτω ότι είναι γενικό.

https://tradingeconomics.com/germany/sales-tax-rate

Γενικότερο είναι σίγουρα. Απλά επειδή είχαν κι άλλα μέτρα για τα ηλεκτροκίνητα και είδα κι αυτό εγώ υπέθεσα ότι ηταν για τον ίδιο λόγο.

Πάντως τώρα βγάζουν και πιο πολύ νόημα οι Γερμανικές τιμές που φαίνονται "περίεργες" (πχ το περίεργο 1217.50 προέρχεται από την μείωση ΦΠΑ σε τιμή 1217.50*1.19/1.16 = 1249 Ευρώ) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είδες πως δούλεψαν τα leaks, τώρα που το ξέραμε εδώ και 2 μήνες δεν μας έτσουξε τόσο που δεν θα έχει τον φορτιστή στο κουτί!

Πριν δώσει ο καθένας πόνο όμως κάτσε να δεις πως και οι υπόλοιποι θα ακολουθήσουν στα επόμενα flagships.

Και USB-C μάλλον όχι φέτος για να δώσουμε επιπλέον κίνητρο στον κόσμο να αγοράσει τον νέο γαματο ασύρματο φορτιστή μας!

Δεν λέω, οποίος έχει ήδη φορτιστή ας τον χρησιμοποιήσει, απλά ας ανακοίνωναν κάποιο πρόγραμμα έκπτωσης στον φορτιστή αν πάρεις iPhone 12 για όποιον τον χρειάζεται. edit: Ντάξει, παραδέχομαι σε τιμές skroutz δεν είναι πολύ εφαρμόσιμο, είχα στο νου μου αγορά από επίσημους μεταπωλητές.

Κατα τα αλλά διόλου άσχημο όπως και τα non pro μοντέλα, και ευτυχώς έφτιαξαν την αρχική χωρητικότητα.

Επεξ/σία από Charalamos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Άρα αν κατάλαβα καλά, το pro max εκτός από το μεγαλύτερο μέγεθος, υπερισχύει σημαντικά από το 12 pro και στον σενσορα της κάμερας που είναι μεγαλύτερος και έχει το σύστημα της σταθεροποίησης (ενώ το 12 pro το έχει στους φακούς)? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tolisrx8 είπε

Iphone 12 pro

Οθόνη 120 hz= όχι

Mικροτερο notch= όχι

Μεγαλύτερη μπαταρία =όχι

Αναβάθμιση από 11 pro = όχι … 

 

 

Σχεδόν σε όλους δεν μας αρέσει το notch. Δεν έχετε καταλάβει όπως με το home button Apple has to differentiate? Το κοιτάς και ξέρεις ότι είναι iphone. Εμένα προσωπικά μου αρέσει και από X θα πάω στο 12. Μετά από 3 χρόνια και ατελείωτη χρήση έβγαλε τα λεφτά του με το παραπάνω. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, karamazov_th είπε

Τα ισχυρότερα φετινά iPhone λέει ο τίτλος.... Φτάσαμε να θεωρείται επιτυχία το επόμενο μοντέλλο να είναι πιο ισχυρο από το προηγούμενο... Τρελό ινοβεσιο λέμε...

Τα ισχυρότερα φετινά iPhone λέει αναφερόμενο στα iPhone Pro και iPhone Pro Max που είναι ισχυρότερα από τα άλλα πάλι φετινά iPhone (Mini και 12). Δεν κάνει σύγκριση με παλαιότερα iPhone. 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, polaki είπε

Επειδή έχω χειριστεί το ipad που λες, με το χέρι στην καρδιά θα πω ότι αν δεν μου το ΕΛΕΓΕ κάποιος εκείνη τη στιγμή δεν θα το καταλάβαινα. Το δε iPad μπαίνει σε 120hz μόνο όταν πιστεύει ότι χρειάζεται, σε απότομο scroll κυρίως. Σε όλες τις άλλες φάσεις οκ NICE TO HAVE, αλλά όχι ότι αξίζει ο ντόρος της καραμέλας που έχει γίνει από όλους.... γνώμη μου πάντα βέβαια.

Βασικά στο iPad η μεγαλύτερη χρησιμότητα των 120hz που έχω από το 2017 είναι για το Apple pencil. Η αίσθηση με Apple Pencil σε 60hz είναι... περίεργη... Ειδικά αν το έχεις χρησιμοποιήσει στα 120. Και 240Hz να βγάλουν, το συγκεκριμένο κομμάτι είναι χρήση στην οποία ακόμη και στα 240Hz θα την δείς την διαφορά απ τα 120 (πιστεύω). 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 minutes ago, varatasis said:

Όντως...είναι σαν να Παραγγέλνεις κοτόπουλο και να στο φέρνουν Άψητο γιατί θα λένε έχει κουζίνα ας το ψήσει στην κουζίνα του

Όταν το παραγγέλνεις ωμό από το ΑΒ το θέλεις να το ψήσεις στην κουζίνα σου. Έχει και online o ΑΒ. Παραγγέλνεις και από iphone.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, dhmhtrhs79 είπε

Περιμενα πως κ πως να δωσουν λιγο παραπάνω οπτικο ζουμ (εστω 3x) για να ξαναγυρίσω σε apple μετα το p30 pro. Δυστυχως το ζουμ ειναι ιδιο στο μικρο pro και μολις 2.5 στο μεγαλο. Επισης με χαλασε που φετος διαφοροποιηθηκε το μικρο απο το μεγαλο pro στις καμερες. Δεν θελουμε παντοφλα ρε γαμωτο. Αφου το ζουμ τους ειναι σχεδον ανυπαρκτο παιζει κ να παω στο απλο 12 ισως και στο mini. Σε καλο θα μου βγει. Για εμενα ψιλοακυρωσαν το 12 pro (6.1) τουλαχιστον για τη διαφορά που θέλει απο το απλο 12αρι. Με τοση διαφορα παιρνω το απλο κ κραταω και το p30 pro για οποτε θελω μπανιστηρι 😂

Να πάρεις ένα ζευγάρι κιάλια. Θα σου έρθει φθηνότερα!!!

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 128 gb καλά έκανε κ τα έβαλε καιρός ήταν.. Φορτιστή κ ακουστικά φάουλ κανει πιστεύω..  Οι τιμές απο όλες τις εταιρείες έχουν ξεφύγει δυστυχώς...  Σίγουρα θα είναι δυνατό κ ας μη τη συμπαθώ ιδιαίτερα... 

 

Of topic Να ρωτήσω κάτι άσχετο... Πείτε μ εναν λόγο που κάποιος θα αγόραζε στα 1200 το 11 pro max  10-15 μέρες πιο πριν... ξέρω άνθρωπο για αυτό το ρωτάω να μου πείτε τη γνωμη σας...  Γιατί εγώ δεν μπορώ να το καταλάβω.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, varatasis είπε

Βρε πόση διαφορά έχει 60 στα 90 η 120; Όταν κοιτάω το s20 που είναι στα 120 κ κοιτάω μετά την οθόνη μου (iPhone X) δεν βλέπω διαφορά 

Η δεν έχει ενεργοποιηθεί ή απλά πάρε iphone πάλι γιατί μέχρι εκεί καταλαβαίνεις. Μόλις το βάλει μετά από 3 χρόνια που τα έχουν όλοι θα πείτε WOW 💡 💡 💡  Innovation..! Θα μας τρελάνετε εδώ μέσα.. 

 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...