Προς το περιεχόμενο

iPhone 12 Pro & Pro Max: Με 5G, εκπληκτικές κάμερες και ανανεωμένο σχεδιασμό, τα ισχυρότερα φετινά iPhone


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, smoothjimmy27 είπε

Το μεγάλο έχει 5x zoom. Το απλό pro κάπου έχω διαβάσει για 4x. Εντάξει δεν είναι και 100x αλλά προχωράει το θέμα. 

4E4B4A63-9EEB-4111-BDA6-93BA249D4F41.jpeg

Δεν ειναι 4x ουτε 5x. Το λενε μαρκετινιστικα συγκρινοντας το με την ultra wide που ειναι 0.5x. Οπότε στο μικρο pro παραμένει 2x οπως περυσι και στη παντοφλα πηγε απο 2x σε 2.5x. Κουραφεξαλα δηλαδη. 2 χρονια πριν το mate 20 pro ειχε 3x οπτικο χωρις περισκοπιο. 

  • Like 3
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 268
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

8 λεπτά πριν, ELMastas είπε

Καλό ως χαρακτηριστικά και ποιότητα η τουλάχιστον έτσι παρουσιάζεται (στήν παρουσίαση είναι μάστορες),βέβαια η τιμή παραμένει υψηλή για αυτά που προσφέρει αν αποφάσιζαν και την έριχναν σαν πουλούσε σαν ζεστό ψωμάκι 💰 Μπαταρία δεν βλέπω να αναφέρουν πουθενά,μήπως δεν έβαλαν ούτε και τώρα αξιόλογη μπαταρία ?  🤔

Αν θυμάμαι καλά το περσινό pro max ήταν το καλύτερο τηλέφωνο σε αυτονομία .

 Κάνω λάθος ;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, margaritagr είπε

Στα των καμερών ξέρουμε αν μεγάλωσε το εύρος της σελφι? Βασικά μάλλον δεν το λέω σωστά.... αν έγινε πιο ευρυγώνια εννοω. 

Δεν ξερω αν το ειχες δουλεψει καθολου το 11αρι, αλλα αν στη σελφι το γυρνούσες οριζοντια γινοταν πιο ευρυγωνια η σελφι. Σε περίπτωση που δεν το ηξερες το λέω. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, dhmhtrhs79 είπε

Δεν ειναι 4x ουτε 5x. Το λενε μαρκετινιστικα συγκρινοντας το με την ultra wide που ειναι 0.5x. Οπότε στο μικρο pro παραμένει 2x οπως περυσι και στη παντοφλα πηγε απο 2x σε 2.5x. Κουραφεξαλα δηλαδη. 2 χρονια πριν το mate 20 pro ειχε 3x οπτικο χωρις περισκοπιο. 

Θα το εξακριβώσουμε σύντομα νομίζω. Οι διάσημοι youtubers θα το έχουν day one στα χερια τους όποτε θα δούμε τι θα πεχτει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μεταξύ 11pro και 12mini πιο προτείνετε δεδομένου ότι θα έχουν πάνω κάτω ίδια τιμή και θέλω μικρό. Οι κάμερες εκτός τον τηλεφακό έχουν διαφορές;

Επεξ/σία από Taxkos22
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, smoothjimmy27 είπε

Θα το εξακριβώσουμε σύντομα νομίζω. Οι διάσημοι youtubers θα το έχουν day one στα χερια τους όποτε θα δούμε τι θα πεχτει. 

Στο λεω ειναι 100% σιγουρο θα το δεις. Και δεν το λεω με κακια. Περιμενα πως κ πως ενα κλικ μεγαλυτερο ζουμ. Με ενδιαφέρει η φωτογραφια κυριως για αυτο κ η ενσταση μου. Δυσκολεύομαι να αποχωριστω το p30 pro με το 5x. Ειμαι σίγουρος οτι με ενα 3x οπτικο κ καλθτερο software το iphone θα πλησιαζε πολυ στο αποτέλεσμα του p30 pro και χωρις περισκοπιο. Αλλα μάλλον το κρατάνε για του χρονου. Εγω δεν κρατιέμαι ομως και σίγουρα θα παρω ενα 12αρι, απλα μου κόπηκε η φορα για το 12 Pro. Το pro max δεν με ενδιαφερει προσωπικα, με το ζορι αντεχω τo huawei, δεν παω σε μεγαλυτερο. 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, PantelisPt είπε

Μπορεί να λέμε διάφορα για την Apple.....αλλά οι κερατάδες ξέρουν να παρουσιάζουν καλύτερα από όλους.

οι αμερικανοι στα σοου πρώτοι είναι, δες και wwe, NBA. Απο ουσία τίποτα όμως

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Chris_BMW είπε

Α δηλαδή πέρσι που είχαν πάλι ultra wide και έλεγαν 2x ήταν δυο 2x ενώ φέτος που λένε 4x είναι πάλι 2x ..

 

Σε παω ενα στοιχημα αν θες φιλε. Και αν δεις καλυτερα στο 12 pro λεει 52mm focal length δηλαδη ιδιο με περυσι και στο 12 pro max 65mm 2.5x optical (οι ιδιοι το γραφουν ξεκαθαρα). Οποτε καλύτερα να μασας παρα να μιλας (αν δεν ξέρεις). Αν ειχε 4x και 5x θα ειμαι ο πρώτος που θα το παρει αλλα τσαμπα ελπιζεις. 

 

image.png.c806519527abf0b5e87d7fa9ad52e0b1.png

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
58 λεπτά πριν, stiflerakos είπε

Όχι ότι λέει και πολλά αλλά παρολαυτα είμαι περίεργος να δω τι θα δείξουν τα αποτελέσματα του dxo mark. Το σύστημα καμερών νομίζω ότι κάνει παπάδες . 
Νεο chipset στα 5ΝΜ ! ! ! Κάτι μου λέει πως ο ανταγωνισμός θα φτάσει τις επιδόσεις του από το 2022 και μετά .

Εννοειται πως θα αλλάξω το 11 pro Max μου με το νέο 12 pro Max .....

Day one !

και ο νεος kirin με 5nm ερχεται

Επεξ/σία από Macosj
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...