Προς το περιεχόμενο

Αγορά 55άρας τηλεόρασης για gaming (xsx - ps5) και ταινίες


stelaraspavl

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 ώρες πριν, Paragontas-x είπε

Ξέρει κανείς αν η samsung qe55q80t υποστηρίζει 4k 120hz?

Μόλις την παρέλαβα και όταν βάζω στη κονσόλα xbox one s από την ανάλυση 4k 120hz μου  γυρίζει σε ανάλυση 1440.

Μάλλον θα είναι γιατί το xbox one s δεν υποστηρίζει 4k 120hz μιας και έχει hdmi 2.0 θήρα και όχι hdmi 2.1 που θέλει το 4k 120hz.

Απλά είπα να ρωτήσω και εδώ για επαλήθευση.

Το μικρο xbox οχι δεν ποστηριζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 310
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Alex1971 είπε

Το μικρο xbox οχι δεν ποστηριζει.

Δεν αναφέρεται καν σε series S. Μιλάει για το one S. Όντως δεν υποστηρίζει η κονσόλα 4Κ 120Hz. Στη συγκεκριμένη τηλεόραση νομίζω ότι το hdmi 2.1 υποστηρίζεται στην τέταρτη θύρα hdmi.

 

Εδώ να αναφέρω ότι προχθές παρέλαβα κι εγώ την Samsung Q80t 55'' και έχω πάθει σοκ. Την αγόρασα από Κωτσόβολο στα 900€. Πραγματικά εξαιρετική τηλεόραση. 

Επεξ/σία από stelaraspavl
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/11/2020 στις 1:22 ΜΜ, Paragontas-x είπε

Ξέρει κανείς αν η samsung qe55q80t υποστηρίζει 4k 120hz?

Μόλις την παρέλαβα και όταν βάζω στη κονσόλα xbox one s από την ανάλυση 4k 120hz μου  γυρίζει σε ανάλυση 1440.

Μάλλον θα είναι γιατί το xbox one s δεν υποστηρίζει 4k 120hz μιας και έχει hdmi 2.0 θήρα και όχι hdmi 2.1 που θέλει το 4k 120hz.

Απλά είπα να ρωτήσω και εδώ για επαλήθευση.

H TV υποστηριζει στη θυρα HDMI 4. Χτες την εβαλα σε λειτουργια για 1η φορα! Η εικονα σε 4Κ ειναι απιστευτη! Αν βλεπεις ομως απλα TV αντε να βρεις 4Κ...

Καλοριζικη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα,θα ηθελα την βοηθεια σας,θελω ν’αγορασω LG oled και ειμαι αναμεσα στα 3 μοντελα OLED55CX6LA - OLED55BX6LB - OLED55B9SLA.Ποια θα μου προτεινατε;

Επεξ/σία από coyote132003
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, coyote132003 είπε

Καλησπερα,θα ηθελα την βοηθεια σας,θελω ν’αγορασω LG oled και ειμαι αναμεσα στα 3 μοντελα OLED55CX6LA - OLED55BX6LB - OLED55B9SLA.Ποια θα μου προτεινατε;

CX Δαγκωτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλή χρόνια , χρόνια πολλά με υγεία εύχομαι. Πρόκειται να προβώ σε αγορά της sony xh9096 η 65 η 75. Την θεωρώ ως all around tv και λίγο future proof βέβαια απ ότι διαβάζω τα έχουν κάνουν λίγο θάλασσα με τα update 120hz και την οριζόντια συχνότητα και το διόρθωσαν αυξανοντας το sharpening. Δε ξέρω αν με πείθουν το «θα φτιαχτούν όλα με update» Απλά στη τιμή αυτή που ψάχνω δε βρίσκω αντάξια εκτός αν έχετε να προτείνετε κάτι άλλο..

Σε εφαρμογές Android παίζει κανονικά atmos δλδ αν κατεβάσω App plex.και παίξω από το severαπό μου θα βγάλει atmos και Dtsx?

Επεξ/σία από nosstrom
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...