Προς το περιεχόμενο

Γυαλιά οράσεως ΕΟΠΥΥ


GlyfadaTech

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 16/10/2020 στις 10:49 ΜΜ, dtzgr είπε

Στο eopyy.gov.gr υπάρχει η ηλεκτρονική υπηρεσία "φάκελος ασφάλισης υγείας". Μπαίνεις με κωδικούς τάξις και το ΑΜΚΑ σου.

Εκεί τα βλέπεις όλα. Στα ατομικά αιτήματα θα δεις πότε έκανες αίτημα αποζημίωσης για γυαλιά ή οποιοδήποτε άλλο λόγο στο παρελθόν, καθώς και πότε αποζημιώθηκες και πόσο.

εδώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 228
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 27/2/2021 στις 7:37 ΜΜ, MontzOlee είπε
             

08/01 υποβολή δικαιολογητικών και τίποτα ακόμα , .

με Εκαθαρισμένο & ούτε καν αριθμό απόφασης , να αγχωθώ ή άπλα πάμε όπως πρόειπε ο φίλος με ρυθμούς χελώνας ?

καλησπέρα , σήμερα μου έστειλαν μήνυμα ότι μου το ακύρωσαν το αίτημα γιατί : λείπει το μέρος της απόδειξης φορολογικής ταμειακής μηχανής με όνομα ασφαλισμένου και σφραγίδα ή η χειρόγραφη απόδειξη είσπραξης. 

αυτό μου έγραψαν ακριβώς, τι ακριβώς ανέβασα λάθος ? εκεί που έλεγε απόδειξη τι πρέπει να ανεβάσω ? την απόδειξη της ταμειακής μηχανής ή το μηχανογραφημένο από το μαγαζί ? ή και τα δυο ?

sos οποίος ξέρει παίδες !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, gatokoritso είπε

αναλυτική απόδειξη δεν σου έδωσαν?

εγώ την αναλυτική έβαλα μόνο αυτή εχω..

Όταν λες αναλυτική ; Έχω έχω αυτές τις δυο που θα ανεβάσω & αρχικά είχα ανεβάσει την (Α)

 

B13EF849-9A0A-4D63-BC37-66E99ED66214.jpeg

B23B5C40-3E3F-4347-8BFC-D11B54956A85.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δική μου απόδειξη είναι σαν τη β αλλά από πάνω γράφει όλα τα στοιχεία της α.

Σίγουρα πάντως χρειάζεσαι τη β γιατί γράφει απάνω τον αριθμό της απόδειξης. Αυτόν τον αριθμό τον είχε γράψει εμένα η οπτικός μέσα στη βέβαιωση εκτέλεσης της συνταγής. Μήπως να κάνεις ένα pdf που να έχεις και τα 2? Έτσι θα είσαι καλυμμένος.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, gatokoritso είπε

Η δική μου απόδειξη είναι σαν τη β αλλά από πάνω γράφει όλα τα στοιχεία της α.

Σίγουρα πάντως χρειάζεσαι τη β γιατί γράφει απάνω τον αριθμό της απόδειξης. Αυτόν τον αριθμό τον είχε γράψει εμένα η οπτικός μέσα στη βέβαιωση εκτέλεσης της συνταγής. Μήπως να κάνεις ένα pdf που να έχεις και τα 2? Έτσι θα είσαι καλυμμένος.

Καλημέρα και ευχαριστω για την απάντηση.

Εμένα το κατάστημα οπτικών στην βεβαίωση έχει γράψει τον αριθμό απόδειξης που εχει βγει από την ταμειακή μηχανή ήτοι 24149 αν δεις πιο πάνω. 
εχουν κάνει λάθος ; Έπρεπε να είναι αυτός από το Β χαρτί; Ή έπρεπε και στα 3 έγγραφα να είναι ίδιος ; (Απόδειξη ταμειακής - μηχανογραφημένη απόδειξη  & βεβαίωση οπτικού) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει αριθμό η απόδειξη αλλά δεν έχει όνομα...στο λόγο ακύρωσης σου ανεφερουν ότι δεν υπάρχει όνομα ή σφραγίδα. Θα ήταν λιγότερο πολύπλοκα τα πράγματα αν είχαν τον ίδιο αριθμό και τα 2 θα έπερνες το β ως πιο αναλυτικό και θα ήσουν έτοιμος. Άρα ένωσε τα και στείλε τα αλλιώς ρίξε ένα τηλέφωνο στον οπτικό μήπως μπορούν να στα ενώσουν σε ένα αρχείο αυτοί. Δεν υπάρχει λόγος να ταλαιπωρήσε επειδή δεν σου έχουν δώσει μια αναλυτική απόδειξη με όλα τα στοιχεία😉 .

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, gatokoritso είπε

Έχει αριθμό η απόδειξη αλλά δεν έχει όνομα...στο λόγο ακύρωσης σου ανεφερουν ότι δεν υπάρχει όνομα ή σφραγίδα. Θα ήταν λιγότερο πολύπλοκα τα πράγματα αν είχαν τον ίδιο αριθμό και τα 2 θα έπερνες το β ως πιο αναλυτικό και θα ήσουν έτοιμος. Άρα ένωσε τα και στείλε τα αλλιώς ρίξε ένα τηλέφωνο στον οπτικό μήπως μπορούν να στα ενώσουν σε ένα αρχείο αυτοί. Δεν υπάρχει λόγος να ταλαιπωρήσε επειδή δεν σου έχουν δώσει μια αναλυτική απόδειξη με όλα τα στοιχεία😉 .

Ναι κατανοώ τι εννοείς , αν μπορείς ανέβασε μια φωτογραφία πως είναι η δικια σου με μια μερική απόκρυψη των στοιχείων να την δω εγώ αλλά και άλλοι εδώ μέσα που ίσως έχουν ή θα έχουν πρόβλημα ή μέσω ΠΜ σε παρακαλώ.

Πάντως εγώ έκανα ένα pdf και τις 2 αποδείξεις και τις ανέβασα εκ νέου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα μου έστειλαν sms για εγκριτικη απόφαση από τον ΕΟΠΥΥ, το επιβεβαίωσα και στην ιστοσελίδα λέει πλέον ότι έγινε εκκαθάριση ποσού 100€.

Λογικά θα δω εντός λίγων ημερών το ποσό στην τράπεζα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Kostas _mp είπε

Καλησπέρα σας. Μια ερώτηση. Μετά από πόσες μέρες φάνηκε ή αίτηση σας στο σύστημα? Ευχαριστώ προκαταβολικά 

 

Αν θυμάμαι καλά αμέσως φάνηκε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για την απάντηση. Εγώ έχω καταθέσει τα χαρτιά για το παιδί μού μέσω της εφαρμογής εδώ καί 2 βδομάδες και δεν μπορώ να δω την αίτηση 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει καποιος εμπειρια απο online αγορα?

Ψαχνω για καινουργιο σκελετο/φακους , εχω παρει την συνταγη απο οφθαλμιατρο και ψαχνω για καταστημα

Εχω πεσει πανω στο alensa, που εχει πολυ καλες τιμες, εχει καποιος εμπειρια? Απο οτι μου ειπαν στελνουν αποδειξεις και βεβαιωσεις για τον Εοππυ κανονικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/3/2021 στις 7:46 ΜΜ, vagsfyr είπε

Σήμερα μου έστειλαν sms για εγκριτικη απόφαση από τον ΕΟΠΥΥ, το επιβεβαίωσα και στην ιστοσελίδα λέει πλέον ότι έγινε εκκαθάριση ποσού 100€.

Λογικά θα δω εντός λίγων ημερών το ποσό στην τράπεζα.

Φίλε καλησπέρα!κι εγώ 10/3 έλαβα το μήνυμα και την ενημέρωση για την εκκαθάριση. Ωστόσο ακόμα χρήματα δεν έχω δεί...εσύ τα έχεις πάρει?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...