Προς το περιεχόμενο

Γυαλιά οράσεως ΕΟΠΥΥ


GlyfadaTech

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 228
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

4/3 έκανα την αίτηση ηλεκτρονικά, σήμερα μου ήρθε sms ότι 16/4 βγήκε απόφαση. Απορριπτική όμως, λόγω του ότι η απόδειξη του οπτικού κόπηκε 8 μέρες μετά την ημερομηνία λήξης της γνωμάτευσης του γιατρού - ενώ την παραγγελία των γυαλιών την είχα κάνει 10 μέρες πριν την λήξη - οπότε προσοχή και σε αυτό.

Επεξ/σία από swayback
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30/1 αιτηση,2/4 πηρε την εγκριση,αλλα απο οτι βλεπω γραφει "εκκαθαρισμενο" στην αιτηση.Λεφτα δεν μπηκαν ακομα,να ανησυχω η θελει και αυτο τον χρονο του?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, jimwalker είπε

Λεφτα δεν μπηκαν ακομα,να ανησυχω η θελει και αυτο τον χρονο του?

Αν εγκρίθηκαν δεν τα χάνεις. Εγώ πέρυσι τα πήγα ο ίδιος Φεβ και τα λεφτά μπήκαν Μάιο ή Ιούνιο, δε θυμάμαι ακριβώς

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΡΩΤΗΣΗ : ποσό καιρό έχουμε να υποβάλλουμε τα χαρτιά στην αρμόδια Υπηρεσία? Έκανα ηλεκτρονικά την υποβολή τον Ιανουάριο , αρχές Μαρτίου μου απάντησαν ότι τα δικαιολογητικά δεν γίνονται αποδεκτά για κάποιους λόγους , έκανα εκ νέου αποστολή των δικαιολογητικών και δεν έχω ενημέρωση.

Φοβάμαι μην μου τα επιστρέψουν πάλι και χάσω την προθεσμία. Καλύτερα να τα αποστείλω ταχυδρομικώς αν γίνεται να είμαι 100% σίγουρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 24/4/2021 στις 10:15 ΠΜ, jimwalker είπε

30/1 αιτηση,2/4 πηρε την εγκριση,αλλα απο οτι βλεπω γραφει "εκκαθαρισμενο" στην αιτηση.Λεφτα δεν μπηκαν ακομα,να ανησυχω η θελει και αυτο τον χρονο του?

Φυσικα και θελει και αυτο τον δικο του ξεχωριστο χρονο 😄

Απλα οταν εγκριθει μετα ξερεις οτι ειναι απλα θεμα χρονου και δεν υπαρχει κατι να κανεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/4/2021 στις 12:24 ΠΜ, InsertCoinToJoi είπε

αδερφια δεν εχω βιβλιαριο τραπεζης... χρονια εχω να πιασω στα χερια μου

μονο web banking τα κανω ολα...

τι επισυναπτω για να κανω δουλεια μου?

Απλά εκτυπώνεις ενα χαρτί απο το Ebanking σου , όπου φαίνεται ο λογαριασμός σου και το IBAN.

Ανάλογα την τράπεζα που έχεις το έχουν και σε άλλο σημείο. Συνήθως είναι στις "ρυθμίσεις" λογαριασμου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, vagos789 είπε

Φυσικα και θελει και αυτο τον δικο του ξεχωριστο χρονο 😄

Απλα οταν εγκριθει μετα ξερεις οτι ειναι απλα θεμα χρονου και δεν υπαρχει κατι να κανεις

προς ενημερωση,μπηκαν τα χρηματα τελος του μηνα..οποτε ολα καλα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
5 λεπτά πριν, anastasia1234456 είπε

καλησπερα Θα ήθελα αν υπάρχει κάποιος που γνωρίζει, την προηγούμενη εβδομάδα μου έστειλαν από τον εοπυ την έγκριση της αποζημίωσης των γυαλιών οράσεως 17/05 ημερομηνια δημιουργιας αρχειου τραπεζης μετα απο αυτο σε ποσες μερες θα δω τα χρηματα μου στην τραπεζα??

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα Θα ήθελα αν υπάρχει κάποιος που γνωρίζει, την προηγούμενη εβδομάδα μου έστειλαν από τον εοπυ την έγκριση της αποζημίωσης των γυαλιών οράσεως 17/05 ημερομηνια δημιουργιας αρχειου τραπεζης μετα απο αυτο σε ποσες μερες θα δω τα χρηματα μου στην τραπεζα??

δλδ δεν υπαρχει καποιος να μου απαντησει στο ερωτημα μου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 19/10/2020 στις 3:06 ΜΜ, esertas είπε

Να ρωτήσω και εγώ. Όπως φαίνεται έκανα αίτηση με πρωτόκολο για γυαλιά 6/2/2017 και πληρώθηκε 25/7/2017. Πότε κλείνω 4 χρόνια το 2021; Τον Φεβρουάριο η τον Ιούλιο;

και εγώ το ίδιο ερώτημα έχω. Θεώρησα δεδομένο ότι μετράει το αρχικό πρωτόκολο.

Τέλος πάντων, τώρα έχω ήδη κάνει την αίτηση και αναμένω να δω τι ισχύει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...