Προς το περιεχόμενο

Κτέο και πρόστιμο


sonikk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Joshua21 είπε

Και τι κάνει τώρα δλδ η τροχαία? :)

Πάνω από 35€ είναι εφικτό μόνο αν σε σταματήσει κλιμάκιο με φορητό αναλυτή καυσαερίων και σε βρει εκτός ορίων. Αν σε σταματήσει κάποιο όργανο (τροχαία, άμεση δράση ή ότι άλλο έχει δικαίωμα να βεβαιώνει παραβάσεις) και δεν έχεις κάρτα σε ισχύ τότε σου βεβαιώνει 35€.

Πίνουν καφέ, και βγαίνουν να κλείσουν τους δρόμους όταν είναι να κυκλοφορήσουν κάποιοι διάσημοι. Δε ζητάν κάρτα καυσαερίων. Επίσης δεν υπάρχουν πλέον κλιμάκια με φορητό αναλυτή.

Επεξ/σία από NiKoSmile
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 89
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ελεγχο καυσαεριων κανουν.

Στην Ιερα Οδο καθε πρωι που παω για δουλεια εχει στημενο βανακι και τροχαιους και σταματανε οχηματα για ελεγχο και προστιμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Εσύ να υποθέσω πως είσαι ο καφετζής που τους σερβίρεις καφέ όλη μέρα?

Στη Θεσσαλονίκη τροχαία βλέπεις μόνο σε κανένα σοβαρό ατύχημα, στις πορείες και στις μετακινήσεις διάσημων. Για τις θανατηφόρες εξατμίσεις δεν έχω δει κανένα έλεγχο εδώ και δεκαετία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, NiKoSmile είπε

Στη Θεσσαλονίκη τροχαία βλέπεις μόνο σε κανένα σοβαρό ατύχημα, στις πορείες και στις μετακινήσεις διάσημων. Για τις θανατηφόρες εξατμίσεις δεν έχω δει κανένα έλεγχο εδώ και δεκαετία. 

Κάτσε γιατί άλλο το ένα και άλλο το άλλο. Όντως η παρουσία της τροχαίας είναι πολύ μικρότερη από ότι κάποτε, αλλά δεν ισχύει το ότι δεν κάνει καθόλου ελέγχους όπως είχες γράψει πριν.

Επίσης για κάποιο καιρό όντως δεν υπήρχαν μικτά κλιμάκια, από φέτος όμως υπάρχουν ξανά, άλλο αν δεν τα έχεις πετύχει/προσέξει, δες ένα σχετικό άρθρο:

https://www.newsauto.gr/news/xana-stous-dromous-ta-mikta-klimakia-elegchon-gia-ta-kafsaeria/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Κάτσε γιατί άλλο το ένα και άλλο το άλλο. Όντως η παρουσία της τροχαίας είναι πολύ μικρότερη από ότι κάποτε, αλλά δεν ισχύει το ότι δεν κάνει καθόλου ελέγχους όπως είχες γράψει πριν.

Επίσης για κάποιο καιρό όντως δεν υπήρχαν μικτά κλιμάκια, από φέτος όμως υπάρχουν ξανά, άλλο αν δεν τα έχεις πετύχει/προσέξει, δες ένα σχετικό άρθρο:

https://www.newsauto.gr/news/xana-stous-dromous-ta-mikta-klimakia-elegchon-gia-ta-kafsaeria/

Το άρθρο είναι από το Δεκέμβριο του 2019. Μέχρι στιγμής έλεγχο καυσαερίων δεν έχουμε δει στην πόλη, και είμαστε αρκετοί επαγγελματίες που κυκλοφορούμε όλη μέρα. Εκτός και αν βγαίνουν μετά τις 21:00 για ελέγχους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το άρθρο 55 του 4530 προβλέπει πρόστιμο 150 ευρώ μέσω εφορίας. Το σύστημα έχει ξεκινήσει διασταυρώσεις από 1/10/2019. Το ότι δεν έχει έρθει ακόμα σε κάποιους και έχει έρθει σε άλλους είναι γιατί υπάρχουν 1 εκατομμύριο αυτοκίνητα χωρίς κτέο. Σιγά σιγά θα διασταυρωθούν όλα.

Αναφορά σε κείμενο

 

Άρθρο 55 – Τροποποίηση του άρθρου 18A του ν. 3446/2006

1. Οι παράγραφοι 3 και 4 του άρθρου 18A του ν. 3446/2006 αντικαθίστανται ως εξής:

«3. Πρόστιμο ύψους εκατόν πενήντα (150) ευρώ, το οποίο βεβαιώνεται ταμειακά από την φορολογική διοίκηση και εισπράττεται κατά τις διατάξεις του ΚΕΔΕ επιβάλλεται από το Υπουργείο Υποδομών και Μεταφορών στους ιδιοκτήτες οχημάτων για τα οποία συμπληρώνεται χρονικό διάστημα:
α. έξι (6) μηνών από την καταληκτική ημερομηνία εμπρόθεσμης διενέργειας περιοδικού τεχνικού ελέγχου,
β. έξι (6) μηνών από την ημερομηνία κατά την οποία υποχρεούνται, σύμφωνα με τις περιπτώσεις στ΄ και ζ΄ της παραγράφου 4 του άρθρου 5 του ν. 1350/1983 (Α΄ 55), να υποβληθούν αντί του επαναληπτικού ελέγχου σε αρχικό έλεγχο.
Το πρόστιμο επιβάλλεται κάθε φορά που προκύπτει από τη διαδικασία εντοπισμού, όπως αυτή προβλέπεται στην κοινή υπουργική απόφασης της παραγράφου 4, ότι οι παραβάτες δεν συμμορφώνονται με την υποχρέωση προσκόμισης των οχημάτων τους σε Κ.Τ.Ε.Ο. για τη διενέργεια του τεχνικού ελέγχου.
Σε όσους επιβάλλεται το ανωτέρω πρόστιμο δεν επιβάλλεται το πρόστιμο της παραγράφου 4 του άρθρου 86 του Κώδικα Οδικής Κυκλοφορίας (ν. 2696/1999 Α΄ 57)

4. Με κοινή απόφαση των Υπουργών Οικονομικών και Υποδομών και Μεταφορών ορίζεται ο τρόπος πληρωμής του μειωμένου πρόσθετου τέλους της παραγράφου 1, τα όργανα, η διαδικασία και ο τρόπος πληρωμής του προστίμου της παραγράφου 3, ρυθμίζονται τα σχετικά με τις διασταυρώσεις αρχείων για τον εντοπισμό των εκπρόθεσμων σε τεχνικό έλεγχο οχημάτων και κάθε άλλο θέμα σχετικό με την εφαρμογή του παρόντος.».
2. H ισχύς του παρόντος άρθρου αρχίζει έξι (6) μήνες από τη δημοσίευση του παρόντος νόμου στην Εφημερίδα της Κυβερνήσεως.

 

 

Εδώ παρατηρούμε όμως και την αιλληνεζικη νοοτροπια του οτι πρεπει να υπάρχει πάντα καποιος απο πανω σου και να σε απειλει με προστιμα για να κανεις το σωστο. Μονος σου πρεπει να ενδιαφερθεις να συντηρεις σωστα το αυτοκινητο σου στο οποιο βαζεις μεσα και την οικογενεια σου και τους φιλους σου. Ακομα και μονος σου να εισαι πρεπει να το συντηρεις σωστα για να μην εισαι επικινδυνος για τους αλλους. Ελεος με τη νοοτροπια "αν δεν με πιασουν δεν κανω τιποτα" και οταν σε πιανουν αρχιζεις την κλαψα. 

Επεξ/σία από WireFire
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, WireFire είπε

Το άρθρο 55 του 4530 προβλέπει πρόστιμο 150 ευρώ μέσω εφορίας. Το σύστημα έχει ξεκινήσει διασταυρώσεις από 1/10/2019. Το ότι δεν έχει έρθει ακόμα σε κάποιους και έχει έρθει σε άλλους είναι γιατί υπάρχουν 1 εκατομμύριο αυτοκίνητα χωρίς κτέο. Σιγά σιγά θα διασταυρωθούν όλα.

Αυτό στα bold πως ακριβώς προκύπτει? Μπορείς να το επιβεβαιώσεις κάπως? Εγώ έχω να σου δείξω βεβαιωμένα πρόστιμα που προέκυψαν από τις διασταυρώσεις ανασφάλιστων οχημάτων, εσύ έχεις να μου δείξεις κάποιο πρόστιμο που προέκυψε από διασταύρωση οχημάτων που δεν είχαν περάσει ΚΤΕΟ?

Ή έστω έχεις να παραθέσεις μια είδηση, ένα άρθρο, οτιδήποτε, ή θα πρέπει να αρκεστούμε στο λόγο σου?

Επίσης το ότι υπάρχουν ένα εκατομμύριο αυτοκίνητα χωρίς ΚΤΕΟ άρα δεν μπορούν να βεβαιωθούν πρόστιμα σε όλα μαζί δεν στέκει, στα ανασφάλιστα μια χαρά βεβαιώθηκαν σε όλους ταυτόχρονα παρόλο που ήταν ενάμιση εκατομμύριο.

26 λεπτά πριν, WireFire είπε

Εδώ παρατηρούμε όμως και την αιλληνεζικη νοοτροπια του οτι πρεπει να υπάρχει πάντα καποιος απο πανω σου και να σε απειλει με προστιμα για να κανεις το σωστο. Μονος σου πρεπει να ενδιαφερθεις να συντηρεις σωστα το αυτοκινητο σου στο οποιο βαζεις μεσα και την οικογενεια σου και τους φιλους σου. Ακομα και μονος σου να εισαι πρεπει να το συντηρεις σωστα για να μην εισαι επικινδυνος για τους αλλους. Ελεος με τη νοοτροπια "αν δεν με πιασουν δεν κανω τιποτα" και οταν σε πιανουν αρχιζεις την κλαψα. 

Για την άλλη "αιλληνεζικη" νοοτροπία του κράτους που λέει πως "εφόσον είμαι ανίκανο να κάνω πραγματικούς ελέγχους και να εντοπίσω τα οχήματα που κυκλοφορούν ανασφάλιστα ή χωρίς ΚΤΕΟ, ας κάνω ηλεκτρονική διασταύρωση ώστε να επιβάλλω πρόστιμα σε όλα άσχετα αν κυκλοφορούν", έχεις να πεις κάτι? Όχι τίποτα άλλο αλλά επικίνδυνο είναι το ασυντήρητο και με ελλείψεις αυτοκίνητο που κυκλοφορεί στους δρόμους, και όχι αυτό που βρίσκεται στις λίστες κυκλοφορούντων οχημάτων της ΑΑΔΕ.

Τους πραγματικούς παραβάτες θα έπρεπε να κυνηγάνε, όχι τους εν δυνάμει, το πραγματικό πρόβλημα είναι η ανικανότητα του κράτους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

σε χωρες Ευρωπης, με το που παιρνει το οχημα αδεια τοτε φακελωνεται ηλεκτρονικα:

τα παντα πανε σε ασφαλιστικες/ΚΤΕΟ/Τροχαια/ΔΟΥ

για το ΚΤΕΟ οταν ειναι να περασεις (πρωτη ή επανελεγχο) βγαινει καμπανακι και ερχεται ειδοποιηση στον ιδιοκτητη. Αν δε το περασεις ερχεται ειδοποιηση σε μερικους ή ολους αυτους τους φορεις και απλως σου ερχεται ενα νεο ειδοποιητηριο οτι ειτε θα πας συντομα για ΚΤΕΟ (με προστιμο βεβαια) ή αν δε πας μεγαλυτερο προστιμο

 

Αυτο προσπαθησαν να κανουν και σε εμας καποτε. Αυτο δεν εγινε επειδη καποιος υπουργος νοιαστηκε:

Οι ασφαλιστικες λυσσαξανε καθως και οι ΚΤΕΟ/Συνεργεια

Προφανως αυτο προχωρα με ρυθμους....κουτσης χελωνας

γιαυτο μην αναρωτιομαστε μετα γιατι κλεινουν οι ασφαλιστικες ή οταν γινει το τρακαρισμα προσπαθουν να βρουν παραθυρακια για να μη πληρωσουν (ή οτι μερικα ΚΤΕΟ αρχιζουν και περνανε ..remotely οχηματα)

Επεξ/σία από vamvakoolas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 17/10/2020 στις 11:26 ΜΜ, sonikk είπε

Για να το ληγουμε παιδια....

ΠΡΟΣΤΙΜΟ ΓΙΑ ΚΤΕΟ ΜΕΣΩ TAXIS ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ,ΔΕΝ ΥΠΗΡΞΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΑΝ ΘΑ ΥΠΑΡΞΕΙ.

Διασταυρωσεις στοιχειων ηλεκτρονικα για κτεο δεν εχουν γινει ποτε.Μονο ανακοινωσεις βγηκαν που δεν εφαρμοστηκαν ποτε!

κανε ενα copy-paste σαρωνοντας το εγγραφο του προστιμου στο taxisnet που σας επιβληθηκε.διαφορετικα δεν πιστευω τιποτα. Ακομη και το υπουργειο να ρωτησεις τα ιδια θα σου πουν.Οι διασταυρωσεις για κτεο εχουν παγωσει.οι λογοι πολλοι....

μονο αν δω το εγγραφο επιβολης προστιμου θα το πιστεψω! sorry κιολας...

Τι φάση ρε τύπε...ρωτάς και απαντάς μόνος σου;

Και εν πάση περιπτώσει, αν νομίζεις οτι την ξέρεις την απάντηση και θες να κόψεις αντιδράσεις γιατί το πας μέσω Λαμίας;

Γράψε στα ίσα στον τίτλο:

"Δεν γουστάρω να περάσω ΚΤΕΟ, γιατί μπορώ...θα με τσακώσει ποτέ αυτό το μπ@@@ελο που λέγεται ελληνικό κράτος και θα τα πληρώσω με καπέλο ή δεν πρόκειται ούτε στην δευτέρα παρουσία;"

 

Επεξ/σία από agnostos13
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, agnostos13 είπε

Τι φάση ρε τύπε...ρωτάς και απαντάς μόνος σου;

Και εν πάση περιπτώσει, αν νομίζεις οτι την ξέρεις την απάντηση και θες να κόψεις αντιδράσεις γιατί το πας μέσω Λαμίας;

Γράψε στα ίσα στον τίτλο:

"Δεν γουστάρω να περάσω ΚΤΕΟ, γιατί μπορώ...θα με τσακώσει ποτέ αυτό το μπ@@@ελο που λέγεται ελληνικό κράτος και θα τα πληρώσω με καπέλο ή δεν πρόκειται ούτε στην δευτέρα παρουσία;"

μεγαλε πρεπει να σου δωσω τρελα συγχαρητηρια.εισαι ο μοναδικος που επιασε το πνευμα μου!!

κοιτα αν εσυ γουσταρεις να εισαι φιλος με τον τσακαλωτο και τον σταικουρα και να στα αρπαζουν με φορομπηχτικες και ληστρικες διαδικασιες ειναι δικαιωμα σου.

επειδη λοιπον εγω δεν ειμαι φιλος τους και κανενας εκβιασμος,απειλες περι προστιμων δεν με τρομαζει,το αν θα κανω το αυτοκινητο μου λειτουργικο και ασφαλες,θα το πραξω οχι γιατι μου το επιβαλλει ο δικος τους ο νομος αλλα γιατι μου το επιβαλλει η παιδεια μου.ενα χαρτι κτεο δεν μου λεει τιποτα εμενα προσωπικα.εχω περασει κτεο πανω απο εικοσι φορες σε διαφορα ιδιωτικα κτεο. οσες ωρες εχω φαει εκει ειδα αυτοκινητα διαλυμενα,κακοφτιαγμενα απο τρακαρισματα,αυτοκινητα με σκισμενα ελαστικα,βρωμικα,με παραθυρα που δεν ανοιγαν λογω χαλασμενων ηλεκτρικων,ειδα οχημα να περναει χωρις μπροστινο φαναρι το οποιο στο χαρτι οταν ρωτησα τον ιδιοκτητη μιας και οι δυο περιμεναμε στην αναμονη για τα διαδικαστικα το ειχαν χαρακτηρισει ως δευτερευουσα ελλειψη!!!  δευτερευουσα ελλειψη να λειπει ενα ολοκληρο φαναρι δηλαδη και το βραδυ να λειτουργει μονο το ενα!! μιλαμε για ανεκδοτο! και χιλιες δυο ακομη καταστασεις.ολα πηραν πρασινο φως!! ειχα μεινει με το στομα ανοιχτο!! αφου σκεφτομουν να κανω καταγγελια γραπτη,επωνυμη στο υπουργειο μεταφορων.μα καλα αυτα τα κτεο τα ελεγχει καποιος για την ποιοτητα και την αυστηροτητα των ελεγχων τους? αφου οταν κανουν τους ελεγχους κανεις δεν βρισκεται εκει να τους επιτηρει.

αντιλαμβανεσαι λοιπον οτι για μενα τα κτεο,το τυπικο κομματι δηλαδη ειναι κατι που δεν αφορα. ας φροντισουν να επιβαλλουν προστιμα στα κτεο για τις εγκληματικες ενεργειες που διαπραττουν και μετα ας φαω και εγω προστιμο! αλλα δεν προκειται να γινει ποτε αυτο. οι εταιριες κτεο μεγαλοπιανονται-ολες ΑΕ εχουν γινει- οι ιδιοκτητες εχουν βιλαρες εξοχικα και πολλα χρηματα αφου για να μην χασουν το καθε πελατακι με το σαπακι του,του δινουν το πρασινο φως οτι το αμαξι ειναι καταλληλο προς κυκλοφορια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Κι αυτά μέχρι να αρχίσει να γίνεται διασταύρωση ηλεκτρονικά, μιας και κακά τα ψέματα θα το πάνε σίγουρα προς τα εκεί λόγω εσόδων. 

Ελπίζω όμως να μην ανοίγουμε topic γκρίνιας τότε. 😛

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, sonikk είπε

μεγαλε πρεπει να σου δωσω τρελα συγχαρητηρια.εισαι ο μοναδικος που επιασε το πνευμα μου!!

κοιτα αν εσυ γουσταρεις να εισαι φιλος με τον τσακαλωτο και τον σταικουρα και να στα αρπαζουν με φορομπηχτικες και ληστρικες διαδικασιες ειναι δικαιωμα σου.

επειδη λοιπον εγω δεν ειμαι φιλος τους και κανενας εκβιασμος,απειλες περι προστιμων δεν με τρομαζει,το αν θα κανω το αυτοκινητο μου λειτουργικο και ασφαλες,θα το πραξω οχι γιατι μου το επιβαλλει ο δικος τους ο νομος αλλα γιατι μου το επιβαλλει η παιδεια μου.ενα χαρτι κτεο δεν μου λεει τιποτα εμενα προσωπικα.εχω περασει κτεο πανω απο εικοσι φορες σε διαφορα ιδιωτικα κτεο. οσες ωρες εχω φαει εκει ειδα αυτοκινητα διαλυμενα,κακοφτιαγμενα απο τρακαρισματα,αυτοκινητα με σκισμενα ελαστικα,βρωμικα,με παραθυρα που δεν ανοιγαν λογω χαλασμενων ηλεκτρικων,ειδα οχημα να περναει χωρις μπροστινο φαναρι το οποιο στο χαρτι οταν ρωτησα τον ιδιοκτητη μιας και οι δυο περιμεναμε στην αναμονη για τα διαδικαστικα το ειχαν χαρακτηρισει ως δευτερευουσα ελλειψη!!!  δευτερευουσα ελλειψη να λειπει ενα ολοκληρο φαναρι δηλαδη και το βραδυ να λειτουργει μονο το ενα!! μιλαμε για ανεκδοτο! και χιλιες δυο ακομη καταστασεις.ολα πηραν πρασινο φως!! ειχα μεινει με το στομα ανοιχτο!! αφου σκεφτομουν να κανω καταγγελια γραπτη,επωνυμη στο υπουργειο μεταφορων.μα καλα αυτα τα κτεο τα ελεγχει καποιος για την ποιοτητα και την αυστηροτητα των ελεγχων τους? αφου οταν κανουν τους ελεγχους κανεις δεν βρισκεται εκει να τους επιτηρει.

αντιλαμβανεσαι λοιπον οτι για μενα τα κτεο,το τυπικο κομματι δηλαδη ειναι κατι που δεν αφορα. ας φροντισουν να επιβαλλουν προστιμα στα κτεο για τις εγκληματικες ενεργειες που διαπραττουν και μετα ας φαω και εγω προστιμο! αλλα δεν προκειται να γινει ποτε αυτο. οι εταιριες κτεο μεγαλοπιανονται-ολες ΑΕ εχουν γινει- οι ιδιοκτητες εχουν βιλαρες εξοχικα και πολλα χρηματα αφου για να μην χασουν το καθε πελατακι με το σαπακι του,του δινουν το πρασινο φως οτι το αμαξι ειναι καταλληλο προς κυκλοφορια.

Τι τρικυμία εν κρανίω είναι αυτή; 

Επεξ/σία από Ukforthemoment
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Thresh είπε

Κι αυτά μέχρι να αρχίσει να γίνεται διασταύρωση ηλεκτρονικά, μιας και κακά τα ψέματα θα το πάνε σίγουρα προς τα εκεί λόγω εσόδων

Ελπίζω όμως να μην ανοίγουμε topic γκρίνιας τότε. 😛

Ακριβώς έτσι είναι, ο μόνος στόχος τους είναι τα έξοδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Ukforthemoment είπε

Τι τρικυμία εν κρανίω είναι αυτή; 

καλομελετα και ερχεται...σημερινο το αρθρο...και η τρικυμια θα ειναι ολη δικη σου....περαστικα σου!

 

''

''''Να αλλάξει τα πάντα στον έλεγχο των αυτοκινήτων από τα ΚΤΕΟ προσανατολίζεται το υπουργείο Υποδομών και Μεταφορών αλλά και του Περιβάλλοντος ώστε τα παλαιά οχήματα να περνούν από έλεγχο κάθε χρόνο!

 

Η ακριβής ηλικία των οχημάτων δεν έχει ακόμη ξεκαθαρίσει καθώς οι προτάσεις που έχουν πέσει στο τραπέζι των διαπραγματεύσεων είναι δύο και η μία αφορά σε οχήματα με ηλικίες πάνω από 10 έτη (δηλαδή οχήματα με 1η Άδεια Κυκλοφορίας πριν το 2010) και η δεύτερη αφορά σε οχήματα με ηλικία άνω των 15 ετών (δηλαδή οχήματα με 1η Άδεια Κυκλοφορίας πριν το 2005).

Φυσικά αυτό που επιδιώκουν στην κυβέρνηση είναι να αναγκάσουν τους ιδιοκτήτες παλαιών αυτοκινήτων να τα… παρατήσουν καθώς θα φορτωθούν άλλο ένα «χαράτσι» για να τους πιέσουν να αγοράσουν καινούριο.

Και πως θα πάρουν καινούριο με μισθό 500 ευρώ; Θα μας το εξηγήσουν; Ή μήπως σκέφτονται στην κυβέρνηση πως ο μέσος Έλληνας έχει 40 χιλιάρικα στην άκρη για να αγοράσει ηλεκτρικό αυτοκίνητο;''''

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...