Προς το περιεχόμενο

Ted Lasso (2020)


Kasrith

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 169
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ισως η μοναδική κωμωδία στην οποία σκάω μερικά χαμόγελα.

Πραγματικά σπάνιο στη σημερινή εποχή που τα αστεία και το χιούμορ απαγορεύονται.

Αξίζει να το δείτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την σειρά αυτή την αγαπώ. Δεν έχω πρόβλημα, ακόμα και αν την πλατιάσουν, είναι τόσο ωραία δομημένη, που μακάρι να έβγαζε 30 επεισόδια κάθε χρόνο...

Εξαιρετική, καλογυρισμένη, από το ρομαντικό στο σαρκαστικό σε χρόνο dt...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 6ο και το 7ο επεισόδιο (ειδικά το 6ο στο Άμστερνταμ) με κούρασαν. Μου φάνηκαν αρκετά campy και forced. Έδειξε να χάνει η σειρά τόσο το witty humour οσο και τη συγκίνηση που έβγαζε στις περασμένες σεζόν. Και για αυτό δεν μου έβγαλε το feelgood συναίσθημα που είχα τελειώνοντας όλα τα προηγούμενα επεισόδια.

Ελπίζω να είναι μια μικρή κοιλιά πριν το φινάλε. Όπως ελπίζω ο Τρεντ να μην πάρει τόσο πολύ χρόνο, πολύ αγγούρι ηθοποιός.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω αντιθετως αγαπησα τα 2 τελευταια επεισοδια πραγματικα απολαυστικα και τα γουσταρα τοσο πολυ. Δεν θελω να τελειωσει αυτη η σειρα το μονο καλο οτι ειναι πληθωρικα τα επεισοδια και μεγαλα σε διαρκεια οποτε σε χορταινουν. Σιγουρα μια σειρα που μολις τελειωσει θα μπουν ολες οι σεζον στο κινητο να τα βλεπω οταν θελω οπως φιλαρακια big bang theory οι πρωτες σεζον που 100 φορες να τα εχεις δει παλι περνας τελεια οταν βλεπεις τα επεισοδια. Τετοια σειρα θεωρω οτι ειναι το Ted Lasso και ακομα καλυτερη απο τις 2 που ανεφερα μιας και πιανει πολυ περισσοτερους χαρακτηρες και παραμετρους ειναι σε πιο σοβαρο στυλ δηλαδη οπως μας εχουν μαθει οι Εγγλεζοι με τις σειρες τους ολα τα χρονια.  

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 minutes ago, Arkin said:

Εγω αντιθετως αγαπησα τα 2 τελευταια επεισοδια πραγματικα απολαυστικα και τα γουσταρα τοσο πολυ. Δεν θελω να τελειωσει αυτη η σειρα το μονο καλο οτι ειναι πληθωρικα τα επεισοδια και μεγαλα σε διαρκεια οποτε σε χορταινουν. Σιγουρα μια σειρα που μολις τελειωσει θα μπουν ολες οι σεζον στο κινητο να τα βλεπω οταν θελω οπως φιλαρακια big bang theory οι πρωτες σεζον που 100 φορες να τα εχεις δει παλι περνας τελεια οταν βλεπεις τα επεισοδια. Τετοια σειρα θεωρω οτι ειναι το Ted Lasso και ακομα καλυτερη απο τις 2 που ανεφερα μιας και πιανει πολυ περισσοτερους χαρακτηρες και παραμετρους ειναι σε πιο σοβαρο στυλ δηλαδη οπως μας εχουν μαθει οι Εγγλεζοι με τις σειρες τους ολα τα χρονια.  

Συμφωνώ απολύτως, πολύ σπάνια έχω ξαναβάλει στο καπάκι να δω σαιζόν, όπως έκανα με τις δύο πρώτες του Ted Lasso...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκιναω 8ο επεισοδιο μπαινει πολυ ευχαριστα με την ομαδα μετα κατραπακια με Lasso και μετα παλι στο ψητο οποτε καπως ετσι θα μας παει. Εγκρινω 1000000% παντως για το παρακατω.

Spoiler

Screenshot-1.png

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Arkin είπε

Ξεκιναω 8ο επεισοδιο μπαινει πολυ ευχαριστα με την ομαδα μετα κατραπακια με Lasso και μετα παλι στο ψητο οποτε καπως ετσι θα μας παει. Εγκρινω 1000000% παντως για το παρακατω.

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Screenshot-1.png

 

Εφαγα σποιλ γιατι νομιζα οτι τελειωσε η σεζον. Μπραβο μου :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, SabotazNic είπε

Εφαγα σποιλ γιατι νομιζα οτι τελειωσε η σεζον. Μπραβο μου :P

Οχι ρε συ εχει ακομα 4 επεισοδια. Ποσο τελειο το επεισοδιο ακομα και για τον Νειτ

Spoiler

χαιρομαι που εριξε το ξανθο γκομενακι. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Arkin είπε

Οχι ρε συ εχει ακομα 4 επεισοδια.

Δεν ξερω, το 7ο εκλεισε τοσο καλα που θα μπορουσε να ηταν και κλεισιμο σεζον

Spoiler

Με τον Νειτ να παει στο ραντεβου, με το διαλυμενο μαγαζι που εν τελει ενωθηκαν ολοι για να ξανα φτιαχτει κτλ κτλ

Ισως η μοναδικη φορα που δεν ειδα στο tvtime (εφαρμογη android για Tracking σειρων/ταινιων), ενω μαρκαρα το επεισοδιο, αν θα βγει και αλλο

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, SabotazNic είπε

Δεν ξερω, το 7ο εκλεισε καλα που θα μπορουσε να ηταν και κλεισιμο σεζον

  Απόκρυψη περιεχομένων

Με τον Νειτ να παει στο ραντεβου, με το διαλυμενο μαγαζι που εν τελει ενωθηκαν ολοι για να ξανα φτιαχτει κτλ κτλ

Ισως η μοναδικη φορα που δεν ειδα στο tvtime (εφαρμογη android για Tracking σειρων/ταινιων), ενω μαρκαρα το επεισοδιο, αν θα βγει και αλλο

Spoiler

Οχι ενταξει αν ηταν το τελευταιο θα αφηνε αρκετα πεδια ανοιχτα τωρα βλεπουμε την εξελιξη αυτων που ειδαμε στη σεζον μεχρι στιγμης να αποδιδουν καρπους για σχεδον ολους. Για τον Lasso δεν βλεπω να πηγαινει καλα και θα στεναχωρησει αρκετους η σειρα δεν βλεπω καποιο φως στον οριζοντα δηλαδη και οπως ξεκιναει δεν ξερω αν θελουν να κανουν την ανατροπη και να φερουν τα πανω κατω για το Λασσο και την γυναικα του. Ας τελειωσουμε το 8ο επεισοδιο και θα δειξει τι προοπτικες υπαρχουν για τα επομενα. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...