Προς το περιεχόμενο

TV PHILIPS 43PUS7555 43" LED SMART 4K ULTRA HD 296€


dimo69

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Εχεις διαβασει παραπανω; Αν υπαρχει ακομα του Κωτσοβ που ειναι στην ιδια τιμη και αρκετα καλυτερη, γιατι σκεφτεσαι για του θεματος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 56
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μετα απο σκεψη, έκανα μια παραγγελία αυτη του κωτσου. Την θέλω για υπνοδωμάτιο, πιστευω οτι θα είναι μια χαρα. Ειδικα αυτο το ambilight την κανει πολυ ελκυστική. Επίσης εχω ακομα δυο 32αρες philips λεπτες, η μια απο το 2007 ή αλλη 2010, και ακομα δουλεύουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλορίζικη η καινούργια τηλεόραση. Ευπρόσδεκτα τα σχόλια, εντυπώσεις κι ό,τι πληροφορία θέλετε να μας πείτε… Διάβασα σε ένα... Νορβηγικό site ότι κάποιοι ζορίζονται με την σύνδεση της βάσης. Λεπτομέρεια βέβαια αλλά μου έκαναν (όχι καλή) εντύπωση τα μικρά ποδαράκια της. Είναι να αναρωτιέσαι γιατί... Χάθηκε να βάλουν μια κλασική βάση όπως οι άλλες τηλεοράσεις? 

Επεξ/σία από astrolavosg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις Παράβαλα πολύ καλές οι πρώτες εντυπώσεις σε σχέση τιμής αποδόσεις το ambilight εκπληκτικό για έμενα τώρα σε σχέση με άλλες ΤV ίδιου κόστους δεν μπορώ να έχω άποψη !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω πηρα του Κωτσοβολου με ambilight. Ειμαι πολυ ευχαριστημενος προς το παρον. Γρηγορο μενου, ωραια εικονα, καλος ηχος (παιζω στο 13 με 16 ενω φτανει μεχρι 100) και πολυ ομορφο το ambilight. Επισης πολυ καλο και οτι εχει Alexa.

Εβαλα και εγω την 5ετη εγγυηση για την σιγουρια.

2 ώρες πριν, astrolavosg είπε

Καλορίζικη η καινούργια τηλεόραση. Ευπρόσδεκτα τα σχόλια, εντυπώσεις κι ό,τι πληροφορία θέλετε να μας πείτε… Διάβασα σε ένα... Νορβηγικό site ότι κάποιοι ζορίζονται με την σύνδεση της βάσης. Λεπτομέρεια βέβαια αλλά μου έκαναν (όχι καλή) εντύπωση τα μικρά ποδαράκια της. Είναι να αναρωτιέσαι γιατί... Χάθηκε να βάλουν μια κλασική βάση όπως οι άλλες τηλεοράσεις? 

Ειχε λιγο ζορι το βιδωμα οντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 29/10/2020 στις 4:15 ΜΜ, Pure είπε

Μόλις Παράβαλα πολύ καλές οι πρώτες εντυπώσεις σε σχέση τιμής αποδόσεις το ambilight εκπληκτικό για έμενα τώρα σε σχέση με άλλες ΤV ίδιου κόστους δεν μπορώ να έχω άποψη !!!

Παρελαβα και γω, πως βιδωσες την βαση, μιλαμε κοντραρουν πολυ οι βιδες και μου εχουν σπασει τα νευρα, ποσο μλκες ειναι;;;

Οι τρυπες δεν ειναι σκαμμενες, αλλα σκαβονται βιδωνοντας... Εχω σπασει την κλειδα και δεν μπορω να κοντραρω γμτ.

Edit: μετα απο μια ωρα και την βοηθεια ενος  ηλεκτρικου κατσαβιδιου απο τα jumbo τα κατάφερα. Ακομα και η σύνδεση ac ειναι αναποδη, με πενσα εμπηξα το καλωδιο στην υποδοχη της τηλεόρασης.

Edit 2: Το ambilight ΤΑ ΣΠΆΕΙ!!!!! Τηλεοπτικο υπερθέαμα, δεν το περιμενα...

Επεξ/σία από barimagas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, barimagas είπε

Παρελαβα και γω, πως βιδωσες την βαση, μιλαμε κοντραρουν πολυ οι βιδες και μου εχουν σπασει τα νευρα, ποσο μλκες ειναι;;;

Οι τρυπες δεν ειναι σκαμμενες, αλλα σκαβονται βιδωνοντας... Εχω σπασει την κλειδα και δεν μπορω να κοντραρω γμτ.

Edit: μετα απο μια ωρα και την βοηθεια ενος εργου ηλεκτρικου κατσαβιδιου απο τα jumbo τα κατάφερα. Ακομα και η σύνδεση ac ειναι αναποδη, με πενσα εμπηξα το καλωδιο στην υποδοχη της τηλεόρασης.

την κρέμασα στον τοίχο με βάση το καλώδιο όντως έχει ένα θέμα κατά τα άλλα πολύ καλή εμπειρία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απ'ότι γνωρίζω, η εφαρμογή cosmote ott σε Philips υπάρχει διαθέσιμη μόνο στα περσινά και φετινά  android μοντέλα. Σε αυτή του τίτλου, μόνο με το κουτάκι του ΟΤΕ ή άλλο unrooted android box.

Επεξ/σία από humax
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, barimagas είπε

Οι τρυπες δεν ειναι σκαμμενες, αλλα σκαβονται βιδωνοντας... Εχω σπασει την κλειδα και δεν μπορω να κοντραρω γμτ.

 

O τρόπος για να βιδώσεις τέτοιες βίδες είναι να τις πας μέχρι να κοντράρουν σχεδόν στη μέση, μετά να τις ξεβιδώσεις σχεδόν ολόκληρες, μετά ξανά βίδωμα. Άμα δεν τερματίσουν επαναλαμβάνεις. Η δεύτερη φορά που βιδώνεις πάει πολύ πιο εύκολα παραμέσα.

Επεξ/σία από frap73
  • Like 2
  • Thanks 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
58 λεπτά πριν, frap73 είπε

O τρόπος για να βιδώσεις τέτοιες βίδες είναι να τις πας μέχρι να κοντράρουν σχεδόν στη μέση, μετά να τις ξεβιδώσεις σχεδόν ολόκληρες, μετά ξανά βίδωμα. Άμα δεν τερματίσουν επαναλαμβάνεις. Η δεύτερη φορά που βιδώνεις πάει πολύ πιο εύκολα παραμέσα.

Αυτο ακριβώς wd40 και υπομονη...σιγα σιγα μεχρι να δημιουργηθει το σπυρωμα. 

Εντωμεταξυ οι βάσεις ενω στις φωτογραφία φαινονται πολυ κοντα στο κεντρο, στην πραγματικότητα ειναι σχεδον στις ακρες. Ισα ισα τις πηρε το επιπλο.

Επειδη εχω και μια qled 55 με va πανελ, το υποτίθεται m va της philips 43"(του Κώτσου) φαίνεται σαν ips σε σύγκριση με της Samsung...

Επεξ/σία από barimagas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παρέλαβα και γω τη 43αρα (299€) του Κωτσόβολου (7805) μάλιστα ήμασταν αλλά 3 άτομα για το συγκεκριμένο μοντέλο. Τελευταία κομμάτια κυριολεκτικά. Την άνοιξε από το κουτί ο πωλητής για να σιγουρευτεί ότι δεν είναι χτυπημένο το πάνελ αλλά όταν γύρισα σπίτι μου άφησε κάποια στίγματα δεξια αριστερά γωνία. Το καθάρισα με λίγο νεράκι βέβαια πάνω σε μαλακό πανάκι μικροϊνων αλλά αν κάποιος έχει να προτείνει κάτι να καθαρίσει τελείως θα το εκτιμούσα

Για τη βάση και τις βίδες: Δεν δυσκολεύτηκα καθόλου με απλό κατσαβίδι απλά τις έστριβα λίγο λίγο μέχρι να τερματίσουν.

 

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, 7nisiotis είπε

Παρέλαβα και γω τη 43αρα (299€) του Κωτσόβολου (7805) μάλιστα ήμασταν αλλά 3 άτομα για το συγκεκριμένο μοντέλο. Τελευταία κομμάτια κυριολεκτικά. Την άνοιξε από το κουτί ο πωλητής για να σιγουρευτεί ότι δεν είναι χτυπημένο το πάνελ αλλά όταν γύρισα σπίτι μου άφησε κάποια στίγματα δεξια αριστερά γωνία. Το καθάρισα με λίγο νεράκι βέβαια πάνω σε μαλακό πανάκι μικροϊνων αλλά αν κάποιος έχει να προτείνει κάτι να καθαρίσει τελείως θα το εκτιμούσα

Για τη βάση και τις βίδες: Δεν δυσκολεύτηκα καθόλου με απλό κατσαβίδι απλά τις έστριβα λίγο λίγο μέχρι να τερματίσουν.

Πάλι καλά που στο άνοιξε διότι εγώ δυστυχώς σπίτι αντιλήφθηκα ότι είναι χτυπημένο..

Εντυπώσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...