Προς το περιεχόμενο

Νομιμότητα/Ασφάλεια πηγών CD keys για Steam και όχι μόνο [CD key stores] v2


xtrmsnpr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 minutes ago, villasg said:

Καλησπερα , επειδη εχω χρονια να ασχοληθω , θα θελανα μου πειτε αξιοπιστο "κλειδαδικο" για αγορα win 11 & office & antivirus ........ για ενα νεο λαπτοπ .

ευχαριστω 

Έχω χρησιμοποιήσει επανειλημμένα το παρακάτω χωρίς πρόβλημα.

https://www.premiumcdkeys.com/products/microsoft-windows-10-professional-retail-key?_pos=1&_sid=54a614309&_ss=r

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 241
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επισης μια απορια που ειχα καιρο τωρα .
ποια η διαφορα RETAIL και OEM και bind.
Φιλος που ειχε παρει κλειδι για καποιο Office μετααπο φορματ που εκανε δεν του ξαναδουλεψε , αυτοισχυει για ολα τα οffice ????

Επεξ/σία από villasg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Snoob είπε

Mε κάθε ειλικρίνεια θα σου απαντήσω ότι, επειδή τρόμαξε το μάτι μου με αυτά που έζησα αυτό το 24ωρο, μέχρι να δω τα χρήματα αποδεσμευμένα και πίσω στο λογαριασμό μου, δεν γράφω τίποτε.

Έτσι και στραβώσουν τα καλόπαιδα στην Πόλη, και τραβήξουν τα λεφτά (αυτή τη στιγμή είναι δεσμευμένα και θέλω, ανάλογα ποιον επιλέγεις να πιστέψεις, από 2 έως 5 εργάσιμες για να αποδεσμευτούν οριστικά και να μου επιστραφούν), η διαδικασία αμφισβήτησης μπορεί να πάρει έως και τριάντα εργάσιμες. Και να μην τα τραβήξουν, η τράπεζα θα τα αφήσει δεκαπέντε ημέρες να κάθονται εκεί, δεσμευμένα. Και μετά άλλες πόσες για να τα επαναφέρει σε μένα. Υπόψη, όσο είναι απλά δεσμευμένα και όχι λογιστικοποιημένα (δηλαδή οριστικά χρεωμένα και αφαιρεμένα από το λογαριασμό) δεν μπορείς να κάνεις καμία αμφισβήτηση.

Απλά, πήρα ένα πολύ γερό μάθημα, ό,τι κι αν λέει ο οποιοσδήποτε, να τσεκάρω μόνος μου. Κι αυτό προτείνω σε όλους σας. Μπορεί κάποιος να επιλέξει να αγοράσει από οπουδήποτε, αλλά τουλάχιστον να το κάνει με τα μάτια ανοιχτά και ξέροντας από πού πάει να αγοράσει.

Αν αυτοί οι τύποι είναι official retailers, εγώ είμαι ο Γκραν Πάπας της Ρώμης.

Μα δεν είπα να αναφέρεις προσωπικά στοιχεία, πώς θα ξέρουν ποιος είσαι; Άλλωστε με το gg.deals θα γίνει η κουβέντα, όχι με αυτούς. Να μας δώσουν μια επίσημη απάντηση γιατί προωθούν το συγκεκριμένο ως official retailer.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 ώρα πριν, p4n0s86 είπε

Μα δεν είπα να αναφέρεις προσωπικά στοιχεία, πώς θα ξέρουν ποιος είσαι; Άλλωστε με το gg.deals θα γίνει η κουβέντα, όχι με αυτούς. Να μας δώσουν μια επίσημη απάντηση γιατί προωθούν το συγκεκριμένο ως official retailer.

Δεν θέλω να το ρισκάρω καθόλου.

Δεν ξέρω πώς γίνονται οι αναφορές στο ggdeals (δεν είχα άλλοτε λόγο να διαμαρτυρηθώ), ούτε τι σχέσεις/επαφές μπορεί να έχει αυτό το site με τους διάφορους πωλητές, αλλά φαντάζομαι πως, για να καταγγείλεις κάτι, θα πρέπει να πεις κάποια συγκεκριμένα πράγματα, τουλάχιστον τι ζήτησες και δεν σου το παρέδωσαν; 

Ειδικά όταν θα τους επιρρίψω, εμμέσως πλην σαφώς, ευθύνες που δεν τσέκαραν ότι η εσθονική εταιρία με έδρα την Τουρκία που έχει και κρυφές χρεώσεις εκτός των άλλων (και έχει δώσει στο ggdeals επιπλέον εκπτωτικό κωδικό) εμφανίζει συχνά προβλήματα συνέπειας (το πρωί που ζήτησα refund έλεγαν, "μα γιατί, ήρθαν τα κλειδιά, να σου δώσουμε", το απόγευμα που ξαναμπήκα "τα προβλήματα συνεχίζονται, μήπως θέλετε refund;" έγραφαν σε άλλους) παρουσιάζεται από το site τους σαν official πωλητής.

Εγώ, official πωλητή, που να σε χρεώνει εξτρά αν πληρώσεις με πιστωτική, δεν ξέρω.

Η υπόθεση βρωμάει χειρότερα από κάλτσες άπλυτες ένα μήνα, και μέχρι να πάρω σίγουρα τα λεφτά μου πίσω, το να ενημερώσω την κοινότητα εδώ είναι το περισσότερο που είμαι διατεθειμένος να ρισκάρω.

Αφού λήξει οριστικά αυτή η ιστορία, θα προσπαθήσω να μάθω πώς είναι δυνατόν ένα κατάστημα που έχει πολλαπλά παράπονα σε βάρος του για τους ίδιους λόγους, έχει κρυφές χρεώσεις και πουλάει πράγματα στα οποία αποδεικνύεται ότι δεν έχει πρόσβαση, το ggdeals το παρουσιάζει σαν "official retailer".

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
13 λεπτά πριν, p4n0s86 είπε

@Snoob ακόμα κι αν δεν υπήρχε θέμα, τα κλειδιά που δίνουν αφού είναι από Τουρκία ενεργοποιούνται κανονικά σε εμας;

Δεν έχω ιδέα πού βρίσκουν τα κλειδιά, πώς τα αγοράζουν, τίποτε.

Υποτίθεται, σύμφωνα με αυτά που έχουν ισχυριστεί είτε "απαντώντας" (ο Βούδας να καταστήσει απαντήσεις τα ασυνάρτητα που γράφουν) σε αρνητικές κριτικές στο Trustpilot, είτε με αυτά που γράφουν στο Discord τους, ότι συνεργάζονται απευθείας με τους publishers.

Στην πράξη, είτε από ασυνεννοησία, είτε γιατί έχουν διάφορους άλλους τρόπους εφοδιασμού, έχουν πει για συνεργάτες, προμηθευτές κλειδιών (δεν νομίζω πως θα περιέγραφε κανείς έναν publisher με τον οποίο έχει απευθείας συνεργασία, υποτίθεται, σαν "προμηθευτή") άρα δεν ξέρω τι και πώς.

Αυτό που ξέρω είναι ότι το πρωί έλεγαν "τα έχουμε τα κλειδιά, σας τα στέλνουμε" (είχαμε διαμαρτυρηθεί διάφοροι) και οι πιο αισιόδοξοι από εμένα, που επέλεξαν τα κλειδιά αντί του refund, ακόμη δεν έχουν παραλάβει και τώρα τους προτείνουν από μόνοι τους refund.

Το οποίο είναι μάλλον θετικό, αλλά μετά από τόσες μέρες ταλαιπωρίας για ορισμένους, προσωπικά μου φαίνεται το ελάχιστο που θα μπορούσαν να κάνουν. Δεν θα τους πω και μπράβο, δηλαδή, που μετά από μέρες σιωπής και εμπαιγμού για ορισμένους, τώρα τους λένε "να πάρεις τα λεφτά σου πίσω" (μετά από μέρες, καπάκι στις μέρες μάταιης αναμονής). 

Δεν θα τους πρότεινα με τίποτε. Κι επειδή τους βλέπω πολύ "φτηνούς" σε διάφορους νέους τίτλους, απλά θα πω σε όσους σκέφτονται να αγοράσουν από εκεί, προσέξτε.

Όταν έχω νέα, θα ενημερώσω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Φρέσκα κουλούρια:

Το ποσό δεν επιστράφηκε, αντίθετα χρεώθηκε. Υποτίθεται πως χρεώθηκε για να επιστραφεί "άμεσα".

Το πραγματικό άμεσο θα ήταν αποδέσμευση-απόρριψη της συναλλαγής (δηλαδή δεν κάνει ο έμπορος δεκτή τη συναλλαγή). Τα παιδιά της Πόλης φαίνεται ότι πήραν το ποσό και -λένε- το επέστρεψαν άμεσα.

Η άμεση επιστροφή, μεταφράζεται ως τουλάχιστον τρεις εργάσιμες για να το δει η τράπεζά μου (άρα το νωρίτερο που μπορώ να ρωτήσω είναι Δευτέρα βράδυ, απαντάνε ως τις 9, μου είπαν "καλύτερα Τρίτη βράδυ ή Τετάρτη απόγευμα") και αν δεν έχει επιστραφεί, ξεκινάει αμφισβήτηση συναλλαγής που θέλει τουλάχιστον τέσσερις εβδομάδες (τριάντα εργάσιμες όπως μου είπαν χτες).

Είναι απολύτως βέβαιο, μόλις ξέρω αν επιστράφηκαν τα χρήματα, έστω μετά από τουλάχιστον μία εβδομάδα ταλαιπωρίας, ότι θα επικοινωνήσω με το ggdeals, είναι ντροπή να περιγράφονται αυτοί οι μπακάληδες, στην καλύτερη, σαν official store.

Έχετε υπόψη, για να ξεφύγουμε από την προσωπική μου ταλαιπωρία και να περάσουμε σε γενικότερες πληροφορίες ότι πραγματικός και σοβαρός επίσημος μεταπωλητής δεν έχει επιπλέον χρεώσεις για την πληρωμή. Όπου βλέπετε επιπλέον χρεώσεις (payment fee) θέλει προσοχή, είναι κλειδάδικο.

Δεν σημαίνει πως αν έχει χρεώσεις είναι περίπτωση, όπως αυτοί με τους οποίους έμπλεξα, αλλά είναι ξεκάθαρο σημάδι ότι πέφτει μαγείρεμα στις τιμές, για να φαίνονται φτηνοί και να μαζεύουν κόσμο.

Κι είναι τεράστιο πρόβλημα το ότι το ggdeals δεν αναφέρει τίποτε για τα fees αυτά (ενώ γράφει για τα fees άλλων κλειδάδικων).

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Aπό ό,τι φαίνεται, η ταλαιπωρία μου έληξε, αν και μου στοίχισε κάτι παραπάνω από 2 ευρώ, αφού η εταιρία που διαχειρίστηκε αυτή την πληρωμή, μου επέστρεψε 2,03 λιγότερα από όσο πλήρωσα.

Θεωρώ ότι τόσο πλήρωσα για ένα πολύτιμο μάθημα και περνάω στα επόμενα βήματα, να ζητήσω από το ggdeals μια εξήγηση για ποιο λόγο έχει αυτούς τους απίθανους μεταξύ των "επίσημων" μεταπωλητών.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 4/10/2023 στις 3:51 ΜΜ, villasg είπε

Επισης μια απορια που ειχα καιρο τωρα .
ποια η διαφορα RETAIL και OEM και bind.
Φιλος που ειχε παρει κλειδι για καποιο Office μετααπο φορματ που εκανε δεν του ξαναδουλεψε , αυτοισχυει για ολα τα οffice ????

Για office κοίταξε να πάρεις κλειδί που να λέει Ms account bind. Δηλαδή που θα "δέσει", να γίνει register μια και έξω με τον Microsoft λογαριασμό σου. Όποτε και να κάνεις φορμάτ, αυτό θα βρίσκεται στον λογαριασμό σου, να σε περιμένει να το κατεβάσεις ξανά (εννοείται μόνο μια εγκατάσταση τη φορά γίνεται). Όλα τα άλλα, θα τα κλαίς, μαζί και τα χρήματα που τυχόν έδωσες.

 

Υποθέτω ρωτάς για OEM vs Retail για windows κλειδιά, οπότε:

•Τα ΟΕΜ (Original Equipment Manufacturer) κλειδιά, είναι κλειδιά windows που έρχονται προεγκατεστημένα από κατασκευαστές υπολογιστών. Πχ αν πάρεις ένα HP laptop, η άδεια που έχει αυτό το laptop είναι OEM και είναι κλειδωμένη επάνω στο hardware του και δε μπορείς να τη μεταφέρεις σε άλλο ποτέ. Στη συσκευή που θα γίνει η πρώτη ενεργοποίηση του κλειδιού, εκεί θα μείνει για πάντα. Αν προσπαθήσεις να κάνεις εγκατάσταση σε άλλο PC με αυτό το κλειδί, δε θα μπορέσεις να τα ενεργοποιήσεις.

Οπότε υπάρχουν και τέτοια κλειδιά, ΟΕΜ, που πουλάνε χωρίς συσκευές, αλλά θα κλειδώσει μια και έξω στη συσκευή που θα πρωτοενεργοποιηθεί.

Ένα ίσως "πρόβλημα" ξέρω γω, τώρα αν υπάρξει κανά τεχνικό θέμα και μιλήσεις με την Ms και βλέπουν OEM κλειδί πάνω σου, θα ναι να σου πουν να μιλήσεις με τον κατασκευαστή της συσκευής, που είσαι εσύ ουσιαστικά. Δε ξέρω τι εξοικείωση έχεις με τους υπολογιστές και αν το χεις με το ΙΤ για τα λύσεις θέματα.

 

•Τα retail κλειδιά είναι σα να πήγες στην Ms ή ένα κατάστημα με υπολογιστές και να αγόρασες ένα κλειδί άδειας windows. Αυτά δεν έχουν περιορισμό και δε κλειδώνουν πάνω στο hardware. Έτσι αν κάνεις μια αναβάθμιση ή αλλάξεις τελείως υπολογιστή, θα μπορείς να τα "βγάλεις" τα windows πάνω από το παλιό hardware και να τα κάνεις install στο νέο, με το ίδιο Κλειδί και να ενεργοποιηθούν πάλι τα windows ( μόνο μια εγκατάσταση τη φορά επιτρέπεται και πάλι).

 

Με απλά λόγια, κρατάς ότι:

ΟΕΜ κλειδί κλειδώνει στο hardware για πάντα και χρησιμοποιείται αποκλειστικά από αυτή τη συσκευή.

Retail κλειδί μπορείς να το "αποσυνδέσεις" από έναν υπολογιστή και να το χρησιμοποιήσεις ξανά σε άλλον υπολογιστή και να ενεργοποιηθεί η άδεια ξανά και ξανά.

 

 Πέρα από αυτές τις διαφορές, είναι το ίδιο πράγμα, κρίνεις τι σου κάνει και αγοράζεις. Εγώ ποτέ δεν αγοράζω ΟΕΜ κλειδιά, ούτε για εμένα ούτε για φίλους, ούτε για υπολογιστές που φτιάχνω.

Επεξ/σία από xtrmsnpr
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks for the informations .

Σε ενα λαπτοπ καινουργιο θελω να του κανω τα upgrade τα  home και να του βαλω office .
Απλα τα εχω παρατησει και δεν παρακολουθω πολυ τα soaftwarικα οσο για το ΙΤ ηλεκτρονικος ειμαι και το εχω με το harware κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 06/10/2023 at 02:54, xtrmsnpr said:

Για office κοίταξε να πάρεις κλειδί που να λέει Ms account bind. Δηλαδή που θα "δέσει", να γίνει register μια και έξω με τον Microsoft λογαριασμό σου. Όποτε και να κάνεις φορμάτ, αυτό θα βρίσκεται στον λογαριασμό σου, να σε περιμένει να το κατεβάσεις ξανά (εννοείται μόνο μια εγκατάσταση τη φορά γίνεται). Όλα τα άλλα, θα τα κλαίς, μαζί και τα χρήματα που τυχόν έδωσες.

 

Υποθέτω ρωτάς για OEM vs Retail για windows κλειδιά, οπότε:

•Τα ΟΕΜ (Original Equipment Manufacturer) κλειδιά, είναι κλειδιά windows που έρχονται προεγκατεστημένα από κατασκευαστές υπολογιστών. Πχ αν πάρεις ένα HP laptop, η άδεια που έχει αυτό το laptop είναι OEM και είναι κλειδωμένη επάνω στο hardware του και δε μπορείς να τη μεταφέρεις σε άλλο ποτέ. Στη συσκευή που θα γίνει η πρώτη ενεργοποίηση του κλειδιού, εκεί θα μείνει για πάντα. Αν προσπαθήσεις να κάνεις εγκατάσταση σε άλλο PC με αυτό το κλειδί, δε θα μπορέσεις να τα ενεργοποιήσεις.

Οπότε υπάρχουν και τέτοια κλειδιά, ΟΕΜ, που πουλάνε χωρίς συσκευές, αλλά θα κλειδώσει μια και έξω στη συσκευή που θα πρωτοενεργοποιηθεί.

Ένα ίσως "πρόβλημα" ξέρω γω, τώρα αν υπάρξει κανά τεχνικό θέμα και μιλήσεις με την Ms και βλέπουν OEM κλειδί πάνω σου, θα ναι να σου πουν να μιλήσεις με τον κατασκευαστή της συσκευής, που είσαι εσύ ουσιαστικά. Δε ξέρω τι εξοικείωση έχεις με τους υπολογιστές και αν το χεις με το ΙΤ για τα λύσεις θέματα.

 

•Τα retail κλειδιά είναι σα να πήγες στην Ms ή ένα κατάστημα με υπολογιστές και να αγόρασες ένα κλειδί άδειας windows. Αυτά δεν έχουν περιορισμό και δε κλειδώνουν πάνω στο hardware. Έτσι αν κάνεις μια αναβάθμιση ή αλλάξεις τελείως υπολογιστή, θα μπορείς να τα "βγάλεις" τα windows πάνω από το παλιό hardware και να τα κάνεις install στο νέο, με το ίδιο Κλειδί και να ενεργοποιηθούν πάλι τα windows ( μόνο μια εγκατάσταση τη φορά επιτρέπεται και πάλι).

 

Με απλά λόγια, κρατάς ότι:

ΟΕΜ κλειδί κλειδώνει στο hardware για πάντα και χρησιμοποιείται αποκλειστικά από αυτή τη συσκευή.

Retail κλειδί μπορείς να το "αποσυνδέσεις" από έναν υπολογιστή και να το χρησιμοποιήσεις ξανά σε άλλον υπολογιστή και να ενεργοποιηθεί η άδεια ξανά και ξανά.

 

 Πέρα από αυτές τις διαφορές, είναι το ίδιο πράγμα, κρίνεις τι σου κάνει και αγοράζεις. Εγώ ποτέ δεν αγοράζω ΟΕΜ κλειδιά, ούτε για εμένα ούτε για φίλους, ούτε για υπολογιστές που φτιάχνω.

Είσαι απόλυτα σωστός με την διαφοροποίηση OEM vs retail. Να επισημάνω όμως ότι πρακτικά μεταφέρετε (όχι όμως επίσημα) η άδεια OEM σε άλλο hardware.  ενεργοποιείται κανονικά αλλά τυπικά είναι μη γνήσια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για τα πρακτικά αγόρασα ένα κλειδί για το Assassin's Creed Odyssey από cdkeys.com και confirmation email δεν έλαβα εδώ και 24 ώρες,,έχω αγοράσει πολλές φορές από εκεί, απλά το γράφω γιατί από ότι βλέπω αρχίζει να μην μας τα λέει καλά τώρα τελευταία το συγκεκριμένο κατάστημα, request support έχω κάνει, καμία απάντηση πέραν ότι γνωρίζουν ότι δεν παρέλαβα τον κωδικό, και υποτίθεται εργάζονται για να βγάλουν άκρη εδώ και 24ωρες😂😂,οπότε και από τα πιο αξιόπιστα υποτίθεται κλειδαδικα παίζει να κάτσει στραβή,τελευταία φορά που ψωνίζω από εκεί όχι για το πόσο, ούτως ή άλλως μικρό ήταν.

Επεξ/σία από ICE-T
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, ICE-T είπε

Για τα πρακτικά αγόρασα ένα κλειδί για το Assassin's Creed Odyssey από cdkeys.com και confirmation email δεν έλαβα εδώ και 24 ώρες,,έχω αγοράσει πολλές φορές από εκεί, απλά το γράφω γιατί από ότι βλέπω αρχίζει να μην μας τα λέει καλά τώρα τελευταία το συγκεκριμένο κατάστημα, request support έχω κάνει, καμία απάντηση πέραν ότι γνωρίζουν ότι δεν παρέλαβα τον κωδικό, και υποτίθεται εργάζονται για να βγάλουν άκρη εδώ και 24ωρες😂😂,οπότε και από τα πιο αξιόπιστα υποτίθεται κλειδαδικα παίζει να κάτσει στραβή,τελευταία φορά που ψωνίζω από εκεί όχι για το πόσο, ούτως ή άλλως μικρό ήταν.

Δεν ειχες κανει λογαριασμο? Δεν φαινεται δηλαδη στα orders η αγορα και αν φαινεται πως στο εχει ως pending οταν κανεις reveal το κλειδι?

Μια φορα ειχα θεμα με κλειδι απο kingdom come deliverance ηρθε ηδη χρησιμοποιημενος τους εστειλα και μου επεστρεψαν ολα τα χρηματα και το ξανα αγορασα και ολα καλα. Απαντανε και παρα πολυ γρηγορα στο ticket μεσα σε 1-2 ωρες το πολυ.

Επεξ/σία από Arkin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 ώρες πριν, Arkin είπε

Δεν ειχες κανει λογαριασμο? Δεν φαινεται δηλαδη στα orders η αγορα και αν φαινεται πως στο εχει ως pending οταν κανεις reveal το κλειδι?

Μια φορα ειχα θεμα με κλειδι απο kingdom come deliverance ηρθε ηδη χρησιμοποιημενος τους εστειλα και μου επεστρεψαν ολα τα χρηματα και το ξανα αγορασα και ολα καλα. Απαντανε και παρα πολυ γρηγορα στο ticket μεσα σε 1-2 ωρες το πολυ.

φαινοταν στα orders ,σημερα μου το εστειλαν την 3η μερα,απο οτι διαβασα εχουν θεματα με τα comfirmation emails που στελνουν τους κωδικους απο τις 15 Σεπτεμβρη .Εχω κανει παρα πολλες  αγορες απο εκει, πρωτη φορα μου εκαναν τοση καθυστερηση και δεν ξερω αν ειναι προτιμοτερο να το πληρωνω απευθειας το παιχνιδι που θελω,ακριβοτερα μεν αλλα σιγουρα και instant delivery .

Επεξ/σία από ICE-T
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, ICE-T είπε

φαινοταν στα orders ,σημερα μου το εστειλαν την 3η μερα,απο οτι διαβασα εχουν θεματα με τα comfirmation emails που στελνουν τους κωδικους απο τις 15 Σεπτεμβρη .Εχω κανει παρα πολλες  αγορες απο εκει, πρωτη φορα μου εκαναν τοση καθυστερηση και δεν ξερω αν ειναι προτιμοτερο να το πληρωνω απευθειας το παιχνιδι που θελω,ακριβοτερα μεν αλλα σιγουρα και instant delivery .

Τοσο πολυ πρώτη φορά αργούνε συνήθως λέει pending αλλά max 10 20 λεπτά να κάνουν να το στείλουν. Ελπίζω να είναι το πρώτο και τελευταίο που λαμβάνεις τόσο αργά. Αν υπάρχει θέμα με email τις τελευταίες μέρες θα το φτιάξουν. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...