Προς το περιεχόμενο

Νομιμότητα/Ασφάλεια πηγών CD keys για Steam και όχι μόνο [CD key stores] v2


xtrmsnpr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 ώρες πριν, xtrmsnpr είπε

Δεν ήξερα που να το ποστάρω, αλλά έχει κανείς σας χρησιμοποιήσει την υπηρεσία αυτή???
https://www.cysend.com/en/select-topup-amount/russian-federation/video-games-&-streaming/steam-rub/204-191-5113

έψαξα βρήκα το twitter και το fb τους..βρήκα και μια κριτική που γράφει ότι ειναι scam

https://uk.trustpilot.com/review/www.cysend.com

βρίσκω και αυτό που το βγάζει τελείως safe
https://www.scamadviser.com/check-website/cysend.com

 

έλα να φορτώσω χρήματα- ρούβλια το steam wallet μου για να κάνω αγορά,αλλά το σκέφτομαι.
(Γράφτηκα στο site, πρέπει να ανεβάσω id-passport για να αγοράσω https://www.cysend.com/en/faqs?id=8 )

Να φορτώσουμε Pesos βρες :D.

Περα απο την πλακα αμα βρεις κατι safe ενημέρωσε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 241
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, vaggos88 είπε

Να φορτώσουμε Pesos βρες :D.

Περα απο την πλακα αμα βρεις κατι safe ενημέρωσε. 

Ελάχιστα cents διαφορά έχουν 😝😝 . Αλλά δεν είδα να μπορείς να χρησιμοποιήσεις το steam wallet εκεί.

Θέλω τα φώτα σας για το site, το φοβάμαι να το προχωρήσω.

Επεξ/σία από xtrmsnpr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

παιδια καλησπερα!

επειδη ψαχνω κλειδακι για οffice 2016-2019 και εριξα και μια βολτα απο το γνωστο hrkgame και δεν μου δεχοταν για καποιο λογο την χρεωστικη (δεν εχω Paypal)
ξερετε κάποιο να δεχετε χρεωστική κατευθειαν να κανω την δουλεια μου!

ευχαριστω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, modechristo_13 είπε

παιδια καλησπερα!

επειδη ψαχνω κλειδακι για οffice 2016-2019 και εριξα και μια βολτα απο το γνωστο hrkgame και δεν μου δεχοταν για καποιο λογο την χρεωστικη (δεν εχω Paypal)
ξερετε κάποιο να δεχετε χρεωστική κατευθειαν να κανω την δουλεια μου!

ευχαριστω..

Γιατί απλά δεν ανοίγεις PayPal που είναι το άλφα και ωμέγα όλων των online αγορών;

Ψάξε στο allkeysshop θα σου βρει όλα τα καταστήματα και τους τρόπους πληρωμής

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
3 ώρες πριν, jmirko15 είπε

Παιδιά μία ερώτηση σχετικά με το Instant Gaming γιατί θα τρελαθώ.. Υπάρχει shopping cart ή αγοράζω ότι θέλω 1-1;!;

Δεν υπάρχει shopping cart και πλέον χρεώνει έξτρα fee (ΦΠΑ λογικά) και αν πληρώνεις με κάρτα.

Πλέον, προτιμώ το Cdkeys, εκτός και αν κάτι βγαίνει πολύ φτηνότερο στο ig 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγόρασα κλειδί απο το HRK Games το παιχνίδι (Hitman 3) κυκλοφορεί 20 Γενάρη 

το κλειδί είναι για την πλατφόρμα της Epic Games  αν δεν χρησιμοποιήσω το κλειδί

μπορώ να κάνω refund ή όχι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Μόλις βρήκα χρέωση από το cdkeys για το cyberpunk 29.36€ ενώ δεν έχω καν λογαριασμό στο cdkeys. Στο μύνημα μου απάντησαν εντός δυο ωρών αλλά δεν ξέρουν τίποτα άλλο και με προτρέπουν να απευθυνθώ στο paypal. Εντωμεταξυ μου λένε ότι σας είχαμε στείλει mail invoice αλλά δεν έχω βρει κάποιο...

Έκανα dispute στο paypal και περιμένω... 

Έχει ξανατύχει σε κάποιον;

Τουλάχιστον αν είχα κάνει την αγορά θα είχα το μαιλ με κάποιο κωδικό φαντάζομαι, αλλά τώρα έχω μόνο την χρέωση στο paypal...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είχες υπόλοιπο στο paypal; ή χρέωσε την κάρτα; η πρώτη μου σκέψη είναι ότι κάποιος έκανε(ή έχει) λογαριασμό στο cdkeys, και...πλήρωσε με το paypal σου. που θα σήμαινε ότι κάποιος έχει τους κωδικούς σου του paypal. αλλιώς από που και ως που, εφόσον δεν έχεις καν λογαριασμό εσύ στο cdkeys?

έχεις κάνα παιδί/ανηψάκι που μπορεί να έκανε ματσακονιά με το paypal σου (ακραίο αλλά λέμε);

δεν έχεις ενεργοποιημένο 2FA στο paypal; θα άλλαζα για αρχή κωδικούς (paypal, mail, τα πάντα), θα έβγαζα από το paypal ότι κάρτες πιθανόν συνδεδεμένες με αυτό και θα τσέκαρα και για άλλες χρεώσεις στις κάρτες. κωδικούς διαφορετικούς και δύσκολους σωσμένους με password manager (πχ Last Pass). σκανάρισμα pc και για μένα είναι λόγος φορμάτ.

γενικά καμπανάκι γερό από μένα, red alert, ελπίζω ήδη να έχεις κάνει κινήσεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, spirit)earth)aflame είπε

είχες υπόλοιπο στο paypal; ή χρέωσε την κάρτα; η πρώτη μου σκέψη είναι ότι κάποιος έκανε(ή έχει) λογαριασμό στο cdkeys, και...πλήρωσε με το paypal σου. που θα σήμαινε ότι κάποιος έχει τους κωδικούς σου του paypal. αλλιώς από που και ως που, εφόσον δεν έχεις καν λογαριασμό εσύ στο cdkeys?

έχεις κάνα παιδί/ανηψάκι που μπορεί να έκανε ματσακονιά με το paypal σου (ακραίο αλλά λέμε);

δεν έχεις ενεργοποιημένο 2FA στο paypal; θα άλλαζα για αρχή κωδικούς (paypal, mail, τα πάντα), θα έβγαζα από το paypal ότι κάρτες πιθανόν συνδεδεμένες με αυτό και θα τσέκαρα και για άλλες χρεώσεις στις κάρτες. κωδικούς διαφορετικούς και δύσκολους σωσμένους με password manager (πχ Last Pass). σκανάρισμα pc και για μένα είναι λόγος φορμάτ.

γενικά καμπανάκι γερό από μένα, red alert, ελπίζω ήδη να έχεις κάνει κινήσεις

Χρέωσε την κάρτα μου (αυτή που έχω συνδεδεμένη σε λογαριασμό με μικρό υπόλοιπο). Τελικά βρήκα ότι είχα κάνει πριν 3 χρόνια μια αγορά από cdkeys χωρίς λογαριασμό (πρέπει να είχε γίνει η συναλλαγή με τα στοιχεία του paypal).

Δεν υπάρχει τίποτα άλλο τα έλεγξα.  Μόλις ενεργοποίησα το 2fa.

Σήμερα το πρωί μου επέστρεψαν τα χρήματα λόγω μη εγκεκριμένης πληρωμής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, filarhos είπε

Χρέωσε την κάρτα μου (αυτή που έχω συνδεδεμένη σε λογαριασμό με μικρό υπόλοιπο). Τελικά βρήκα ότι είχα κάνει πριν 3 χρόνια μια αγορά από cdkeys χωρίς λογαριασμό (πρέπει να είχε γίνει η συναλλαγή με τα στοιχεία του paypal).

Δεν υπάρχει τίποτα άλλο τα έλεγξα.  Μόλις ενεργοποίησα το 2fa.

Σήμερα το πρωί μου επέστρεψαν τα χρήματα λόγω μη εγκεκριμένης πληρωμής.

και τι, χρέωσαν έτσι στο άσχετο μια αγορά που δεν έκανες; από ποιο λογαριασμό έγινε η αγορά σου είπαν; και σε ποιο email πήγε το invoice; και πάλι κάποιος είχε κωδικούς, κάτι έχει γίνει compromised.

Ρωτάω να ξέρουμε να φυλαγόμαστε άμα είναι. 

Επεξ/σία από spirit)earth)aflame
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, spirit)earth)aflame είπε

και τι, χρέωσαν έτσι στο άσχετο μια αγορά που δεν έκανες; από ποιο λογαριασμό έγινε η αγορά σου είπαν; και σε ποιο email πήγε το invoice; και πάλι κάποιος είχε κωδικούς, κάτι έχει γίνει compromised.

Ρωτάω να ξέρουμε να φυλαγόμαστε άμα είναι. 

Δεν μου λέει κανείς από τους δύο... Μάλιστα η cdkeys μου είπε να βάλω την τράπεζα να τους ρωτήσει...

Αν δεν το είχα δει εγώ θα τα είχα χάσει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Να ενημερώσω οτι το site www.gamivo.com (LTD) χρεώνει κάθε μήνα ένα τύπο συνδρομής η οποία - βάση αυτών - έγινε από εμένα σε αγορά κλειδιού για χαμηλώτερη τιμή αγοράς. Φυσικά κάτι τέτοιο - τουλάχιστον ως συνδρομή - ούτε καν έγινε αντιληπτό από εμένα.

 

Το νού σας συντρόφια και μακριά από τους κλέφτες.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, seithan είπε

Να ενημερώσω οτι το site www.gamivo.com (LTD) χρεώνει κάθε μήνα ένα τύπο συνδρομής η οποία - βάση αυτών - έγινε από εμένα σε αγορά κλειδιού για χαμηλώτερη τιμή αγοράς. Φυσικά κάτι τέτοιο - τουλάχιστον ως συνδρομή - ούτε καν έγινε αντιληπτό από εμένα.

 

Το νού σας συντρόφια και μακριά από τους κλέφτες.

εννοείς το gamivo smart? εύκολα δεν το βλέπεις στο checkout αν δεν προσέξεις, καλή δουλειά από τους UX designers. σε κάτι τέτοια sites καλό είναι να βάζουμε κάρτες/λογαριασμούς που συνήθως έχουμε κενούς από χρήματα. Οπότε έρχεται κάποιο mail/notification/whatever όταν δεν πληρωθούν, μιας και δεν είχαμε λεφτά στην κάρτα. Στα γκρίζα sites προσοχή στο checkout, την πατάς πολύ εύκολα.

Επεξ/σία από spirit)earth)aflame
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...