Προς το περιεχόμενο

Προβλημα σε Toyota Auris 1.4D 2014


Giasake

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Ελληνικό και δεν ξέρεις αν είναι του 2012 ή του 2014? Δεν έχεις δει καν την άδεια του?

Επίσης οι εταιρείες δίνουν στα στελέχη τους αυτοκίνητα με leasing, και αυτό αποκλείεται να ήταν leasing επειδή γίνεται έως 5 χρόνια. Εκτός και αν ήταν το ΙΧ του, οπότε το ότι ήταν στέλεχος εταιρείας είναι αδιάφορο.

Υπόψιν δεν σου απαντάω με κακία όπως ίσως φαντάζεσαι, απλά τροφή για σκέψη σου δίνω.

Δεκέμβριο του 2014 εννοεί,δεν είναι δύσκολο να κατανοηθεί.

Έπειτα ο άνθρωπος ρώτησε αν έχει κάποιος άλλος παρόμοια εμπειρία με το πρόβλημα του,οπως αυτά που ανέφερε ο φίλος barimagas,

και όχι αν έπεσε σε απατεώνα μαντρα,αν τα χλμ είναι οκ,αν έκανε το χρόνο 15.000χλμ κλπ.

Το πιο πιθανό σύμφωνα με την περιγραφή του είναι θέμα καυσίμου ή κάποιου αισθητήρα,οπότε δεν παίζει ρόλο αν το πήρε από μαντρα ή από ιδιώτη ή αν είναι εισαγωγής ή αν τα χλμ δεν είναι τα πραγματικά.

 

Επεξ/σία από jmmys
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, jmmys είπε

Δεκέμβριο του 2014 εννοεί,δεν είναι δύσκολο να κατανοηθεί.

Έπειτα ο άνθρωπος ρώτησε αν έχει κάποιος άλλος παρόμοια εμπειρία με το πρόβλημα του,οπως αυτά που ανέφερε ο φίλος barimagas,

και όχι αν έπεσε σε απατεώνα μαντρα,αν τα χλμ είναι οκ,αν έκανε το χρόνο 15.000χλμ κλπ.

Το πιο πιθανό σύμφωνα με την περιγραφή του είναι θέμα καυσίμου ή κάποιου αισθητήρα,οπότε δεν παίζει ρόλο αν το πήρε από μαντρα ή από ιδιώτη ή αν είναι εισαγωγής ή αν τα χλμ δεν είναι τα πραγματικά.

ευχαριστω φιλε μου, παραλιγο να πεσω στα ναρκωτικα απο τις απαντησεις γενικα...

ετσι για την ιστορια με πηραν τηλ μου ειπαν απλα οτι αλλαξαν το φιλτρο πετρελαιου καθως ηταν σε χαλια κατασταση. θα παω το απογευμα να το παρω και θεος βοηθος ! σαββατο θα το παω σε συνεργειο toyota να δω τι παιζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου να πας το αυτοκίνητο στην Toyota Νέος Κηφισός στο Περιστέρι ή στον Γιαννίτσα (Toyota) στο Μοσχάτο. Επίσης έχεις πολλές πιθανότητες να πάρεις απάντηση σε ένα φορουμ της toyota 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Giasake είπε

ευχαριστω φιλε μου, παραλιγο να πεσω στα ναρκωτικα απο τις απαντησεις γενικα...

ετσι για την ιστορια με πηραν τηλ μου ειπαν απλα οτι αλλαξαν το φιλτρο πετρελαιου καθως ηταν σε χαλια κατασταση. θα παω το απογευμα να το παρω και θεος βοηθος ! σαββατο θα το παω σε συνεργειο toyota να δω τι παιζει.

Μακάρι να ήταν προβληματικό το καύσιμο και με την αλλαγή φίλτρου να την γλυτώσεις. Βάλε από καλό βενζινάδικο την επόμενη φορά και παρακολούθησε το. 

Δυστυχώς με τους μαντράδες τα κρούσματα απατεωνιάς είναι πολλά. Οπότε να ξέρεις ότι όλοι είμαστε καχύποπτοι και μόλις ακούμε από μάντρα αμέσως σκεφτόμαστε (τον έπιασαν κότσο όπως και τους περισσότερους που αγόρασαν έτσι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως 10 μήνες πετρέλαιο μέσα μπορεί και να έχει χαλάσει...

άσχετο άλλα δεν υπάρχει και κάποιου είδους εγγύηση στις μάντρες δεν λέω για έναν χρόνο άλλα για τέτοιες περιπτώσεις;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...