Προς το περιεχόμενο

Philips 43PUS7805 43"


vforvaggelis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειμαι ενας απο αυτους που πηρανε την συγκεκριμενη σε προσφορα και ειμαι πολυ ευχαριστημενος!

Το μονο που με χαλαει ειναι που δεν μπορω μεσω alexa να περασω το voice control γιατι ειναι μονο για Αγγλια η μλκια!

image.png.91af14d72a8cb7285e5f4c80e4900ae2.png

 

Οσοι την εχετε παρει τι configuration εχετε επιλεξει;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 102
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παραθέτω τη λύση που έδωσε μέλος του avclub για την oled 754. που έχει επίσης Saphi.  " Για να δουλέψει η Alexa το κόλπο είναι να δηλώσεις στο λογαριασμό του Amazon ότι μένεις Αγγλία. Στην τηλεόραση δεν εμφανίζεται το Alexa app αν δε δηλώσεις και εκεί ότι είσαι Αγγλία, αλλά το βρίσκεις μέσα από το help και μετά δεν το ξαναχρειάζεσαι. Λίγο μπλέξιμο όλο αυτό, τελικά το έκανα να δουλέψει και εν τέλει δεν το ξαναχρησιμοποίησα (λολ)."

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, humax είπε

Παραθέτω τη λύση που έδωσε μέλος του avclub για την oled 754. που έχει επίσης Saphi.  " Για να δουλέψει η Alexa το κόλπο είναι να δηλώσεις στο λογαριασμό του Amazon ότι μένεις Αγγλία. Στην τηλεόραση δεν εμφανίζεται το Alexa app αν δε δηλώσεις και εκεί ότι είσαι Αγγλία, αλλά το βρίσκεις μέσα από το help και μετά δεν το ξαναχρειάζεσαι. Λίγο μπλέξιμο όλο αυτό, τελικά το έκανα να δουλέψει και εν τέλει δεν το ξαναχρησιμοποίησα (λολ)."

Ισχυει μονο που ετσι δεν θα σου βρισκει τους ελληνικους σταθμους παρα μονο αγγλικους μεσω tunein.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφίλ ήχου-εικονας ποιο χρησιμοποιείς; 

1 ώρα πριν, vforvaggelis είπε

Στην δοκιμη που εκανα δεν παιζει spotify η τηλεοραση αλλα παιζει κομπλε με το Amazon Music.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, 7nisiotis είπε

Προφίλ ήχου-εικονας ποιο χρησιμοποιείς; 

Στυλ εικονας τυπικο

Στυλ ηχου ταινια

Γενικα το ψαχνω ακομα...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για αυτή την σειρά ελληνικά

https://www.download.p4c.philips.com/files/4/43pus7805_12/43pus7805_12_dfu_ell.pdf?_ga=2.90268890.1501277201.1604396077-1574050726.1604396077

μόλις την παρέλαβα και θέλω να την κρεμάσω στο τοίχο λεει • 43PUS78x5 VESA MIS-F 200x200, M6 (ελάχιστο 10 χιλ., μέγιστο 16 χιλ.) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά την παρέλαβα πριν απο λίγο. Με απλό κατσαβίδι με το ζόρι μέχρι την μέση βιδώνονται οι βίδες. Μαρέσει που μας κοροιδεύουν στις οδηγίες δείχνοντας μόνο ενα κατσαβίδι για να γίνει η δουλειά. Εν τέλη δανείστηκα ηλεκτρικό βιδωτήρι  αλλά επειδή έβαλα μεγάλη ταχύτητα , οι 2 βιδες στο ενα σταντ φαγώθηκαν  και μπηκαν λιγο παραπανω απο την μεση με αποτελεσμα ουτε να μπορω να τις βαλω ποιο μεσα ουτε να τις βγαλω. Στο δευτερο σταντ ήμουν ποιο προσεκτικος και εβαλα την μικροτερη ταχυτητα και αύξησα σταδιακα και πολυ αργα, ουτε ετσι δεν μπηκαν εντελως μεσα, αλλα πολυ καλυτερα. Τωρα φοβαμαι για την σταθεροτητα. καθετε μια χαρα η tv αλλα μπαλατζερνει λίγο. Καμια ιδεα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ταλαιπωρηθηκα πολυ στο βιδωμα, μου φυγε το χερι. Ειναι οκ ομως. Εχει ασχοληθει κανεις σοβαρα με εικονα/ηχο και alexa;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα,την πηρα και εγω την τηλεοραση και εχω 2 αποριες, πρωτον πως αλλαζω θεση τα καναλια και δευτερον πως σβηνουν τα λαμπακια απο πισω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα καναλια θα πρεπει να φτιαξεις λιστα με αγαπημενα και απο εκει τα ταξινομεις οπως θες.

Το ambilight αν δεν το θες απλα πατας το κουμπι ambilight στο κοντρολ και σταματαει.

57 λεπτά πριν, SoulisMafia είπε

Καλησπερα,την πηρα και εγω την τηλεοραση και εχω 2 αποριες, πρωτον πως αλλαζω θεση τα καναλια και δευτερον πως σβηνουν τα λαμπακια απο πισω?

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...