Προς το περιεχόμενο

Το Call of Duty: Black Ops Cold War χρειάζεται 250GB για να εγκατασταθεί στο PC σας


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

22 ώρες πριν, Runner25 είπε

δεν καταλαβαινω γιατι πρεπει να ειναι τοσο μεγαλο τι διαολο περιεχει μεσα

Κατασκοπευτικό λογισμικό.

Για τον ίδιο λόγο που τα xp χρειάζονταν 5giga ενώ τα 10αρια μου έχουν φτάσει 70+.

Στα 7αρια ο φάκελος winsxs έχει φτάσει 28giga και μεγαλώνει μήνα μηνα.

Και να σκεφτείς ότι εγκαθίσταται από ένα iso που χωράει σε dvd.

 

Υποπτα πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 95
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η αλήθεια είναι ότι έχει ξεφύγει. Ακόμα και το mw στο ps4 έχω να το παίξω κανένα δυβδόμαδο καθώς η τελευταία ενημέρωση δεν χωράει και αδυνατώ να προβώ σε αγορά εξωτερικού αυτήν τη στιγμή για να κάνω επέκταση του χώρου της κονσόλας. 

Αν όντως δηλαδή το ένα παιχνίδι φτάνει στο σημείο να καλύπτει 250 γβ του χώρου τότε με 3-4 τίτλους θα χρειαζόμαστε επέκταση χώρου, είτε μιλάμε για κονσόλα είτε για pc. 

Τραγικό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάβασα όλα τα σχόλια. Οταν μιλάμε αποκλειστικά για υπολογιστές. Μέγεθος σκληρών και παιχνιων. Μου φέρνει στο μυαλό εποχές 1995 πάνω κάτω. Με δίσκους στα 3 γιγα και την έλευση των  παιχνιων cd rom. Συχνά ένα παιχνίδι παράδειγμα age of empires 2 να καταλαμβάνει κοντά στα 600 μεγα μπαιτ. Έτσι πάνε τα πράγματα. Θα υπάρξει θέμα για λιγο καιρο και μετα απο λιγα χρονια τα παιχνίδια θα παραμένουν στις ίδια μεγέθη ενω οι δίσκοι θα ειναι μερικές δεκάδες γιγα. 20. 30 και πάει λέγοντας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε τεχνολογικό site εν έτη 2020 γκρίνια για 250GB χώρο στον SSD που και πάλι αφορά αυτούς που θέλουν να το παίξουν τέρμα full 4k δηλ. σε συστήματα που έχουν κάποιες 1000αδες άρα και SSD μεγάλους. Αλλά σαν λαός η γκρίνια και η μιζέρια είναι μέσα στο DNA μας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, keysmith είπε

δεν πειράζει θα παίξουμε το παλιό.. του 2005 αυτό με την Νορμανδία.. 😛 

Υπαρχει ακομα κοσμος που παιζει multi το πρωτο cod. Ενας απ αυτους ειμαι κι εγω 🙂

6 ώρες πριν, kgian είπε

Onward vr. Contractors vr. Έρχεται το call of duty, above and beyond. Πόλεμος κανονικός. Σημαδεύεις από τα iron sights κανονικά. Κλείνεις και το μάτι. Γονατίζεις, ξαπλωνεις, κρύβεσαι κανονικά. Και αλλά παιχνίδια. Όλα τρισδιάστατα φυσικά. 

Για δωσε λινκ να δουμε για ποια συσκευη μιλας.

3 ώρες πριν, stelrp είπε

Κατασκοπευτικό λογισμικό.

Για τον ίδιο λόγο που τα xp χρειάζονταν 5giga ενώ τα 10αρια μου έχουν φτάσει 70+.

Στα 7αρια ο φάκελος winsxs έχει φτάσει 28giga και μεγαλώνει μήνα μηνα.

Σε μενα ειναι 12GB.

Χρησιμοποιησε καποιο προγραμμα να σου σβηνει καθε τοσο τη περιττη σαβουρα.

Επισης πολυ χωρο με σαβουρα πιανει ο φακελος "SoftwareDistrιbution", αυτος σβηνεται και χειροκινητα.

Επεξ/σία από rus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, rus είπε

Υπαρχει ακομα κοσμος που παιζει multi το πρωτο cod. Ενας απ αυτους ειμαι κι εγω 🙂

Για δωσε λινκ να δουμε για ποια συσκευη μιλας.

 

Oculus Quest 2 360€ με τα μεταφορικά.

https://www.amazon.it/Oculus-Quest-visore-all-one/dp/B08HHD6S26/ref=sxts_sxwds-bia-wc-p13n1_0?__mk_it_IT=ÅMÅŽÕÑ&cv_ct_cx=oculus%2Bquest%2B2&dchild=1&keywords=oculus%2Bquest%2B2&pd_rd_i=B08HJKGKGG&pd_rd_r=baf07beb-cc2b-417e-ba20-227a3a5e8255&pd_rd_w=kslrr&pd_rd_wg=FXGA0&pf_rd_p=c0b6818c-2e6b-488b-8b8c-63e1b6eb4d2e&pf_rd_r=AYP9YNF05Y2S2S3F8KDK&qid=1604258876&sr=1-1-fdbae751-0fa5-4c0f-900b-865654896618&th=1

Παίζει τα πάντα όλα. Δικά του παιχνίδια, χωρίς υπολογιστή. Παιχνίδια VR υπολογιστή με καλώδιο αλλά και ασύρματα μέσω wifi. Ανάλυση τρομερή. Τα κάνει όλα και συμφέρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, kgian είπε

Oculus Quest 2 360€ με τα μεταφορικά.

https://www.amazon.it/Oculus-Quest-visore-all-one/dp/B08HHD6S26/ref=sxts_sxwds-bia-wc-p13n1_0?__mk_it_IT=ÅMÅŽÕÑ&cv_ct_cx=oculus%2Bquest%2B2&dchild=1&keywords=oculus%2Bquest%2B2&pd_rd_i=B08HJKGKGG&pd_rd_r=baf07beb-cc2b-417e-ba20-227a3a5e8255&pd_rd_w=kslrr&pd_rd_wg=FXGA0&pf_rd_p=c0b6818c-2e6b-488b-8b8c-63e1b6eb4d2e&pf_rd_r=AYP9YNF05Y2S2S3F8KDK&qid=1604258876&sr=1-1-fdbae751-0fa5-4c0f-900b-865654896618&th=1

Παίζει τα πάντα όλα. Δικά του παιχνίδια, χωρίς υπολογιστή. Παιχνίδια VR υπολογιστή με καλώδιο αλλά και ασύρματα μέσω wifi. Ανάλυση τρομερή. Τα κάνει όλα και συμφέρει.

Δικα του παιχνιδια?? τι επεξεργαστη εχει? τι αναλυση? Ποσα επιπεδα βαθους εχει το 3D?

Ποσος κοσμος παιζει online?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, rus είπε

Δικα του παιχνιδια?? τι επεξεργαστη εχει? τι αναλυση? Ποσα επιπεδα βαθους εχει το 3D?

Ποσος κοσμος παιζει online?

Απλά ψάξε στο google και θα δεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, rus είπε

Υπαρχει ακομα κοσμος που παιζει multi το πρωτο cod. Ενας απ αυτους ειμαι κι εγω 🙂

Για δωσε λινκ να δουμε για ποια συσκευη μιλας.

Σε μενα ειναι 12GB.

Χρησιμοποιησε καποιο προγραμμα να σου σβηνει καθε τοσο τη περιττη σαβουρα.

Επισης πολυ χωρο με σαβουρα πιανει ο φακελος "SoftwareDistrιbution", αυτος σβηνεται και χειροκινητα.

Sorry για το offtopic αλλα το καλό είναι οτι μετα απο κάθε μεγάλο update των 10 ο φακελος WinSxS αδειάζει. Εμενα ηταν 19GB και μετα το τελευταίο update πήγε στα 6GB

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ να ρωτήσω κάτι... Οκ καλοί οι ssd... Εγώ είχα 2 250άρηδες σε raid για τα games μέχρι που απηύδησα και πήρα έναν μηχανικό 2TB... Οκ τα loading times έπεσαν, αλλά in game δεν είδα καμιά διαφορά (και γιατί άλλωστε)... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 31/10/2020 στις 3:28 ΜΜ, SeNNinhA είπε

Οκ. Σε λιγο θα θελουμε 1ΤΒ δισκο μονο για ενα παιχνιδι. Βαλε και την καρτα γραφικων. Βαλε και την μνημη. Βαλε και τον δυνατο επεξεργαστη. Βαλε και την μεγαλη και καλη οθονη. Βαλε και τα καλα ακουστικα. Βαλε και το μηχανικο πληκτρολογιο κλπ.

Με τα ιδια χρηματα που χρειαζονται για να παιξεις ενα παιχνιδι σε full settings μπορω να αγορασω αυτοκινητο σημερα.

Θα το προτεινω στον γιο μου. Αυτοκινητο να κανεις βολτες και τις γκομενες ή Gaming PC να χαζολογας με ασχετους? Ελπιζω να εχει μυαλο να μου δωσει την σωστή απαντηση.... Αλλιως θα απογοητευτω!

Ποιος ασχολείται με γκόμενες;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, rus είπε

[...]

Eχεις καταφερει να το τελειωσεις στο πιο δυσκολο επιπεδο?

Δεν είμαι μαζοχιστής! :D

Όταν παίζω ένα παιχνίδι το κάνω για να το απολαύσω και όχι για να μου σπάει τα νεύρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...