Προς το περιεχόμενο

The Queen's Gambit


AlexanderTheGr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

36 λεπτά πριν, Chrisxxx είπε
  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Πρωτος ο Ροκυ κατεβαινε στους κομμουνισται και επαιρνε τον κοσμο με το μερος του 😝

 

Spoiler

Όχι ρε συ, εμείς την πήραμε με το μέρος μας 🥰

^Ιvan Drago approves this post

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 82
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μου άρεσε πάρα πολύ η συγκεκριμένη. Είχε δωθεί η απαραίτητη έμφαση στην ανάπτυξη των χαρακτήρων και υπήρξε ξεκάθαρη πορεία μέχρι το τέλος. 9/10 θα έβαζα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το έβαλα κι εγώ μετά από ένθερμη προτροπή. Οκ κρατώ μια επιφύλαξη μήπως ανεβαίνει στο τέλος, γιατί δε την έχω τελειώσει.

Αλλά... Τι απάτη είναι αυτή η σειρά. 5 επεισόδια έχω δει, μένουν 2.

Αν έβγαζαν τα πλάνα που απλά περπατά για να πάει κάπου ή ψωνίζει/διαλέγει ρούχα θα είχε τελειώσει ήδη.

Επίπεδη και προβλέψιμη αφήγηση χωρίς καμία κορύφωση αφού έρχονται όλα ουρανοκατέβατα της "εκλεκτής".

Καταρχάς έχει πρόβλημα με αλκοόλ και χάπια από τα 9 της; Θα παίξει κάποιο ρόλο αυτό στη πλοκή; Βεβαίως! Θα το χρησιμοποιεί όπως το σπανάκι ο Ποπάυ!

Οι σεναριογράφοι επιβεβαιώνουν όλα τα κλισέ για κακό γράψιμο Netflix. Όλοι οι χαρακτήρες βοηθούν τη πρωταγωνίστρια, παρόλο που αυτή είναι συνεχώς κόπανος και απλά παρελαύνουν με τη σειρά τους στην οθόνη για να πάει παραπέρα το show χωρίς κανένα δέσιμο ή προς θεού καμιά εμβάθυνση.

Υ.Γ.1Τον πιτσιρικά, με μπούλινγκ τον κέρδισε; Πολύ βολικό που δεν υπήρχε ψυχή τριγύρω, ενώ κατά τα άλλα γίνεται ο χαμός από κριτές, θεατές, δημοσιογράφους.

Υ.Γ.2 Με βάση το τι έχει γίνει μέχρι τώρα,  πιστεύω μπορώ να προβλέψω το τέλος εύκολα...

Επεξ/σία από Diinekis21
  • Like 4
  • Thanks 2
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

η σειρα ειναι βασισμενη στο ομώνυμο βιβλίο του 1983 από τον Walter Tevis. Δεν ειναι δλδ των σεναριογράφων κλισε ή κάτι αλλο, από γνωστό παλιο βιβλιο ειναι ;) 

Απλα για να μη τρωνε το flak οι σεναριογραφοι το λεω, απο εκει κ περα, ο καθένας έχει τις αποψεις του, go on :) 

Επεξ/σία από Skywalker333
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 24/1/2021 στις 10:44 ΜΜ, Chrisxxx είπε

δεν ειχαν καποιον ταλαντουχο συγγραφεα να τις κανει 2μιση ωρες και να τις γυρισουν ταινια.

έχω την εντύπωση πως για ταινία πήγαινε, αλλά με όλο το covid/closed cinemas/netflix πάει τουμπανο, προτίμησαν το mini series... είναι και τα λεφτά στη μέση.. μην ξεχνάμε there's no business, like show business ;)

το ότι δεν έγινε ταινία σημαίνει ότι απλά έχασε το Οσκαρ η Anya!

Επεξ/σία από onelonelystar
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Μια πολύ ωραία ιδέα για νέα σεζόν του Queen's Gambit αυτά που συμβαίνουν τελευταία στον κόσμο του σκακιού 😅

Chess grandmaster cheated by using anal beads

Σωστά διαβάσατε, anal beads, ανάλογα με τις δονήσεις έκανε τις απαιτούμενες κινήσεις 😐

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Speculoos είπε

Μια πολύ ωραία ιδέα για νέα σεζόν του Queen's Gambit αυτά που συμβαίνουν τελευταία στον κόσμο του σκακιού 😅

Chess grandmaster cheated by using anal beads

Σωστά διαβάσατε, anal beads, ανάλογα με τις δονήσεις έκανε τις απαιτούμενες κινήσεις 😐

Queen's ganalbit

Την ξεκίνησα και εγώ την σειρά. Πολύ καλή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...