Προς το περιεχόμενο

Τα Windows 7 παραμένουν το δεύτερο δημοφιλέστερο λειτουργικό σύστημα


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 78
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

10 ειναι φοβερά από θέμα δυνατοτήτων αλλά άκρος παρεμβατικά και δεν το γουστάρει ο κόσμος που θέλει το pc του να ειναι δικό του και δεν θέλει προβλήματα από το πουθενα

αν θες 10 και σταθερότητα ltsc  μονόδρομος απο κάθε άποψη

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

οποιος ασχολειται καποια μεριδα κοσμοου--οπως εγω πχ--χρησιμοποιει τα 7αρια ΕΝΗΜΕΡΩΜΕΝΑ το τονιζω και ειναι καλυμενος μεχρι το 2023

μεχρι στιγμης υπαρχουν support απο τους browsers μεχρι το 2021 κατι που θα επεκταθει σιγουρα λογω των ESU τυπικα το λειτουργικο δεν ειναι νεκρο απο την στιγμη που συνεχιζουν να βγαινουν update security patches ασχετο με την γενικη υποστηριξη της microsoft.

απο κει και περα ο καθενας χρησιμοποιει οτι θελει μην ξεχνατε οτι υπαρχουν ακομα τα 8.1

 

υ.σ. το bypass tool στα 7 αρια ναι ειναι παρανομο.αλλα λειτουργει κανονικοτατα.

Επεξ/σία από alexisnik19911
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Tasos19s είπε

Παρά πολλά υπάρχουν 

Προφανώς έχει κάτι που κάνει τον κόσμο να βολεύεται άσχετα με το αν εσένα ή εμένα δεν μας αρέσουν 

Τα ποσοστά δείχνουν την αλήθεια 

 

"Gaming"  αν ψάχνεις το κάτι που έχει και βολεύει τον κόσμο.

οι πιτσιρικάδες μου είναι και οι δύο με dual boot για να ανοίξουν photoshop και να σερφάρουν ξεκινάνε με 10.15 osX

για να παίξουν λολ fornite και ότι άλλο δεν ξέρω γω ξεκινάνε με win 10

επίσης ο μικρός επειδή είναι ανήσυχο πνέυμα και θέλει να πειράζει διάφορα σε ένα λαπ τοπ έχω Elemntary OS του βάζει χέρι για γραμμή εντολων  

Επεξ/σία από pao13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, htaccess είπε

Υπάρχει ένα ακόμα ποσοστό ανθρώπων/χρηστών, που θέλουν το λειτουργικό stable, και σε αυτό, δυστυχώς.... δεν το έχει καταφέρει ή ms με τα 10αρια, μόνο με τις εκδόσεις enterprise ltsb/ltsc και server. :)

Δεν διαφωνω,συχνα πυκνα τα updates της Microsoft για το windows 10,προκαλουν προσωρινα χαος,ειδικα στον μεσο και με οχι πολλες γνωσεις χρηστη.Προσωπικα,αν δεν ηταν τα παιχνιδια, θα ειχα εγκαταλειψει εντελως το windows απο το 2012.  Αλλος ενας λογος ειναι οτι μου αρεσει πολυ το σκακι με το οποιο ασχολουμαι εδω και πολλα χρονια και χρησιμοποιω το chessbase, ενα πολυ σημαντικο προγραμμα,το οποιο μεχρι στιγμης τρεχει  καλα μονο σε περιβαλλον windows. Παντως το virtualization βελτιωνεται συνεχως στο linux, αρα ελπιζω στο κοντινο μελλον να τρεχω μονο Fedora.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, toyo73 είπε

Μπραβο που ενα λειτουργικο που ειναι μονοπωλιο, καταφερε να περασει ενα πτωμα.Ενα λειτουργικο που δεν παραγεται και πωλειται πια.ΩΩΩΩ θριαμβος.Και με ενα σωρο τρικλωποδιες, οπως μη υποστηριξη directx 12 κτλ.

Ας ηταν και τα 2 στην αγορα,   για τοποθετηση σε σταθερο και laptop και θα βλεπαμε τα ποσοστα των 10ριων.

Η ειδηση δεν ειναι οτι τα 10 περασαν τα 7, αλλα οτι τα 7 ειναι μπροστα απο οτιδηποτε αλλο.

  • Like 12
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το μονο πράγμα που με ανάγκασε να φύγω από τα 7 , ήτανε το καινούργιο hardware που υποχρεωτικά δουλεύει μονο σε δεκαρια , αλλα αν και στην αρχή ήμουν διστακτικός μπορώ να πω ότι είναι πολύ καλο λειτουργικό , θα ήθελα μονο να έχω την επιλογή να μην κάνει αυτόματα updates στους drivers , και όχι απλά να τους παγώνει για ένα διάστημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, benign είπε

Δεν διαφωνω,συχνα πυκνα τα updates της Microsoft για το windows 10,προκαλουν προσωρινα χαος,ειδικα στον μεσο και με οχι πολλες γνωσεις χρηστη.

Προσωπικά... διαφωνώ με την πολιτική της ms, έχεις χρήστες για να πειραματιστείς τους insiders, δεν σου φτάνουν ?, πειραματίσου και με τους home users, βγάλε και ακόμα μία έκδοση την starter γι` αυτό τον λόγο όπως στα 7, άλλα σταμάτα έκει, όταν το προιόν σου το ονομάζεις pro (professional), ε αδελφέ.... δεν μπορείς να "παίζεις" πάνω σε χρήστες που έχουν το pc για εργαλείο της εργασίας τους και βγάζουν τα προς το ζην απ` αυτό.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, htaccess είπε

Υπάρχει ένα ακόμα ποσοστό ανθρώπων/χρηστών, που θέλουν το λειτουργικό stable, και σε αυτό, δυστυχώς.... δεν το έχει καταφέρει ή ms με τα 10αρια, μόνο με τις εκδόσεις enterprise ltsb/ltsc και server. :)

 

1 ώρα πριν, Black Demis είπε

10 ειναι φοβερά από θέμα δυνατοτήτων αλλά άκρος παρεμβατικά και δεν το γουστάρει ο κόσμος που θέλει το pc του να ειναι δικό του και δεν θέλει προβλήματα από το πουθενα

αν θες 10 και σταθερότητα ltsc  μονόδρομος απο κάθε άποψη

 

Έλεγα να δοκιμάσω τα ltsc αλλά το τελευταίο update δεν ήταν πριν από κάποιες σχετικά μεγάλες αλλαγές των Windows;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, jmirko15 είπε

Έλεγα να δοκιμάσω τα ltsc αλλά το τελευταίο update δεν ήταν πριν από κάποιες σχετικά μεγάλες αλλαγές των Windows;

Καλύτερα νομίζω θα ενημερωθείς από εδώ > https://docs.microsoft.com/en-us/windows/whats-new/ltsc/

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...