Προς το περιεχόμενο

Τα Windows 7 παραμένουν το δεύτερο δημοφιλέστερο λειτουργικό σύστημα


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

17 λεπτά πριν, Marduk1 είπε

εγω ακομα win 7 ultimate και δεν προκειται να αλλαξω ουτε με biden

Θα εχεις ομως και παλιο hardware. Γιατι αν θελεις να βαλεις τωρινο,δεν μπορεις να χρησιμοποιησεις windows 7.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 78
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Moνο 20% εχουμε Win 7?? Δε το πιστευω, ειμαστε πολύ περισσοτεροι.

2 ώρες πριν, cacofonix-3 είπε

Χωρίς να έχω διαβάσει το άρθρο, πρώτα είναι τα xp ή τα σβήστα;

Είναι τα 2000.

1 ώρα πριν, Marduk1 είπε

εγω ακομα win 7 ultimate και δεν προκειται να αλλαξω ουτε με biden

Εγω ουτε με kamala

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, benign είπε

Θα εχεις ομως και παλιο hardware. Γιατι αν θελεις να βαλεις τωρινο,δεν μπορεις να χρησιμοποιησεις windows 7.

Εγώ στον 2700x έχω Win7..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά αν δεν τα χάριζε  τα 10, τα έδινε με τον τσαμπουκά , δεν σταματούσε την υποστήριξη στα 7 κτλ ακόμα πρώτα θα ηταν τα 7αρια .

Ετσι και αλλιώς όσο κυκλοφορουσαν παράλληλα τα 7αρια πρώτα ηταν , είχαν φτάσει οι κατασκευαστές των λαπτοπ να μην τα βγάζουν πια με 10αρια αλλά ή με 7αρια ή χωρίς λειτουργικό.

Αυτοι που υποστιρίζουν τα 10αρια είναι οι ιδιοι που γουστάρανε και τα 8αρια τα οποία τα έχει ξεχάσει ακόμα και η microsoft ! 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρα πολλές ρυθμίσεις των power users των W10 είναι σε περιβάλλον W7 μόνο στα τελευταία bilds είναι σε Metro UI(με περιορισμένες επιλογές) ή απλά δεν υπάρχουν, πχ δεύτερη fake οθόνη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα,ας μην τους υποχρεωνε ολους αυτους σε αναβαθμιση σε 10 με το ζορι,και θα βλεπαμε ποιο θα ηταν πρωτο.

Βλεπω πολλους haters εδω μεσα,αλλα παντα αυτο θα εισαστε,haters.

Το καλυτερο λειτουργικο ever με διαφορα,οσο και να κοπανιεστε οτι δεν ειναι.

 

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι περισσότεροι δεν ξέρουν να ανοίγουν αρχεία zip σιγά μην κάνουν αναβάθμιση τα win σε δεκάρια όταν τους πήρε χρόνια να μάθουν πώς λειτουργούν τα εφτάρια.Εδώ έκλαιγαν γιατί δεν είχαν εικονίδιο έναρξης στα οχτάρια.Μιλάμε για πιθήκια όχι αστεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, htaccess είπε

Υπάρχει ένα ακόμα ποσοστό ανθρώπων/χρηστών, που θέλουν το λειτουργικό stable, και σε αυτό, δυστυχώς.... δεν το έχει καταφέρει ή ms με τα 10αρια, μόνο με τις εκδόσεις enterprise ltsb/ltsc και server. :)

Επίσης να προσθέσω και stable σε επιδόσεις, οι επιδόσεις των 10 έχουν πέσει πάρα πολύ σε σχέση με πρώτα release κυρίως στο Gaming. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορούμε να υπολογίζουμε λειτουργικά χωρίς να υπολογίζουμε και τα λειτουργικά σε κινητά και σε tablet . Ειδικά και με την ολοένα και μεγαλύτερη στόχευση των tablet (iPad Pro) ως πιθανό αντικαταστάτη ενός desktop συστήματος . Υπάρχουν  γενιές χρηστών που δεν γνωρίζουν τα desktop λειτουργικά και κάνουν χρήση αποκλειστικά Android & IoS .Η θα τα αναφέρουμε ως Desktop λειτουργικό η θα τα συγκεντρώνουμε όλα μαζί . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, zodiacskipper είπε

Τα XP δεν θα πεθάνουν ποτέ, κουφάλα νεκροθάφτη

Με 0,89% ας ειναι ελαφρυ το χωμα...

9 ώρες πριν, dpolal είπε

Το Ubuntu γιατί προσμετράτε διαφορετικά από το Linux ???

Επειδη προφανως καταφερε να συγκεντρωσει ενα ικανο ποσοστο και να ξεχωρισει απο την υπολοιπη μαζα, αλλιως η ερευνα θα ελεγε απλα Windows 90%, mac 7,5% κλπ που δεν εχει τοσο νοημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, asmilon είπε

Επειδη προφανως καταφερε να συγκεντρωσει ενα ικανο ποσοστο και να ξεχωρισει απο την υπολοιπη μαζα, αλλιως η ερευνα θα ελεγε απλα Windows 90%, mac 7,5% κλπ που δεν εχει τοσο νοημα.

Ποιό μεγάλο ποσοστό από π.χ. Mint ή Debian ;;;
Περίεργο μου φαίνεται αλλά τέσπα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...