Προς το περιεχόμενο

Realme C3 (3GB/64GB) @ Amazon DE 104.81€


neosstoforum

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

20200515153934-realme-c3-3gb-64gb-blazing-red.jpg

https://www.amazon.de/5974708-Realme/dp/B085FFHTN3

Skroutz από 125€

https://www.skroutz.gr/s/23190699/Realme-C3-3GB-64GB-Blazing-Red.html

Price match με Mediamarkt.de και επόμενη χαμηλότερη τιμή 119.89€

https://geizhals.eu/realme-c3-64gb-blazing-red-a2226310.html

Επεξ/σία από neosstoforum
  • Like 4
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 37
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

58 λεπτά πριν, viman είπε

Μεταφορικά από το Amazon; Αν βγαίνει κοντά σε τιμή με το skroutzoμαγαζο, ίσως δεν συμφέρει!!

Τα μεταφορικά συμπεριλαμβάνονται στη τιμή του τίτλου.

43 λεπτά πριν, Neural_handshake είπε

3 k 4gb ram δεν θα επαιρνα σημερα για κανενα λογο

Ο καθένας προφανώς έχει την δικιά του γνώμη, αλλά με 4GB RAM εδώ και 11 μήνες εγώ προσωπικά δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα. Αν ήταν βέβαια να αγοράσω καινούριο κινητό ίσως να είχα ως κατώτερο όριο τα 6GB. Δεν θα περίμενα όμως κάτι τέτοιο σε αυτό το εύρος τιμών. Όσοι δίνουν 100€ για κινητό είναι δεδομένο ότι το θέλουν για απλά πράγματα, όπου εκεί δεν χρειάζεσαι πολλά παραπάνω απ' ότι προσφέρει το συγκεκριμένο.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Neural_handshake είπε

3 k 4gb ram δεν θα επαιρνα σημερα για κανενα λογο

Έχουμε καταντήσει να έχουμε  laptop με 4 gb και στα κινητά 6gb για να φορτώνει το instagram και το Facebook..

  • Like 16
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

στα 100ευρώ δύσκολα θα βρεθεί κινητό με καλύτερα χαρακτηριστικά.

Προσωπικά θα προτιμούσα να δώσω 150ευρώ για 6GB RAM & καλύτερο SOC. Πλέον τα κινητά έχουν αρχίσει να ωριμάζουν και δεν χρειάζεται να τα πετάμε στα σκουπίδια σε 2-3 χρόνια , όσοι δεν έχουν απαιτήσεις μπορεί να το κρατήσουν 5-6ετία. (αν αλλάξουν μπαταρία στην 3-4ετία)

Επεξ/σία από jgeorgiou
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, default είπε

Εσυ αναφερεις οτι με "4GB RAM" δεν εχεις προβλημα ενω το τηλ του ποστ αναφερεις οτι εχει 3GB RAM, οποτε η συγκριση ειναι λιγο αστοχη. 

κ με 4gb ζορικα ειναι αν τρεχεις κανα viber η skype μονιμως στο background η κ κανενα fit tracker app κλπ

για μενα minimum 6gb για να εχεις κ μια σχετικη αντοχη στον χρονο

  • Confused 3
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν κάποιος έχει budget 100€  μια χαρά είναι.Δεν τρέχουν όλοι Viber και ΦΒ ταυτόχρονα.

Ασκοπο να συζητάμε τι αγοράζεις με 150€

Επεξ/σία από ipal
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω οτι για τα λεφτά του είναι μια χαρά τηλέφωνο. Το SOC του είναι για μια κατηγορία πάνω και αυτό είναι πολύ καλό σε αντάλλαγμα με οθόνη χαμηλότερης ανάλυσης. Από τα λίγα entry level που νομίζω αξίζει να αγοράσει κανείς 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν κάποιος είναι σε πολύ σφιχτό budget αξίζει. Βέβαια τα 3 gb ram είναι λίγα. Ακόμα και σε budget phone θα ήθελα 4 gb η περισσότερα. Δεν είμαστε στο 2018 να βολευόμαστε με λιγότερα.. Όποιος μπορεί να διαθέσει κάτι παραπάνω ας κοιτάξει αλλού. 

Επεξ/σία από baskon
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Neural_handshake είπε

κ με 4gb ζορικα ειναι αν τρεχεις κανα viber η skype μονιμως στο background η κ κανενα fit tracker app κλπ

για μενα minimum 6gb για να εχεις κ μια σχετικη αντοχη στον χρονο

θα συμφωνήσω με εσάς που έχετε αντιρρήσεις,αν προτείνετε κινητό στα 100ε με 4gb.

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην τρελαθούμε και λέμε πως τα 3GB δεν φτάνουν...

Εφόσον κάποιος δεν καίγεται σε gaming, είναι μία χαρά. Αρκεί φυσικά να μην κατεβάσει 200++ χαζοεφαρμογές και τις έχει να τρέχουν ταυτόχρονα και πετάνε ειδοποιήσεις με το παραμικρό.

Σημαντικό προσόν η τεράστια μπαταρία. Επεξεργαστής Helio είναι απλά ΟΚ, από κάμερα δεν ξέρω τι παίζει.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, aristidis540 είπε

θα συμφωνήσω με εσάς που έχετε αντιρρήσεις,αν προτείνετε κινητό στα 100ε με 4gb.

Αν ψαχνεις για σενα κινητο το με 3gb σκοπευοντας να ξοδεψεις 100 ευρω τοτε εισαι σε λαθος φορουμ.  3gb δεν ειναι καθολου futureproof, η γυναικα μου εχει κινητο με τοση ram και με facebook και insta το κινητο σερνεται σα το φιδι. Αν ειναι να το παρεις για καποιο μεγαλυτερο ετσι κι αλλιως και με λιγοτερα χαρακτηριστικα θα ειναι οκ οποτε κατα τη γνωμη μου η συγκεκριμενη υλοποιηση ειναι μαλλον με μικρο αγοραστικο κοινο γιαυτο και η συγκεκριμενη τιμη. Η μπαταρια με Helio kai 6,5 οθονη μπορει να τελειωνει σα νερο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, default είπε

Αν ψαχνεις για σενα κινητο το με 3gb σκοπευοντας να ξοδεψεις 100 ευρω τοτε εισαι σε λαθος φορουμ.  3gb δεν ειναι καθολου futureproof, η γυναικα μου εχει κινητο με τοση ram και με facebook και insta το κινητο σερνεται σα το φιδι. Αν ειναι να το παρεις για καποιο μεγαλυτερο ετσι κι αλλιως και με λιγοτερα χαρακτηριστικα θα ειναι οκ οποτε κατα τη γνωμη μου η συγκεκριμενη υλοποιηση ειναι μαλλον με μικρο αγοραστικο κοινο γιαυτο και η συγκεκριμενη τιμη. Η μπαταρια με Helio kai 6,5 οθονη μπορει να τελειωνει σα νερο. 

Κατσε ρε φιλε γιατι θα τρελλαθουμε.

Ρωταει το παλικαρι, εχεις να προτεινεις κατι καλυτερο στα 100 ευρω?

Δεν εχω να δωσω παραπανω, δεν θελω να δωσω παραπανω, θελω κινητο τωρα, μαξιμουμ 100, ταβανι 100, μεχρι 100, τωρα θελω να ψωνισω, το παιρνω αυτο η οχι?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω οτι ημουν σαφης αν θελεις κινητο για ΤΩΡΑ διχως να τρεχεις πολλα-πολλα και δε σε ενδιαφερει το μελλον τοτε ναι. Εγω προσωπικα δε θα αγοραζα κινητο με 3gb παρολο που δεν εχω ουτε facebook ουτε insta (αναφερω αυτες τις εφαρμογες γιατι μαζι με τον chrome ειναι απαιτητικες σε μνημη) αλλα θα προτιμουσα να μαζεψω αλλα 50-60 ευρω για να παρω κατι καλυτερο. Απο εκει και περα ειναι θεμα απαιτησεων του καθενος και φυσικα της τσεπης του. Για να μην υπαρχει καποια παρεξηγηση εχω κινητο των 160 ευρω και οχι των 300 και με καλυπτει απολυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...