Προς το περιεχόμενο

Realme C3 (3GB/64GB) @ Amazon DE 104.81€


neosstoforum

Προτεινόμενες αναρτήσεις

https://www.skroutz.gr/s/23154800/BlackView-A80-Pro-64GB-Midnight-Black.html

Το εχω εγω και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος οτι καλυτερο στα 110 ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 37
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

41 λεπτά πριν, djjohnnie13 είπε

https://www.skroutz.gr/s/23154800/BlackView-A80-Pro-64GB-Midnight-Black.html

Το εχω εγω και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος οτι καλυτερο στα 110 ευρω.

Με τον Helio P25 σίγουρα δεν είναι καλύτερο από το C3.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, default είπε

Νομιζω οτι ημουν σαφης αν θελεις κινητο για ΤΩΡΑ διχως να τρεχεις πολλα-πολλα και δε σε ενδιαφερει το μελλον τοτε ναι.
...

Thanksss, το αγοραζω τωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε αυτά τα χρήματα παιδιά και χωρίς να θέλω να μειώσω την εμπειρία χρήσης του blackview από τους κατόχους του νομίζω το realme είναι μακράν η καλύτερη επιλογή.Μιλαμε για μια κατηγορία πάνω από το blackview,αν δείτε και στο antutu βαθμολογία η διαφορά  είναι χαοτική και μιλάμε για συσκευές με σχετικά περιορισμένες δυνατότητες .Αν βάλεις και το Amazon που είναι από τις καλύτερες εγγύησης τότε νομίζω είναι μονόδρομος το realme σε αυτά τα λεφτά πάντα.

Επεξ/σία από ZaxasK
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αμα ζηταει το FB + Ινστα 2gb RAM απο μονα τους, τοτε ναι... .δεν αρκουν τα 3-4gb σε κινητο.

 

αλλα....,  επειδη εχει ξεφυγει το FB και το ινστα, και τα υπολοιπα Social Media... , ΣΟΡΡΥ....αλλα.....  να παει να γ@μηθει.. και το FB και τα λοιπα,  που θα πληρωνω εγω 300αρια, για να τρεχει καλα το FB.....!   εχω και πισι να κανω την δουλεια μου....!!!! 

 

ΥΓ..,  Κατοχος REDMI PRO,  4 ετων, με 32/3  που τα παει σφαιρα..... ολα.....!!!! 

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, default είπε

Εγω προσωπικα δε θα αγοραζα κινητο με 3gb παρολο που δεν εχω ουτε facebook ουτε insta (αναφερω αυτες τις εφαρμογες γιατι μαζι με τον chrome ειναι απαιτητικες σε μνημη)

Firefox με τα προτεινόμενα πρόσθετα και σώθηκες. Σόσιαλ και youtube στον browser και ξεχνάς και τι θα πει διαφήμιση.

Αν γουστάρεις να πληρώνεις Ram και Data δικαίωμα σου βέβαια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχετε κινητό με 3-4 gb και σέρνεται στο Facebook και το instagram τοτε το λειτουργικό του είναι για τα σκουπίδια. 

Με 4 gb android one πετάει το κινητό με 200 εφαρμογές μέσα 

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
42 λεπτά πριν, adi32 είπε

Αν έχετε κινητό με 3-4 gb και σέρνεται στο Facebook και το instagram τοτε το λειτουργικό του είναι για τα σκουπίδια. 

Με 4 gb android one πετάει το κινητό με 200 εφαρμογές μέσα 

κανενα mi a3 εχεις κ οχι δεν πεταει ,παει καλα ,να γραφουμε χωρις υπερβολες διαφορετικα τον σπαρο που ψαρεψα θα τον κανω καρχαρια

επισης αλλο 4 gb ram που αν ξερεις να πειραξεις το τηλεφωνο θα ειναι σχετικα οκ κ αλλο 3 gb ram

τελος αλλο το καθαρο android κ αλλο το skinned android οπως το color os η οπως το λενε τωρα που ολοι ξερουμε οτι ειναι πιο βαρια κ bloated

καποιος λοιπον που απλα ξερει να χρησιμοποιει android χωρις να ξερει να το πειραζει κ να το ρυθμιζει (που δεν το θεωρω κακο δλδ) κ που θα αγορασει smartphone για να εχει καποιες messaging η social εγαρμογες η οτιδηποτε αλλο (ακομα κ με μετρο) στο παρασκηνιο με το καλημερα θα εχει προβλημα ,το android θα κλεινει εφαρμογες επιθετικα κ θα δουλευει συνεχεια swap πραγμα που σημαινει οτι το απλα ok soc θα χαντακωνεται απο την συνεχη αναγκη του τηλεφωνου να διαβαζει κ να γραφει στον χωρο αποθηκευσης

αν εχεις λοιπον μονο 100€ μην τα πεταξεις κ βρες καποιο λιγο ακριβοτερο με τουλαχιστον 4gb η καλυτερα 6gb ram για να σου αντεξει λιγο στον χρονο

δεν λεω σε καμια περιπτωση οτι μονο τα smartphones του χιλιαρικου αξιζουν ,κ εγω τα κοροιδευω κ τα θεωρω χαζομαρες αυτα αλλα ναι υπαρχει καποιο κατωτατο οριο προδιαγραφων για οκ χρηση

τωρα κατι αλλα που διαβαζω οτι δεν βαζω εφαρμογες κ τα τρεχω απο τον browser k ρεαλιστικα δεν ειναι κ δυσχρηστα ειναι που παλι συναδουν με αυτα που γραφουμε καποιοι λιγοι οτι θα αγορασετε ταλαιπωρια

δικα σας ειναι τα λεφτα οτι θελετε τα κανετε ετσι αλλα μην γραφουμε οτι να ναι για να δικαιολογησουμε πραγματα που δεν στεκουν μονο κ μονο απο την τιμη

Επεξ/σία από Neural_handshake
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Neural_handshake είπε

κανενα mi a3 εχεις κ οχι δεν πεταει ,παει καλα ,να γραφουμε χωρις υπερβολες διαφορετικα τον σπαρο που ψαρεψα θα τον κανω καρχαρια

επισης αλλο 4 gb ram που αν ξερεις να πειραξεις το τηλεφωνο θα ειναι σχετικα οκ κ αλλο 3 gb ram

τελος αλλο το καθαρο android κ αλλο το skinned android οπως το color os η οπως το λενε τωρα που ολοι ξερουμε οτι ειναι πιο βαρια κ bloated

καποιος λοιπον που απλα ξερει να χρησιμοποιει android χωρις να ξερει να το πειραζει κ να το ρυθμιζει (που δεν το θεωρω κακο δλδ) κ που θα αγορασει smartphone για να εχει καποιες messaging η social εγαρμογες η οτιδηποτε αλλο (ακομα κ με μετρο) στο παρασκηνιο με το καλημερα θα εχει προβλημα ,το android θα κλεινει εφαρμογες επιθετικα κ θα δουλευει συνεχεια swap πραγμα που σημαινει οτι το απλα ok soc θα χαντακωνεται απο την συνεχη αναγκη του τηλεφωνου να διαβαζει κ να γραφει στον χωρο αποθηκευσης

αν εχεις λοιπον μονο 100€ μην τα πεταξεις κ βρες καποιο με τουλαχιστον 4gb η καλυτερα 6gb ram για να σου αντεξει λιγο στον χρονο

τωρα κατι αλλα που διαβαζω οτι δεν βαζω εφαρμογες κ τα τρεχω απο τον browser k ρεαλιστικα δεν ειναι κ δυσχρηστα ειναι που παλι συναδουν με αυτα που γραφουμε καποιοι λιγοι οτι θα αγορασετε ταλαιπωρια

δικα σας ειναι τα λεφτα οτι θελετε τα κανετε ετσι αλλα μην γραφουμε οτι να ναι για να δικαιολογησουμε πραγματα που δεν στεκουν μονο κ μονο απο την τιμη

ξερεις τι θα αντεξει παραπανω στο χρονο?κινητο με 8gb ram...τι σχεση εχουν αυτα που γραφεις με το θεμα?εχεις να προτεινεις κατι καλυτερο σε αυτα τα χρηματα?και να μην ξεκινησουμε δωσε 50-60-100-200 ευρω παραπανω κτλπ

Επεξ/σία από greengr21
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, greengr21 είπε

ξερεις τι θα αντεξει παραπανω στο χρονο?κινητο με 8gb ram...τι σχεση εχουν αυτα που γραφεις με το θεμα?εχεις να προτεινεις κατι καλυτερο σε αυτα τα χρηματα?και να μην ξεκινησουμε δωσε 50-60-100-200 ευρω παραπανω κτλπ

εγραψα πολυ αναλυτικα κ αιτιολογησα την αποψη μου,το οτι δεν θες να καταλαβεις ειναι δικο σου προβλημα ,ποσως με ενδιαφερει τι θα κανεις με τα 100€ σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
51 λεπτά πριν, Neural_handshake είπε

κανενα mi a3 εχεις κ οχι δεν πεταει ,παει καλα ,να γραφουμε χωρις υπερβολες διαφορετικα τον σπαρο που ψαρεψα θα τον κανω καρχαρια

επισης αλλο 4 gb ram που αν ξερεις να πειραξεις το τηλεφωνο θα ειναι σχετικα οκ κ αλλο 3 gb ram

τελος αλλο το καθαρο android κ αλλο το skinned android οπως το color os η οπως το λενε τωρα που ολοι ξερουμε οτι ειναι πιο βαρια κ bloated

καποιος λοιπον που απλα ξερει να χρησιμοποιει android χωρις να ξερει να το πειραζει κ να το ρυθμιζει (που δεν το θεωρω κακο δλδ) κ που θα αγορασει smartphone για να εχει καποιες messaging η social εγαρμογες η οτιδηποτε αλλο (ακομα κ με μετρο) στο παρασκηνιο με το καλημερα θα εχει προβλημα ,το android θα κλεινει εφαρμογες επιθετικα κ θα δουλευει συνεχεια swap πραγμα που σημαινει οτι το απλα ok soc θα χαντακωνεται απο την συνεχη αναγκη του τηλεφωνου να διαβαζει κ να γραφει στον χωρο αποθηκευσης

αν εχεις λοιπον μονο 100€ μην τα πεταξεις κ βρες καποιο λιγο ακριβοτερο με τουλαχιστον 4gb η καλυτερα 6gb ram για να σου αντεξει λιγο στον χρονο

δεν λεω σε καμια περιπτωση οτι μονο τα smartphones του χιλιαρικου αξιζουν ,κ εγω τα κοροιδευω κ τα θεωρω χαζομαρες αυτα αλλα ναι υπαρχει καποιο κατωτατο οριο προδιαγραφων για οκ χρηση

τωρα κατι αλλα που διαβαζω οτι δεν βαζω εφαρμογες κ τα τρεχω απο τον browser k ρεαλιστικα δεν ειναι κ δυσχρηστα ειναι που παλι συναδουν με αυτα που γραφουμε καποιοι λιγοι οτι θα αγορασετε ταλαιπωρια

δικα σας ειναι τα λεφτα οτι θελετε τα κανετε ετσι αλλα μην γραφουμε οτι να ναι για να δικαιολογησουμε πραγματα που δεν στεκουν μονο κ μονο απο την τιμη

Αυτό που περιγράφεις δεν μου έχει συμβεί ποτέ, (ούτε ξέρω να πειράζω και να ρυθμίζω το κινητό) οπότε μην είμαστε τόσο απόλυτοι. Σημασία δεν έχει μόνο το πόσα GB είναι η RAM, αλλά πιο πολύ ο επεξεργαστής και το λειτουργικό. Για παράδειγμα, και το Blackview που αναφέρθηκε πιο πάνω έχει 4GB RAM, αλλά μπορείς να το συγκρίνεις με το Mi A3;

Επεξ/σία από neosstoforum
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Doubt είπε

Firefox με τα προτεινόμενα πρόσθετα και σώθηκες. Σόσιαλ και youtube στον browser και ξεχνάς και τι θα πει διαφήμιση.

Αν γουστάρεις να πληρώνεις Ram και Data δικαίωμα σου βέβαια.

Ποια είναι τα προτεινόμενα πρόσθετα; Εννοείς adblock?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, neosstoforum είπε

Αυτό που περιγράφεις δεν μου έχει συμβεί ποτέ, (ούτε ξέρω να πειράζω και να ρυθμίζω το κινητό) οπότε μην είμαστε τόσο απόλυτοι. Σημασία δεν έχει μόνο το πόσα GB είναι η RAM, αλλά πιο πολύ ο επεξεργαστής και το λειτουργικό. Για παράδειγμα, και το Blackview που αναφέρθηκε πιο πάνω έχει 4GB RAM, αλλά μπορείς να το συγκρίνεις με το Mi A3;

5:07 κ μετα λεει ακριβως αυτα που λεω κ δεν ειχα δει καν το review, χωρις πολλες εφαρμογες κ μετα απο restart ,0.3 gb ram ελευθερη

 

 

Επεξ/σία από Neural_handshake
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νταξει παιδιά, κι εγώ σε power user ή σε gamer δεν θα το πρότεινα, αλλά δεν είναι λίγα τα 3gb για κινητό. Επειδή πλέον τα λειτουργικά κάνουν memory caching σαν τρελά, δεν θα βάζουμε 12gb ram στα κινητά και 32 στα σταθερά, έτσι για να μπαίνουμε ένα fb. Θα κλείσει από μόνο του μερικές low priority εφαρμογές το κινητό και θα κάνεις τη δουλειά σου. 

Εγώ πάντως 3GB ραμ είχα πάντα στα κινητά μου και δουλεύω άνετα με browsing, youtube vanced (συνήθως στο background) και από social: FB, instagram, messenger, viber μόνιμα ενεργά. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε μαγκες...Τι καθεστε και κανετε αναλυσεις επι αναλυσεων με benchmark και μεγεθος ram για ενα κινητο των 105 ευρω?

1. Ειναι προσφορα? Ειναι. Αφου ειναι σε χαμηλοτερη τιμη απο τον ανταγωνισμο. Αρα καλα ποσταριστηκε.

2. Αξιζει να το παρει κανεις? Θα το κρινει μονος του συμφωνα με τις αναγκες του. Σιγουρα τα 6 και τα 8 και τα 12 gb ram ειναι καλυτερα απο τα 3. Χαιρω πολυ. Με 105 ευρω ομως τι παιρνεις? Βαλτε στο skroutz φιλτρα: smartphone, ram τουλαχιστον 3 gb, μνημη τουλαχιστον 64 gb, μπαταρια τουλαχιστον 5000 mAh και τιμη εως 105 ευρω και πειτε μας ποσα αποτελεσματα βγαζει...Spoiler alert: 0. Τα επομενα πιο φτηνα ειναι στα 115 (πες 120 με μεταφορικα) Huawei χωρις google services και στα 125 (πες 130 με μεταφορικα) Honor και Xiaomi. Αυτα να συγκρινετε μεταξυ τους. Γιατι χαιρω πολυ με 30-40-50 ευρω παραπανω παιρνεις καλυτερο κινητο. Μπορει να μην τα χουν ή να μη θελουν να τα δωσουν ολοι ομως αυτα τα χρηματα.

  • Like 7
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...