Προς το περιεχόμενο

Xbox Series S - Γενική Συζήτηση


ShadaTuT
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 22/7/2023 στις 11:12 ΠΜ, Sakisoriginal21 είπε

καλησπερα.μια μικρη βοηθεια.παιχνιδια που εχω κατεβασει στην κονσολα μ.μπορω μετα να τα μεταφερω κ να τα αποθηκευσω σε εξωτερικο δισκο?και οποτε θελω να τα ξανα παιξω.να τα μεταφερω παλι στην κοσολα μου?.και αν ναι.πως γινετε?και πρεπει να επιλεξω συγκεκριμενο εξωτερικο σκληρο?ευχαριστω....

ναι μπορεις να τα μεταφερεις σε ενα απλο συμβατικο εξωτερικο σκληρο, οι περισσότεροι στην αγορα κανουν για αυτη τη δουλεια.
Και οταν θες να τα ξαναπαιξεις, τα μεταφερεις στον εσωτερικο σκληρο της κονσολας. η μεταφορα ειναι πολυ ευκολη, μεσα απο το μενου της κονσολας.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

8 λεπτά πριν, Skywalker333 είπε

ναι μπορεις να τα μεταφερεις σε ενα απλο συμβατικο εξωτερικο σκληρο, οι περισσότεροι στην αγορα κανουν για αυτη τη δουλεια.
Και οταν θες να τα ξαναπαιξεις, τα μεταφερεις στον εσωτερικο σκληρο της κονσολας. η μεταφορα ειναι πολυ ευκολη, μεσα απο το μενου της κονσολας.

σε ευχαριστω παρα πολυ για την απαντηση σου.κ  καλο gaming

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
25 λεπτά πριν, gotthard είπε

Το gamivo έχει το Diablo Αργεντινής στα 39ε. Θα μπορέσω λέτε με vpn να το αγοράσω ή θα έχω πρόβλημα με το τούρκικο game pass? 

κανονικά, προχώρα. ενεργοποίηση με Argentina στο Vpn ενεργό μέσω smartphone. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα επειδή για Τρίτη φορά το controller μου κάνει drifting κ πρέπει να το στείλω Microsoft για επισκευή έχετε να προτείνεται κάποιο οικονομικό controller για αυτές τις 15 μέρες που θα κάνει να γυρίσει το κανονικό ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, DimitriosT86 είπε

Καλησπέρα επειδή για Τρίτη φορά το controller μου κάνει drifting κ πρέπει να το στείλω Microsoft για επισκευή έχετε να προτείνεται κάποιο οικονομικό controller για αυτές τις 15 μέρες που θα κάνει να γυρίσει το κανονικό ; 

Έστειλα ένα controller 7/8 και μου το γύρισαν στις 14/8 πίσω. Αυτό δεν είναι στάνταρ βέβαια.

Σε κάτι πιο οικονομικό θα πας στα 35 € μέσο όρο που κάνουν τα pdp ή τα power a τα οποία είναι ενσύρματα. 

Εμένα ποτέ δεν με βόλεψαν τα ενσύρματα controllers. Θα σου έλεγα να πάρεις άλλο ένα από microsoft να έχεις backup. 

Σε πόσο καιρό σου έβγαλαν 3 φορές drift τα controllers? 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Tigio13 είπε

Έστειλα ένα controller 7/8 και μου το γύρισαν στις 14/8 πίσω. Αυτό δεν είναι στάνταρ βέβαια.

Σε κάτι πιο οικονομικό θα πας στα 35 € μέσο όρο που κάνουν τα pdp ή τα power a τα οποία είναι ενσύρματα. 

Εμένα ποτέ δεν με βόλεψαν τα ενσύρματα controllers. Θα σου έλεγα να πάρεις άλλο ένα από microsoft να έχεις backup. 

Σε πόσο καιρό σου έβγαλαν 3 φορές drift τα controllers? 

 

Αρχικά ευχαριστώ για την απάντηση αγόρασα την κονσόλα 9/2021 και τώρα είναι η Τρίτη φορά που βγάζει drifting το κοντρόλ αρχίζω να πιστεύω ότι κάτι κάνω λάθος εγώ ή ξ μικρή πρώτη φορά σε Xbox στα τόσα χρόνια που είδα PlayStation δεν είχα θέμα ποτέ εννοείται δεν το πετάω ζουλάω κ τέτοια κανονική χρήση κάνω το πολύ 2-3 ώρες την ημέρα κ όχι κάθε μέρα. Μέλλον για γνήσιο πάει η κατάσταση διότι είδα τώρα στο public έχει το μαύρο με 50 ευρώ μάλλον σε συνεργασία με το console club 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γενικά τα controllers είναι και λίγο τύχη. Το ότι σε ρώτησα σε πόσο καιρό σου έβγαλε 3 φορές drift ήταν από περιέργεια. Δύσκολα να κάνει κάποιος λάθος. Εκτός αν το κακομεταχειριζεται όπως είπες. 

Σε μένα ας πούμε από το 19 που πήρα την 1η one κονσόλα μέχρι και σήμερα 1 elite controller μου έβγαλε drift. Και έχουν περάσει αρκετά controllers από τα χέρια μου. Γενικά όμως πολλά παιδιά εδώ έχουν αναφέρει drift. 

Σε κονσόλα 360 που είχα από το 08 έως το 19 τα 2 controllers που πήρα δεν έπαθαν ποτέ τίποτα. Ακόμα τα έχω και αν τα συνδέσω κάπου παίζουν σα να είναι καινούρια. 

Επεξ/σία από Tigio13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέμα παρτίδας των joysticks εσωτερικά καθαρά. Όσα πήγαν, σε όποια εταιρεία πήγαν έβγαλαν βλάβες από την κατασκευαστρια (προμηθεύει πολλούς κατασκευαστές). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ένα αγόρι 9 έτων το οποίο παίζει φανατικά Fifa 23 mobile στο κινητό μου. Του αρέσει και το μπάσκετ NBA κτλ. Σκέφτομαι αντι να του πάρω ένα ps5 που δεν θα το αξιοποιήσει λόγω ηλικίας να του πάρω ένα series s που είναι πιο οικονομικό. Σημείωση εγώ δεν παίζω παιχνίδια. Και ο μικρός όταν μεγαλώσει θα έχει βγει το ps6 ή 7..... ΘΑ ήθελα την άποψή σας? Ευχαριστώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, dtk-386 είπε

Εχω ένα αγόρι 9 έτων το οποίο παίζει φανατικά Fifa 23 mobile στο κινητό μου. Του αρέσει και το μπάσκετ NBA κτλ. Σκέφτομαι αντι να του πάρω ένα ps5 που δεν θα το αξιοποιήσει λόγω ηλικίας να του πάρω ένα series s που είναι πιο οικονομικό. Σημείωση εγώ δεν παίζω παιχνίδια. Και ο μικρός όταν μεγαλώσει θα έχει βγει το ps6 ή 7..... ΘΑ ήθελα την άποψή σας? Ευχαριστώ.

 

Καλημέρα,πολύ σωστή σκέψη. Επίσης με λίγα χρήματα επιπλέον θα βάλεις συνδρομή στο gamepass να παίζει/ς χωρίς να αγοράσεις fifa 23 και καμιά 400+ άλλα games, να αποκτήσει σφαιρική εικόνα του χώρου και να βρει τα γούστα του. Συνήθως έχουν δώρο μέσα ενα μήνα gamepass οι κονσόλες στο πακέτο για δοκιμή. 

Αν δεν θες συνδρομή θα βρεις σε πολύ χαμηλές τιμές Games στις προσφορές του xbox κάθε εβδομάδα ή σε Site οπως eneba, cdkeys κλπ που πουλάνε ψηφιακά κλειδιά για Games. 

 

Τέλος το σημαντικότερο:

ΜΑΚΡΙΆ από μικρές οθόνες τα παιδιά για gaming λένε οι οφθαλμίατροι. Ας παίζει σε μεγάλη τηλεόραση, η μικρή οθόνη και η προσήλωση κάνει κακό στα μάτια μεγάλο. Πάρε οποία κονσόλα θέλεις αρκεί να είναι σε μεγάλη οθόνη μπροστά για ξεκούραστη εμπειρία. Η κούραση αυτή της μικρής οθόνης φέρνει προβλήματα στα μάτια. 

Για οτιδήποτε χρειαστείς ρωτάς. 

ΥΓ. Κ εμείς για τα παιδιά την πήραμε κάποιοι και κολλήσαμε :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

πριν 2 χρονια ειχα αγορασει ενα xbox one s και μαζι ενα game ψηφιακο, εκανα logout το προφιλ μου τοτε και τα πουλησα ολα μετα απο κανα μηνα, αλλα σημερα λεω να παρω παλι ενα μεταχειρισμενο xbox...δεν θυμαμαι τιποτα απολυτως, ουτε το username, account, password, τιποτα, και αριθμο κινητου εχω αλλαξει, πως μπορω τωρα να βρω το xbox account μου? εχει και το ψηφιακο game μεσα ακομα αφου το ειχα αγορασει, γινεται με καποιο τροπο μεσα απο την ip μου?, απο τοτε εως σημερα εχω το ιδιο router και ειμαι στην ιδια εταιρια internet και στο ιδιο σπιτι, δεν ξερω αν παιζει ρολο, αν καποιος εχει αντιμετωπισει το ιδιο ας με βοηθησει, ευχαριστω!

Επεξ/σία από Nokia3210
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Nokia3210 είπε

πριν 2 χρονια ειχα αγορασει ενα xbox one s και μαζι ενα game ψηφιακο, εκανα logout το προφιλ μου τοτε και τα πουλησα ολα μετα απο κανα μηνα, αλλα σημερα λεω να παρω παλι ενα μεταχειρισμενο xbox...δεν θυμαμαι τιποτα απολυτως, ουτε το username, account, password, τιποτα, και αριθμο κινητου εχω αλλαξει, πως μπορω τωρα να βρω το xbox account μου? εχει και το ψηφιακο game μεσα ακομα αφου το ειχα αγορασει, γινεται με καποιο τροπο μεσα απο την ip μου?, απο τοτε εως σημερα εχω το ιδιο router και ειμαι στην ιδια εταιρια internet και στο ιδιο σπιτι, δεν ξερω αν παιζει ρολο, αν καποιος εχει αντιμετωπισει το ιδιο ας με βοηθησει, ευχαριστω!

Μόνο αν θυμάσαι το email που είχες χρησιμοποιήσει.

Επίσης καλό είναι να σημειώνουμε κωδικούς κλπ ακόμα και αν δεν έχουμε σκοπό να τα χρησιμοποιήσουμε ξανά συντομα. Όλο και κάπου θα χρειαστούν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Nokia3210 είπε

πριν 2 χρονια ειχα αγορασει ενα xbox one s και μαζι ενα game ψηφιακο, εκανα logout το προφιλ μου τοτε και τα πουλησα ολα μετα απο κανα μηνα, αλλα σημερα λεω να παρω παλι ενα μεταχειρισμενο xbox...δεν θυμαμαι τιποτα απολυτως, ουτε το username, account, password, τιποτα, και αριθμο κινητου εχω αλλαξει, πως μπορω τωρα να βρω το xbox account μου? εχει και το ψηφιακο game μεσα ακομα αφου το ειχα αγορασει, γινεται με καποιο τροπο μεσα απο την ip μου?, απο τοτε εως σημερα εχω το ιδιο router και ειμαι στην ιδια εταιρια internet και στο ιδιο σπιτι, δεν ξερω αν παιζει ρολο, αν καποιος εχει αντιμετωπισει το ιδιο ας με βοηθησει, ευχαριστω!

Δύσκολο βλέπω να κάνεις recovery. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...