Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Περιμένω κι εγώ μήπως γίνει κάτι φέτος με παραγγελία 25/9 από Public αλλά πραγματικά χαίρομαι που έχω παραλαβή από το κατάστημα. Τρέμω στην ιδέα του ότι θα παίζουν μπάσκετ με τα πακέτα στις μεταφορικές έτσι όπως είναι τα πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παιδια καλημερα. επειτα απο λιγες μερες με το play 5 δηλωνω ενθουσιασμενος αν και ερχομαι απο το πρωτο 4 που πηρα πριν αρκετα χρονια! τα γνωστα ειναι οτι το χειριστηριο ειναι το μισο play 5 και θα το καταλαβετε και εσεις. γενικα απ οσο καταλαβα οσοι παραγγειλαν με σιντιερα ειναι πιο πιθανο να παραλαβουν καθως η ψηφιακη εκδοση ειναι θα ελεγε κανεις limited! στα λιγο πιο αρνητικα ειναι το γεγονος οτι οι τιτλοι του 5 κοστιζουν αρκετα λεφτα! οπως επισης εχει αλλαξει πολυ το ui που ναι μεν ομορφο αλλα αρκετα διαφορετικο απο οσα ξερατε απο το 4. γενικα ξερω οτι οσοι ειστε εδω μεσα εχετε δει πολλα βιντεο αλλα ειπα να μοιραστω μερικες εντυπωσεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά οι εμπειριες μου από παραγγελια disk  ,public , 5/11, είναι ότι δεν  υπάρχει ενημέρωση  και δεν γνωρίζουν τπτ. Ps5 release date 2021 να γράψει κάποιος στα επίσημα site.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 19/12/2020 στις 4:22 ΜΜ, ChristosD777 είπε

 

Προτείνω να κάνουμε sabotage στον Κωτσό και στο public και να μην αγοράσει κανείς ξανά απο εκεί ps5 παιχνίδι για να έρθουν στα ίσια τους από τη χασουρα!!!!

Επεξ/σία από ChristosD777
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, ChristosD777 είπε

Προτείνω να κάνουμε sabotage στον Κωτσό και στο public και να μην αγοράσει κανείς ξανά απο εκεί ps5 παιχνίδι για να έρθουν στα ίσια τους από τη χασουρα!!!!

γιατί ποιος αγόραζε παιχνίδια από αυτούς γενικά; αφού τα βρίσκεις skroutz φθηνότερα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, ChristosD777 είπε

Προτείνω να κάνουμε sabotage στον Κωτσό και στο public και να μην αγοράσει κανείς ξανά απο εκεί ps5 παιχνίδι για να έρθουν στα ίσια τους από τη χασουρα!!!!

 Προσωπικά δεν θα αγοράσω ποτέ ξανά τίποτα, είτε απο Κωτσόβολο είτε απο Public και το εννοώ 100%

Και πουθενά στην Ελλάδα να μη βρίσκω αυτό που θέλω, θα το πάρω απο Amazon.

Και προφανώς θα συστήσω ακριβώς το ίδιο και σε όλο τον κύκλο μου.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα σε όλους επειδη βλέπω ότιειστε ολοι εκνευρισμένοι με τα ελληνικά καταστήματα, καταρχην δεν φταιει κανενα ελληνικό καταστημα αλλά η SONY καθαρά και μονο.

Και εγω εκανα προπαραγγελια στις 16/11 και ο μικρός μου μου εχει φαει τα αυτιά, αλλά δεν θα έπαιρνα ποτε από το εξωτερικό κάτι τέτοιο για πολλούς και διάφορους λόγους, κυρίως για λόγους ασφαλείας και εγγυήσεων.

Δεν μπορουμε να κανουμε πολλά περα από υπομονή, καποια στιγμη θα πάρουμε ολοι!

Οι προπαραγγελίες ήταν πάρα πολλες, περισσότερες από οσες περίμεναν, ηΣονυ επρεπε να ειναι προετοιμασμένη.

Επεξ/σία από spartakos17
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, spartakos17 είπε

Καλημέρα σεόλους επειδη βλέπω ότιειστε ολοι εκνευρισμένοι με τα ελληνικά καταστήματα, καταρχην δεν φταιει κανενα ελληνικό καταστημα αλλάη SONY καθαρά και μονο.

Και εγω εκανα προπαραγγελια στις 16/11 καιο μικρός μου μου εχειφαει τα αυτιά αλλά δεν θα έπερνα ποτε από το εξωτερικό κάτι τέτοιο για πολλούς και διάφορους λόγους, κυρίως για λόγους ασφαλείας και εγγυήσεων.

Δεν μπορουμε να κανουμε πολλά περα από υπομονή, καποια στιγμη θα πάρουμε ολοι!

Φίλε, με κάθε σεβασμό, και προσπαθώντας (με δυσκολία) να απαντήσω ευγενικά, πες μου σε παρακαλώ :

1. Φταίει η Sony που στον Κωτσόβολο δέχονται ακόμα παραγγελίες ενώ δεν έχουν ακόμα παραδώσει τις τέσσερις πρώτες ημέρες παραγγελιών;

2. Στο Πλαίσιο που έχει σχεδόν τελειώσει με τις προπαραγγελίες του γιατί δεν φταίει καμμία Sony;

3. Φταίει η Sony που τα sites των ελληνικών εταιριών δεν έχουν σύστημα ουράς με προτεραιότητα;

4. Φταίει η Sony που έχει παραλάβει την κονσόλα του παιδί με παραγγελία 07/10 αλλά δεν την έχει παραλάβει παιδί με παραγγελία 21/9 απο το ίδιο κατάστημα;

5. Φταίει η Sony που το Πλαίσιο δέχεται να σου αλλάξει απο digital σε disk χωρίς να χάσεις τη σειρά σου ενώ όλοι οι υπόλοιποι αρνούνται;

Απάντησε μου αν έχεις την καλοσύνη.

  • Like 11
  • Thanks 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, spartakos17 είπε

Καλημέρα σε όλους επειδη βλέπω ότιειστε ολοι εκνευρισμένοι με τα ελληνικά καταστήματα, καταρχην δεν φταιει κανενα ελληνικό καταστημα αλλά η SONY καθαρά και μονο.

Και εγω εκανα προπαραγγελια στις 16/11 και ο μικρός μου μου εχει φαει τα αυτιά, αλλά δεν θα έπαιρνα ποτε από το εξωτερικό κάτι τέτοιο για πολλούς και διάφορους λόγους, κυρίως για λόγους ασφαλείας και εγγυήσεων.

Δεν μπορουμε να κανουμε πολλά περα από υπομονή, καποια στιγμη θα πάρουμε ολοι!

Οι προπαραγγελίες ήταν πάρα πολλες, περισσότερες από οσες περίμεναν, ηΣονυ επρεπε να ειναι προετοιμασμένη.

Aν δε φταινε τα καταστηματα και φταιει μονο η σονυ, για ποιο λογο το Πλαίσιο τους ξυπηρέτηση όλους έως και 19/11 ενώ ο Κωτσόβολος είναι ακόμα στις παραγγελίες με 20/09? 

Για ποιο λόγο ο Κωτσοβολος συνεχίζει να δεχεται τηλεφωνικές παραγγελίες ακόμα και τώρα;;

Γιατι όλοι είναι εκνευρισμένοι με  τον Κωτσόβολο και ευχαριστημένοι με το Πλαίσιο;

Προφανώς κάποια καταστήματα δεν κάνουν καλή διαχείριση.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η SONY στο μόνο που φταίει είναι η μη ενημέρωση για την τρομακτικά δυσανάλογα μικρή παραγωγή του Digital σε σχέση με το Disc. 
Για όλα τα άλλα η ευθύνη είναι 100% στην άκρως αντιεπαγγελματική και κερδοσκοπική πρακτική των Κώτσο(κυριως)-Public-MM. 
Το Πλαίσιο που διαχειρίστηκε το θέμα άψογα δεν είχε κανένα θέμα. Δέχτηκε όσους μπορούσε να εξυπηρετήσει και τέλος. Οι υπόλοιποι μάζεψαν όλο το παραδάκι τάζοντας κάτι που δεν έχουν την παραμικρή ιδέα πως και πότε θα παραδώσουν. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγή ισχύος από παντού για παραλαβές , μήπως λέω με το φτωχό μου μυαλό , δεν έχει κονσόλες η sony η διορθώνει τα λαθη απο την πρωτη παρτιδα και αργουνε τα ανταλακτικα η θ ακανει μαζικη παραγωγη μεχρι τον μαρτιο , δεν μπορω να δωσω αλλη εξηγηση λογικη , τοσο καιρος εχει περασει κατι γινεται ,για να μην εχει  μπει καινουργεια παραγωγη κατι γινεται ,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...