Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν είναι να πάρουμε κονσόλες μας με καινούργια χρονιά, προσωπικά εγώ θα προτιμούσα να μήν το πάρω απο κοτσοβολο (18/9). Μακάρι να βρούμε όλη μας να τα πάρουμε απο άλλου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ευθυμήσουμε και λίγο...

 

....και σκάει μύτη mail, πριν λίγο από πλαίσιο, χωρίς να φαίνεται όλο το θέμα "Πήρες τo PS5;Τώρα....." και λέω από μέσα μου....."τώρα προλαβαίνεις", ...."τώρα κανε παραγγελία".

Τελικά ήταν "Τώρα βρες τους ΚΟΡΥΦΑΙΟΥΣ τίτλους & περιφερειακά για να αναβαθμίσεις την εμπειρία σου!"

Προς πλαίσιο:Παιδιά προσέξτε και λίγο που τα στέλνετε τα mail γιατί έχουμε και καρδιοπάθειες, έτσι?!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά Καλή Πρωτοχρονιά!  Παραγγελία 16/11 αλλά νομίζω σε όλους το ίδιο θα πουν είτε Σεπτέμβρη είτε Οκτώβρη είτε Νοέμβρη. Καλές γιορτές.

Screenshot_2020-12-24-15-48-33-142_com.android.chrome.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως μετά τις γιορτές και όλο το Γενάρη η κατάσταση με τα courier θα είναι τραγική. 

Δείτε τι συμβαίνει σήμερα έξω από κατάστημα της Speedex

H  Γενική Ταχυδρομική ανακοίνωσε ότι σταματάει πλέον να δέχεται δέματα μέχρι τις 5 Ιανουαρίου

EqAzUdzXUAIqk8b?format=jpg&name=900x900

  • Sad 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Teras1 είπε

Όποιος πόνταρε στο Πλαίσιο, κέρδισε.

Οι υπόλοιποι ποντάραμε σε λάθος άλογα και μένουμε κουβά 😀

Έχει ο καιρός γυρίσματα όμως... Τουλάχιστον έχουν φάει χ για μελλοντικές αγορές από όλους εμάς εδώ.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, geor92 είπε

Δεν ακούγεται πολύ promising σαν όνομα.. Πρώτη φορά το ακούω αλλά αυτό είναι και καλό γιατί λογικά δε θα έχει καθυστερήσεις κιόλας! Άντε με το καλό και καλές γιορτές!

Καλές γιορτές !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, Jake07 είπε

Έχει ο καιρός γυρίσματα όμως... Τουλάχιστον έχουν φάει χ για μελλοντικές αγορές από όλους εμάς εδώ.. 

εγω ούτε καφετιέρα δεν παίρνω από κωτσόβολο πλέον. 

Γενικά πάντως στα τεχνολογίας πάντα Πλαισιο λόγο υποστήριξης παρά τις καραβίσιες τιμές του και ψωνίζω χρόνια και από το you.gr που και αυτό δεν με έχει πουλήσει ποτέ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, nekio είπε

Τελικά το πλαίσιο θα μου στείλει το ps5 με μεταφορική.
ΘA ΠAPAΔOΘEI ΣTO XΩPO ΣAΣ ME TO ΠPAKTOPEIO ΔIAKINHΣHΣ AE, έχει κάποιος εμπειρία ?

Εγώ, όλα κομπλέ, στείλανε μνμ απο την προηγούμενη, ήρθαν στην ώρα τους, η συσκευασία άθικτη, μια χαρά όλα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, mitsos-5 είπε

μολις εριξα μια παραγγελια τον ασυρματο φορτιστη για τα χειριστηρια στο πλαισιο και λεει παραδοση μεσα γεναρη. 

Τι ώρα έκανες την παραγγελία και σου λέει μέσα Γενάρη ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μια ερωτηση, υπαρχει καποιος γενικα που εχει παραλαβει απο Κωτσοβολο κονσολα ps5? Γιατι απ οτι φαινεται μας δουλευουν ομαδικα. Εχω προπαραγγελια 21/9 και μου ειπαν οτι δεν ειμαι στο δευτερο κυμα επειδη εξυπηρετουν ακομα ατομα απο 17/9 ειναι δυνατον?

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Φανούλα είπε

Παιδια μια ερωτηση, υπαρχει καποιος γενικα που εχει παραλαβει απο Κωτσοβολο κονσολα ps5? Γιατι απ οτι φαινεται μας δουλευουν ομαδικα. Εχω προπαραγγελια 21/9 και μου ειπαν οτι δεν ειμαι στο δευτερο κυμα επειδη εξυπηρετουν ακομα ατομα απο 17/9 ειναι δυνατον?

 

ναι είναι 😅, αρχές Γενάρη τώρα μην περιμένεις μέσα στις γιορτές να στείλουν

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Φανούλα είπε

Παιδια μια ερωτηση, υπαρχει καποιος γενικα που εχει παραλαβει απο Κωτσοβολο κονσολα ps5? Γιατι απ οτι φαινεται μας δουλευουν ομαδικα. Εχω προπαραγγελια 21/9 και μου ειπαν οτι δεν ειμαι στο δευτερο κυμα επειδη εξυπηρετουν ακομα ατομα απο 17/9 ειναι δυνατον?

Εγω εχω παραλαβει οπως εχω ξαναπεί και πιο πίσω κανονικα με αντικαταβολή digital με προπαραγγελια 17/9  14.35.....

Day one παρόλο που είμαι κ επαρχία Πρεβεζα

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, mitsos-5 είπε

μολις εριξα μια παραγγελια τον ασυρματο φορτιστη για τα χειριστηρια στο πλαισιο και λεει παραδοση μεσα γεναρη. 

Εγώ είχα ρίξει  28/11 στο e-shop, τότε έλεγε αν θυμάμαι καλά 10 Ιανουαρίου μετά δεν έλεγε τίποτα και τώρα δεν μπορείς καν να παραγγείλεις. Οπότε πιστεύω ότι τα μέσα Γενάρη ίσως έχουν μια λογική. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Φανούλα είπε

Παιδια μια ερωτηση, υπαρχει καποιος γενικα που εχει παραλαβει απο Κωτσοβολο κονσολα ps5? Γιατι απ οτι φαινεται μας δουλευουν ομαδικα. Εχω προπαραγγελια 21/9 και μου ειπαν οτι δεν ειμαι στο δευτερο κυμα επειδη εξυπηρετουν ακομα ατομα απο 17/9 ειναι δυνατον?

Στο 2ο κύμα κάλυψαν μέχρι και 21/9. Προφανώς όχι όλους εφόσον δεν παρέλαβες κι εσύ. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...