Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Kreisson είπε

Παραγγελία 13/11 προφανώς δεν θα είμαι αλλά..

IMG_20201223_124249.jpg

Αυτό μου είπαν το περασμένο σκ. Ελπίζω να μάθουμε πριν τα Χριστούγεννα .

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα στο Team που μου κρατάει συντροφιά σε αυτόν τον αγώνα...😋 παραθέτω σημερινή τηλεφωνική επικοινωνία με τον πολύ αγαπητό Κωτσόβολο.

''Κάλεσα τώρα στο τηλέφωνο, μου είπε ότι θα παραλάβουν 25 τους λέω είναι Χριστούγεννα μου λέει δεν έχει σημασία τότε μας είπε η εταιρεία... Αν δεν μας τα στείλει 25 θα τα στείλει 2-3 Γενάρη..
Μου είπε εάν τα στείλει 25 από Δευτέρα θα παραλάβετε αλλιώς πρώτο δεκαήμερο Γενάρη.
Το παιδί μου είπε να ξανά καλέσω από Δευτέρα και μου έδωσε το όνομα του να ζητήσω τον ίδιο...''

(Να προσθέσω πως το όνομα το ζήτησα εγώ, από την μια θα μπορούσε να μου πει ότι όλοι οι συνάδελφοι θα είναι ενήμεροι κλπ... Χωρίς όμως πίεση η κάτι αμέσως μου το έδωσε και γενικά φαινόταν θετικός)

Δε θα τους ενοχλήσω μέχρι Δευτέρα, όχι για αυτούς αλλά για να μη χαλαστώ άλλο εγώ αυτές τις ημέρες, εάν δω από κάποιο παιδί κάπου κάτι νεότερο θα ενημερώσω σύντροφοι.

Επεξ/σία από Aleex
  • Like 2
  • Thanks 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Kreisson είπε

Παραγγελία 13/11 προφανώς δεν θα είμαι αλλά..

IMG_20201223_124249.jpg

Σου παραθέτω δική μου συζήτηση

 

 

 

Στιγμιότυπο 2020-12-23, 3.06.26 μμ.png

58 λεπτά πριν, Aleex είπε

Καλησπέρα στο Team που μου κρατάει συντροφιά σε αυτόν τον αγώνα...😋 παραθέτω σημερινή τηλεφωνική επικοινωνία με τον πολύ αγαπητό Κωτσόβολο.

''Κάλεσα τώρα στο τηλέφωνο, μου είπε ότι θα παραλάβουν 25 τους λέω είναι Χριστούγεννα μου λέει δεν έχει σημασία τότε μας είπε η εταιρεία... Αν δεν μας τα στείλει 25 θα τα στείλει 2-3 Γενάρη..
Μου είπε εάν τα στείλει 25 από Δευτέρα θα παραλάβετε αλλιώς πρώτο δεκαήμερο Γενάρη.
Το παιδί μου είπε να ξανά καλέσω από Δευτέρα και μου έδωσε το όνομα του να ζητήσω τον ίδιο...''

(Να προσθέσω πως το όνομα το ζήτησα εγώ, από την μια θα μπορούσε να μου πει ότι όλοι οι συνάδελφοι θα είναι ενήμεροι κλπ... Χωρίς όμως πίεση η κάτι αμέσως μου το έδωσε και γενικά φαινόταν θετικός)

Δε θα τους ενοχλήσω μέχρι Δευτέρα, όχι για αυτούς αλλά για να μη χαλαστώ άλλο εγώ αυτές τις ημέρες, εάν δω από κάποιο παιδί κάπου κάτι νεότερο θα ενημερώσω σύντροφοι.

Μπράβο αγορίνα! Μακάρι να το πάρεις σύντομα και να το χαρείς τώρα με την καραντίνα να γεμίσει και λιγάκι ο χρόνος! Και γενικά όλοι εσείς που περιμένετε με ανυπομονησία και έχει εξαντληθεί η υπομονή σας.

Εμείς είμαστε σε δεύτερη μοίρα και πιστεύω ότι θα περάσουμε μελλοντικά αυτό που περάσατε εσείς τώρα. The worst is yet to come.

Επεξ/σία από Kingedward
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, 7nisiotis είπε

13-1 χθες 19-1 σήμερα. Το μήνυμα ακύρωσης είναι ήδη έτοιμο και θα αποσταλεί το απόγευμα. Καλή συνέχεια σε όσους συνεχίζουν τον μαραθώνιο και καλές γιορτές. 

( μένω *Κέρκυρα οπότε δε περίσσεψαν μάλλον τεμάχια )

( Σε τηλεφωνική επικοινωνία 15-12 από εκπρόσωπο: "... θα δρομολογηθεί στις 17-12 και θα λάβετε ενημερωτικό μήνυμα στο κινητό" )

 

Screenshot_20201221-211958.jpg

Screenshot_20201223-115017.jpg

Και να την ακύρωσης το ps5 το έχουν στείλει, μετά από πολλές προσπάθειες έπιασα γραμμή τσεκαρε την παραγγελία μου το παλικάρι και μου είπε ότι το ps5 το έχουν στείλει στο courier από 21/12 το πότε θα παραλάβουμε άγνωστο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αυτό αυτό χρόνια mail που έσκασε απο τον Γερμανό χθες για διαθεσιμότητα,εκτός από το παιδί που παρήγγειλε,έβγαλε κανείς αλλος άκρη; Γιατί εγώ από εχθές σε refresh σε refresh δεν βγάζει διαθέσιμο.Επεσε δούλεμα μάλλον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, 26ska είπε

Με αυτό αυτό χρόνια mail που έσκασε απο τον Γερμανό χθες για διαθεσιμότητα,εκτός από το παιδί που παρήγγειλε,έβγαλε κανείς αλλος άκρη; Γιατί εγώ από εχθές σε refresh σε refresh δεν βγάζει διαθέσιμο.Επεσε δούλεμα μάλλον...

Λογικα έπεσε δούλεμα αλλα μπορει όντως πλαίσιο και Γερμανός να ετοιμάζονται να ανοίξουν την σελίδα. Αφού πήγαν καλά οι προπαραγγελιες τους και όπως πολλοί λένε μπορει να υπαρχει και άλλη παραλαβή 25 Δεκεμβρίου είναι πολύ πιθανό να ξανανοίξει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οι παραγγελίες εξυπηρετούνται...ποια παραγγελία έχει εξυπηρετηθεί ο θεός και η ψυχή τους. 
Οι άνθρωποι μοιράζουν σανό αβέρτα.. Τέτοια ξεφτίλα δεν την περίμενα. Ομηρία κανονική των χρημάτων μας οι τύποι. 
 

Καταγραφή στο Web_23-12-2020_192057_www.kotsovolos.gr.jpeg

Καταγραφή στο Web_23-12-2020_19349_www.kotsovolos.gr.jpeg

Επεξ/σία από Backpacker
  • Like 1
  • Sad 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, techSIK είπε

Απο 17/9 περιμενω το digital...τιποτα ακομα. Μιλαω καθημερινα μαζι τους ομως γιατι δεν μπορω πλεον να τους αποχωριστω, μου εχουν γινει εξαρτηση.

Εγώ έχω από 22/9 αλλά την Disk edition παίζει να είμαι ο Τελευταίος???

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω ειχα επικοινωνια με τα παμπλικ και μου ειπανε οτι μεχρι τις 31 του μηνος θα τους έρθει μια παρτίδα που θα εξυπηρετηθουν οι παραγγελίες μεχρι 27 σεπτεμβρη!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, jim0894 είπε

εγω ειχα επικοινωνια με τα παμπλικ και μου ειπανε οτι μεχρι τις 31 του μηνος θα τους έρθει μια παρτίδα που θα εξυπηρετηθουν οι παραγγελίες μεχρι 27 σεπτεμβρη!!

Που τους βρίσκετε αυτούς τους "insiders" ρε παιδιά;

Μόλις μίλησα με Public για παραγγελία 25 Σεπτέμβρη και δεν είχαν ιδέα αν και πότε θα έχουν απόθεμα.

Ότι να ναι!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Cariolanoc είπε

μην ξεχνάτε ότι κρατανε και απόθεμα για DOA οπότε όταν περνάει το 7ημερο μπορουν να διαθέσουν τα κομματια αυτα

Όχι όχι doa δεν κρατάει κανένας retailer...αγορά από πλαίσιο  έτυχε να έχω θέμα με την κονσόλα μου  την 3η μέρα αγορασ και με παραπέμψανε στο Χαλάνδρι commetron αν θυμάμαι καλά για να μου δώσουν άλλη κονσόλα.

εγινε ο έλεγχος και μου την αντικαταστήσανε επιτόπου .

ps5 disc.

Επεξ/σία από Sakm
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...