Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, SONIRAM είπε

ps5 digital για παραλαβη αλλα δεν το θελω. θα φυγει νυχτα. οπτικο ηθελα digital θα μου στηλουν

Και γιατί την προχώρησες; 🙄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Jake07 είπε

Και εγώ το αντίθετο. 

Παίρνουν τηλέφωνο και σας λένε τύπου "600γρ να τα αφήσω;" και εσείς επιλέγετε; Αυτό δεν κατάλαβα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Kkostas1991 είπε

Μακάρι να ισχύει κάτι τέτοιο αλλά είναι πολύ δύσκολο 

Παίχτηκαν και πολλές ακυρώσεις μην το ξεχνε αυτο

3/10 public και παρέλαβα πριν 3 ωρες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, ichigo_gr είπε

Παίρνουν τηλέφωνο και σας λένε τύπου "600γρ να τα αφήσω;" και εσείς επιλέγετε; Αυτό δεν κατάλαβα.

Όταν με πήρε λέω digital θα ήθελα. Μου λέει δεν έχουμε και λογικά θα αργήσουν. Οπότε ναι κάπως έτσι είναι.. Τους είπα άστο, στείλε ότι έχεις.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ με 19/11 disc Κωτσόβολο πληρωμένο τη πρώτη μέρα ακόμα περιμένω, ούτε κίχ 😴 Δε θα πω ψέμματα μερικές φορές στεναχωριέμαι που κάποιοι τα έχουν παραλάβει πολύ πιο νωρίς από εμάς του Κώτσου αλλά προσπαθώ να σκεφτώ ότι δεν είναι συσκευή άμεσης ανάγκης και μπορώ να περιμένω για κάτι τέτοιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Ascian είπε

Και εγώ με 19/11 disc Κωτσόβολο πληρωμένο τη πρώτη μέρα ακόμα περιμένω, ούτε κίχ 😴 Δε θα πω ψέμματα μερικές φορές στεναχωριέμαι που κάποιοι τα έχουν παραλάβει πολύ πιο νωρίς από εμάς του Κώτσου αλλά προσπαθώ να σκεφτώ ότι δεν είναι συσκευή άμεσης ανάγκης και μπορώ να περιμένω για κάτι τέτοιο

Σκέψου απλά οτι έκανες λάθος επιλογή καταστήματος και δε φταίει κάποιο παιδί που ήταν τυχερό και κάλεσε πχ πλαίσιο όπως εγώ και δε περίμενε ούτε μήνα... το μόνο καλό με το κωτσοβολο είναι οτι κάνει μεγάλη επέκταση εγγύησης μόνο γιαυτο ίσως αξίζει να περιμένεις παραπάνω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Cariolanoc είπε

Παιδια 27/2 απο Πλαισιο φολα σημερα... ειναι κανεις αλλος εδω που ΔΕΝ τον πηρανε τηλεφωνο;

πωωω όχι ρε συ αλήθεια λες?? Μήπως είσαι digital γιατί εκει πέφτουν κλωτσομπουνια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, SoLiTuDe-3- είπε

πωωω όχι ρε συ αλήθεια λες?? Μήπως είσαι digital γιατί εκει πέφτουν κλωτσομπουνια...

Οχι disk ειμαι... ασε μεχρι και τελευταια στιγμη που ειναι να παρουμε πρεπει να μου βγαλουν την Παναγια...

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, SoLiTuDe-3- είπε

Σκέψου απλά οτι έκανες λάθος επιλογή καταστήματος και δε φταίει κάποιο παιδί που ήταν τυχερό και κάλεσε πχ πλαίσιο όπως εγώ και δε περίμενε ούτε μήνα... το μόνο καλό με το κωτσοβολο είναι οτι κάνει μεγάλη επέκταση εγγύησης μόνο γιαυτο ίσως αξίζει να περιμένεις παραπάνω. 

Ναι ακριβώς, δηλαδή πώς να κατηγορήσω κάποιο άτομο που απλά ήθελε την κονσόλα όπως την ήθελα και εγώ; Δεν φταίνε τα παιδιά. Τα καταστήματα εδώ έχουν κάκιστη διαχείριση της κατάστασης. Το ότι άλλα καταστήματα δίνουν απλόχερα αυτό που άλλοι έχουμε πληρώσει μήνες είναι σαφώς ευθύνη των επιχειρήσεων. Ο λόγος που είχα διαλέξει τότε τον Κωτσο είναι γιατί εκείνη τη στιγμή ήταν το μόνο κατάστημα που δεχόταν παραγγελίες το Νοέμβρη (και έψαξα και τις άλλες πριν το κάνω, όσο μπορώ να αποφεύγω τη μοίρα μου) αλλά είπα γάμα το και το πλήρωσα, γιατί είχα κάνει παραγγελία με παραλαβή/πληρωμή από τα Public μερικές μέρες πριν και ήθελα να το ξανακάνω από κει επί πληρωμής όμως αλλά είχαν κλείσει τις επιλογές, αν θυμάμαι καλά δεν φαινόταν καν η σελίδα του προιόντος 

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
37 λεπτά πριν, Cariolanoc είπε

 

 

Παίδες Υπάρχει κάποιος που τον πήραν σήμερα από πλαίσιο για να του στείλουν την κονσόλα και του έστειλαν email το κωδικό αλλά στο email φαίνεται μόνο η έκπτωση για το παιχνίδι και όχι η κονσόλα?? τους πήρα και μου είπαν ότι είναι κάποιο λάθος στο μήνυμα και οτι θα έρθει κανονικά πακέτο τη Δευτέρα... εννοείται πως χεστηκα στην αρχή 😂😂😂😂

Επεξ/σία από SoLiTuDe-3-
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...