Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

48 λεπτά πριν, Gald0r είπε

Μεσα σε μια ωρα τα ξεπαστρέψαν ολα. Τρομερη ζήτηση

Έχει ακόμα και disk + demons και digital bundle + controller + charging station.

48 λεπτά πριν, Gald0r είπε

Μεσα σε μια ωρα τα ξεπαστρέψαν ολα. Τρομερη ζήτηση

Έχει ακόμα και disk + demons και digital bundle + controller + charging station.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, kaliakman είπε

Έχει ακόμα και disk + demons και digital bundle + controller + charging station.

ναι το ειδα και γω τωρα, καποια στιγμη ηταν ολα εξαντλημένα. refresh διχως αυριο παιδες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, SDF572 είπε

To Instacar,ολα τα λεφτά.Ακόμα πιο επικό απο την ιδια την παραδοση της κονσόλας.....

Ακόμη και αυτό λειτούργησε στο 100%. ΕΠΙΚΟΤΑΤΟ! 💯

Guys καλή συνέχεια σε όλους και με το καλό όλοι να παραγγείλετε και να παραλάβετε σύντομα.

img1.png

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο public marketplace το δειχνει διαθέσιμο σε bundle με το death stranding.Πωλητης είναι το mediamarkt.

https://www.public.gr/product/sony-playstation-5-konsola-leyko-plus-ps5-game-death-stranding-directors-cut/prod14131452pp/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, SDF572 είπε

Mπερδεμένο ,με πρώτη ανάγνωση....Πως γινεται αυτο?Να ειναι διαθεσιμο σε Public,αλλά πωλητης να ειναι άλλο καταστημα.... Μπηκα οσο ηταν διαθεσιμο, και ζητανε προεξοφληση με καρτα και οχι αντικαταβολη για να προχωρουσε η παραγγελία, κι ας αναγραφόταν η αντικαταβολη σαν μεθοδος παραγγελίας-πληρωμής....Τωρα φαινεται προσωρινα μη διαθεσιμο.Βρωμαει λιγο η δουλεια και δεν το γραφω για εσενα φιλε που εκανες τη δημοσιευση,αλλά με τις πρακτικες των καταστηματων.....

Το Public και το Media Markt έχουν συγχωνευθεί και ουσιαστικά είναι η ίδια εταιρία. Προφανώς έχουν σταματήσει τις αντικαταβολές για να μην τα παραγγέλνουν και μετά πιστολιάζουν επειδή ξέρω γω ήρθε πιο γρήγορα από το τάδε κατάστημα...

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά και πάλι δεν έχει λογική αυτό το πράγμα γιατί τα Mediamarkt εξακολουθουν και έχουν δική τους σελίδα.

Αρα και πάλι είναι πατάτα να παραγγέλνεις από το Public με πωλητή τα Media και στο site των mediamarkt να μην υπάρχει τπτ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα έχω παραγγείλει από χθες μέσω public -- για Mediamarkt. Ήδη είναι σε παραδοση προς κούριερ με ενημέρωσαν και περιμένω το tracking . Θα επανέλθω με εξέλιξη. 

Και μένα μου φάνηκε αρκετά περίεργο αλλά εφόσον μιλάμε για την ίδια εταιρεία μετά τη συγχώνευση ,  δεν υπάρχει κάποια ανησυχία.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτελους το πηρα και εγω!!!!! Απλα σας γραφω γιατι επιβεβαιωνω ποσο καφροι ειναι οι μεγαλες αλυσιδες! Ειχα γραψει παλια οτι ειχα κανει παραγγελια απο κωτσοβλακα και τελικα ακυρωσα πριν απο 1μιση μηνα γιατι μου εσπασαν τα νευρα... Δεν ειχα τον χρονο να ψαχνω ποτε θα βγει η κονσολα για να την πετυχω σε αλλους, για να μην τα πολυλογω τελικα την πηρα μεσο της εταιρίας που εργαζομαι και μαλιστα η μεγαλη αλυσιδα καταστηματων στο B2B που μιλαω εγω μου ειπε οτι βεβαια υπαρχουν διαθεσιμες κονσολες για μεγαλους πελατες οπως εσεις!!! Την επομενη μερα ηρθε... Αντε καλο ξεμπερδεμα και στους υπολοιπους και καλοπαιχνιδες οι νεες κονσολες!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Update

Ηρθε ηδη το Ps5 ! Παραγγελια προχθες Public με Media markt . Αψογοι και ταχυτατοι. 

Το μηχανημα πολυ ωραιο επισης. Καλες αγορες στους υπολοιπους ,Αξιζεις παντως !

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
19 hours ago, jimpsar said:

Update

Ηρθε ηδη το Ps5 ! Παραγγελια προχθες Public με Media markt . Αψογοι και ταχυτατοι. 

Το μηχανημα πολυ ωραιο επισης. Καλες αγορες στους υπολοιπους ,Αξιζεις παντως !

Παραγγελία πίτα με γύρο μου θύμισε έτσι όπως το έγραψες και γελάω μόνος μου εδώ και 5 λεπτά...! 🤣

Μπράβο ρε παιδιά πάντως, ελπίζω με τη νέα χρονιά να τα δούμε και στα ράφια. Εγώ θα μπορώ να το πάρω από Σεπτέμβρη του 2022.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θυμάμαι εποχές που είχε βγει το PS2 και σταμάτησαν μαχαίρι να βγαίνουν παιχνίδια στο PS1 και τότε που δεν είχαμε Φράγκο να πάρουμε το PS2  είχαμε φάει πακέτο που λένε οι νέοι της εποχής, το ίδιο έγινε και με το PS3, τώρα φτάσαμε να έχουμε PS4 και να μην έχουμε πρόβλημα προς το παρών ( για 3 χρόνια) που βγήκε το ps5 γιατί δεν υπάρχει περίπτωση να σταματήσουν να βγαίνουν τα παιχνίδια για PS4  τώρα το θέμα είναι σε ποιον αρέσει να βλέπει πχ 4 frame rate περισσότερα, γιατί θα δείτε δεν πρόκειται να βγει κάποιο μεγάλο παιχνίδι αποκλειστικά για ps5 είναι χάσιμο χρήματος για τις εταιρείες. Α και μην μου πείτε ότι δεν έχει βγει το ratchet and clank για PS4 και το death loop γιατί αυτά δεν μοιάζουν κανένα για να πάρουν ps5 , όταν βγήκε το PS2 βγήκε το metal gear solid 2 που δεν βγήκε στον PS1 και αυτό ήταν λόγος να πάρεις PS2.

Επεξ/σία από Taoustaoys
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...