Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Lord_Olympios είπε

Όντως έχεις δίκιο!!! 

 

 Εκανα πριν λιγες ωρες την κινηση με το death stranding , αλλα προβλεπω να τρωω φολα..ιδωμεν

 

Επεξ/σία από mellodos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάγκες μόλις έπεσε η παραγγελία στο πλαίσιο, ευχαριστώ πολύ τον χρήστη Ganondorf για το λινκ για το πλαίσιο! Θα σας ενημερώσω για την παραλαβή!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 ώρες πριν, kundi είπε

ΠΡΟΣΟΧΗ

Μην προχωρησετε σε αγορα στο παραπανω Link   , δεν ισχυει συστημικα στα public.  Σου στελνουν το παιχνιδι ξεχωριστα , και στο χρεωνουν 47€

Λογικα θα τραβηξουν και  μια ακυρωση παραγγελιας μετα για το ps5 και αντε γεια!!

Επεξ/σία από mellodos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εσείς που κάνετε παραγελλία, καταθέτετε όλο το ποσό ή βάζετε πληρωμή με την παράδοση? Επίσης για το link αποτο public, πήρα τηλέφωνο το πρωϊ και η κοπέλα δεν το έβλεπε διαθέσιμο και δεν προχώρησα.

Επεξ/σία από fouskos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, fouskos είπε

Εσείς που κάνετε παραγελλία, καταθέτετε όλο το ποσό ή βάζετε πληρωμή με την παράδοση? Επίσης για το link αποτο public, πήρα τηλέφωνο το πρωϊ και η κοπέλα δεν το έβλεπε διαθέσιμο και δεν προχώρησα.

Την παραγγελια δυστυχως την εκανα χθες την νυχτα. Δεν δινει επιλογη αντικαταβολης. 

Τωρα μου στελνουν το παιχνιδι να το κοιταω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι, εσύ τώρα έδωσες 510 ευρώ για το παιχνίδι και θα περιμένεις πότε θα σου στείλουν την κονσόλα! στο πλαίσιο έχει ακόμα αλλά εγώ θα περιμένω σκέτη κονσόλα. Δεν θα τους κάνω τη χάρη να πληρώσω και το καπέλο που βάζουν!

Επεξ/σία από fouskos
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, fouskos είπε

Ναι, εσύ τώρα έδωσες 510 ευρώ για το παιχνίδι και θα περιμένεις πότε θα σου στείλουν την κονσόλα! στο πλαίσιο έχει ακόμα αλλά εγώ θα περιμένω σκέτη κονσόλα. Δεν θα τους κάνω τη χάρη να πληρώσω και το καπέλο που βάζουν!

Σωστός, με ενδιαφέρει η κονσόλα (digital) ,δεν θα πληρώσω 80 ευρώ για παιχνίδια ή accessories που δεν χρειάζομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://www.plaisio.gr/gaming-zone/konsoles/sony-playstation-5-digital-dualsense-charging-station_3771423?qId=1a498119018fb5764ad5a0b2c986b38f&qIx=products

 

Καλησπέρα, τελευταίο τεμάχιο γράφει στο πλαίσιο! 

Εγώ έκανα την παραγγελία μου με το racket & clank και το άλλο το παιχνιδάκι! Ευχαριστώ πολύ όλα τα παιδιά του φόρουμ για τη βοήθεια!

 

UPDATE! 

ΕΞΑΝΤΛΉΘΗΚΕ 

Επεξ/σία από roupinho
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, kundi είπε

για πιο λόγο πέρνει κάποιος digital δεν το έχω καταλάβει ποτέ ,  να γλίτωσω 100 euro και να πληρώνω πιο ακριβά στο ps store τα game 

Συν του οτι αν θες το δανειζεις η το πουλας αν το παρεις σε δισκακι. Σιγουρα συμφερει long term το disc edition κατεμε,εκτος αν παιζεις κυριολεκτικα μονο fortnite κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Aν κανεις gameshare με εναν φιλο σου βγαινει πολυ φτηνα,ειδικα αν περιμενεις εκπτωση το παιχνιδι,συνηθως εχει 2 μηνες μετα τo release και γεμιζεις το wallet σου απο eneba που τα 50Ε τα παιρνεις 40ε.Δηλαδη ενα παιχνιδι που εχει 70ε μετα απο 2 μηνες το βαλουν 50ευρω(συνηθως για 48ωρες ειναι η προσφορα) τοτε δινεις 40ε σε ενεβα και το εχεις παρει,και εχεις δωσει απο 20 μαζι με τον φιλο σου.

Eδω σου εχει ολες τις προσφορες την χαμηλοτερη τιμη που εχει παιξει κτλ,μπορεις να βαλεις και ειδοποιήσει οταν υπαρχει προσφορα σε καποιο παιχνιδι που θες η οταν πεσει κατω απο μια συγκεκριμενη τιμη
https://psprices.com/region-gr/index

Επεξ/σία από aekoupoli
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, kundi είπε

για πιο λόγο πέρνει κάποιος digital δεν το έχω καταλάβει ποτέ ,  να γλίτωσω 100 euro και να πληρώνω πιο ακριβά στο ps store τα game 

Στο ps store οι προσφορές είναι πολύ καλές αν δεν καίγεσαι να πάρεις το game Day one, επίσης δεν γουστάρω τα physical media, και σαν PC gamer μου αρέσει η ψηφιακή βιβλιοθήκη. Γενικά, περί ορεξεως......

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έπεσε η παραγγελία χθες 29/10 από πλαίσιο, σήμερα Σάββατο 30/10 το πρωί παρέλαβα κιόλας ! Πολλά +++ για το πλαίσιο όσον αφορά τη κατάσταση με τις νέες κονσόλες και αστραπιαία παράδοση εντός Αττικής ! Καλό κουράγιο σε όσους ψάχνουν ακόμα κονσόλα κ ελπίζω να ξεμπερδεψουμε σύντομα με τα θέματα του stock!

received_3040715309534857.jpeg

Επεξ/σία από ensternistis
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...