Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, Taoustaoys είπε

Θυμάμαι εποχές που είχε βγει το PS2 και σταμάτησαν μαχαίρι να βγαίνουν παιχνίδια στο PS1 και τότε που δεν είχαμε Φράγκο να πάρουμε το PS2  είχαμε φάει πακέτο που λένε οι νέοι της εποχής, το ίδιο έγινε και με το PS3, τώρα φτάσαμε να έχουμε PS4 και να μην έχουμε πρόβλημα προς το παρών ( για 3 χρόνια) που βγήκε το ps5 γιατί δεν υπάρχει περίπτωση να σταματήσουν να βγαίνουν τα παιχνίδια για PS4  τώρα το θέμα είναι σε ποιον αρέσει να βλέπει πχ 4 frame rate περισσότερα, γιατί θα δείτε δεν πρόκειται να βγει κάποιο μεγάλο παιχνίδι αποκλειστικά για ps5 είναι χάσιμο χρήματος για τις εταιρείες. Α και μην μου πείτε ότι δεν έχει βγει το ratchet and clank για PS4 και το death loop γιατί αυτά δεν μοιάζουν κανένα για να πάρουν ps5 , όταν βγήκε το PS2 βγήκε το metal gear solid 2 που δεν βγήκε στον PS1 και αυτό ήταν λόγος να πάρεις PS2.

Πολύ μεγαλύτερα τεχνολογικά jump τότε που λες και μεγάλες αλλαγές στις αρχιτεκτονικές των συστημάτων. Δεν θα μπορούσαν απλα να βάλουν καλύτερα γραφικά και settings στα παιχνίδια, όπως κάνουν τώρα με PS4 και PS5. Έπρεπε να βγάλουν εντελώς άλλο παιχνίδι, πιθανών ακόμα και σε gameplay.

Προσωπικά θεωρώ μεγαλύτερο και πιο σημαντικό βήμα από PS4 σε PS5 τα 60fps (προερχόμενος και από PC), παρά την αύξηση της ανάλυσης και των εφέ.

Επεξ/σία από nick_souvlaki
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ερώτημα που θα θέσω είναι μάλλον ρητορικό (και πιθανότατα έχει ερωτηθεί από πολλούς ακόμη απελπισμένους υποψήφιους αγοραστές)... έχει κανείς εικόνα αν και πότε αναμένεται νέο στοκ στις μεγάλες αλυσίδες τύπου Πλαίσιο, Public, κ.λπ.; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, pictorino είπε

Πολλά καταστήματα εφαρμόζουν τακτικές scalping. Το συγκεκριμένο είναι μέσω Public Marketplace. Είναι συνεργαζόμενα καταστήματα με το Public, τα οποία προβάλλονται μέσω της σελίδας τους.

Και στο Skroutz βλέπω συχνά τέτοιες τιμές στο PS5.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, MicroJumper είπε

Να είσαι καλά φίλε μου, το είδα κι εγώ αλλά ψάχνω έκδοση με δισκάκι και όχι digital.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, pictorino είπε

Χριστούγεννα έρχονται, είπαν να κάνουν ενα 25% άνοδο.!

Κάνετε λίγο υπομονή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Charismo είπε

Πολλά καταστήματα εφαρμόζουν τακτικές scalping. Το συγκεκριμένο είναι μέσω Public Marketplace. Είναι συνεργαζόμενα καταστήματα με το Public, τα οποία προβάλλονται μέσω της σελίδας τους.

Και στο Skroutz βλέπω συχνά τέτοιες τιμές στο PS5.

Έχεις δίκιο, τώρα παρατήρησα ότι πωλείται και αποστέλλεται από άλλο κατάστημα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, xelonas είπε

Πάει αυτό, εξαντλήθηκε... Αντίστοιχα το link από Public για digital έκδοση στα 739€ παραπέμπει στο εξαντλημένο απλό digital edition στα 399,99€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, WaveExDare είπε

Καλημέρα σε ολους, οποιος εχει καποια πληροφορία διαθέσιμης κονσολας σε κανονικές τιμες δωστε κανα LINK.

Επισης ξερουμε αν θα εχουμε νεα πακετα την περιοδο της black Friday?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 14/10/2021 στις 2:50 ΜΜ, MicroJumper είπε

Το παρηγγειλα τηλεφωνικα το μεσημερι 14/10 στις 15.00 απο mediamarkt. Μου ηρθε email και sms για  επιβεβαιωση. Μου ειπαν οτι θα παραλαβω εως 21.10.Το ιδιο εγραφε και στο site.Σημερα πηρα τηλ και μου ειπαν οτι η κατασταση της παραγγελιας ειναι σε αναμονη παραλαβης απο προμηθευτη και δεν ξερουν ποτε θα παραλαβω. Πως γινεται αυτο? Το εδειχνε διαθεσιμο και εκανα την παραγγελια και τωρα λενε αλλα.

Επεξ/σία από MANOSFFFF
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατάστημα Vodafone Χιου.

Στην βιτρίνα υπαρχουν 3 σφραγισμενα λεω μπααα αδεια κουτια ειναι, παιρνω τηλέφωνο μου λενε οτι εχουν ετοιμοπαραδωτα επομενως εαν ειστε απο Χιο ή στέλνουν αντικαταβολη καλορίζικα......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...