Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, sn0u είπε

Κοντέυει να περάσει χρόνος απο τότε που προπαράγγειλα την κονσόλα, ακόμα δεν με έχουν ενημερώσει απο το Πλαίσιο, λατρεύω αυτή την χώρα.☺️

Έχεις μιλήσει μαζί τους? Το πλαίσιο όπως φαίνεται και εδώ μέσα απο Μάρτιο καθε φορά που παραλαμβάνει ανοίγει για καινούριες παραγγελίες και τις κλεινει όταν τους τελειώνουν οι κονσόλες.Γενικά έχει κανει την καλύτερη διαχείρηση.

Είναι πολύ περίεργο που έρχεσαι και λές ότι έχεις κανει προπαραγγελία και ενα χρόνο μετα δεν εχεις παραλάβει και δεν σε εχουν ενημερώσει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, sn0u είπε

Κοντέυει να περάσει χρόνος απο τότε που προπαράγγειλα την κονσόλα, ακόμα δεν με έχουν ενημερώσει απο το Πλαίσιο, λατρεύω αυτή την χώρα.☺️

Ωραίο το παραμύθι αλλα δεν έχει δρακο........

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vaggos_13 είπε

Cometron δίνει μόνο refurbished, κατά τα άλλα , άμεση καταγγελία  στον συνήγορο του καταναλωτή.

Msystems

https://www.msystems.gr/playstation-consoles/sony-playstation-5-825gb-ssd-ghost-of-tsushima-director-s-cut-sony-dualsense-cosmic-red-ps719395201

Σε ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση. Το καπάρωσα και φυσικά επέλεξα πληρωμή και παραλαβή από το κατάστημα. Μάλιστα τυγχάνει να μένω Νέο Κόσμο πέντε λεπτά από το υποκατάστημα στην Φραντζή. Θα σας ενημερώσω αν το παραλάβω αύριο μεθαύριο ή αν είναι μούφα. Όπως και να χει σε ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, alexandr75math είπε

Σε ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση. Το καπάρωσα και φυσικά επέλεξα πληρωμή και παραλαβή από το κατάστημα. Μάλιστα τυγχάνει να μένω Νέο Κόσμο πέντε λεπτά από το υποκατάστημα στην Φραντζή. Θα σας ενημερώσω αν το παραλάβω αύριο μεθαύριο ή αν είναι μούφα. Όπως και να χει σε ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία.

Να σαι καλά, μακάρι να το παραλάβεις και να το χαρείς

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην ουσια αυτο που εγινε ειναι πως μου δωσαν νεκρη κονσολα και μου λενε πως παιρνω πισω refurbished και αμα μου αρεσει γιατι ετσι κανει η sony και εμεις ειμαστε πλαισιο δε φερουμε καμια ευθυνη.

Και το DOA λενε ειναι σε συνεργασια με την Sony και οχι του μαγαζιου.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή υπομονή φίλε, πάντως στειλε κάποιο μειλ σε ευρωπαϊκό τμήμα αναφέροντας το περιστατικό, μπας και βρεις άκρη γρηγορότερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Καλή υπομονή φίλε, πάντως στειλε κάποιο μειλ σε ευρωπαϊκό τμήμα αναφέροντας το περιστατικό, μπας και βρεις άκρη γρηγορότερα.

Να σαι καλα αν και δυσκολα θα βγαλω ακρη με τις αλεπουδες που χω μπλεξει.Η σονυ ετσι πρεπει να κανει γενικα παγκοσμιως γτ το ψαχνα και σε ξενα φορουμς.

 

Αργοτερα θα ποσταρω και footage απο το game στο refurbished ps5 που εκανα ταξιδι ως το χαλανδρι με δικα μου εξοδα για να παρω....

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενημέρωσε μας γιατί και γω ψάχνω μήπως βρω τη κονσόλα και αυτό με την εγγύηση με καίει περισσότερο καθώς μένω κ σε νησί χωρίς φυσική παρουσία αρκετών καταστημάτων ή αντιπροσωπείας.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, tsakonass είπε

€150 καπέλο για 1 τίτλο και 1 dualshock. Μπα

Το προτιμώ να σου πω την αλήθεια. Για να είμαι ειλικρινής προτιμώ 150 επιπλέον για ένα χειριστήριο και ένα παιχνίδι συνολικής αξίας 160 ευρώ και τα δύο απ' το να είμαι στημένος καρτέρι μπας και προλάβω τους αεριτζήδες, οι οποίοι καπαρώνουν με 5-6 διαφορετικούς λογαριασμούς τις κονσόλες μόλις βγουν σε public και πλαίσιο και την ίδια μέρα τα μεταπουλάνε βγάζοντας αγγελίες με καπέλο... μόνον και μόνον για να βγάλουν κέρδος από 50 έως 250 ευρώ... Δυστυχώς η αλητεία δεν έχει όριο. Ασφαλώς και προτιμώ να πληρώνω και να παίρνω σε είδος, ΟΧΙ να πληρώνω για να βγάζει κέρδος εις βάρους μου ο κάθε επιτήδειος!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, alexandr75math είπε

Το προτιμώ να σου πω την αλήθεια.

Το ακούω αυτο που λες, συμφωνώ αλλα εξακολουθεί να με ενοχλεί που δίνουν  ΜΟΝΟ bundle σε τέτοιους καιρούς και για να είμαι ειλικρινής το σχόλιο μου είναι εκ του ασφαλούς διότι δεν αναζητώ ps5 όπως όπως.

Σε άλλα νέα

https://www.ign.com/articles/playstation-direct-store-expands-to-europe-uk-coming-soon-ps5-stock?fbclid=IwAR3ClUW6p8NPN_76MpETOLkYasGC8lDwm7Hu1PvgMS-NCOMlYTg5y0W4tgE

Επεξ/σία από tsakonass
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, tsakonass είπε

€150 καπέλο για 1 τίτλο και 1 dualshock. Μπα

150ευρώ καπέλο θα ήταν αν το κατάστημα πούλαγε την κονσόλα σκέτη,650ευρώ...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που συμβαίνει με κονσόλες ps5 είναι ανεπανάληπτο... υπάρχει πρόβλημα από πλευράς παραγωγής λόγω έλλειψης των τσιπ στην παγκόσμια αγορά. Υπάρχει μεγάλη ζήτηση σε σχέση με την προσφορά και αυτό αποτελεί αντικείμενο εκμετάλλευσης... προχθές ο άλλος έβγαλε αγγελία που έλεγε πως έχει καπαρώσει κονσόλα ps5 από μεγάλη αλυσίδα έναντι 499 ευρώ αλλά θα πάει να το παραλάβει μόνο εάν κάποιος του δώσει 650 ευρώ. Παίρνει τα 650 και παραδίδει στο θύμα την κονσόλα που έκλεισε έναντι 499 ευρώ... έλεος... Όποιος θέλει εξτρά χρήμα ας δουλέψει... όποιος θέλει να μεταπουλήσει ήδη αγορασμένη κονσόλα ας το πράξει ΑΛΛΑ με αντίτιμο από την τιμή αγοράς και κάτω (εφόσον έχει κάνει χρήση της κονσόλας). Έβλεπα σήμερα μόλις και στο ebay τι συμβαίνει σε Ευρωπαϊκό και παγκόσμιο επίπεδο. Νομίζω πως ο αρμόδιος οικονομικός Εισαγγελέας και η δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος ειδικά στα ανεπτυγμένα κράτη πρέπει να επέμβει... άστε κάτι αληταράδες από μικρά καταστήματα που τις παίρνουν με αποφορολόγηση και μετά τις βγάζουν παζάρι 700 ευρώ φεύγα... έλεος... αυθεντικοί απόγονοι μαυραγοριτών της Ναζιστικής περιόδου!!! Μην αγοράζει κανείς από Scalpers... προσβάλει τον εαυτό του...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρέσει που όλοι νευριάζουν και πολύ καλά κάνουν με την τακτική των πολυκαταστημάτων που προεισπράτουν τα χρήματα για την αγορά ενός PS5 και μετά σου λένε το προπληρώσες δεν το έχουμε όμως άμεσα διαθέσιμο οπότε πρώτα σου στέλνουμε τα παιχνίδια και μετά την κονσόλα. Από την άλλη έχει γεμίσει το site από αγγελίες τύπων που κάθε εβδομάδα έχουν καινούριο διαθέσιμο PS5 για πούλημα την στιγμή που οι περισσότεροι εδώ μέσα δεν το έχουμε δει ούτε καν τι χρώμα έχει από κοντά, και μάλιστα με την απαίτηση της κατάθεσης αναγωντας τον εαυτό τους σε πολυκατάστημα που πρέπει να του προκαταβαλεις το ποσό για να σου στείλει την κονσόλα.

Γιατί δεν είναι δυνατόν άλλοι να περιμένουν μήνες και άλλοι κάθε εβδομάδα να ανεβάζουν εδώ καινούρια κομμάτια για πούλημα 

 

 

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...