Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα Public δεν θα βάλουν τίποτα άλλο  παιδιά; 

Επίσης, έχει κανείς από δω να μας πει αν μπόρεσε επιτυχώς να επιστρέψει το controller+παιχνιδι από Κωτσο; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators
2 minutes ago, Τζα-μιχ said:

Γιατί μπορείς να επιστρέψεις κοντρόλ κ παιχνίδια? 

Ναι, έχει αναφερθεί πολλές φορές πριν. Με ποικίλλα αποτελέσματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, Dimitrisger είπε

 

 έφεραν 288 κομμάτια και έφυγαν όλα μέσα σε μια ώρα. Δε το πίστευε ούτε η ίδια. Δυστυχώς με είπε πως δε θα ξαναφέρουν αλλά μέχρι το νέο έτος

288 κομματια ουτε ενα digital ρε φιλε ελεος 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Τζα-μιχ είπε

Γιατί μπορείς να επιστρέψεις κοντρόλ κ παιχνίδια? 

Φυσικά. Δεν είναι συσκευασμένα bundles, άρα δεν μπορούν να κάνουν κάτι.

Η εξυπηρέτηση πελατών επιβεβαίωσε ότι εφόσον χρεώνονται ξεχωριστά και δεν είναι ανοιγμένα μπορούν να επιστραφούν ΧΩΡΙΣ λόγο και αιτία (και δεν έχουν το δικαίωμα να ρωτήσουν γιατί) εντός 14 ημερών. 

Κρίμα στον κόσμο που τα παρατάει χωρίς αντίσταση, αλλά ναι. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, feelihipo είπε

Φυσικά. Δεν είναι συσκευασμένα bundles, άρα δεν μπορούν να κάνουν κάτι.

Η εξυπηρέτηση πελατών επιβεβαίωσε ότι εφόσον χρεώνονται ξεχωριστά και δεν είναι ανοιγμένα μπορούν να επιστραφούν ΧΩΡΙΣ λόγο και αιτία (και δεν έχουν το δικαίωμα να ρωτήσουν γιατί) εντός 14 ημερών. 

Κρίμα στον κόσμο που τα παρατάει χωρίς αντίσταση, αλλά ναι. 

 

Επιστροφή χρημάτων η για να πάρεις κάποιο άλλο προϊόν από εκεί?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Dimitrisger είπε

Επιστροφή χρημάτων η για να πάρεις κάποιο άλλο προϊόν από εκεί?

Αυτό δεν το ξέρω, αν δεν κάνω λάθος (μεγάλο αν) συμπεριλαμβάνεται και η δυνατότητα επιστροφής χρημάτων απ όσο ξέρω. Πάντως 100% είναι δυνατή η επιστροφή εφόσον έχουν χρεωθεί ξεχωριστά στην απόδειξη και εφόσον δεν έχουν ανοιχθεί. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, feelihipo είπε

Αυτό δεν το ξέρω, αν δεν κάνω λάθος (μεγάλο αν) συμπεριλαμβάνεται και η δυνατότητα επιστροφής χρημάτων απ όσο ξέρω. Πάντως 100% είναι δυνατή η επιστροφή εφόσον έχουν χρεωθεί ξεχωριστά στην απόδειξη και εφόσον δεν έχουν ανοιχθεί. 

Κατάλαβα. Σε ευχαριστώ όπως και να έχει. Αν προλάβω κονσόλα από κανένα άλλο κατάστημα θα επιστρέψω το controller μιας και δε θελω 2ο γιατι ξερω πως οι φιλοι μου δε προκειτε να φυγουν απο το σπιτι αν εχω και 2ο  controller 😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Dimitrisger είπε

Κατάλαβα. Σε ευχαριστώ όπως και να έχει. Αν προλάβω κονσόλα από κανένα άλλο κατάστημα θα επιστρέψω το controller μιας και δε θελω 2ο γιατι ξερω πως οι φιλοι μου δε προκειτε να φυγουν απο το σπιτι αν εχω και 2ο  controller 😅

Προσωπικά εάν δεν βρω σκετο μέχρι τέλος της βδομάδας θα πάρω bundle, αλλά έχω σκοπό να αλλάξω χειριστήριο + παιχνίδι για το Pulse 3D. 

Το περίεργο είναι ότι στον Κωτσόβολο βγάζει εξαντλημένο το Pulse 3D ενώ όλα τα άλλα καταστήματα έχουν. Τι φάση;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, feelihipo είπε

Προσωπικά εάν δεν βρω σκετο μέχρι τέλος της βδομάδας θα πάρω bundle, αλλά έχω σκοπό να αλλάξω χειριστήριο + παιχνίδι για το Pulse 3D. 

Το περίεργο είναι ότι στον Κωτσόβολο βγάζει εξαντλημένο το Pulse 3D ενώ όλα τα άλλα καταστήματα έχουν. Τι φάση;

Δε γνωρίζω. Αλλά ελπίζω να φέρουν όλα τα αλλά καταστήματα bundle γιατι πραγματικα εχω αγανακτησει. Σκιζομαι στο διαβασμα απο τον Σεπτεμβριο για να παρω πτυχιο ισπανικων (το σαββατο δινω) και το ειχα πετυχει πολλες φορες το ps5 στο πλαισιο και μερικες φορες εμεναν κομματια και την επομενη μερα και δε το πηρα γιατι ξερω πως δε θα συγκεντρωνόμουν. Περίμενα πως αυτές τις μέρες θα φέρναν πολλά κομμάτια αλλά τζίφος. 300 κομμάτια και έφυγαν σε 1 ώρα.....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Dimitrisger είπε

Δε γνωρίζω. Αλλά ελπίζω να φέρουν όλα τα αλλά καταστήματα bundle γιατι πραγματικα εχω αγανακτησει. Σκιζομαι στο διαβασμα απο τον Σεπτεμβριο για να παρω πτυχιο ισπανικων (το σαββατο δινω) και το ειχα πετυχει πολλες φορες το ps5 στο πλαισιο και μερικες φορες εμεναν κομματια και την επομενη μερα και δε το πηρα γιατι ξερω πως δε θα συγκεντρωνόμουν. Περίμενα πως αυτές τις μέρες θα φέρναν πολλά κομμάτια αλλά τζίφος. 300 κομμάτια και έφυγαν σε 1 ώρα.....

Καλή τύχη με το πτυχίο! 

Εάν δεν έχεις πάρει μέχρι να πάρω (τέλος βδομάδας πιστεύω, θα δείξει) στειλε pm να σου πω κάνα δυο "κολπάκια" που βοηθάνε στην εύρεση PS5.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, feelihipo είπε

Καλή τύχη με το πτυχίο! 

Εάν δεν έχεις πάρει μέχρι να πάρω (τέλος βδομάδας πιστεύω, θα δείξει) στειλε pm να σου πω κάνα δυο "κολπάκια" που βοηθάνε στην εύρεση PS5.

Να σαι καλά σε ευχαριστώ πολύ! θα σε στείλω ναι 

Επεξ/σία από Dimitrisger
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τα 288 πιστεύω τουλάχιστον τα 100 φεύγουν σε scalpers, το οποίο έχει σαν αποτέλεσμα να μένουν ακόμα λιγότερα για τον υπόλοιπο κόσμο, οπότε το πρόβλημα διογκώνεται.

Η λύση είναι μία, μην αγοράζει κανείς από αυτούς έτσι ώστε να αναγκαστούν να σταματήσουν, και μετά μια χαρά θα υπάρχει διαθεσιμότητα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, thagkol είπε

Από τα 288 πιστεύω τουλάχιστον τα 100 φεύγουν σε scalpers

Υπαρχει καποια πηγη για αυτο? Στις αγγελιες βλεπω μολις 8 αγγελιες με disc edition μετα τις 11/12, και απο αυτες οι 2 ειναι και με χαμηλοτερη τιμη, ενω 2-3 ειναι σχεδον οσο το αγορασαν + μεταφορικα. Αρα?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Υπαρχει καποια πηγη για αυτο? Στις αγγελιες βλεπω μολις 8 αγγελιες με disc edition μετα τις 11/12, και απο αυτες οι 2 ειναι και με χαμηλοτερη τιμη, ενω 2-3 ειναι σχεδον οσο το αγορασαν + μεταφορικα. Αρα?

Προφανώς και δεν υπάρχει πηγή, προσωπική εκτίμηση είναι. Επίσης υπάρχουν scalpers και εκτός αγγελιών του insomnia, όλα τα σκρουτζομάγαζα πχ που πουλάνε στα 700 ευρώ τι είναι;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...