Προς το περιεχόμενο

[Smart TV] Sony KD55XH9077 55'' 799€ @Kotsovolos [ΤΕΛΟΣ]


petran91

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν άντεξα!! Έριξα κι εγώ τη παραγγελία στον Κωτσο!! 'Ηθελα από Sony Center αλλά έλεγε κατόπιν παραγγελίας!

Επεξ/σία από petran66
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 584
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

10 λεπτά πριν, petran66 είπε

Δεν άντεξα!! Έριξα κι εγώ τη παραγγελία στον Κωτσο!! 'Ηθελα από Sony Center αλλά έλεγε κατόπιν παραγγελίας!

Αυτή με το ασημένιο πλαίσιο είναι κατόπιν παραγγελίας από Sony center. Η μαύρη συνεχίζει και είναι άμεσα διαθέσιμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Shadowjump είπε

Πες μου γιατι τετοια ψαχνω!

Έχουν παιξει oled σε καλυτερες τιμες... 

Γενικά μέχρι τωρα η bf είναι απλες εκπτώσεις. Ειδικά σε oled αυτες οι τιμες που έχουν παίξει, ειναι τιμές που έπαιζαν πανω κάτω όλη τη χρονιά... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ggelhsva είπε

Αυτή με το ασημένιο πλαίσιο είναι κατόπιν παραγγελίας από Sony center. Η μαύρη συνεχίζει και είναι άμεσα διαθέσιμη.

Nαι,τώρα μόλις το είδα! Θα την ακυρώσω του Κωτσο και θα πάρω αυτή! Μ αρέσει πιο πολύ σε μαύρη και έπειτα να ΄χω το κεφάλι μου ήσυχο! Ευχαριστώ! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, ggelhsva είπε

@petran66 άρα θα πάρεις και την εγγύηση στα €60;

Μπα όχι...Είμαι πολύ οριακά! Χαχαχα Αλλά είπα καλύτερα από τη Sony παρά από τον Κωτσο...Update: την ακύρωσα απο Κωτσο και έδωσα τη παραγγελία στη Σονυ! Νόμιζα θα μου κάνει δώρο την εγγύηση των 5 χρόνων-έτσι είχα καταλάβει από κάποιον φίλο πιο πίσω-αλλά μάλλον έκανα λάθος.Δε βαριέσαι! Πάλι καλύτερα νομίζω έκανα! :)

Επεξ/σία από petran66
Update
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, ggelhsva είπε

Ποια 55αρα oled έχει 900 κάτι; 

Η Philips που φορά το Panel της LG αρκετές φορές φέτος κάτω από 1000. Επίσης υπάρχουν της LG μάλιστα με HDMI 2.1 μοντέλα του 2020 κάτω από 1100.  Και χωρίς προσφορά BF, είναι άτοπο να πας σε non OLED αν δώσεις πάνω από 700e για TV. Κάνε καλύτερα υπομονή να μαζέψεις κανά φράγκο ακόμα. Τέσπα , personal opinion έτσι. 

 

Επεξ/σία από Vasilius
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την πήρα τέλη Οκτωβρίου παιδιά απίστευτη τηλεόραση ακόμα δεν μου έχει έρθει το update για τα 120fps βέβαια. Σε gaming έχω πάνω ένα ps4 pro το hdr ρίχνει σαγόνια στα παιχνίδια που το έχουν.

απίστευτα χρώματα πολύ καλά μαύρα το fald λειτουργεί τέλεια με ένα μικρό blooming στους υπότιτλους σε χαμηλό φωτισμό. 

Οι ρυθμίσεις βοηθάνε πολύ να την φέρεις σε ότι ευχαριστεί το μάτι σου. Πολλά πρότυπα hdr  εκεί που έπαθα πλάκα ήταν στο ντεφλιξ σε ένα ντοκιμαντέρ wild life κάπως έτσι σε 4k Dolby vision απίστευτο.

Για τα λεφτά της και ειδικά σε αυτή την προσφορά αχαστη επιλογή και σχεδόν future (σχεδόν γιατί το hdmi 2.1 σε καλύπτει εν μέρει αλλά επειδή η τεχνολογία είναι ακόμα στα αρχικά στάδια ποτέ δεν ξέρεις τι θα βάλουν στις 2021 σειρές για όποιον θέλει μόνο gaming) . Για τους υπόλοιπους που τα θέλουν όλα είναι η καλύτερη επιλογή σε αυτά τα λεφτά.

  • Like 3
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Dpoup47 είπε

Την πήρα τέλη Οκτωβρίου παιδιά απίστευτη τηλεόραση ακόμα δεν μου έχει έρθει το update για τα 120fps βέβαια. Σε gaming έχω πάνω ένα ps4 pro το hdr ρίχνει σαγόνια στα παιχνίδια που το έχουν.

απίστευτα χρώματα πολύ καλά μαύρα το fald λειτουργεί τέλεια με ένα μικρό blooming στους υπότιτλους σε χαμηλό φωτισμό. 

Οι ρυθμίσεις βοηθάνε πολύ να την φέρεις σε ότι ευχαριστεί το μάτι σου. Πολλά πρότυπα hdr  εκεί που έπαθα πλάκα ήταν στο ντεφλιξ σε ένα ντοκιμαντέρ wild life κάπως έτσι σε 4k Dolby vision απίστευτο.

Για τα λεφτά της και ειδικά σε αυτή την προσφορά αχαστη επιλογή και σχεδόν future (σχεδόν γιατί το hdmi 2.1 σε καλύπτει εν μέρει αλλά επειδή η τεχνολογία είναι ακόμα στα αρχικά στάδια ποτέ δεν ξέρεις τι θα βάλουν στις 2021 σειρές για όποιον θέλει μόνο gaming) . Για τους υπόλοιπους που τα θέλουν όλα είναι η καλύτερη επιλογή σε αυτά τα λεφτά.

Πόσο πολύ σε ενοχλεί το blooming; 

Είναι λόγος να μην την αγοράσεις και να πας σε κάτι άλλο;;; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καμία oled δεν έχει κατέβει κάτω από 999 μόνο η Philips και μια Panasonic που είχε βγάλει ο Κοτσοβολος η οποία έσπερνε χωρίς 2.1 και οι δύο για όποιον θέλει για παιχνίδια άρα μιλάμε για 200 ευρώ το λιγότερο διαφορά χωρίς να είναι πλήρες όπως είναι οι LG που πάμε το λιγότερο στα 300 ευρώ διαφορά,χρήματα που και στις δύο περιπτώσεις είναι αρκετά και με ότι συνεπάγεται η αγορά μιας oled που κάποιος μπορεί να μην θέλει να ρισκάρει γιατί δεν περισσεύει ένα 1000 αν πάει κάτι στραβά,ότι είναι ότι καλύτερο εννοείται δεν το συζητάμε. 

Όσο για την Sony τώρα μιλάμε για την ποιο φθηνή full array led στην Ελλάδα που είναι όπως είπα και σε άλλο σχόλιο πλήρες από χαρακτηριστικά και σε όλα τα review έχει πάρει πολύ καλή βαθμολογία όλα αυτά δεν τα έχει καμία άλλη tv σε αυτή την τιμή άρα για τα δεδομένα της χώρας που ζούμε είναι πολύ καλή προσφορά,bf στην Ελλάδα δεν θα έχουμε ποτέ αυτό είναι άλλο θέμα 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Dpoup47 είπε

Την πήρα τέλη Οκτωβρίου παιδιά απίστευτη τηλεόραση ακόμα δεν μου έχει έρθει το update για τα 120fps βέβαια. Σε gaming έχω πάνω ένα ps4 pro το hdr ρίχνει σαγόνια στα παιχνίδια που το έχουν.

απίστευτα χρώματα πολύ καλά μαύρα το fald λειτουργεί τέλεια με ένα μικρό blooming στους υπότιτλους σε χαμηλό φωτισμό. 

Οι ρυθμίσεις βοηθάνε πολύ να την φέρεις σε ότι ευχαριστεί το μάτι σου. Πολλά πρότυπα hdr  εκεί που έπαθα πλάκα ήταν στο ντεφλιξ σε ένα ντοκιμαντέρ wild life κάπως έτσι σε 4k Dolby vision απίστευτο.

Για τα λεφτά της και ειδικά σε αυτή την προσφορά αχαστη επιλογή και σχεδόν future (σχεδόν γιατί το hdmi 2.1 σε καλύπτει εν μέρει αλλά επειδή η τεχνολογία είναι ακόμα στα αρχικά στάδια ποτέ δεν ξέρεις τι θα βάλουν στις 2021 σειρές για όποιον θέλει μόνο gaming) . Για τους υπόλοιπους που τα θέλουν όλα είναι η καλύτερη επιλογή σε αυτά τα λεφτά.

Κάτοχος 65αρας με ίδιες εντυπώσεις ακριβώς. Επίσημη ενημέρωση από τη Sony στο Twitter, ότι εντός Δεκεμβρίου θα κυκλοφορήσει firmware update για full 4K στα 120fps.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φέτος έλεγα να κάνω το βήμα για νέα tv αλλά οι προσφορές που έβγαλαν είναι για γέλια. 

Μποϋκοτάρουμε τη φετινή ελληνική black Friday αλλιώς θα μας πουλάνε lcd στο χιλιάρικο και oled στα 1300+ για καιρό ακόμη. 

Επεξ/σία από tiniakos
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 ώρα πριν, tollisth είπε

Παιδιά καμία oled δεν έχει κατέβει κάτω από 999 μόνο η Philips και μια Panasonic...

Εχουν κατεβει στα 900 και στα 800 (με επιστροφη καρτας η δευτερη τιμη και χωρις η πρωτη) πριν καιρο. 1-2 philips αν θυμαμαι καλα ηταν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, matrixxx είπε

Εχουν κατεβει στα 900 και στα 800 (με επιστροφη καρτας η δευτερη τιμη και χωρις η πρωτη) πριν καιρο. 1-2 philips αν θυμαμαι καλα ηταν.

Ναι όντως το είδα στα σχόλια στον skroutz το αναφέρουν κάποιοι χρήστες όπως και θέματα που έχουν στην απρόσκοπτη χρήση δεν είναι μόνο για να πούμε ότι πήραμε oled tv αν υπάρχουν θέματα,προσωπικά την συγκεκριμένη δεν θα την έπαιρνα,στα 1000 που είχε βγάλει ο Κοτσοβωλος την Panasonic ήταν καλή περίπτωση αλλά πάντα με το ρίσκο των γνωστών θεμάτων 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...