Προς το περιεχόμενο

HUAWEI P40 PRO?


CruKi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν γίνεται κανενα θεμα , το δημιουργείτε στο μυαλο σας , απλα ο φιλος ρωτησε το παραπεμψα στους χρήστες του νήματος στο myphone και έγραψα την γνώμη μου , εγω κ άλλοι .

 

Απλα ειμαι όπως κ αλλοι άνθρωποι της συνήθειας , και δεν αλλάζω την google για τα maps το drive και το photo's που κανει back up , υπάρχουν 3 λογαριασμοί μεσα κ πάει λέγοντας .

 

Το οτι τα huawei είναι αξιόλογα και ανταγωνιστικά είναι λάθος .

 

Ειναι τα καλύτερα .....απλα! 

Μαζι με τα 1+  , κατα την αποψη μου .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 71
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

10 ώρες πριν, tempes είπε

Youtube δουλεύω συνήθως μέσω browser. Για ειδοποιήσεις δεν έχω τέτοιο πρόβλημα, μόνο το Google Drive ίσως θα μου ήταν πρόβλημα, αλλά και για αυτό μέσω browse μπορώ να το δουλέψω. Δεν γράφω την προσωπική χρήση που κάνω στο κινητό, αλλά γιατί μου κάνει εντύπωση που γίνεται τόσο μεγάλο θέμα και να μη προτιμήσει κάποιος τις αξιόλογες και ανταγωνιστηκοτατες συσκευές της Huawei

Τι κάνουμε μεγάλο θέμα γιατί κάποιος μπορεί να μην θέλει να δουλεύει YouTube και Google drive μέσω browser! Επίσης μπορεί να θέλει να δουλεύει Google maps και Google photos και γενικά μπορεί να θέλει να κάνει πράματα που εσένα δεν σε ενδιαφέρουν αλλά αυτός θα έχει πρόβλημα να τα κάνει χωρίς Google services! Δεν έχουν όλοι εκεί έξω μόνο τις δικές σου ανάγκες...

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, koutsis είπε

Τι κάνουμε μεγάλο θέμα γιατί κάποιος μπορεί να μην θέλει να δουλεύει YouTube και Google drive μέσω browser! Επίσης μπορεί να θέλει να δουλεύει Google maps και Google photos και γενικά μπορεί να θέλει να κάνει πράματα που εσένα δεν σε ενδιαφέρουν αλλά αυτός θα έχει πρόβλημα να τα κάνει χωρίς Google services! Δεν έχουν όλοι εκεί έξω μόνο τις δικές σου ανάγκες...

εγραψα καπου οτι ειναι οι δικες μου αναγκες ιδιες με των αλλων και μιλας με αυτο το υφος ή ειπα κατι διαφορετικο απο σενα?

λεω απλα οτι αν καποιος προτιμησει τις συσκευες της huawei  υπαρχει τροπος να δουλεψει τις περισσοτερες υπηρεσιες της google χωρις να υπαρχουν μεσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, tempes είπε

εγραψα καπου οτι ειναι οι δικες μου αναγκες ιδιες με των αλλων και μιλας με αυτο το υφος ή ειπα κατι διαφορετικο απο σενα?

λεω απλα οτι αν καποιος προτιμησει τις συσκευες της huawei  υπαρχει τροπος να δουλεψει τις περισσοτερες υπηρεσιες της google χωρις να υπαρχουν μεσα

Ρώτησες γιατί κάποιοι το κάνουν τόσο μεγάλο θέμα και σου απάντησα.  Τώρα το να δουλεύω τις εφαρμογές της Google(κι αυτό κάποιες,δεν μπορείς όλες) μέσω browser το θεωρώ μαζοχισμο πραγματικά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/11/2020 στις 7:58 ΜΜ, AntiCambeR είπε

Πως γίνεται ενώ έχω απενεργοποιημένα τα Facebook services κλπ να λειτουργεί κανονικά η εφαρμογή του Facebook;Είναι προεγκατεστημένη στο κινητό (Δεν γίνεται απεγκατάσταση) και τα είχα απενεργοποιήσει όταν είχα απενεργοποιήσει την εφαρμογή, μετά την ενεργοποίησα πάλι αλλά όχι αυτά.

 

Screenshot_20201127-195536.png

Δεν παίζει σημασια αν τα χεις η οχι ενεργοποιημενα στο να παιζειτο fb. Και διαγραφη εντελως να τους κανεις μεσω ADB παλι θα παιζει κανονικα. 

Στις 27/11/2020 στις 12:17 ΜΜ, CruKi είπε

Καλησπερα,

Ενδφιαφερομαι για το συγκεκριμενο κινητο, απλα αυτο που με ανησυχει ειναι η ελλειψη των google services.Ηθελα να μαθω εμπειριες απο αλλους, οσον αφορα τις ειδοποιησεις, και τη λειτουργια των εφαρμογων.Γνωριζω πως με εφαρμογες οπως το apkpure μπορω να κατεβασω instagram, facebook, youtube vanced κλπ., αλλα υπαρχει πιθανοτητα αν οχι τωρα, εστω στο μελλον, οι εφαρμογες αυτες να κρασαρουν ή να μην με ειδοποιουν?Επισης υπαρχει πιθανοτητα το bluemail να μην με ενημερωνει για τα mails μου στο outlook?Εαν υπαρχουν τετοια προβληματα σκεφτομαι να παρω καλυτερα το xiaomi mi 10.

Οι εφαρμογες που ανεφερες... Και γενικά ΟΛΑ τα σοσιαλ.... Συν τα μειλ που θα συνδεσεις στο app email της huawei (blue mail δεν εχω χρησιμοποιήσει) δουλευουν ολα κανονικα με ειδοποιησεις τ παντα. Δεν εχω εγω τη συσκευη την εχει οικογενειακο προσωπο και του την σεταρα εγω οποτε τσεκαρα ολα τ παραπανω.(ψαχνομουν μηπως τ παρω κ εγω) Σε σχεση με το mi10... Εχει φιλος μου το pro.. Εγω εχω  το p30 pro... Σε καμερα... Σε συγκριτικά π καναμε μεταξυ μας το δικό μου υπερεχει σε ποιοτητα ζουμ και σε νυχτερινες ακομα και με gcam(την εχει περασμενη). Φωτογραφιες ημερας δεν ξερω δεν συγκριναμε. Οποτε αν λαβεις υποψην σου οτι εχω το p30 pro και σε νυχτερινες βγάζει καλυτερα απο το mi10 pro, υποθέτω τ p40 pro ειναι ακομα καλυτερο. Οποτε εκτος τα apps που οπως σ πα δουλευουν κανονικα οσα ρωτησες... Εχε στον νου σου και την καμερα αν σε ενδιαφερει προφανως. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να ρωτησω εαν κάποιος γνωρίζει αν το Whats Up  λειτουργεί κανονικά επίσης εάν μπορώ να περάσω τις επαφές μου μέσω Gmail  ή μέσω outlook?

Επεξ/σία από Jprblueyes
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 1/12/2020 στις 10:34 ΜΜ, wolfie76 είπε

Εγώ δεν έχω Google services και όλα παίζουν τέλεια. Εννοείται βέβαια δεν έχω Google photos και Google maps. Έχω όμως το here maps το οποίο είναι super και το petal maps το οποίο υπόσχεται αρκετά... Για YouTube μέσω browser. Το BlueMail app υποστηρίζει 100% push το Gmail μου. Facebook λειτουργεί άψογα καθώς και όλα τα ebanking, και όλα τα chat apps. Κανένα απολύτως πρόβλημα με μπαταρία να κρατάει 2 μέρες με χρήση Spotify και αρκετό browsing

Επειδη εχω p30 pro και σκέφτομαι να τ αλλαξω γ το p40 pro.. Εχω βασικη απορια οσον αφορα τις ειδοποιήσεις...... Ερχονται κανονικα? Σε ινστα κ μεσσεντζερ εννοω... Δηλαδη μολις σ στειλει καποιος μνμ θα σ ρθει ειδοππιηση αμεσως η πρεπει ν μπεις εσυ στην εφαρμογή κ τοτε θα σ ρθουν μαζεμενες? Επισης αν εχεις πολλη ωρα τ κινητο χωρις χρηση ειτε μ κλειστα ειτε ανοιχτα δεδομενα (η wifi)... Σ ερχονται ειδοποιησεις παλι κανονικα η θα πρεπει να τ πιασεις ν μπεις στις εφαρμογες κ θα σ ρθουν παλι μαζεμενα? Πιο πολυ με καιει τ δευτερο κομματι γιατι ξερω οτι αν τ χρησιμοποιεις σ ρχονται αυτομάτως αλλα αν τ αφησεις λιγη ωρα... Πχ κανενα μισαωρο... Μετα σ ρχονται η πρεπει ν τ ανοιξεις να δεις? Συγκεκριμενα γ ινσταγκραμ κ μεσσεντζερ. Ευχαριστώ!! 

 

Edit:αξιζει πιστευεις αλλαγη απο το p30 pro η δν εχουν τοσο μεγαλες διάφορες? 

Επεξ/σία από Giorgos17589
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το P40 pro έχει απλά άψογη κάμερα. Όσον αφορά τα notifications όλα έρχονται στην ώρα τους (Instagram δεν χρησιμοποιώ) χωρίς κανένα πρόβλημα. Όσο για YouTube app χρησιμοποιώ το app YouTube Vanced συνδεδεμένο με το Gmail account μου και δουλεύει άψογα! 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Στις 27/11/2020 στις 3:16 ΜΜ, jim_p είπε

Ναι. Απο τις εφαρμογες που λες, τα facebook και viber μπορω να σου πω με 100% σιγουρια οτι χρειαζονται google services για να δουλεψουν. Για τα αλλα 2 δεν γνωριζω,

Καλημέρα αν και καθυστερημένα απαντώ, δηλαδή σε εμένα που δουλεύουν όλα ρολόι θα είναι κάποιο θαύμα έτσι;μην λέμε πράγματα που δεν ξέρουμε η χωρίς εμπειρία κ γράφω αναλυτικά.. να είμαστε αντικειμενικοί η να απέχουμε από κάτι που δεν γνωρίζουμε .. 

Facebook- Messenger- Viper- Map's- ( ναι σωστά τις Google )Gboard πληκτρολόγιο τις Google - μετάφραση Google- ibang εθνικής - yahoo mail - Netflix - cosmote tv-  YouTube vanced ( τέλειο και χωρίς διαφημίσεις) όλα αυτά χωρίς να κάνω τίποτα απολύτως..και άλλα apps που δεν θυμάμαι η δεν έχω κατεβάσει στην συσκευή μου . 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρακολουθώ αραια κ που το νημα στο myphone και η αληθεια ειναι οτι εαν εισαι google χρήστης με τα backup σου στο drive στο photos κ.α και αυτοματα ολα αυτα δεν πας στο huawei 

 

Και κριμα γιατι στα 650 αυτή η συσκευαρα που μονο το 8pro αντε να βαλω δίπλα , με εγγύηση ελληνική , πολλα σέρβις στην επικράτεια της χώρας είναι αμαρτία να κολλας εκεί .

Βεβαια αν ειχε google θα κόστιζε παραπάνω , αλλα να λεμε την πραγματικότητά , στα λεφτα "Ελληνική αγορά" αυτά σβήνει τα πάντα .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, georgerapp είπε

Παρακολουθώ αραια κ που το νημα στο myphone και η αληθεια ειναι οτι εαν εισαι google χρήστης με τα backup σου στο drive στο photos κ.α και αυτοματα ολα αυτα δεν πας στο huawei 

 

Και κριμα γιατι στα 650 αυτή η συσκευαρα που μονο το 8pro αντε να βαλω δίπλα , με εγγύηση ελληνική , πολλα σέρβις στην επικράτεια της χώρας είναι αμαρτία να κολλας εκεί .

Βεβαια αν ειχε google θα κόστιζε παραπάνω , αλλα να λεμε την πραγματικότητά , στα λεφτα "Ελληνική αγορά" αυτά σβήνει τα πάντα .

Μα για αυτό κάνει 600€ φίλε μου. Επειδή δεν έχει Google services!

4 ώρες πριν, SpayrosG είπε

 

Facebook- Messenger- Viper- Map's- ( ναι σωστά τις Google )Gboard πληκτρολόγιο τις Google - μετάφραση Google- ibang εθνικής - yahoo mail - Netflix - cosmote tv-  YouTube vanced ( τέλειο και χωρίς διαφημίσεις) όλα αυτά χωρίς να κάνω τίποτα απολύτως..και άλλα apps που δεν θυμάμαι η δεν έχω κατεβάσει στην συσκευή μου . 

Δημαδη μας λες ότι δουλεύεις εφαρμογές της Google ( maps, translate, gboard κτλ.) χωρίς Google services και χωρίς να έχεις κάνει κάτι εσύ;  έτσι όπως το εβγαλες από το κουτί δούλευαν όλες αυτές οι εφαρμογές που αναφέρεις; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το google maps δουλεύει μέσω browser (χωρίς να κάνεις login και άρα δεν μπορείς να δείς τα στοιχεία σου δλδ home, history etc). Επίσης δεν μπορείς να κάνεις backup τις photo κατευθίαν στο google. Ανταυτου θα πρέπει να τις περάσεις στο computer και από εκεί upload στο google photos. Αλλά με 256Gb νομίζω ότι είσαι οκ... Κατά τα άλλα δεν υπάρχει κανένα άλλο θέμα. Με τραπεζικά apps (alfa, eurobank, Piraeus), netflix και Youtube δεν υπάρχει κανένα απολύτως θέμα. Το νέο EMUI (11) είναι σούπερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, koutsis είπε

Μα για αυτό κάνει 600€ φίλε μου. Επειδή δεν έχει Google services!

Δημαδη μας λες ότι δουλεύεις εφαρμογές της Google ( maps, translate, gboard κτλ.) χωρίς Google services και χωρίς να έχεις κάνει κάτι εσύ;  έτσι όπως το εβγαλες από το κουτί δούλευαν όλες αυτές οι εφαρμογές που αναφέρεις; 

Ακριβώς φίλε μου , δεν τις έχει περασμένες στην συσκευή ,απλά κανείς τον κόπο και τις κατεβάζεις εσύ ο ίδιος από το morre apps από το petal και τέλος. Το μόνο που κατέβασα από XDA είναι η εφαρμογή YouTube vanced κ vanced microg για να συνδεθεί με το λογαριασμό μου για να λαμβάνω ειδοποιήσεις.  Εγώ αυτά έκανα απλά και δουλεύουν όλα σωστά.. γι'αυτό δεν μπήκα κ στον κόπο να κάνω αυτές τις πατέντες που κατά καιρούς βγάζουν με βιντεάκια διότι πρώτον δεν τις εμπιστεύομαι και δεύτερον αφού έχω αυτά που θέλω χωρίς κόπο ποιος ο λόγος. Αλά ένας που θέλει ντε και καλά το Google play σαν εφαρμογή αυτό δεν θα το έχει , τουλάχιστον να δουλεύει σωστά για να κατεβάσει από κει όλα τα παραπάνω κ αλλά πολλά. Δεν έχω λόγο να γράψω κάτι που δεν ισχύει ΓΙ'ΑΥΤΌ κ ενημερώνω όπου διαβάζω κάτι αντίστοιχο ότι δεν ισχύουν όλλα. Την καλημέρα μου

14 λεπτά πριν, wolfie76 είπε

το google maps δουλεύει μέσω browser (χωρίς να κάνεις login και άρα δεν μπορείς να δείς τα στοιχεία σου δλδ home, history etc). Επίσης δεν μπορείς να κάνεις backup τις photo κατευθίαν στο google. Ανταυτου θα πρέπει να τις περάσεις στο computer και από εκεί upload στο google photos. Αλλά με 256Gb νομίζω ότι είσαι οκ... Κατά τα άλλα δεν υπάρχει κανένα άλλο θέμα. Με τραπεζικά apps (alfa, eurobank, Piraeus), netflix και Youtube δεν υπάρχει κανένα απολύτως θέμα. Το νέο EMUI (11) είναι σούπερ

Ενημερώνω ξανά δεν χρειάζεται λογαριασμό η τα Google services για να δουλέψει το map's  τέλος,  απλά δουλεύει χωρίς να βλέπεις όπως αναφέρεις τα στοιχεία σου, προσωπικά θέλω απλά να δω που πάω από εκεί που ξεκινάω και αυτό γίνεται χωρίς κανένα πρόβλημα..το Gmail δεν δουλεύει, το Google photos δεν δουλεύει κ δεν με ενδιέφερε ποτέ. Μάλιστα λόγο το τι η προηγούμενη συσκευή μου ήταν Samsung s10 plus έχω περάσει το Samsung internet browser που συνδέεται με το λογαριασμό σου και κάνει συγχρονισμό όλον τον σελίδων που είχες με το λογαριασμό σου. Κ δουλεύουν μια χαρά. Για μένα όλα αυτά μου είναι επαρκής για άλλους όχι.. δεκτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην μπλέξεις. Μπορεί να είναι απο τα καλύτερα κινητά σαν άποψη χαρακτηριστικών και τους βγάζω το καπέλο, αλλά η ιστορία με τα google services ειναι τουλάχιστον απαράδεκτη. Κάθε μέρα ανοίγουν thread με κοσμο που παραπονιεται οτι το πηρε και δε μπορει να το χρησιμοποιήσει και οι αγγελιες του insomnia ειναι γεματες με Huawei P40 που τα πουλανε τζαμπα και μιλαμε για αγορασμενα μιάς μέρας.. 

Πάρε καποιο αλλο που εχει google για να μη πεδευεσαι. Μεχρι στιγμης δεν λειτουργει καμια λυση για να τα περασεις χειροκινητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...