Προς το περιεχόμενο

HUAWEI P40 PRO?


CruKi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 ώρες πριν, wolfie76 είπε

το google maps δουλεύει μέσω browser

Με αυτο το σκεπτικο μπορει καποιος να πει οτι το google maps δουλευει ακομα και σε windows phone 8.1!  Εδω μιλαμε για την κανονικη εφαρμογη, που προφανως δεν δουλευει λογω ελλειψης google services. Ελπιζω πιο κατω που λες για τραπεζικα apps, netflix και youtube να μην εννοεις παλι μεσω browser...

Επισης, youtube vanced != youtube.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 minutes ago, jim_p said:

Με αυτο το σκεπτικο μπορει καποιος να πει οτι το google maps δουλευει ακομα και σε windows phone 8.1!  Εδω μιλαμε για την κανονικη εφαρμογη, που προφανως δεν δουλευει λογω ελλειψης google services. Ελπιζω πιο κατω που λες για τραπεζικα apps, netflix και youtube να μην εννοεις παλι μεσω browser...

Επισης, youtube vanced != youtube.

Για αυτό λέω μέσω browser (και όχι μέσω app)... τα τραπεζικά apps δουλεύουν άψογα μέσω app. Το youtube vanced είναι κανονικό youtube όπου κάνεις κανονικά login στο youtube profile σου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα bank wallets (Alpha wallet, Winbank pay, Eurobank wallet, κλπ) δουλεύουν με το NFC της συσκευής για ανέπαφες συναλλαγές; Είχα διαβάσει πριν λίγο καιρό ότι δεν λειτουργούν. Εχει φτιάξει αυτό;
Επίσης gmail ειδοποιήσεις δεν έρχονται, πρέπει να σετάρεις το gmail στην εφαρμογή της Huawei νομίζω.
Στο Viber μπορείς να επαναφέρεις backup ; Νέο backup Viber μπορείς να πάρεις στο google drive; Νομίζω δίνει επιλογή για Huawei Drive αν το κατεβάσεις απο AppGallery.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Επανερχομαι για να πάρω θέση , πλέον εμπειρικά .

Μέτα από 2 μήνες που είχα το huawei p40 lite στο κουτί , το άνοιξα και το χρησιμοποίησα.

οΛα καλά , πολύ ωραίο και ελαφρύ τηλεφωνώ . Έχω ειδοποιήσεις και κανένα πρόβλημα με facebook και messenger , viber , whatsapp.

Μέχρι στιγμής δεν μου δουλεύουν 2 εφαρμογές , το winbank της πειραιως , και το allsmart της shell . Ζητάνε google services

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από εκεί μπήκα, αλλά έκανε ανακατευθυνση στο μοζιλλα και κατέβασε τα apk από εκεί, αυτά για Facebook και messenger. Whatsapp και viber από το Huawei appstore

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικο ειναι λοιπον να μην θελουν google services αφου ειναι εφαρμογες για ενα λειτουργικο που δεν τα εχει και παρμενες απο το store αυτου του λειτουργικου. Προφανως δεν ειναι ιδιες με αυτες που υπαρχουν στο play store.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, tempes είπε

Από εκεί μπήκα, αλλά έκανε ανακατευθυνση στο μοζιλλα και κατέβασε τα apk από εκεί, αυτά για Facebook και messenger. Whatsapp και viber από το Huawei appstore

Whatsapp και Viber να φανταστώ ανεβάζουν backup στο Huawei Cloud;
Που με τη σειρά του αυτό σημαίνει ότι δεν μπορείς να κάνεις restore αν τα είχες πιο πριν στο google drive (όπως είναι με τα Google Services).
Σωστά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τις εφαρμογές που δεν υποστηρίζονται, δοκίμασες να βαλεις miroG services ? 

Επισης δοκιμασες μηπως το aurora store σου κατεβαζει κανονικα ολες τις εφαρμογες και λειτουργουν ?

*Και οι 2 μεθοδοι κανουν καποιου ειδους spoofing στα google services γιαυτο ρωταω αν δουλεψε κατι απ'ολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, stark είπε

Whatsapp και Viber να φανταστώ ανεβάζουν backup στο Huawei Cloud;
Που με τη σειρά του αυτό σημαίνει ότι δεν μπορείς να κάνεις restore αν τα είχες πιο πριν στο google drive (όπως είναι με τα Google Services).
Σωστά;

backup για αυτα τα 2 δεν κραταω , δεν με ενδιαφερει . Κι ετσι δεν εχω απαντηση , λυπαμαι

1 ώρα πριν, zernex201 είπε

Για τις εφαρμογές που δεν υποστηρίζονται, δοκίμασες να βαλεις miroG services ? 

Επισης δοκιμασες μηπως το aurora store σου κατεβαζει κανονικα ολες τις εφαρμογες και λειτουργουν ?

*Και οι 2 μεθοδοι κανουν καποιου ειδους spoofing στα google services γιαυτο ρωταω αν δουλεψε κατι απ'ολα.

microg services περασε για το vanced αλλα δεν ασχοληθηκα πολυ . Θα το κοιταξω

Επεξ/σία από tempes
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Στις 10/1/2021 στις 9:05 ΠΜ, jim_p είπε

Ολα αυτα χωρις να περασεις ΕΣΥ google services?

Ακριβώς, συγνώμη για την καθυστέρηση να απαντήσω. Όλα κομπλέ σε ότι αναφέρω ποιο πάνω,ας το δοκιμάσει αυτός που θέλει απλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανονικα θα ελεγα pic or it didn't happen, αλλα πως μπορει να αποδειξει καποιος οτι τρεχουν χωρις google services τα gmaps, gboard, translate κλπ που εινια εφαρμογες της google? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/1/2021 στις 4:38 ΜΜ, zernex201 είπε

Πάρε καποιο αλλο που εχει google για να μη πεδευεσαι. Μεχρι στιγμης δεν λειτουργει καμια λυση για να τα περασεις χειροκινητα.

Μια χαρα περνας Gservices. Τα περασα εγω με downgrade προσφατα. 

ειναι πολυ ασχημο και δειχνει ανευθυνοτητα, ασχετοσυνη ή  ζηλεια να παραπληροφορεις κοσμο. 

 

1 ώρα πριν, jim_p είπε

Κανονικα θα ελεγα pic or it didn't happen, αλλα πως μπορει να αποδειξει καποιος οτι τρεχουν χωρις google services τα gmaps, gboard, translate κλπ που εινια εφαρμογες της google? 

για Gmaps, Δουλευεουν κανονικα απλα δεν μπορεις να κανεις Login. Τα υπολοιπα δεν γνωριζω.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, emperor4her είπε

Μια χαρα περνας Gservices. Τα περασα εγω με downgrade προσφατα. 

ειναι πολυ ασχημο και δειχνει ανευθυνοτητα, ασχετοσυνη ή  ζηλεια να παραπληροφορεις κοσμο. 

 

για Gmaps, Δουλευεουν κανονικα απλα δεν μπορεις να κανεις Login. Τα υπολοιπα δεν γνωριζω.

Είδες λοιπόν που άλλος παραπληροφορει χωρίς να ξέρει; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, koutsis είπε

Είδες λοιπόν που άλλος παραπληροφορει χωρίς να ξέρει; 

εξηγησου γιατι το εχω μπροστα μου το κινητο και δεν καταλαβαινω σε τι αναφερεσαι.

Επεξ/σία από emperor4her
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...