Προς το περιεχόμενο

HUAWEI P40 PRO?


CruKi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 λεπτά πριν, emperor4her είπε

εξηγησου γιατι το εχω μπροστα μου το κινητο και δεν καταλαβαινω σε τι αναφερεσαι.

Ότι δεν γνωρίζεις αν λειτουργούν οι εφαρμογές της Google (στο maps δεν μπορείς να κάνεις login) και επίσης δεν γνωρίζεις αν λειτουργούν σωστά  όλες  οι υπόλοιπες εφαρμογές (τραπεζικές κτλ.) και αναφέρεις ότι όλα λειτουργούν χωρίς πρόβλημα!

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, emperor4her είπε

Μια χαρα περνας Gservices. Τα περασα εγω με downgrade προσφατα. 

ειναι πολυ ασχημο και δειχνει ανευθυνοτητα, ασχετοσυνη ή  ζηλεια να παραπληροφορεις κοσμο. 

 

για Gmaps, Δουλευεουν κανονικα απλα δεν μπορεις να κανεις Login. Τα υπολοιπα δεν γνωριζω.

 

9 λεπτά πριν, koutsis είπε

Ότι δεν γνωρίζεις αν λειτουργούν οι εφαρμογές της Google (στο maps δεν μπορείς να κάνεις login) και επίσης δεν γνωρίζεις αν λειτουργούν σωστά  όλες  οι υπόλοιπες εφαρμογές (τραπεζικές κτλ.) και αναφέρεις ότι όλα λειτουργούν χωρίς πρόβλημα!

συγνωμη αυτο που εγραψα το διαβασες?? το γραφω οτι χωρις google services δεν μπορεις να κανεις Login, και δεν γνωριζω για τα υπολοιπα. 

Η παραπληροφορηση παει στο Post του @zernex201 που λεει οτι δεν υπαρχει τροπος να περασεις services αυτη τη στιγμη. 

και ναι με Gservices περασμενα, δεν δουλευουν οι ειδοποιησεις απο τις τραπεζες. Κατα τ αλλα δεν εχω βρει κατι να μην δουλευει. φυσικα μπορει να υπαρχει και να μην το χρησιμοποιω εγω... 

Επεξ/σία από emperor4her
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, emperor4her είπε

Μια χαρα περνας Gservices. Τα περασα εγω με downgrade προσφατα. 

ειναι πολυ ασχημο και δειχνει ανευθυνοτητα, ασχετοσυνη ή  ζηλεια να παραπληροφορεις κοσμο. 

@emperor4her Μπράβο, είσαι έξυπνος. Μόλις κέρδισες ένα περγαμόντο.

Τώρα όσο για τα μαργαριτάρια που πέταξες.. ναι, άλλη δουλειά δεν έχω όλη μέρα, μπαίνω insomnia να παραπληροφορήσω τον κόσμο.

Κάνε μια τσάρκα στα 200+ thread του insomnia , που εχουν ολοι το ίδιο πρόβλημα και μετά ξαναέλα να σου πω. Αλλά είπαμε, είσαι ο εκλεκτός που γνωρίζει την αλήθεια και όλοι οι άλλοι είμαστε τσιράκια του σώρος που έχουμε σκοπό να σε παραπληροφορήσουμε, για να πετύχουμε την νέα τάξη πραγμάτων επάνω στα huawei.. :D 

Αν δεν είσαι τρολ (αποτυχημένο) τότε να το κοιτάξεις όσο είναι νωρίς.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, zernex201 είπε

@emperor4her Μπράβο, είσαι έξυπνος. Μόλις κέρδισες ένα περγαμόντο.

Τώρα όσο για τα μαργαριτάρια που πέταξες.. ναι, άλλη δουλειά δεν έχω όλη μέρα, μπαίνω insomnia να παραπληροφορήσω τον κόσμο.

Κάνε μια τσάρκα στα 200+ thread του insomnia , που εχουν ολοι το ίδιο πρόβλημα και μετά ξαναέλα να σου πω. Αλλά είπαμε, είσαι ο εκλεκτός που γνωρίζει την αλήθεια και όλοι οι άλλοι είμαστε τσιράκια του σώρος που έχουμε σκοπό να σε παραπληροφορήσουμε, για να πετύχουμε την νέα τάξη πραγμάτων επάνω στα huawei.. :D 

Αν δεν είσαι τρολ (αποτυχημένο) τότε να το κοιτάξεις όσο είναι νωρίς.

που διεκδικω το περγαμοντο? θα το στειλεις εσυ με κανα περιστερι?

δεν ξερω τι κανεις μες την ημερα σου και τι οχι. ποιο προβλημα εχουν στα threads? σοβαρα? πανε αγοραζουν μια συσκευη χωρις play services και τους φταιει η καθε εφαρμογη μετα. 

ας ηταν απο πριν συνειδητοποιημενοι τι μπορει να κανει το τηλεφωνο που θα παρουν και τι οχι. 

μιλαω ΕΛΛΗΝΙΚΑ και με ΑΠΛΑ λογια σου λεω οτι μια χαρα μπορεις να περασεις play services. εγω τα περασα πριν καμια 10αρια μερες, και ενω ημουν στην τελευταια επισημη εκδοση 11.0.0.168 με downgrade στην 134. 

μην μου λες οτι δε γινεται γιατι τοτε θα σε αποκαλεσω η ασχετο η βλακα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

cosmote best connect, τραπεζα πειραιως , shell all smart , μεχρι στιγμης αυτα τα 3 δεν δουλευουν χωρις gservices . Πουθενα αλλου δεν συναντησα προβλημα . gmpas περασα , αλλα το εσβησα αμεσως μιας και εβαλα το here.

το nfc δουλευει μονο με την τραπεζα eurobank . Alfa bank και εθνικης δεν ειναι στο μενου των ρυθμισεων του nfc. Για πειραιως δεν ξερω , μιας και οπως ειπα πριν δεν δουλευει η εφαρμογη

 

για τετοιο τηλεφωνο με 3 μερες αυτονομια , τα χαλαλιζω τα gservices

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, tempes είπε

cosmote best connect, τραπεζα πειραιως , shell all smart , μεχρι στιγμης αυτα τα 3 δεν δουλευουν χωρις gservices . Πουθενα αλλου δεν συναντησα προβλημα . gmpas περασα , αλλα το εσβησα αμεσως μιας και εβαλα το here.

το nfc δουλευει μονο με την τραπεζα eurobank . Alfa bank και εθνικης δεν ειναι στο μενου των ρυθμισεων του nfc. Για πειραιως δεν ξερω , μιας και οπως ειπα πριν δεν δουλευει η εφαρμογη

 

για τετοιο τηλεφωνο με 3 μερες αυτονομια , τα χαλαλιζω τα gservices

Μα αυτο λεω του φιλου απο πανω και δεν λεει να το καταλαβει οπως και πολοι αλλοι που πιθανοτατα δεν εχουν πιασει καν το τηλεφωνο στα χερια τους και απλα ακουνε γνωμες απο δω και απο κει. 

αλλωστε το ειπα, δεν ξερω τι δεν δουλευει απουσια Gservices, γιατι τα περασα κατευθειαν. αλλα μου  λεει δεν μπορεις να τα περασεις. ε αφου εγω τα περασα, πως δε γινεται? εχω κανα μυστικο κωδικα απο τον trump που τον ξερω μονο εγω? ελεος δηλαδη.. με το ζορι να με βγαλει τρελο και τρολλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, emperor4her είπε

που διεκδικω το περγαμοντο? θα το στειλεις εσυ με κανα περιστερι?

Πέρνα να στο κεράσω

23 λεπτά πριν, emperor4her είπε

μια χαρα μπορεις να περασεις play services. εγω τα περασα πριν καμια 10αρια μερες

ε μπράβο και πάλι. Τι θες να κάνουμε τώρα.. να σε ανακηρύξουμε στο insomnia σαν τρολ του μήνα ?

Άμα ξέρεις όπως λες και κατέχεις το μυστικό, φτιάξε έναν οδηγό, μπας και βοηθήσεις κανέναν άλλον που δεν ξέρει και είναι άσχετος από τεχνολογία.

24 λεπτά πριν, emperor4her είπε

μην μου λες οτι δε γινεται γιατι τοτε θα σε αποκαλεσω η ασχετο η βλακα. 

Μη το κάνεις αυτό, θα με αναγκάσεις να βάλω τη γάτα μου να κλαίει. Άσε που από την στεναχώρια θα μου κοπεί η όρεξη και δε θα τρώω το βράδυ..

5 λεπτά πριν, emperor4her είπε

δεν εχουν πιασει καν το τηλεφωνο στα χερια τους και απλα ακουνε γνωμες απο δω και απο κει. 

βουλωμένο γράμμα διαβάζεις όμως.. :p 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, zernex201 είπε

Πέρνα να στο κεράσω

ε μπράβο και πάλι. Τι θες να κάνουμε τώρα.. να σε ανακηρύξουμε στο insomnia σαν τρολ του μήνα ?

Άμα ξέρεις όπως λες και κατέχεις το μυστικό, φτιάξε έναν οδηγό, μπας και βοηθήσεις κανέναν άλλον που δεν ξέρει και είναι άσχετος από τεχνολογία.

Μη το κάνεις αυτό, θα με αναγκάσεις να βάλω τη γάτα μου να κλαίει. Άσε που από την στεναχώρια θα μου κοπεί η όρεξη και δε θα τρώω το βράδυ..

βουλωμένο γράμμα διαβάζεις όμως.. 😛

νταξει αγορινα μου, οπως θελεις. λυπαμαι που απλα εφαγα το χρονο μου να σχολιασω τα μηνυματα σου. 

καλα να περνας.

edit: οσο για τον οδηγο που λες, εδω ειναι 

 

Επεξ/σία από emperor4her
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, emperor4her είπε

νταξει αγορινα μου, οπως θελεις. λυπαμαι που απλα εφαγα το χρονο μου να σχολιασω τα μηνυματα σου. 

καλα να περνας.

Να σε ρωτήσω κάτι γιατί μπερδεύτηκα.

Όλα αυτά που λεμε ότι δεν δουλεύουν χωρίς Google services OK, τα ξέρουμε. Εσύ λοιπόν που έχεις βάλει Google services δουλεύουν όλα κανονικά;  δηλαδή στις εφαφμογες της Google (gmail, Google photos, Google maps,Google drive κτλ.) μπορείς να κάνεις κανονικά login με το Google account σου;  επίσης τραπεζικές εφαρμογές δουλεύουν κανονικά με ειδοποιήσεις και πληρωμή με nfc? Και γενικά δουλεύουν όλα σαν να είχες κινητό samsung ας πούμε;; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, koutsis είπε

Να σε ρωτήσω κάτι γιατί μπερδεύτηκα.

Όλα αυτά που λεμε ότι δεν δουλεύουν χωρίς Google services OK, τα ξέρουμε. Εσύ λοιπόν που έχεις βάλει Google services δουλεύουν όλα κανονικά;  δηλαδή στις εφαφμογες της Google (gmail, Google photos, Google maps,Google drive κτλ.) μπορείς να κάνεις κανονικά login με το Google account σου;  επίσης τραπεζικές εφαρμογές δουλεύουν κανονικά με ειδοποιήσεις και πληρωμή με nfc? Και γενικά δουλεύουν όλα σαν να είχες κινητό samsung ας πούμε;; 

μολις το τραβηξα...

Για τις τραπεζες, 

 eurobank δουλευουν τα παντα..

-εθνικη ερχεται ειδοποιηση με το που ανοιξεις την εφαρμογη, αλλα οχι αν ειναι κλειστη η εφαρμογη.

-πειραιως δεν εχει ειδοποιησεις.

-αλφα δνε εχω, δεν γνωριζω.

Επεξ/σία από emperor4her
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, georgerapp είπε

Εξαιρετικά ενδιαφερον το βίντεο , στο my phone εισαι φιλε ; Στο νημα της συσκευής ;

φυσικα, με το ιδιο ονομα.. απ το 2005! :P 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με λίγα λογια, ακόμα κι αν καταφέρει να βάλει κάποιος Google Services, δεν είναι σίγουρο ότι όλες οι εφαρμογές (ή όλες οι επιμέρους λειτουργίες / features των εφαρμογών) που αυτός χρειάζεται λειτουργούν (ή θα λειτουργούν και στο μέλλον) σωστά και ολοκληρωμένα. Άρα σοφό είναι να κάνει ο καθένας πρώτα την έρευνά του πριν προβεί σε τέτοια αγορά. Και φυσικά να έχει και στο πίσω μέρος του μυαλού του, ότι μερικές φορές αλλάζουν τα γούστα και οι ανάγκες μας, οπότε  αλλάζουμε και εφαρμογές (π.χ. κάποιες σου σκάνε subscription model και πας σε κάτι πιο οικονομικό ή απλά κάτι που ανακαλύπτεις ότι σου κάνει τελικά καλύτερα τη δουλειά που θέλεις, ή ξέρω γω αλλάζεις τράπεζα και θέλεις την εφαρμογή με ειδοποιήσεις και NFC, κλπ). Kάτι που σημαίνει με τη σειρά του ότι υπάρχει ενδεχόμενο οι επιλογές μας και στο μέλλον να είναι λίγο πιο περιορισμένες (και υπολογίζω εδώ και το ενδεχόμενο στο μέλλον περισσότερες εφαρμογές να παίζουν σωστά χωρίς Google Services, αλλά κανείς δεν το εγγυάται αυτό). 

p.s. και βασικά κρίμα για την αβεβαιότητα αυτή γιατί είναι κινητάρα το συγκεκριμένο και όλη η P40 σειρά (κάτοχος του P30).

Επεξ/σία από stark
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σωστα, αν ξερεις απο πριν οτι εισαι δεμενος με Play services δυδτυχως δεν πας σε αυτο κινητο.. σημερα δουλευει, αυριο ποιος ξερει... λογικα θα δουλευει και αυριο, αλλα δεν μπορω να το εγγυηθω.. 

περα απ αυτο ομως να πω την αληθεια το κινητο το πηρα οταν βγηκε, του εβαλα κατευθειαν play services, μετα το κρατησα 4 μηνες χωρις, και τωρα ξαναεβαλα.. ο μονος λογος που εβαλα ειναι το το google home, που εχω σπιτι και ηθελα να κανω καποια πραγματα απ το κινητο.. 

χωρις Play services, ειχα +1/3 της μπαταριας σε αυτονομια.. 3 μερες εφτανα, τωρα με πολυ ζορι βγαζω ολοκληρη τη 2η..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...