Προς το περιεχόμενο

Γιατι η ACS κολλάει μονο χαρτάκια;


aris1986

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μου το έχουν κάνει αρκετές φορές και με Γενική Ταχυδρομική. Περνάει άκυρη στιγμή και αφήνει απευθείας χαρτάκι, χωρίς να χτυπήσει καν. Το κατάλαβα γιατί έσπασε το φράγμα του ήχου καθώς γίνονταν μπουχός...

edit : έχουν κάνει και τη διαστημική version, sms χωρίς χαρτάκι καν.

Επεξ/σία από Occultist
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 195
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αυτά είναι πταίσματα, η μεταφορική που συνεργάζεται με ένα μεγάλο κατάστημα παιχνιδιών και είδη δώρων απλά σου στέλνει μνμ και σου λέει έλα παρτο ούτε χαρτάκια ούτε τπτ, ξερά έλα πάρτο εμείς δεν στο φέρνουμε. Ε κρατήστε το, όλα με αντικαταβολή πλέον και ας τα βρούνε με τον πελάτη τους. 

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην επαρχία ευτυχώς τα πράγματα είναι ακόμα ανθρώπινα.

Με παίρνει τηλ ο διανομέας : " Έλα αγάπη,  έχω δεματακι σπέσιαλ, να το ρίξω πάνω από την πόρτα ή θα το φάει και αυτό ο σκύλος" ; 😆

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω το πηρα απόφαση οτι ολοι τους ειναι τα ιδια χαλια οποτε: 

1. Δεν ψωνιζω ποτε απο μαγαζι που εχει ελτα κουριερ. Παιρνω ομως τηλεφωνο να ρωτησω αν εχουν αλλη εταιρια. Παντα σοκάρονται, δεν εχουν λεει ξανακουσει παραπονα... Γελάω και τους λεω οτι θα ψωνισω απο αλλου. 

2. Acs παντα ζηταω να παει στο καταστημα της περιοχης. Ειναι 5 στενα απο εδω και περναω καθε μερα οποτε βολευει πολυ. Ουτε να καθομαι σπιτι να περιμενω ουτε τιποτα. 

3. Γενικη και λοιπες περίεργες εταιριες μονο αν δεν βρισκω αλλη εναλλακτικη. Αφου αφησουν χαρτακι βριζομαστε στο τηλεφωνο και μετα με βρίσκουν παντα. 

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πάντως ολως τυχαίως και περιεργως,  τις 2 τελευταίες βδομάδες έχω λάβει από σχεδόν όλες τις courier τα δέματα στην ώρα τους. Και ήταν όλοι ευγενεστατοι, λέγοντας καλού κακού πλύνετε και τα χέρια σας αφού ξεπακεταρετε κλπ. Θεσσαλονίκη,7-8 δέματα, acs, elta courier, speedex, ups! Αφου ξυνομουν, λέω τι φαση; Ξύπνησα Γερμανία;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρτάται το υποκατάστημα της περιοχής/πόλης. Πχ Βόλο η γενική ταχυδρομική έχει αναρτήσει στην ......πόρτα αν είναι δυνατόν...οτι αλλάξανε ωράριο λειτουργίας....4 χρόνια δε μου στέλναν δέματα γιατί δεν είχαν την οδό μου στο σύστημα και άλλα παρατράγουδα, acs κλασσικά ετικετάκι και αντίο , speedex τουλάχιστον με παίρνουν τηλ πριν αφήσουν ειδοποίηση , ΕΛΤΑ κουριερ τηλ πριν ξεκινήσει η παράδοση...

Φυσικά όλα υποκειμενικά μιας εξαρτάται απο τις εμπειρίες του καθενός, αλλά σίγουρα δε βγαίνει συμπέρασμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 monitors που πηρα απο το plaisio ( mi 34) 
μου τα εφερε φορτηγακη του πλαισιου
κατι καρτες γραφικων ηρθαν / θα ερθουν με courier
μαλλον τα μεγαλα πακετα τα δινει το πλαισιο και τα μικρα courier

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν λίγες μέρες μου έστειλε ένα κατάστημα δύο δέματα, την ίδια στιγμή. Το ένα η ACS το έφερε την Τρίτη, και το δεύτερο δέμα το έφερε την Τετάρτη. Διπλός κόπος για το τίποτα. Δεν απορώ για το ότι έκαναν μαλακία γενικά, αλλά απορώ πως το κατάφεραν το συγκεκριμένο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ μένω πίσω από την acs... Κάθε φορά κολλάνε χαρτάκι. 

Η Γενική που είναι τρία στενά πιο κάτω όμως πάντα έρχεται σπίτι, ούτε χαρτάκι ούτε χαζα. 

Η acs είναι η χειρότερη μακράν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, basilis_k6 είπε

 

1. Δεν ψωνιζω ποτε απο μαγαζι που εχει ελτα κουριερ. Παιρνω ομως τηλεφωνο να ρωτησω αν εχουν αλλη εταιρια. Παντα σοκάρονται, δεν εχουν λεει ξανακουσει παραπονα...

 

Σε νοιώθω. Ειλικρινά θεωρώ speedex, acs, ΓΓ κτλ έχουν οργάνωση NASA σε σχέση με ελτά κουριερ. Πρόσφατο: Παραγγέλνω δευτέρα. Παρασκευή το δέμα βλέπω στο tracker ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΟΥΝΗΘΕΊ! Έστειλα email, τηλέφωνα ΤΙΠΟΤΑ.  Βρίστηκα με το μαγαζί επειδή χρησιμοποιούν Ελτά. Τους λέω ελτά δεν είναι κούριερ! Περίμενα και εργαλείο για την δουλειά και πραγματικά ανέβασα πίεση.  Παρήγγειλα την ίδια μέρα από άλλο μαγαζί με speedex. Ήρθε την επόμενη. Βασικά παρά την καραντίνα, και με acs & ΓΓ έρχονται μία χαρά. 

Επεξ/σία από HappyMerchant
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aλλο ενα θεμα,ιδιο με τα αλλα,που κλαιγεστε επειδη σας αφηνουν χαρτακι χωρις να σας χτυπησουν.

Αληθεια,ΔΕ ΒΑΡΕΘΗΚΑΤΕ τοσες μερες τα ιδια και τα ιδια;

Δεν αλλαζει κατι με το να λετε ξανα και ξανα τα ιδια και τα ιδια.

 

4 ώρες πριν, cthulhucarbide είπε

Πριν λίγες μέρες μου έστειλε ένα κατάστημα δύο δέματα, την ίδια στιγμή. Το ένα η ACS το έφερε την Τρίτη, και το δεύτερο δέμα το έφερε την Τετάρτη. Διπλός κόπος για το τίποτα. Δεν απορώ για το ότι έκαναν μαλακία γενικά, αλλά απορώ πως το κατάφεραν το συγκεκριμένο

Μεγαλα/μικρα; Αν το ενα το εφερε παπι και το αλλο το εφερε αυτοκινητο μου φαινεται απολυτως λογικο.

Αφου παρελαβες μετα απο λιγες μερες,να λες και ευχαριστω,ετσι οπως εχει η κατασταση.

Αλλα οχι,παλι μ@λ@κια εκαναν,ετσι;

  • Confused 5
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδη συνεχιζεται το ιδιο τροπαρι . Παρτε μια ιδεα απο ΚΔ στην Π.ραλλη. Η εικονα μιλαει απο μονη της κ αυτο που βλεπεται θα νε το 1/3 λογικα !!!

128021208_10224479120275179_7044014249036165738_o.jpg

Επεξ/σία από apos2008
  • Like 1
  • Confused 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη δική μας περιοχή (Χολαργός), τα χειρότερα είναι τα ΕΛΤΑ.
΄Έχω πετύχει ελτατζή να αφήνει πακέτο με χαρτάκια για συστημένα στην είσοδο της πολυκατοικίας. Το κάνουν συστηματικά, και πριν τον κορωνοϊό. Έχει μειωθεί το προσωπικό τους και το είχαν βρει σύστημα από πριν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...