Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με ζεστό νερό, λέβητας φυσικού αερίου


Uberalles_gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σας,

αντικαταστήσαμε φέτος το καλοκαίρι σε τριώροφη πολυκατοικία, τον κεντρικό λέβητα πετρελαίου με κεντρικό λέβητα φυσικού αερίου και όλοι είχαμε από πριν αυτόνομη θέρμανση.

Ηλιακό, που είναι τριπλής ενέργειας, έχω εγώ που είμαι στον 2ο και αυτός που είναι στον 3ο. Οι άλλοι 2 δεν έχουν.

Το "πρόβλημα" που είχαμε πριν, ήταν ότι εάν άναβα εγώ το καλοριφέρ στον 2ο, ζέσταινε και ο ηλιακός στον 3ο και το ανάποδο.

Ο άνθρωπος που μας έκανε την εγκατάσταση, μας είπε ότι αυτό γίνεται γιατί και οι 2 ηλιακοί είναι συνδεδεμένοι, στον κεντρικό σωλήνα.

Επειδή βάλαμε θερμιδομετρητές το κάθε διαμέρισμα, αυτό θα έπρεπε να διορθωθεί και έτσι και έγινε. Κατέβασε σωλήνες στα 2 διαμερίσματα που έχουν ηλιακό, στο κουτί που είναι σε κάθε όροφο, κολεκτρέρ εάν το λέω και τα θυμάμαι και εγώ σωστά.

Όταν το άναψα πριν 2 εβδομάδες και δεν το έχω κλείσει, με θερμοκρασία στους 21 και το βράδυ στους 19, δεν έχω ζεστό νερό, σε σημείο απλώς να γίνεται χλιαρό αλλά κρύο, δεν κάνεις μπάνιο ούτε για αστείο.

Του το έχω πει και μου δίνει διάφορες απαντήσεις, όπως:

  • επειδή ανάβουν λίγο τα σώματα σου, π.χ. 10-15λεπτά δεν προλαβαίνει να ζεστάνει
  • μπορεί ο ηλιακός σου να έχει ένα μικρό καλώδιο/σωλήνα εσωτερικά (εάν τα λέω σωστά) και για αυτό μπορεί να μην προλαβαίνει
  • μια άλλη φορά μου είπε ότι είναι δεν είναι καλός ο ηλιακός που έχω

Έχω τα παλιά λευκά καλοριφέρ, που έχουν μια βάνα κάτω κάτω, για να τα ανοίγω και να τα κλείνω και μου πρότεινε να βάλω την βάνα στην μέση, έτσι ώστε ναι μεν θα κάψουν περισσότερη ώρα για να ζεσταθούν (αλλά πάλι την ίδια ενέργεια θα κάψω) αλλά θα δουλέψει περισσότερο ο λέβητας για να προλάβει να ζεστάνει το νερό.Και αυτό έχω κάνει μάταια όμως.

Σήμερα, επίτηδες δεν τα είχα ανάψει από εχτές το απόγευμα, σήμερα άνοιξα να αεριστεί το σπίτι και το άφησα επίτηδες περισσότερη ώρα για να "παγώσει" και να δουλέψει περισσότερο ο λέβητας, όπου και έγινε και δούλεψε 30 λεπτά στους 21+, σχεδόν 22 το είχα βάλει.
Και μαντέψτε, πάλι δεν είχα ζεστό νερό, ίσα ίσα χλιαρό (προς το κρύο) ούτε καν λίγο ζεστό

Πήρα τηλέφωνο, χεστήκαμε και άκρη δεν βρίσκω.

Τι μπορώ να κάνω ρε παιδιά; Να φωνάξω υδραυλικό;

Ο από πάνω μου, δεν το δουλεύει έτσι αλλά το ανάβει πχ το απόγευμα, επομένως προλαβαίνει και ζεσταίνει, βέβαια μια ημέρα που το δοκίμασε και αυτός να μην το κλείσει καθόλου δεν είχε καυτό νερό όπως τις άλλες ημέρες, είχε χλιαρό προς ζεστό, καμία σχέση όμως όπως τις άλλες φορές που είχε καυτό νερό.

Ο καυστήρας που έχει είναι, εάν θυμάμαι σωστά 55.000 θερμίδες

Επεξ/σία από Uberalles_gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 58
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

20 λεπτά πριν, NikosKallithea είπε

Εγω δεν καταλαβαίνω πως ζεσταίνεται τον ηλιακο απο το καλοριφερ, πρωτη φορα το ακουω 

Διάβασε εδώ https://www.romina.com.gr/articles/τι-σημαίνει-διπλής-ενέργειας-και-τι-τριπλής

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε τι θερμοκρασία είναι ρυθμισμένη η προσαγωγή/επιστροφή του καλοριφέρ. Αν άλλαξες πρόσφατα λέβητα, θα είναι συμπύκνωσης οπότε πιθανό να δουλεύει σε χαμηλές θερμοκρασίες ( 60-45) οπότε λόγω της χαμηλότερης θερμοκρασίας να μην προλαβαίνει να σου ζεστάνει το δοχείο ειδικά τις τελευταίες μέρες με την συννεφιά/βροχή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν γνωρίζω αυτά τα τεχνικά κομμάτια που αναφέρεσαι @acomaedo αλλά ήμουν μπροστά όταν έκανε μια ρύθμιση στον λέβητα και το έβαλε από το 26.5 βαθμούς στο 27.5. Δεν ξέρω εάν είναι αυτό που ρωτάς, ίσως όχι. Αλλά και πάλι δεν θα το είχε σετάρει από την αρχή αυτό που λες με την προσαγωγή/επιστροφή του καλοριφέρ;

Η εγκατάσταση έγινε το καλοκαίρι που μας πέρασε, επομένως είναι καινούριος ο λέβητας, αλλά εδώ και 2 εβδομάδες που το έχω ανοίξει (και είχαμε και ηλιοφάνεια), δεν είχα ούτε μια φορά ζεστό νερό το απόγευμα/βράδυ. Κάποιο μεσημέρι, είχα ζεστό νερό λόγω της ηλιοφάνειας και του ηλιακού και όχι λόγω του καλοριφέρ.

Είχε κάνει και κάτι ρυθμίσεις με το bar, για την πίεση του νερού, στην αρχή μας είχε πει όταν τον ανοίξαμε, ότι θα πρέπει να είναι στα 2.5 και εντέλει είναι στα 1.6 και όταν του είπα ότι δεν ανεβαίνει άλλο, μου λέει εντάξει μια χαρά είναι. Το αναφέρω μήπως και βοηθήσει κάπου στην συζήτηση.

Επεξ/σία από Uberalles_gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Uberalles_gr είπε

Δεν γνωρίζω αυτά τα τεχνικά κομμάτια που αναφέρεσαι @acomaedo αλλά ήμουν μπροστά όταν έκανε μια ρύθμιση στον λέβητα και το έβαλε από το 26.5 βαθμούς στο 27.5. Δεν ξέρω εάν είναι αυτό που ρωτάς, ίσως όχι. Αλλά και πάλι δεν θα το είχε σετάρει από την αρχή αυτό που λες με την προσαγωγή/επιστροφή του καλοριφέρ;

Η εγκατάσταση έγινε το καλοκαίρι που μας πέρασε, επομένως είναι καινούριος ο λέβητας, αλλά εδώ και 2 εβδομάδες που το έχω ανοίξει (και είχαμε και ηλιοφάνεια), δεν είχα ούτε μια φορά ζεστό νερό το απόγευμα/βράδυ. Κάποιο μεσημέρι, είχα ζεστό νερό λόγω της ηλιοφάνειας και του ηλιακού και όχι λόγω του καλοριφέρ.

Ρώτα τον υδραυλικό σε τι θερμοκρασίες έχει ρυθμίσει τα νερά στο σύστημα θέρμανσης. Αν το έχει στους 55-60 λόγω της μέτριας θερμοκρασίας, του μικρού εναλλάκτη μέσα στον ηλιακό αλλά και της διακοπτόμενης λειτουργίας του λογικό είναι να μην μπορεί να σου ζεστάνει το νερό στον ηλιακό το οποίο είναι και εκτεθειμένο στα καιρικά φαινόμενα. Προφανώς ότι ζεσταίνει ο ηλιακός μόνο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Uberalles_gr είπε

Καλησπέρα σας,

αντικαταστήσαμε φέτος το καλοκαίρι σε τριώροφη πολυκατοικία, τον κεντρικό λέβητα πετρελαίου με κεντρικό λέβητα φυσικού αερίου και όλοι είχαμε από πριν αυτόνομη θέρμανση.

Ηλιακό, που είναι τριπλής ενέργειας, έχω εγώ που είμαι στον 2ο και αυτός που είναι στον 3ο. Οι άλλοι 2 δεν έχουν.

Το "πρόβλημα" που είχαμε πριν, ήταν ότι εάν άναβα εγώ το καλοριφέρ στον 2ο, ζέσταινε και ο ηλιακός στον 3ο και το ανάποδο.

Ο άνθρωπος που μας έκανε την εγκατάσταση, μας είπε ότι αυτό γίνεται γιατί και οι 2 ηλιακοί είναι συνδεδεμένοι, στον κεντρικό σωλήνα.

Επειδή βάλαμε θερμιδομετρητές το κάθε διαμέρισμα, αυτό θα έπρεπε να διορθωθεί και έτσι και έγινε. Κατέβασε σωλήνες στα 2 διαμερίσματα που έχουν ηλιακό, στο κουτί που είναι σε κάθε όροφο, κολεκτρέρ εάν το λέω και τα θυμάμαι και εγώ σωστά.

Όταν το άναψα πριν 2 εβδομάδες και δεν το έχω κλείσει, με θερμοκρασία στους 21 και το βράδυ στους 19, δεν έχω ζεστό νερό, σε σημείο απλώς να γίνεται χλιαρό αλλά κρύο, δεν κάνεις μπάνιο ούτε για αστείο.

Του το έχω πει και μου δίνει διάφορες απαντήσεις, όπως:

  • επειδή ανάβουν λίγο τα σώματα σου, π.χ. 10-15λεπτά δεν προλαβαίνει να ζεστάνει
  • μπορεί ο ηλιακός σου να έχει ένα μικρό καλώδιο/σωλήνα εσωτερικά (εάν τα λέω σωστά) και για αυτό μπορεί να μην προλαβαίνει
  • μια άλλη φορά μου είπε ότι είναι δεν είναι καλός ο ηλιακός που έχω

Έχω τα παλιά λευκά καλοριφέρ, που έχουν μια βάνα κάτω κάτω, για να τα ανοίγω και να τα κλείνω και μου πρότεινε να βάλω την βάνα στην μέση, έτσι ώστε ναι μεν θα κάψουν περισσότερη ώρα για να ζεσταθούν (αλλά πάλι την ίδια ενέργεια θα κάψω) αλλά θα δουλέψει περισσότερο ο λέβητας για να προλάβει να ζεστάνει το νερό.Και αυτό έχω κάνει μάταια όμως.

Σήμερα, επίτηδες δεν τα είχα ανάψει από εχτές το απόγευμα, σήμερα άνοιξα να αεριστεί το σπίτι και το άφησα επίτηδες περισσότερη ώρα για να "παγώσει" και να δουλέψει περισσότερο ο λέβητας, όπου και έγινε και δούλεψε 30 λεπτά στους 21+, σχεδόν 22 το είχα βάλει.
Και μαντέψτε, πάλι δεν είχα ζεστό νερό, ίσα ίσα χλιαρό (προς το κρύο) ούτε καν λίγο ζεστό
 

Εμείς έχουμε μπόιλερ τριπλής (200 λίτρα) με αντλία θερμότητας. Έχουμε βάνα που την ανοίγουμε για να ζεσταθεί από την αντλία, όταν δεν έχει ήλιο και την κλείνουμε όταν έχει.

Για να ζεσταθεί το νερό μόνο από την αντλία ή την ατομική μονάδα φυσικού αερίου ή πετρελαίου, πρέπει να λειτουργεί πολλές ώρες!

Με 10-15 λεπτά ή 30 λεπτά λίγο δύσκολο να ζεστάνει νερό στο μπόιλερ (δεν μας είπες πόσα λίτρα είναι).

Την πρώτη φορά που είχε συννεφιά πολλές μέρες και η αντλία δούλεψε ελάχιστα, γιατί ήταν ζεστός ο καιρός, δεν ζεστάθηκε το νερό, ήταν λίγο χλιαρό!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@acomaedo, όταν λες τον υδραυλικό, εννοείς τον άνθρωπο που μου έκανε την εγκατάσταση. Σωστά;

Στους πόσους βαθμούς θα πρέπει να είναι;

Τέλος, ο εναλλάκτης που αναφέρεις, μετριέται σε μέτρα και όσο πιο μεγάλος τόσο περισσσότερη ενέργεια παράγει; Μάλλον σε αυτό θα αναφερότανε γιατί μου πρότεινε ότι ίσως πρέπει να τον αλλάξουμε

@SB_1957 είναι 160 λίτρα ο ηλιακός και εάν καταλαβαίνω αυτό που λες με την βάνα, είναι ηλεκτροβάνα; Γιατί μου το έχει αναφέρει αλλά δεν γνωρίζω εάν είναι το ίδιο που λες εσύ. Βέβαια μου είπε ότι είναι μεγάλο το έξοδο και δεν συμφέρει.

Αυτό που λες, με τον χρόνο νομίζω ότι είναι λάθος, γιατί τότε όσοι το έχουν μονίμως ανοιχτό είτε αυτό λέγεται λέβητας πετρελαίου είτε φυσικού αερίου είτε αντλία θερμότητας και θα δουλεύει για λίγα λεπτά, δεν θα είχανε ποτέ ζεστό νερό τον χειμώνα που δεν έχει ήλιο.

Στο προηγούμενο λέβητα πετρελαίου είχαμε πάντα ζεστό νερό αλλά όπως είπα στην αρχή, ήμουν συνδεδεμένος στην κεντρική σωλήνα (δεν ξέρω σε τι διαφέρει αλλά μου το λέει συνέχεια ο εγκαταστάτης) και βέβαια ήταν πολύ μεγαλύτερη μονάδα, ήταν 100.000 θερμίδες και μπορεί και αυτό να έπαιζε ρόλο. 

Εμένα όλο αυτό το διάστημα, δουλεύει μερικά λεπτά 10-15-20 λεπτά max.
Π.χ. σήμερα στην Αθήνα που μένω, το άνοιξα το πρωί στις 10:30, δούλεψε για 30 λεπτά στους 22 σχεδόν βαθμούς και από εκείνη την ώρα δεν έχει ξανά ανάψει, ρυθμισμένο στους 21 βαθμούς.

Επεξ/σία από Uberalles_gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδή ίδιο σύστημα μποίλερ έχω και εγω , από οσα αναφέρεις σωστά μου φαίνεται . Το έχει ξεχωρίσει με δική του ηλεκτροβάνα . Το θέμα είναι έχει το μποίλερ δικό του εμβαπτιζόμενο θερμοστάτη ; Εγω για παράδειγμα σε μποιλερ 250 λιτρων το εχω ρυθμίσει στους 45 το νερό και απο το λέβητα φεύγει με 65 βαθμούς . 

Τους σωλήνες που πάνε στο ηλίακο τούς έχει μονώσει ; 

Σε 30 λεπτά ζεσταίνει εμένα τα 250 λίτρα .

Ο λέβητας αερίου ξέρεις εάν έχει ξεχωριστη εντολή μόνο για ζεστό νερό; 

 

Επεξ/σία από meletis_m
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτό με την ηλεκτροβάνα, μου το έχει αναφέρει ως λύση, αλλά είναι μεγάλο το κόστος (δεν μου έχει πει ποσό).

@meletis_m όταν λες μπόιλερ, αναφέρεσαι στον ηλιακό; Γιατί δεν έχω ιδέα σε αυτό που λες με τις ρυθμίσεις του νερού. Το κάνει ο υδραυλικός/εγκαταστάτης;

Είναι μονωμένες οι σωληνώσεις.

Εμένα πάντως σήμερα, με αυτή την θερμοκρασία που έχει, που δεν κάνει και ψόφο, στις 10:00 μέχρι και τις 10:30 που δούλεψε το νερό ήταν χλιαρό κρύο...

Υπάρχει περίπτωση να μην φτάνει το ζεστό νερό μέχρι πάνω;;

Επεξ/σία από Uberalles_gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Uberalles_gr είπε

@acomaedo, όταν λες τον υδραυλικό, εννοείς τον άνθρωπο που μου έκανε την εγκατάσταση. Σωστά;

Στους πόσους βαθμούς θα πρέπει να είναι;

Τέλος, ο εναλλάκτης που αναφέρεις, μετριέται σε μέτρα και όσο πιο μεγάλος τόσο περισσσότερη ενέργεια παράγει; Μάλλον σε αυτό θα αναφερότανε γιατί μου πρότεινε ότι ίσως πρέπει να τον αλλάξουμε

@SB_1957 είναι 160 λίτρα ο ηλιακός και εάν καταλαβαίνω αυτό που λες με την βάνα, είναι ηλεκτροβάνα; Γιατί μου το έχει αναφέρει αλλά δεν γνωρίζω εάν είναι το ίδιο που λες εσύ. Βέβαια μου είπε ότι είναι μεγάλο το έξοδο και δεν συμφέρει.

Αυτό που λες, με τον χρόνο νομίζω ότι είναι λάθος, γιατί τότε όσοι το έχουν μονίμως ανοιχτό είτε αυτό λέγεται λέβητας πετρελαίου είτε φυσικού αερίου είτε αντλία θερμότητας και θα δουλεύει για λίγα λεπτά, δεν θα είχανε ποτέ ζεστό νερό τον χειμώνα που δεν έχει ήλιο.

Στο προηγούμενο λέβητα πετρελαίου είχαμε πάντα ζεστό νερό αλλά όπως είπα στην αρχή, ήμουν συνδεδεμένος στην κεντρική σωλήνα (δεν ξέρω σε τι διαφέρει αλλά μου το λέει συνέχεια ο εγκαταστάτης) και βέβαια ήταν πολύ μεγαλύτερη μονάδα, ήταν 100.000 θερμίδες και μπορεί και αυτό να έπαιζε ρόλο. 

Εμένα όλο αυτό το διάστημα, δουλεύει μερικά λεπτά 10-15-20 λεπτά max.
Π.χ. σήμερα στην Αθήνα που μένω, το άνοιξα το πρωί στις 10:30, δούλεψε για 30 λεπτά στους 22 σχεδόν βαθμούς και από εκείνη την ώρα δεν έχει ξανά ανάψει, ρυθμισμένο στους 21 βαθμούς.

Όχι δεν είναι ηλεκτροβάνα, απλή βάνα που την ανοιγοκλείνουμε εμείς. Ίσως βάλουμε ηλεκτροβάνα στο μέλλον.

Μάλλον πριν που ήταν συνδεμένο στην κεντρική σωλήνα, της κεντρικής θέρμανσης που δούλευε συνέχεια, ζεσταινόταν το νερό. Ενώ τώρα που το αυτονομήσατε δεν αρκούν οι ώρες, λόγω και χαμηλών θερμοκρασιών, για να ζεστάνουν το νερό. 

Σίγουρα χρειάζεστε κάποιον πολύ καλό εγκαταστάτη που να το κατέχει το θέμα της θέρμανσης και όχι απλά έναν υδραυλικό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

4 λεπτά πριν, SB_1957 είπε

Μάλλον πριν που ήταν συνδεμένο στην κεντρική σωλήνα, της κεντρικής θέρμανσης που δούλευε συνέχεια, ζεσταινόταν το νερό. Ενώ τώρα που το αυτονομήσατε δεν αρκούν οι ώρες, λόγω και χαμηλών θερμοκρασιών, για να ζεστάνουν το νερό. 

Νομίζω είναι ακριβώς όπως τα λες, δυστυχώς βέβαια γιατί δεν μας είχε ενημερώσει από πριν

Τώρα τι μπορώ να κάνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, Uberalles_gr είπε

Αυτό με την ηλεκτροβάνα, μου το έχει αναφέρει ως λύση, αλλά είναι μεγάλο το κόστος (δεν μου έχει πει ποσό).

@meletis_m όταν λες μπόιλερ, αναφέρεσαι στον ηλιακό; Γιατί δεν έχω ιδέα σε αυτό που λες με τις ρυθμίσεις του νερού. Το κάνει ο υδραυλικός/εγκαταστάτης;

Είναι μονωμένες οι σωληνώσεις.

Εμένα πάντως σήμερα, με αυτή την θερμοκρασία που έχει, που δεν κάνει και ψόφο, στις 10:00 μέχρι και τις 10:30 που δούλεψε το νερό ήταν χλιαρό κρύο...

Υπάρχει περίπτωση να μην φτάνει το ζεστό νερό μέχρι πάνω;;

Πλέον το κόστος δέν το γνωρίζω . Εγώ έτσι το έχω απο το 2000 που κατασκευαστηκε το σπίτι , ενα επιπλέον κυκλοφορητή έχει βάλει και αυτονομία  - ηλεκτροβάνα του μποιλερ λεβητοστασίου .  Παρόμοια δουλεύει και ο ηλιακός τριπλής ενεργείας .

Το ενεργοπ[οιώ όταν θέλω εγώ και σε 30 λεπτά έχει ζεστο νερό για 2 ημέρες ( 4 μελή οικογένεια ) 

Οι διατομές των σωληνών πρός το ηλιακό μήπως είναι μικρές ; 

Περαιτέρω δέν γνωρίζω να σου πω , εγω στα 20 χρόνια , 3 φορές το έχω καθαρισει απο άλατα . 

Σε ρώτησα εάν είναι μονωμένες οι σωλήνες γιατί εάν δεν ήταν θα υπήρχει μια απώλεια . 

Μήπως θα έπρεπε να συμβουλευτείς και άλλον θερμουδραυλικό ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, panoskir είπε

Δηλαδη ειναι ηλιακος και μποιλερ, οκ, δεν το ηξερα οτι υπάρχουν και τέτοιοι ηλιακοι

Οποτε ο φιλος μπορει να κανει κατι απλο για να τσεκαρει. οταν εχει ανοιχτό το καλοριφερ και εχει ανεβάσει θερμοκρασίες ας ανέβει στον ηλιακό του να δει αν οι σωλήνες που έρχονται απο το καλοριφέρ καίνε, αν είναι κρύες ή χλιαρές τότε κάτι δεν πάει καλά.

Τωρα που το σκεφτικα ας τσεκαρει και τις σωληνες του αλλου ηλιακου, αν καινε εκεινες (χωρις βεβαια να λειτουργεί το καλοριφέρ του αλλου) συμαινει οτι εχει μπερδεψει τις σωληνώσεις

Υποαρχουν πολλοι συνδυασμοι λαθών που μπορει να εχουν γίνει στις σωληνώσεις οπως πχ λάθος, έξοδος εισοδος στον ίδιο ηλιακό, είσοδος στον ενα ηλιακο και η έξοδος του στο άλλο του γείτονα :) κλπ κλπ

Εχουν δει πολλά τα ματάκια μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον πρεπει να συμβουλευτω και άλλον αλλά όταν έχεις πληρωσει κάποιον θες να γίνει σωστά η δουλειά από εκείνον. 

@NikosKallithea σε ευχαριστώ για την ιδέα/πρόταση σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...