Προς το περιεχόμενο

XIAOMI Mi Smart Space Heater S 59,9 GERMANOS (ΤΕΛΟΣ)


Mando

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Strategos είπε

παιδιά. το θερμόμετρο γιατί χρειάζεται, δεν έχει θερμοστάτη το ίδιο; γιατί μέσα από τις ρυθμίσεις της εφαρμογής παίζει από 18 σε 28 βαθμούς.

Έχει θερμοστάτη. Το θερμόμετρο εγώ ήδη το είχα, οπότε το δουλεύω με αυτό, για μεγαλύτερη ακρίβεια.

Για το μόντεμ δυστυχώς δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη. Όλες τις smart συσκευές της έχω συνδεδεμένες σε ξεχωριστό hotspot. Αλλά πέρα από τον rice cooker που πραγματικά μου βγήκε η πίστη να τον συνδέσω, με όλες τις άλλες (σκούπα, λάμπες , induction heater κλπ) δεν είχα κανένα πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 66
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

3 λεπτά πριν, Strategos είπε

παιδιά. το θερμόμετρο γιατί χρειάζεται, δεν έχει θερμοστάτη το ίδιο; γιατί μέσα από τις ρυθμίσεις της εφαρμογής παίζει από 18 σε 28 βαθμούς.

Το εξωτερικό θερμόμετρο εχει την εξής χρησιμοτητα, πρωτον μπορείς να το έχεις  τελειως κλειστό και να πεις να ανοιξει αν η θερμοκρασία χωρου πεσει πχ κάτω απο 15, ή αν θες πχ να ζεσταθεί το δωμάτιο σε καποιο σημειο που ειναι το θερμόμετρο και οχι το καλοριφέρ  ,στο καλοριφερ θα μπορούσε η θερμοκρασία να ειναι 22 και να κλείσει αλλά στην άλλη άκρη του δωματιου στο γραφείο 20, οποτε θα βαλεις να κλείσει οταν στο γραφείο φτασει 22

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Mhlogiatros είπε

Εμενα δε μου συνδεεται με καμια παναγια στο app . Τι greece ,τι germany τι china δεν .... Τo wifi το βλεπει - εχει κανα θεμα με το speedport plus ; Στα 2.4 ghz wifi παντα 

Νομίζω ελυσα το θέμα μόλις τωρα. Θελει η ασφάλεια του WiFi να ειναι απλό wpa2

Επεξ/σία από scirocco 13
Διευκρινιση
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, Strategos είπε

και πρέπει το θερμόμετρο να είναι xiaomi για αυτή την λειτουργία με wifi connection?

Ναι. Και δεν θέλεις μόνο το θερμόμετρο. Θέλεις και xiaomi bluetooth gateway. Εγώ είχα την bed side lamp, οπότε βόλεψε.

Spoiler


5 λεπτά πριν, scirocco 13 είπε

Νομίζω ελυσα το θέμα μόλις τωρα. Θελει η ασφάλεια του WiFi να ειναι wpa2

Ποιος δεν έχει wpa2 ασφάλεια;;;

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, filip123go είπε

Ναι. Και δεν θέλεις μόνο το θερμόμετρο. Θέλεις και xiaomi bluetooth gateway. Εγώ είχα την bed side lamp, οπότε βόλεψε.

 

Τι εννοείς; Περίμενω να παραλάβω το συγκεκριμένο και έβαλα μαζί και ένα θερμόμετρο-υγρασιομέτρο της xiaomi για να κάνω αυτήν την δουλειά. θα χρειαστεί επιπλέον συνδεσμολογία για να επικοινωνούν μεταξύ τους; Επίσης η bed side lamp που λες είναι ικανή να κάνει αυτήν την συνδεσμολογία;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, KapaEpsilon είπε

Τι εννοείς; Περίμενω να παραλάβω το συγκεκριμένο και έβαλα μαζί και ένα θερμόμετρο-υγρασιομέτρο της xiaomi για να κάνω αυτήν την δουλειά. θα χρειαστεί επιπλέον συνδεσμολογία για να επικοινωνούν μεταξύ τους; Επίσης η bed side lamp που λες είναι ικανή να κάνει αυτήν την συνδεσμολογία;

 

 Δεν θα δουλέψει. Χρειάζεσαι bluetooth gateway. Ψαξε για xiaomi bluetooth gateway. Το θερμόμετρο δεν συνδέεται καν με wifi. Μόνο bluetooth. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, filip123go είπε

 Δεν θα δουλέψει. Χρειάζεσαι bluetooth gateway. Ψαξε για xiaomi bluetooth gateway. Το θερμόμετρο δεν συνδέεται καν με wifi. Μόνο bluetooth. 

H bedside lamp λειτουργεί σαν τέτοιο, σωστά; Μάλλον κατά κει θα πάω  καθώς έψαχνα κάτι για το κομοδίνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, KapaEpsilon είπε

H bedside lamp λειτουργεί σαν τέτοιο, σωστά; Μάλλον κατά κει θα πάω  καθώς έψαχνα κάτι για το κομοδίνο.

Ναι. Εγώ έχω το 2ο μοντέλο. Το 1ο δεν ξέρω αν είναι gateway. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλη συσκευή. Minimal. Με έξι σκάλες επιλογής θερμοκρασίας 18 20 22 24 26 28 βαθμούς κελσίου. Μόλις φτάσει στην θερμοκρασία δουλεύει απλά για την διατηρεί. Το μπράτσο για να κρέμας πετσέτες για στέγνωμα οκ αλλά της χαλάει το disign. Άσε που αν το πιάσεις καταλάθος για την μεταφεις θα καεις. 

εδώ οι καταναλώσεις όλων των συσκευών 

https://greenbuilding.gr/ilektrologika/κατανάλωση-ρεύματος/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Doubt είπε

Δεν γράφουν μόνο οι κατασκευαστές ανακρίβειες.

Έχεις κάποια επιστημονική έρευνα πρόχειρη που το διαψεύδει ας πούμε;

Ή κουβέντα να γίνεται;

 

 

 


 

 


 

 

 

Επεξ/σία από agnostos13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, agnostos13 είπε

Έχεις κάποια επιστημονική έρευνα πρόχειρη που το διαψεύδει ας πούμε;

Ή κουβέντα να γίνεται;

Εσύ έχεις κάτι για αυτό που υποστήριξες;

Να κι ένα παράδειγμα, για να ξέρουμε για τι μιλάμε.

https://viovas.com/thermantika/1408847-kumtel-carbon.html

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...