Προς το περιεχόμενο

Το Facebook δεσμεύεται να αφαιρεί παραπλανητικές δημοσιεύσεις για το εμβόλιο του COVID-19


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, papoys1 είπε

Εάν αυτή τη στιγμή το 50% τουλάχιστον όπως λέγεται είναι επιφυλακτικό για το εμβόλιο με τέτοιες ενέργειες φίμωσης , όπως και το καρτελάκι που μας ποστάρουν παντού ως δήθεν διαβατήριο , θα καταφέρουν αυτό το ποσοστό να το πάνε ακόμη πιο ψηλά.

Ευτυχως οι γονείς μας δεν είχαν ιντερνετ .Οπότε κάναμε όλα τα εμβόλια που έπρεπε .

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 102
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Μόλις τώρα, Ukforthemoment είπε

Ευτυχως οι γονείς μας δεν είχαν ιντερνετ .Οπότε κάναμε όλα τα εμβόλια που έπρεπε .

Φαντάσου όμως φίλε σήμερα να μην υπήρχε ίντερνετ έστω για ανταλλαγή κάποιων ελεύθερων απόψεων  και το μόνο μέσο ενημέρωσης να είναι τα ΜΜΕ (κανάλια - εφημερίδες - ραδιόφωνο). 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, leftis95 είπε

Όσοι συμφωνείτε με αυτό, δεν αισθάνεστε ότι καταπατάται το δικαίωμα της ελευθερίας του λόγου;

Προφανώς, δεν είμαι κατά των εμβολίων, απλώς με τρομάζει λίγο αυτή η φίμωση.

Δεν σε τρομαζει η παπαρολογια;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, gagarin είπε

Είμαι εργαζόμενος στον χώρο της υγείας και για εμάς όλο αυτό είναι ένα μεγάλο ΟΥΑΟΥ!!!!Αφενός γιατί πρώτη φορά γίνεται κάτι τέτοιο στο χώρο των εμβολίων αφετέρου γιατί αυτή είναι η αρχή ενός μεγάλου δρόμου για την καταπολέμηση πολλών άλλων ιών ακόμα και καρκίνου.

Εννοείς δηλαδή ότι, αφορμή για να κάνει η επιστήμη (ιατρική, βιοιατρική κλπ, πείτε την όπως θέλετε) αυτό το άλμα από το 50 στο 99+ level σε ένα μόνο χρόνο και χωρίς μάλιστα premium account, ήταν το ξέσπασμα αυτής της πανδημίας; Και ότι δηλαδή μέσα σε ένα χρόνο κατάφερε να μάθει τόσα πολλά ώστε να είναι πια προσιτή και η ιάση του καρκίνου πιθανώς;

Δεν λέω ότι το εμβόλιο θα μας μεταμορφώσει σε βατράχους.

Εννοώ ότι η επιστήμη είχε εδώ και πολλά χρόνια παρόμοιες "αφορμές" αλλά για κάποιον λόγο, παρόλες τις έρευνες, τα πειράματα, τις μελέτες κλπ, δεν έφτανε στο "επιθυμητό" αποτέλεσμα σε χρόνο dt. Μήπως διαβάζουμε όλοι κάπου ανάμεσα στα παραπάνω αυτό που ακούγεται από την πρώτη στιγμή που "ξέσπασε" η πανδημία και έχει να κάνει με φαρμακευτικές, χρήμα κλπ;

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμπανάκι Γάλλου λοιμωξιολόγου: Δεν είναι εμβόλια, αλλά προϊόντα γονιδιακής θεραπείαςΤο χειρότερο είναι ότι τα πρώτα «εμβόλια» που προσφέρονται δεν είναι εμβόλια, αλλά προϊόντα γονιδιακής θεραπείας. Θα εγχύσουμε νουκλεϊκά οξέα που θα προκαλέσουν την παραγωγή στοιχείων του ιού από τα δικά μας κύτταρα. Δεν γνωρίζουμε απολύτως τις συνέπειες αυτής της ένεσης, επειδή είναι μια πρεμιέρα στον άνθρωπο. Τι γίνεται αν τα κύτταρα ορισμένων «εμβολιασμένων» παρήγαγαν πάρα πολλά ιικά στοιχεία, προκαλώντας ανεξέλεγκτες αντιδράσεις στο σώμα μας;

 

Οι πρώτες γονιδιακές θεραπείες θα είναι RNA, αλλά υπάρχουν projects με DNA. Κανονικά, στα κύτταρά μας, το μήνυμα αποστέλλεται από το DNA στο RNA, αλλά το αντίστροφο είναι δυνατό σε ορισμένες περιστάσεις, ειδικά επειδή τα ανθρώπινα κύτταρά μας από την πρωτόλεια εποχή εμπεριέχουν τους λεγόμενους «ενδογενείς» ρετροϊούς ενσωματωμένους στο DNA των χρωμοσωμάτων μας. Αυτοί οι «εξημερωμένοι» ρετροϊοί που μας κατοικούν είναι συνήθως μη επιθετικοί (σε αντίθεση με τον ιό HIV, για παράδειγμα το ρετροϊό του AIDS), αλλά μπορούν να παράγουν ένα ένζυμο, αντίστροφη μεταγραφάση, ικανή να μεταγράφει προς τα πίσω, από το RNA στο DN

 

Έτσι, ένα RNA ξένο στο σώμα μας και χορηγούμενο με ένεση θα μπορούσε να κωδικοποιήσει το DNA, όπως και το ξένο, το οποίο στη συνέχεια μπορεί να ενσωματωθεί στα χρωμοσώματά μα

 

Υπάρχει επομένως πραγματικά ένας κίνδυνος να μετασχηματιστούν οριστικά τα γονίδια μα

 

Υπάρχει επίσης η πιθανότητα , από την τροποποίηση των νουκλεϊκών οξέων των ωαρίων ή των σπερματοζωαρίων μας, να μεταδώσουμε αυτές τις γενετικές τροποποιήσεις στα παιδιά μας. Τα πρόσωπα που κάνουν την προώθηση αυτών των γονιδιακών θεραπειών λανθασμένα αποκαλούμενων ως« εμβόλια » είναι μαθητευόμενοι μάγοι και παίρνουν τους Γάλλους και γενικότερα τους πολίτες του κόσμου για ινδικά χοιρίδια. Δεν θέλουμε να γίνουμε σαν τις τομάτες και το καλαμπόκι τα γενετικά τροποποιημένα , τα μεταλλαγμένα των OGM (οργανισμοί γενετικά τροποποιημένοι).Ένας ιατρικός υπεύθυνος ενός από τα φαρμακευτικά παρασκευαστικά εργαστήρια δήλωσε πριν κάποιες μέρες ότι ήλπιζε σε ένα αποτέλεσμα ατομικής προστασίας ,αλλά δεν θα έπρεπε πολύ να ελπίζει σε έναν αντίκτυπο στη μεταδοτικότητα του ιού επομένως επί της δυναμικής της επιδημία

 

Αυτή είναι εν πολλοίς μια συγκαλυμμένη παραδοχή ότι δεν είναι εμβόλιο. Κρίμ

Είμαι τόσο πολύ πιο τρομαγμένος που πάντα ήμουν υπέρ των εμβολίων και έχω προεδρεύσει για χρόνια σε φορείς που διαμορφώνουν την πολιτική εμβολιασμού. Σήμερα, πρέπει να σταματήσουμε αυτό το εξαιρετικά ανησυχητικό σχέδιο. Ο Louis Pasteur θα γυρίσει πλευρό στον τάφο του

Η επιστήμη, η ιατρική ηθική και πάνω από όλα η κοινή λογική πρέπει να αντιπαρατεθούν

 

Christian PERRONNE..

 

 

  • Like 5
  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Pitsfitili είπε

Για να βγάζουν στην τηλεόραση τον πρόεδρο Ελλήνων του Λονδίνου κ όχι κάποιο γιατρό σίγουρα έχει μεγαλύτερη βαρύτητα. επίσης εσείς 1,5 κύριο νεκρούς μαζί με βαπτισμένα κρούσματα όταν δήθεν πέθαναν από κορωνοιο? Γιατί φέτος ρε παιδί μου δεν πέθανε κανένας από Η1Ν1 είτε από κάποια άλλη γρίπη. Πόσο τυχαίο ε? Για να μη θυμηθώ τα αναξιόπιστα rabbit test τα οποία είναι ανίκανα να εντοπίσουν τον covid19 αλλά τον covid2 παρόλα αυτά φόρτωσαν ένα κάρο κρούσματα χωρίς λόγο. Επίσης ο πατέρας σου δεν ανήκει στην γενιά την δική μας . Μεγάλωσε με ποιο ποιοτική διατροφή κλπ κλπ. Την γενιά μας θέλω να μου πεις που πεθάνουν σαν τα κοτόπουλα από καρκίνο κ τα μεταλλαγμένα που πασάρει η ΜΟΣΣΑΝΤΟ για τροφή. Ο πατέρας σου ανήκει σε άλλη γενιά.

Κοίτα να δεις για πότε βρήκαν την θεραπεία για τον κορωνοιο τον οποίο η κυβέρνηση είχε ψηφίσει όλος τυχαίος 6 μήνες πριν ακουστεί το οτιδήποτε για τον κορωνοιο τους ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟΥΣ ΕΜΒΟΛΙΑΣΜΟΎΣ.

Δεν ξέρω ακριβώς τι έρευνες κάνεις και από πού αλλά μάλλον έχεις συμφέροντα από ότι φαίνεται;)

Έχεις καταλάβει ότι ούτε τα άρθρα# από το γραπτό σου, δεν έχουν ίχνος πραγματικοτητας ή αλήθειας... φαντάσου οι προτάσεις σου...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Just now, Pitsfitili said:

Καμπανάκι Γάλλου λοιμωξιολόγου: Δεν είναι εμβόλια, αλλά προϊόντα γονιδιακής θεραπείαςΤο χειρότερο είναι ότι τα πρώτα «εμβόλια» που προσφέρονται δεν είναι εμβόλια, αλλά προϊόντα γονιδιακής θεραπείας. Θα εγχύσουμε νουκλεϊκά οξέα που θα προκαλέσουν την παραγωγή στοιχείων του ιού από τα δικά μας κύτταρα. Δεν γνωρίζουμε απολύτως τις συνέπειες αυτής της ένεσης, επειδή είναι μια πρεμιέρα στον άνθρωπο. Τι γίνεται αν τα κύτταρα ορισμένων «εμβολιασμένων» παρήγαγαν πάρα πολλά ιικά στοιχεία, προκαλώντας ανεξέλεγκτες αντιδράσεις στο σώμα μας;

 

Οι πρώτες γονιδιακές θεραπείες θα είναι RNA, αλλά υπάρχουν projects με DNA. Κανονικά, στα κύτταρά μας, το μήνυμα αποστέλλεται από το DNA στο RNA, αλλά το αντίστροφο είναι δυνατό σε ορισμένες περιστάσεις, ειδικά επειδή τα ανθρώπινα κύτταρά μας από την πρωτόλεια εποχή εμπεριέχουν τους λεγόμενους «ενδογενείς» ρετροϊούς ενσωματωμένους στο DNA των χρωμοσωμάτων μας. Αυτοί οι «εξημερωμένοι» ρετροϊοί που μας κατοικούν είναι συνήθως μη επιθετικοί (σε αντίθεση με τον ιό HIV, για παράδειγμα το ρετροϊό του AIDS), αλλά μπορούν να παράγουν ένα ένζυμο, αντίστροφη μεταγραφάση, ικανή να μεταγράφει προς τα πίσω, από το RNA στο DN

 

Έτσι, ένα RNA ξένο στο σώμα μας και χορηγούμενο με ένεση θα μπορούσε να κωδικοποιήσει το DNA, όπως και το ξένο, το οποίο στη συνέχεια μπορεί να ενσωματωθεί στα χρωμοσώματά μα

 

Υπάρχει επομένως πραγματικά ένας κίνδυνος να μετασχηματιστούν οριστικά τα γονίδια μα

 

Υπάρχει επίσης η πιθανότητα , από την τροποποίηση των νουκλεϊκών οξέων των ωαρίων ή των σπερματοζωαρίων μας, να μεταδώσουμε αυτές τις γενετικές τροποποιήσεις στα παιδιά μας. Τα πρόσωπα που κάνουν την προώθηση αυτών των γονιδιακών θεραπειών λανθασμένα αποκαλούμενων ως« εμβόλια » είναι μαθητευόμενοι μάγοι και παίρνουν τους Γάλλους και γενικότερα τους πολίτες του κόσμου για ινδικά χοιρίδια. Δεν θέλουμε να γίνουμε σαν τις τομάτες και το καλαμπόκι τα γενετικά τροποποιημένα , τα μεταλλαγμένα των OGM (οργανισμοί γενετικά τροποποιημένοι).Ένας ιατρικός υπεύθυνος ενός από τα φαρμακευτικά παρασκευαστικά εργαστήρια δήλωσε πριν κάποιες μέρες ότι ήλπιζε σε ένα αποτέλεσμα ατομικής προστασίας ,αλλά δεν θα έπρεπε πολύ να ελπίζει σε έναν αντίκτυπο στη μεταδοτικότητα του ιού επομένως επί της δυναμικής της επιδημία

 

Αυτή είναι εν πολλοίς μια συγκαλυμμένη παραδοχή ότι δεν είναι εμβόλιο. Κρίμ

Είμαι τόσο πολύ πιο τρομαγμένος που πάντα ήμουν υπέρ των εμβολίων και έχω προεδρεύσει για χρόνια σε φορείς που διαμορφώνουν την πολιτική εμβολιασμού. Σήμερα, πρέπει να σταματήσουμε αυτό το εξαιρετικά ανησυχητικό σχέδιο. Ο Louis Pasteur θα γυρίσει πλευρό στον τάφο του

Η επιστήμη, η ιατρική ηθική και πάνω από όλα η κοινή λογική πρέπει να αντιπαρατεθούν

 

Christian PERRONNE..

 

 

Ανάθεμα και αν κατάλαβες τίποτα από όσα έκανες paste! Αλλά θα το αφησουμε για να έχουμε να γελάμε με κάτι (και όχι επειδή λυσσάτε για ελευθερία του λόγου! Το internet έκανε ξαφνικά τη μλκια ...δικαίωμα) :)

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόεδρος Ελλήνων Λονδίνου, ράμπιτ (!!) τέστ, αντιπρόεδρος Εδεσσαΐκού, Πηλ Κέητς ΔΕΙΤΕ-ΤΟ-ΡΠΙΝ-ΤΟ-ΚΑΤΕΒΑΣΟΥΝ!11!!

Καλά πάμε. Κρατάτε Συνέλληνες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, snips είπε

Εννοείς δηλαδή ότι, αφορμή για να κάνει η επιστήμη (ιατρική, βιοιατρική κλπ, πείτε την όπως θέλετε) αυτό το άλμα από το 50 στο 99+ level σε ένα μόνο χρόνο και χωρίς μάλιστα premium account, ήταν το ξέσπασμα αυτής της πανδημίας; Και ότι δηλαδή μέσα σε ένα χρόνο κατάφερε να μάθει τόσα πολλά ώστε να είναι πια προσιτή και η ιάση του καρκίνου πιθανώς;

Δεν λέω ότι το εμβόλιο θα μας μεταμορφώσει σε βατράχους.

Εννοώ ότι η επιστήμη είχε εδώ και πολλά χρόνια παρόμοιες "αφορμές" αλλά για κάποιον λόγο, παρόλες τις έρευνες, τα πειράματα, τις μελέτες κλπ, δεν έφτανε στο "επιθυμητό" αποτέλεσμα σε χρόνο dt. Μήπως διαβάζουμε όλοι κάπου ανάμεσα στα παραπάνω αυτό που ακούγεται από την πρώτη στιγμή που "ξέσπασε" η πανδημία και έχει να κάνει με φαρμακευτικές, χρήμα κλπ;

Η τεχνολογία των m-rna εμβολίων είναι γνωστή στο χώρο αλλά η εφαρμογή της είναι νέα....

Υπάρχουν πολλά εμβόλια αυτής της τεχνολογίας αλλά είναι υπό κλινική μελέτη...

Εύλογα θα πεις και με το δίκιο σου φίλε μου όλα τα αλλά τόσα χρόνια υπό κλινική μελέτη και αυτό σε έναν χρόνο βγήκε σε κυκλοφορία...ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΠΑΝΔΗΜΙΑ μιλάμε για ένα ιο που μας έχει κλειδωσει στα σπίτια μας και ζούμε πρωτόγνωρες καταστάσεις...θεωρώ δικαιολογημένη τόση μεγάλη βιασύνη!!!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα το τι λεει ο διασημος  γαλλος/αγγλος/κογκολεζος επιστημονας δεν μου λεει τιποτα... Αυτο που βλεπω ειναι οτι οι λοιμοξιωλογοι στην Ελλαδα, εχουν καταντησει σαν τους σεισμολογους, στην προσπαθεια του για αυτοπροβολη αλλα λεει ο ενας, αλλα ο αλλος και εχουν χασει την σοβαροτητα τους... Ενας νορμαλ ανθρωπος δεν ξερει τι κανει... Τα δε μετρα τα εχουν ξεσκισει τοσο που αγγιζουν τα ορια της παρανοιας... Κλεισιμο τα μικρα μαγαζια, ΝΑΙ στα σουπερ μαρκετ... Επιτρεπουμε μαγαζια με μουσικη απο ηχοσυστημα, οχι με ζωντανη μουσικη! Οχι στα παιχνιδια πρωταθληματος, Ναι στα ευρωπαικα... Ανοιγουν τα εποχιακα! καταστηματα και οχι την λιανικη!

Προσωπικη αποψη πρεπει να ανοιξει εστιαση, λιανικη και επισκεψη σε τριτο ατομο, εστω και με κωδικο!

Τελος παντων ειναι ενας κικεωνας που μπορεις να συζητας για ωρες και να μην βγαζεις ακρη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Pitsfitili είπε

Καμπανάκι Γάλλου λοιμωξιολόγου: Δεν είναι εμβόλια, αλλά προϊόντα γονιδιακής θεραπείας

Είμαι τόσο πολύ πιο τρομαγμένος που πάντα ήμουν υπέρ των εμβολίων και έχω προεδρεύσει για χρόνια σε φορείς που διαμορφώνουν την πολιτική εμβολιασμού. Σήμερα, πρέπει να σταματήσουμε αυτό το εξαιρετικά ανησυχητικό σχέδιο. Ο Louis Pasteur θα γυρίσει πλευρό στον τάφο του

Η επιστήμη, η ιατρική ηθική και πάνω από όλα η κοινή λογική πρέπει να αντιπαρατεθούν

Christian PERRONNE..

Κάπου το διάβασα αλλά αν αυτό το τελευταίο είναι αλήθεια και όχι ράδιο αρβύλα δεν προβληματίζει κανέναν;;;; Ή ο τύπος είναι για δέσιμο οπότε να μας το πουν να μην πιστεύουμε αυτά που λέει ή αυτά που λέει πρέπει να μας κάνουν να σκεφτούμε διαφορετικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θέλουμε διαγονιδιακή θεραπεία οπωσδήποτε. Μιας που τα κατάφερε φτιάχνοντας διαγονιδιακά ζώα και φυτά και βγάζοντας knock out γονίδια και αποδείχθηκε ότι δεν προκαλούν καρκίνο, τώρα θέλουμε εδώ και τώρα διαγονιδιακή θεραπεία! Ευτυχώς που όλοι θα τα κάνουμε και στα νεογέννητα μας προς απόδειξη ότι δεν υπάρχουν μεταλλάξεις.

Επεξ/σία από tilaverboy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...