Προς το περιεχόμενο

Η Samsung θα αφαιρέσει το φορτιστή από το Galaxy S21


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, steliosgripoulas είπε

Μην ζηλευεις μεινε με το ανδροιντ σου.Ανδροιντ και χωρις φορτιστη παει πολυ.Οτι πιο αστειο πριν το τελος του 20..Αχαχαχαχαχ

Αφου οι αλλες εταιριες δεν ακολουθουν το μηλο λετε ρε μαγκες.Τι εγινε τωρα ποναει..Πριν λιγο καιρο γελαγατε..Οτι εχει κοροιδεψει τα εχει λουστει.Για καμια διαφημιση ειναι να βγαζει τπτ παραπανω..

Όποιος δεν συμφωνεί ότι η apple οδηγεί την αγορά είναι χαζός. Τώρα από την άλλη γιατί πάει πολύ ρε φίλε Android χωρίς φορτιστή ? Πάει το ίδιο πολύ ή λίγο όσο και για τα apple. Εμένα τα android μου αρέσουν, αυτά παίρνω που είναι το πρόβλημα? 

Επεξ/σία από chris_g92
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 111
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αναμενόμενο παιδιά , μη χαλιέστε . Σιγά σιγά θα ακολουθήσουν  όλοι , δεν είναι θέμα android ή ios . Αν μείνουν μερικοί εκτός θαναι καμιά xiaomi , poco και λοιποί Κινέζοι . Sony και Google να δούμε τι θα κάνουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν βαλανε μπατιαρια NDB, κανενα προβλημα.
Αν οχι.. Ε πέρυσι κατηργησαν τις ανταλλακτικες μυτούλες της γραφίδας του note και την τσιμπίδα, τώρα τον φορτιστή, στο τέλος θα καταργηθεί και η συσκευή η ίδια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να σας πω ρε παιδια.Εχω το iphone 11 pro και το Oneplus 7 pro,το 11αρι ειναι το πρωτο μηλο που πιανω στα χερια μου,απο android δοξα το Θεο. Αυτο με το φορτιστη το θεωρω ψιλοχαζο γιατι: Εαν παω να φορτισω ειτε το μηλο ειτε τον ασσο με εναν παλιο φορτιστη εκτος οτι θελουν ενα μηνα να φορτισουν το μηλο βγαζει και κατι μηνυματα ασυμβατοτητας ωρες ωρες. Δεν θεωρω οτι συσκευες των 1κ+ ευρω πρεπει να στερουνται φορτιστη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, georgewww είπε

Γενάρη του 2020 το πήρα κοντά στα 220. Έχω απόδειξη κανονικά από Σκρουτζ :)

Το mi 9 lite δεν είναι τηλέφωνο των 200 ευρώ, στην τιμή αυτή έφτασε προς το τέλος της κυκλοφορίας του. Επίσης δεν εισήχθη επισήμως στην Ελλάδα, μόνο παραεισαγωγή. Η τιμή του όπως αναφέρει ο φίλος παραπάνω ήταν γύρω στα 300 ευρώ. Αν είχε εισαχθεί από infoquest στα καταστήματα θα είχε 350. Πραγματικά τρομερή συσκευή και vfm. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φτιάξ' το μόνος σου...

Πλήρωσε (μας) 500 ευρώ και φτιάξ' το εσύ. Πίστεψε στις δυνατότητές σου. (Απολύουμε προσωπικό, αγοράζουμε μηχανές αντ' αυτών και βγαίνεις εσύ, φίλε 🤣 καταναλωτή, κερδισμένος)

Celebrate Star Wars GIF by Disney+

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρότι η είδηση δυσαρεστεί αρκετούς, μακροπρόθεσμα θεωρώ ότι είναι θετική κίνηση για το περιβαντολογικό αποτύπωμα που έχουν τα παρελκόμενα των ηλεκτρονικών συσκευών στον πλανήτη. Χωρίς να αλλάζω συχνά τις συσκευές μου έχω στην άκρη 4 φορτιστές (οι 3 είναι ταχυφορτιστές) και 2 ασύρματους φορτιστές και στην καθημερινότητα μου χρησιμοποιώ τον έναν ασύρματο φορτιστή και σε ταξίδια κτλ τον έναν φορτιστή. Οι υπόλοιποι κάθονται στα κουτιά τους. Αν συνυπολογίσεις και το γεγονός ότι οι φορτιστές είναι όλοι πια αποσπώμενοι από το καλώδιο τους, αυτό που χρειάζεσαι περισσότερο είναι το καλώδιο καθώς άλλοι θέλουν micro-USB, άλλοι type-C και άλλοι Lightning, ενώ οι φορτιστές δουλεύουν με όλα τα καλώδια και κινητά.

Η είδηση της αφαίρεσης των φορτιστών από τα κινητά (που θα εξαπλωθεί τον επόμενο χρόνο πέρα από flagship μοντέλα) έχει συγκεντρώσει περισσότερα αρνητικά σχόλια για το κέρδος που θα έχουν οι εταιρείες παρά για την χρηστικότητα ή όχι της κίνησης αυτής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, Catalyst είπε

Παρότι η είδηση δυσαρεστεί αρκετούς, μακροπρόθεσμα θεωρώ ότι είναι θετική κίνηση για το περιβαντολογικό αποτύπωμα που έχουν τα παρελκόμενα των ηλεκτρονικών συσκευών στον πλανήτη. Χωρίς να αλλάζω συχνά τις συσκευές μου έχω στην άκρη 4 φορτιστές (οι 3 είναι ταχυφορτιστές) και 2 ασύρματους φορτιστές και στην καθημερινότητα μου χρησιμοποιώ τον έναν ασύρματο φορτιστή και σε ταξίδια κτλ τον έναν φορτιστή. Οι υπόλοιποι κάθονται στα κουτιά τους. Αν συνυπολογίσεις και το γεγονός ότι οι φορτιστές είναι όλοι πια αποσπώμενοι από το καλώδιο τους, αυτό που χρειάζεσαι περισσότερο είναι το καλώδιο καθώς άλλοι θέλουν micro-USB, άλλοι type-C και άλλοι Lightning, ενώ οι φορτιστές δουλεύουν με όλα τα καλώδια και κινητά.

Η είδηση της αφαίρεσης των φορτιστών από τα κινητά (που θα εξαπλωθεί τον επόμενο χρόνο πέρα από flagship μοντέλα) έχει συγκεντρώσει περισσότερα αρνητικά σχόλια για το κέρδος που θα έχουν οι εταιρείες παρά για την χρηστικότητα ή όχι της κίνησης αυτής.

Κάνεις λάθος εδώ...αν και με καλές προθέσεις!

ΑΝ ηθελε να είναι οικολογική η εταιρία (είτε λέγεται Apple είτε Samsung) θα σου έλεγε φέρε τον παλιό φορτιστή να σου δώσω τον καινουργιο. Οι φορτιστές είναι πλήρως ανακυκλώσιμοι (όπως και ορισμένες μπαταρίες). 

Ειναι η αγαπη για το κέρδος και όχι για το περιβάλλον... το ίδιο και με τα ηλεκτρικά αυτοκίνητα (καλή κίνηση) ...αλλά δεν ξέρουμε που θα βάλουμε αυτές τις μπαταρίες όταν πια δεν θα δουλεύουν όπως πριν...ΟΜΩΣ δεν σου λέει καμία εταιρία τι θα κάνεις στην μεταπώληση πχ

...απλά παρ'το τώρα στη...διπλάσια τιμή γιατί είναι οικολογικό!

Επεξ/σία από teovag
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...