Προς το περιεχόμενο

The Callisto Protocol


7nisiotis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 λεπτά πριν, MSSB είπε

Το point μου εμένα απλά ήταν ότι την συνταγή πάνω κάτω την έχουμε ξανά δει και αυτό όλο ίσως γυρίσει μπούμερανγκ με τον όχι και τόσο ευχάριστο τρόπο.

Το καταλαβαίνω αυτό και είναι δίκαιος ο προβληματισμός σου. 

Απλώς εγώ είμαι λίγο αισιόδοξος βλέποντας τα παιχνίδια της From που ακολουθούν όλα την ίδια συνταγή από την εποχή του Demon's Souls και παρόλα αυτά κάθε game τους είναι καλύτερο από το προηγούμενο (με εξαίρεση ίσως το DS2 επειδή αναπτύχθηκε από άλλη ομάδα).

Εμένα στην περίπτωση του Callisto δεν με προβληματίζει η συνταγή τόσο. Πιο πολύ ανησυχώ για την επιρροή της Krafton επάνω στο development. Συγκεκριμένα για πιθανόν επίτηδες κομμένο περιεχόμενο, μικρή διάρκεια, dlc με πράγματα που θα έπρεπε ήδη να είναι στο παιχνίδι (πχ ο ντόρος για τα έξτρα finishing moves), bugs και τι υποστήριξη θα έχει το game μετά την κυκλοφορία του. Και φυσικά αν έδωσαν πλήρη ελευθερία στο στούντιο να υλοποιήσει το πραγματικό όραμα του.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 655
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ειναι δικοπο μαχαιρι. ειτε αποφευγεις την επαναληψη, αλλα καταληγεις να βγαλεις ενα παιχνιδι που δεν θα αρεσει στο κοινο, επειδη δεν ειναι αυτο που περιμενουν. ειτε ακολουθεις την ιδια συνταγη, αλλα παλι δυσαρεστει τους παικτες, επειδη δεν διαφερει καθολου με αυτο που ειχαν παιξει παλια. κλασικο παραδειγμα αυτου του φαινομενου ειναι η σειρα Age of Empires.

αλλα το πιο σοβαρο ειναι αυτο που λεει ο  DLuffy. οτι η τελικη ποιοτητα του τιτλου μπορει να εχει επηρεαστει λογω της κακης παρεμβασης του εκδοτη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας ελπισουμε οτι αυτο δεν θα ισχυσει και θα δουμε ενα προιον αξιο της φημης του. 

Ουτε φυσικα ειναι τυχαιο οτι τo remake του Dead Space η EA το εριξε λιγο μετα την κυκλοφορια αυτου, ετσι ωστε να γινει γνωστος ο τιτλος σε ευρυτερο κοινο και να πουλησει και το remake μετα ..πονηρος ο βλαχος.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, KilliK είπε

οτι η τελικη ποιοτητα του τιτλου μπορει να εχει επηρεαστει λογω της κακης παρεμβασης του εκδοτη.

Πιστεύω σίγουρα, ήδη έχει πέσει στα ματια αρκετών με το denuvo και με features πίσω από paywall. Είπαμε bunch of wieners.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το denuvo τελευταία στιγμή το ανέφεραν όπως η Techland στο Dying Light 2. Εγώ βρήκα κλειδί από AMD bundle στα 40 ευρώ μαζί με το Dead Island 2 από Gamivo(Ρίξτε ματιές μήπως το πετύχετε ξανά).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

77.9GB Download/install το preload

image.png.76c5e7b66fcc87b3129f8ed537cc792a.png

Και πρέπει να έπεσε το steam από τα downloads...δεν μου δίνει πάνω από 5mb/s

Επεξ/σία από comfuzio
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτό που με χαλάει στα διάφορα βίντεο που έχω δει, ειναι το feeling με τα όπλα. Εννοώ πως μου φαίνονται αδύναμα για να σε βάλει το game στην διαδικασία melee και μάχη σωμα με σωμα.

Δεν λέω να είναι one hit one kill όλα τα enemy types, αλλά μου δίνει την εντύπωση ότι θα σε υποχρεώνει να παίζεις 50 50, λίγο με το όπλο για να τα καθυστερείς με το dismemberment και μετά θα έχει κλωτσομπουνιδια με τα necromor..χαχαχα τι λέω. 😜  Αναμένουμε να το αρχίσουμε από αύριο με το καλό για να πούμε περισσότερα. 

Μου φαίνονται λίγο μικρές οι απαιτήσεις του game στο PC, (για αυτά τα visuals) στο ps5 θα έχει κλασσικά 60fps mode λογικά σε 1440p κτλ, είμαι περίεργος αν θα έχει RT (στην PC version) και αν ναι τι θα είναι.  Δεν θα ασχοληθώ ιδιαίτερα με τα τεχνικά θέματα στο συγκεκριμένο, αρκεί να μην έχει stuttering, να είναι όσο stable γίνεται επίσης απο bugs/glitches μετά το καθιερωμένο Day 1 patch.

Επεξ/σία από Alex21121988
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ ελπίζω να μην έχει stuttering αρχικά και τα άλλα τα βρίσκουμε.

FivdYLgWIAEbJ0r?format=jpg&name=medium

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Alex21121988 είπε

Αυτό που με χαλάει στα διάφορα βίντεο που έχω δει, ειναι το feeling με τα όπλα. Εννοώ πως μου φαίνονται αδύναμα για να σε βάλει το game στην διαδικασία melee και μάχη σωμα με σωμα.

Δεν λέω να είναι one hit one kill όλα τα enemy types, αλλά μου δίνει την εντύπωση ότι θα σε υποχρεώνει να παίζεις 50 50, λίγο με το όπλο για να τα καθυστερείς με το dismemberment και μετά θα έχει κλωτσομπουνιδια με τα necromor..χαχαχα τι λέω. 😜  Αναμένουμε να το αρχίσουμε από αύριο με το καλό για να πούμε περισσότερα. 

Μου φαίνονται λίγο μικρές οι απαιτήσεις του game στο PC, (για αυτά τα visuals) στο ps5 θα έχει κλασσικά 60fps mode λογικά σε 1440p κτλ, είμαι περίεργος αν θα έχει RT (στην PC version) και αν ναι τι θα είναι.  Δεν θα ασχοληθώ ιδιαίτερα με τα τεχνικά θέματα στο συγκεκριμένο, αρκεί να μην έχει stuttering, να είναι όσο stable γίνεται επίσης απο bugs/glitches μετά το καθιερωμένο Day 1 patch.

Νομίζω δεν ανακοίνωσαν high requirements. Μόνο min + recommended 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Εγώ ελπίζω να μην έχει stuttering αρχικά και τα άλλα τα βρίσκουμε.

FivdYLgWIAEbJ0r?format=jpg&name=medium

Το embargo σηκώνεται στο release date, οποτε δεν λέει κάτι αυτό δυστυχώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...