Προς το περιεχόμενο

The Callisto Protocol


7nisiotis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μην ξεχνάμε ότι θα βγει και σε PS4 aka crossgenιλα που λέει και ο @Psycho_Warhead Οπότε θα περιμένουμε λίγο ακόμη για καθαρό Current Gen (PS5/Xsx port) gaming port

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Denuvo αλήθεια?! Το ξέραμε η το κρατούσαν για έκπληξη σαν την Techland?! Μάλλον η Klafton είδε ότι το game είναι πολύ καλο, ειδικά σε σχέση με τους άλλους τίτλους τους, οποτε είπε να go feel greedy και να το αρμέξει μέχρι θανάτου. Bunch of wieners.

Spoiler

Fyi both puns were intended. :P

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσα επιπλέον λεφτά είδαν οι άλλοι devs από αυτούς που έχουν συνείδηση και πείσμα, άλλα τόσα θα δουν και αυτοί.

Άσε που άμα είναι καλό θα μπει πάνω πάνω στη "αυτοκρατορική" λίστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, pirmen56 είπε

Άσε που άμα είναι καλό θα μπει πάνω πάνω στη "αυτοκρατορική" λίστα.

500 Εβραίοι το κάθε request, μαζευτείτε 10 από εδώ αντί να το πάρετε να το δώσετε σε όλη την υφήλιο.🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, ilos είπε

500 Εβραίοι το κάθε request, μαζευτείτε 10 από εδώ αντί να το πάρετε να το δώσετε σε όλη την υφήλιο.🤣

Αφού τα ξέρεις. Κάθε παιχνιδι με καλό οπτικό τομέα, τραβάει την γνωστή παρέα των Cyberpunk benchmarks.

Τα ειδαμε και με το plague tale που κατάντησε benchmark ο παίχνιδο όλως τυχαίως αν και αποκλειστικά story driven παιχνιδι.

Δεν λέω ότι ειναι κακό βέβαια κάποιον να τον τραβάει ένα παιχνίδι επειδή έχει ωραία γραφικά, αλλά να το αντιμετωπίζει σαν benchmark σύγκρισης καρτών.

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά δεν μου αρέσει να ξέρω τα μούτρα του voice actor και προτιμώ που τα games ξεκίνησαν να βάζουν τα πραγματικά μούτρα των ηθοποιών στα games.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, Fulgore είπε

Αφού τα ξέρεις. Κάθε παιχνιδι με καλό οπτικό τομέα, τραβάει την γνωστή παρέα των Cyberpunk benchmarks.

Τα ειδαμε και με το plague tale που κατάντησε benchmark ο παίχνιδο όλως τυχαίως αν και αποκλειστικά story driven παιχνιδι.

Δεν λέω ότι ειναι κακό βέβαια κάποιον να τον τραβάει ένα παιχνίδι επειδή έχει ωραία γραφικά, αλλά να το αντιμετωπίζει σαν benchmark σύγκρισης καρτών.

Ισχύει, το cyberpunk έγινε γνωστό για το benchmark. Αυτό που δεν είχε καν για κανά 2 χρόνια. Τι πίνετε ρε παιδιά :P 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 λεπτά πριν, Herald είπε

Τι πίνετε ρε παιδιά :P 

Αυτό ακριβώς ρωτάω και εγώ μιας και πουθενά δεν αναφέρομαι σε in game benchmark 🙃

Λέω ότι το Cyberpunk κατάντησε σαν παιχνιδι benchmark για πάρα πολλούς να το βλέπεις συνέχεια σε forums/youtube reviews/συγκριτικά(σε τελευταία μοίρα τι ρόλο βαράει το ίδιο το παιχνιδι).

Και είναι γεγονός αυτό, δεν είναι άποψη μου να συμφωνεί ή διαφωνεί κάποιος.

Μάλιστα το ξεκαθαρίζω αυτό και στο δεύτερο παράδειγμα που αναφέρω, το πρόσφατο plague tale το οποίο δεν έχει in game benchmark, αλλά αυτό το προσπέρασες....

Ούτε το Callisto Protocol του θέματος, υπάρχει καμία αναφορά αν θα έχει in game benchmark.....

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Αυτό ακριβώς ρωτάω και εγώ μιας και πουθενά δεν αναφέρομαι σε in game benchmark 🙃

Λέω ότι το Cyberpunk κατάντησε σαν παιχνιδι benchmark για πάρα πολλούς να το βλέπεις συνέχεια σε forums/youtube reviews/συγκριτικά(σε τελευταία μοίρα τι ρόλο βαράει το ίδιο το παιχνιδι).

Και είναι γεγονός αυτό, δεν είναι άποψη μου να συμφωνεί ή διαφωνεί κάποιος.

Μάλιστα το ξεκαθαρίζω αυτό και στο δεύτερο παράδειγμα που αναφέρω, το πρόσφατο plague tale το οποίο δεν έχει in game benchmark, αλλά αυτό το προσπέρασες....

Ούτε το Callisto Protocol του θέματος, υπάρχει καμία αναφορά αν θα έχει in game benchmark.....

Mα δεν το προσπέρασα, αλλά πραγματικά δεν καταλαβαίνω τι εννοείς ούτε το plague tale ούτε με το cyberpunk. Τέσπα, συνηθισμένα τα βουνά στα χιόνια, πάμε παραπέρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Herald είπε

Mα δεν το προσπέρασα, αλλά πραγματικά δεν καταλαβαίνω τι εννοείς ούτε το plague tale ούτε με το cyberpunk. Τέσπα, συνηθισμένα τα βουνά στα χιόνια, πάμε παραπέρα

Ειναι γνωστό εδώ και χρόνια τι γίνεται στα θέματα τέτοιων παιχνιδιών(και μια χαρά καταλαβαίνεις γιατί τα έχεις δει και ο ιδιος,αλλά κλασσικά τα αγνοείς).

Γιαυτό παλιότερα στο θέμα του Red Dead Redemption 2 πχ που έγραφαν πολλοί, φτάσαμε σε σημείο να μπει παρατήρηση απο moderator περί απόδοσης/fps , από τα πολλά συνεχόμενα παράπονα του κόσμου .

και το πρόσφατο spiderman, η πλειοψηφια των σχολίων στο θέμα κλασσικά γύρω από την απόδοση.

Να δούμε και στο εδώ θέμα τι σχόλια θα δούμε....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Ειναι γνωστό εδώ και χρόνια τι γίνεται στα θέματα τέτοιων παιχνιδιών(και μια χαρά καταλαβαίνεις γιατί τα έχεις δει και ο ιδιος,αλλά κλασσικά τα αγνοείς).

Γιαυτό παλιότερα στο θέμα του Red Dead Redemption 2 πχ που έγραφαν πολλοί, φτάσαμε σε σημείο να μπει παρατήρηση απο moderator περί απόδοσης/fps , από τα πολλά συνεχόμενα παράπονα του κόσμου .

και το πρόσφατο spiderman, η πλειοψηφια των σχολίων στο θέμα κλασσικά γύρω από την απόδοση.

Να δούμε και στο εδώ θέμα τι σχόλια θα δούμε....

Καλο ειναι να υπαρχουν σχολια για την αποδοση ενος παιχνιδιου αλλα οταν συνοδευονται μαζι και απο σχολια για το παιχνιδι. Παντα γραφω για το καθε παιχνιδι που παιζω για οτι μου αρεσε η οχι και αρκετα σχολια για το καθενα και μαζι θα αναφερω και πως τρεχει στο συστημα μου. Το να βλεπουμε 10 σελιδες συνεχομενες μονο για το performance χωρις καθολου σχολια για το ιδιο το παιχνιδι δεν ειναι συνετο ουτε καλο για ενα topic που το ονομα του ειναι pc gaming. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ευτυχώς δεν έχω δει τα τελευταία τρέιλερ παρότι τα έχω ποσταρει ο ίδιος παρά ελάχιστα καρέ αυτών. Έχει διαρρεύσει η εισαγωγή διάρκειας 13ων λεπτών, όμως δεν είδα κάτι αλλά διαβάζω πολύ θετικά σχόλια, οι περισσότεροι συμφωνούν ότι φαίνεται εντυπωσιακό! 

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Ευτυχώς δεν έχω δει τα τελευταία τρέιλερ παρότι τα έχω ποσταρει ο ίδιος παρά ελάχιστα καρέ αυτών. Έχει διαρρεύσει η εισαγωγή διάρκειας 13ων λεπτών, όμως δεν είδα κάτι αλλά διαβάζω πολύ θετικά σχόλια, οι περισσότεροι συμφωνούν ότι φαίνεται εντυπωσιακό! 

Real life φαινεται σε πολλα σημεια στα trailer και ειδικα στα κοντινα στα προσωπα δεν υπαρχει. Εχουν ριξει δουλεια οι devs. Τωρα αυτο με το season pass ειναι λιγο μαλακια οταν μιλαμε για ενα καθαρα single player παιχνιδι και μου βγαζεις DLC για extra ιστορια μετα το βασικο. Αντε τα περισσοτερα deaths παει στο καλο βαλτα ως DLC αλλα οχι την επιπλεον ιστορια ειδικα αν αφηνει τιποτα ερωτηματα το βασικο και θελει δε και καλα να πας στο season pass για το closure. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...