Προς το περιεχόμενο

Formula 1 2021


Diinekis21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, primeragt είπε

Θα γίνει όσο πραγματικός πρωταθλητής είναι και όλοι οι άλλοι. Αν αυτή η συμπεριφορά σε κάνει να μην το έχεις ως "πραγματικό" πρωταθλητή (όταν κ άμα γίνει) τότε δεν πρέπει να έχεις και όλους τους προαναφερθέντες μαζί και τον Χάμιλτον που στο πρωτάθλημα του Ρόσμπεργκ έδειξε τρομερή μικροψυχια που λόγο ότι έχανε το πρωτάθλημα από τον ομοσταυλο του προσπάθησε εσκεμμένα να καθυστερήσει μπας και τον περάσουν οι υπόλοιποι και κερδίσει αυτός (για μένα λογικατατο, αλλά η μετράμε όλες τις μ@λ@κιες η όχι). 

Ε, δεν ειναι μικροψυχια αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, Diinekis21 είπε

Γιατί όμως;


Δεν εχω καποιο συγκεκριμενο στοιχειο για να σου απαντησω.
Απλα δε μου ταιριαζει καθολου σαν  στυλ. Αυτα που εχει πει κατα καιρους, ο τροπος που οδηγαει καποιες περιπτωσεις, δε ξερω.  Ειναι ενα συνολο.  Σαφως παιζει ρολο οτι ειναι και ο κυριος ανταγωνιστης της φερραρι και αυτο ενισχυει την αντιπαθεια μου :P
Παντως οφειλω να αναγνωρισω πως ειναι φοβερος. Ειτε τον παω ειτε οχι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, GoMaR είπε

Σαφως παιζει ρολο οτι ειναι και ο κυριος ανταγωνιστης της φερραρι και αυτο ενισχυει την αντιπαθεια μου :P

Το 2022 θα χαιρόμαστε αν μας κερδίζει ο Γιώργης :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, haHa είπε

Ε, δεν ειναι μικροψυχια αυτο.

Αφού λέω ότι για μένα είναι λογικοτατο αλλά παρόλα αυτά μέχρι και η Μερσεντα τον εκραξε που έκοψε.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, primeragt είπε

Αυτό είναι εντελώς άλλο συμπέρασμα (που συμφωνώ) από το αυθαίρετο προηγούμενο ότι έπεσε πάνω του επίτηδες, ότι δλδ η πρόθεση του ήταν ο εμβολισμός.

Πιστευω απλα δεν καταλαβες τι ελεγα. Ο Verstappen δεν ειχε να σκοπο να σηκωσει το ποδι απο το γκαζι(οπως και δεν εκανε), παρολο που ηταν πισω στη εξοδο της στροφης:
Υπαρχαν 2 ενδεχομενα:
α) ή θα υπηρχε επαφη με ευθυνη του Μαξ
β) ή θα σηκωνε το ποδι ο Ham/ανοιγε την τροχια του, παρολο που αυτος δικαιουταν την στροφη/αγωνιστικη γραμμη

 

Το εχουμε πει οτι φετος δημιουργει συνεχως τετοιες καταστασεις. 
Σημερα την πατησε και πηρε ποινη, αλλα δεν τον χαλασε γιατι πιθανοτατα θα εχανε αρκετες ποντους σε σχεση με Χαμ.



 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, haHa είπε

Πιστευω απλα δεν καταλαβες τι ελεγα. Ο Verstappen δεν ειχε να σκοπο να σηκωσει το ποδι απο το γκαζι(οπως και δεν εκανε), παρολο που ηταν πισω στη εξοδο της στροφης:
Υπαρχαν 2 ενδεχομενα:
α) ή θα υπηρχε επαφη με ευθυνη του Μαξ
β) ή θα σηκωνε το ποδι ο Ham/ανοιγε την τροχια του, παρολο που αυτος δικαιουταν την στροφη/αγωνιστικη γραμμη

Ναι δε διαφωνώ σαυτο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Alexis-9 είπε

Συγνωμη αλλα στην Βαρκελωνη ο Μαξ πηρε την εσωτερικη απο τον Χαμιλτον χωρις να παρει χαμπαρι καν ο Βρετανος... Παντελονατο και σωστο προσπερασμα ηταν!!

image.png.fec302e3a0035efee40d97e49c62e284.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
34 λεπτά πριν, xxatziva είπε

BREAKING: Max Verstappen has been handed a 3-place grid penalty at the #RussianGP for causing a collision in Sunday's race at Monza

Όταν όμως ο Χάμιλτον εκτοπίζει στα 280 χλμ τον Φερσταπεν όλα καλά μπεεεε. τον εστειλε εκτος αγωνα στα λαστιχα πανω.

maf1a με τα ολα της πλεον. σπρωξιμο στον κοτσιδακια με καθε τρόπο και μέσο

Crashing someone into hospital = 10 sec. penalty.

Race incident = 3-place grid penalty.

ιδια καταληξη αλλες ποινες. maf1a που τα τσεπωνει χοντρά με καθε τροπο

Η ποινή της κάθε πράξης δεν κρίνεται από το αποτέλεσμα μετά (νοσοκομείο, τραυματισμός, θάνατος κτλ) αλλά καθαρά για την πράξη σε σχέση με τους κανονισμούς.

Διαβάστε τους κανονισμούς πριν γράψετε ότι ανοησία σας έρχεται στο κεφάλι. Πρώτα μελετάμε, μετά μιλάμε.

Θλιβερή η ποινή. Κανένας από τους οδηγούς του φετινού grid δεν θα το έκανε αυτό σήμερα πλην του Ver και του Mazepin (απειρία και λίγη ανοησία μάλλον). Κρίμα, του χαρίζουν άλλη μια ευκαιρία να δείξει πόσο αλαζόνας και επικίνδυνος μπορεί να γίνει (ίδιος ο πατέρας του βασικά, για όσους τον πρόλαβαν να τρέχει...).

Επεξ/σία από skritikos
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, skritikos είπε

Η ποινή της κάθε πράξης δεν κρίνεται από το αποτέλεσμα μετά (νοσοκομείο, τραυματισμός, θάνατος κτλ) αλλά καθαρά για την πράξη σε σχέση με τους κανονισμούς.

Διαβάστε τους κανονισμούς πριν γράψετε ότι ανοησία σας έρχεται στο κεφάλι. Πρώτα μελετάμε, μετά μιλάμε.

 

Αυτό λένε στο τέλος και για το συμβάν αυτό:

“In coming to the penalty the Stewards emphasise that they have only considered the incident itself and not the consequences thereof.”

Verstappen handed three-place grid drop for Sochi after crash with Hamilton at Monza

Επεξ/σία από specre
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον σημερα καταλαβε ο hamilton με τι οδηγους εχει να κανει οπως ο leclerc,verstapen κλπ που δεν χαριζονται...οπως λενε εσπειρε ανεμους στο silverstone θα θερισει θυελλες με τους πιτσιρικαδες που δεν μασανε απο τιποτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, specre είπε

Αυτό λένε στο τέλος και για το συμβάν αυτό:

“In coming to the penalty the Stewards emphasise that they have only considered the incident itself and not the consequences thereof.”

Verstappen handed three-place grid drop for Sochi after crash with Hamilton at Monza

Εγώ τα ξέρω γιατί έχω διαβάσει όλους τους κανονισμούς αρκετές φορές. Και τους Sporting και τους Technical.

Όλα τα συμβάντα έτσι κρίνονται, και έτσι πρέπει αν κρίνονται. Ψυχρά και by the book.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θέμα της σύγκρουσης μάλλον το έχουμε εξαντλήσει και όσο και να το συζητάμε, ο καθένα με την προσωπική του γνώμη, η πραγματικότητα δεν θα αλλάξει. 

Ας μείνουμε στο ότι για ακόμη μια φορά η Monza χάρισε απίστευτες στιγμές και τεκμηρίωσε για ποιο λόγο πρέπει να αφαιρεθούν ή να αλλάξουν ριζικά πίστες όπως το Μονακό. Και η ουσία επίσης είναι ότι αν μια ομάδα έχει σηκώσει πραγματικά τα μανίκια και δουλεύει για να εξελιχθεί αγώνα με αγώνα εδώ και χρόνια είναι η McLaren η οποία επανήλθα εκεί που όλοι την θέλαμε και της αξίζει (αν και αν ήμασταν σε παλιότερες εποχές με 1-2 στη Monza , οι τιφοζι θα είχαν ανατινάξει την πίστα και ο ιταλικός τύπος θα απαιτούσε δημόσιες κρεμάλες για τα μεγάλα κεφάλια της Ferrari :P

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, skritikos είπε

Εγώ τα ξέρω γιατί έχω διαβάσει όλους τους κανονισμούς αρκετές φορές. Και τους Sporting και τους Technical.

Όλα τα συμβάντα έτσι κρίνονται, και έτσι πρέπει αν κρίνονται. Ψυχρά και by the book.

 

Και καλά κάνεις. Εγώ απλά πια θέλω να βλέπω ωραίο θέαμα και όχι να κοιμάμαι. Θέλω κόντρες κτλπ αλλά προς θεού όχι να τραυματίζεται κανείς. Θα ήθελα και οι ποινές να είναι παρόμοιες για παρόμοια συμβάντα και πιο δίκαιες. Θα ήθελα επίσης οι φοράδες να ήταν πάλι πρωταθλήτριες! :lol: 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, zanskou είπε

το θέμα της σύγκρουσης μάλλον το έχουμε εξαντλήσει και όσο και να το συζητάμε, ο καθένα με την προσωπική του γνώμη, η πραγματικότητα δεν θα αλλάξει. 

Ας μείνουμε στο ότι για ακόμη μια φορά η Monza χάρισε απίστευτες στιγμές και τεκμηρίωσε για ποιο λόγο πρέπει να αφαιρεθούν ή να αλλάξουν ριζικά πίστες όπως το Μονακό. Και η ουσία επίσης είναι ότι αν μια ομάδα έχει σηκώσει πραγματικά τα μανίκια και δουλεύει για να εξελιχθεί αγώνα με αγώνα εδώ και χρόνια είναι η McLaren η οποία επανήλθα εκεί που όλοι την θέλαμε και της αξίζει (αν και αν ήμασταν σε παλιότερες εποχές με 1-2 στη Monza , οι τιφοζι θα είχαν ανατινάξει την πίστα και ο ιταλικός τύπος θα απαιτούσε δημόσιες κρεμάλες για τα μεγάλα κεφάλια της Ferrari :P

 

Δυο βδομαδες μεχρι το Sochi τα Media με αυτο θα ασχολουνται. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Shyn είπε

Δυο βδομαδες μεχρι το Sochi τα Media με αυτο θα ασχολουνται. 

Δουλειά τους είναι και πληρώνονται για αυτό. Εμείς γιατί χαλάμε τη ζαχαρένια μας; Τι κερδίζουμε; Οεο; :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...