Προς το περιεχόμενο

Formula 1 2021


Diinekis21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πάντως πλάκα έχετε που ψάχνετε να βρείτε θέματα να μαλώσετε! Αυτοί που έχουν τα συμφέροντα δεν σφάζονται και το κάνετε εσείς!

Επικότερη στιγμή όλων, η φάση στο Drive to Survive 3 όπου από τη μια δείχνει τον Χόρνερ να λέει εμμέσως πλην σαφώς το "δεν θα αφήσουμε τίποτα να πέσει κάτω γιατί πρέπει με οποιονδήποτε τρόπο να τους πιάσουμε κάπως", και μετά που τους δείχνει στα καπάκια πλάι πλάι με τον Τότο να περπατάνε και να του λέει ο Χόρνερ "τίποτα προσωπικό για το Das αλλά έπρεπε...." με τον έτερο να του απαντάει "παραδέξου το πάντως ήταν πολύ πρωτοποριακή ιδέα".....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ομολογώ ότι δεν ακολούθησα όλη αυτή την συζήτηση που έγινε εδώ για την στροφή 4 (διότι κάποια στιγμή έγινε κουραστικό).. Μού έχει μείνει μία απορία πάντως... Κατάλαβα ότι το race director ειχε επιτρέψει να βγουν σε αυτή την στροφή... Τώρα, όταν έκανε παράπονα η Red Bull, γιατι το μάζεψαν?? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, eri77 είπε

Ομολογώ ότι δεν ακολούθησα όλη αυτή την συζήτηση που έγινε εδώ για την στροφή 4 (διότι κάποια στιγμή έγινε κουραστικό).. Μού έχει μείνει μία απορία πάντως... Κατάλαβα ότι το race director ειχε επιτρέψει να βγουν σε αυτή την στροφή... Τώρα, όταν έκανε παράπονα η Red Bull, γιατι το μάζεψαν?? 

Εκεί ακριβώς είναι το ζουμί φίλε μου.

Αλλα μερικοί προφανώς και δεν το σχολιάζουν γιατι δεν τους συμφέρει! 😉

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, eri77 είπε

Ομολογώ ότι δεν ακολούθησα όλη αυτή την συζήτηση που έγινε εδώ για την στροφή 4 (διότι κάποια στιγμή έγινε κουραστικό).. Μού έχει μείνει μία απορία πάντως... Κατάλαβα ότι το race director ειχε επιτρέψει να βγουν σε αυτή την στροφή... Τώρα, όταν έκανε παράπονα η Red Bull, γιατι το μάζεψαν?? 

Γιατι γκρίνιαξε η Redbull και η FIA που κάνει πλάτες στην Mercedes και σπρώχνει τον Hamilton έβαλε όριο εκει που δεν υπήρχε.  Είναι που η αδύναμη Redbull είναι έρμαιο της ομοσπονδίας.

Πέρα απο την πλάκα το είπε o Μasi. Δεν άλλαξε τίποτα στα όρια μετά την παρατήρηση στον Hamilton, οι οδηγοί μπορούσαν ακόμα να βγουν εκει αν υπήρχε λόγος να βγουν, απλά ο Hamilton το έκανε σύστημα, για αυτό του έκαναν παρατήρηση και η επόμενη θα ήταν Black-white flag. 

https://www.racefans.net/2021/03/28/track-limits-policy-did-not-change-during-race-despite-hamiltons-warning-says-masi/

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, eri77 είπε

Ομολογώ ότι δεν ακολούθησα όλη αυτή την συζήτηση που έγινε εδώ για την στροφή 4 (διότι κάποια στιγμή έγινε κουραστικό).. Μού έχει μείνει μία απορία πάντως... Κατάλαβα ότι το race director ειχε επιτρέψει να βγουν σε αυτή την στροφή... Τώρα, όταν έκανε παράπονα η Red Bull, γιατι το μάζεψαν?? 

Κι εγώ δε το έχω ακολουθήσει το θέμα.

Όπως το καταλαβαίνω υπάρχει μία "σύγκρουση":

Είχε δοθεί οδηγία ότι επιτρέπεται να βγαίνουν εκεί. Ταυτόχρονα υπάρχει όμως κανόνας για "gain advantage off the track".

Ο Σεϊτανίδης λέει αυτά:

Bahrain Grand Prix 2021: Σχολιασμός Πάνου Σεϊτανίδη (redbull.com)

Αναφορά σε κείμενο

Αποτέλεσμα που γέννησε πολλά ερωτηματικά σχετικά με τη διαχείριση της περίφημης πια στροφής 4 από τη FIA. Την Παρασκευή ακυρώνονταν οι χρόνοι όταν οι οδηγοί πατούσαν και με τους τέσσερις τροχούς εκτός. Το ίδιο και στις κατατακτήριες. Στον αγώνα οι οδηγοί είχαν ενημερωθεί πως θα μπορούν να πατούν εκτός αλλά όχι για να προσπεράσουν. Πολλοί πάτησαν, όμως μόνο ο Hamilton έφτασε δύο μέτρα έξω στις περισσότερες από τις συνολικά 29 φορές που το έκανε.

Οπότε ίσως στο bold είναι η απάντηση στο ερώτημα σου. Έκανε abuse o Ham και έπαιρνε πλεονέκτημα (ειδικά στη μάχη);

Όπως και να έχει είναι σούπα το όλο θέμα. Είναι τόσο δύσκολο να χώσουν αμμοπαγίδες για να "τιμωρεί" ο χρόνος επιτόπου και να μην αναλώνεται ο κόσμος της F1 στο αν είναι "offside" ή όχι; 🤔

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, papp0us είπε

 απλά ο Hamilton το έκανε σύστημα, για αυτό του έκαναν παρατήρηση και η επόμενη θα ήταν Black-white flag. 

https://www.racefans.net/2021/03/28/track-limits-policy-did-not-change-during-race-despite-hamiltons-warning-says-masi/

Ποια επόμενη; 29 φορές το έκανε. Περίμεναν να φτάσει τις... 50 ξέρω ‘γώ;

Επεξ/σία από tommy^
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, tommy^ είπε

Ποια επόμενη; 29 φορές το έκανε. Περίμεναν να φτάσει τις... 50 ξέρω ‘γώ;

Δε σου φτάνουν 30 σελίδες να καταλάβεις; Θες άλλες 30;

Καταλάβαμε την άποψη σου, κάποιοι την ενστερνίζονται, κάποιοι όχι, αν ξαναπάμε απο την αρχή τι θα κερδίσεις; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, papp0us είπε

Δε σου φτάνουν 30 σελίδες να καταλάβεις; Θες άλλες 30;

Καταλάβαμε την άποψη σου, κάποιοι την ενστερνίζονται, κάποιοι όχι, αν ξαναπάμε απο την αρχή τι θα κερδίσεις; 

Δεν απαντησα στο μηνυμα σου για να καταλαβεις τη θεση μου. Οπως λες, εχει γινει αντιληπτη.

Απαντησα λοιπον στο μηνυμα σου ρωτωντας ενα πολυ απλο πραγμα:

ποτε ακριβως περιμεναν να τιμωρησουν τον Σερ; Σε ποιο γυρο; 

Ωραια τα ποσταρισματα σου οπως αυτο: 

Στις 29/3/2021 στις 10:44 ΜΜ, papp0us είπε

Εσύ είσαι που έβαλες το Video με τον Ραικόνεν, κανονικά δε θα έπρεπε να σε βάλω σε ignore γιατι είσαι μεγάλος διασκεδαστής, αλλα ο πόνος σου είναι μεγάλος για να συζητάμε έστω και για να με διασκεδάζεις. Βλέπεις χάμιλτον σε κάθε στροφή, βάζεις Ant1 να δείς άγριες μέλισσες, και αυτοί οι αλήτες έχουν βάλει μιουζικαλ. ΤΟ ΧΑΜΙΛΤΟΝ.

Αφιερωμένο.

Μαύρος με καπέλο, χάμιλτον και σε γλεντάει. Μονο κοτσίδες του λείπουν.

Πίσω στην καθημερινότητα, ξέρουμε καθόλου αν τελικά η Redbull πατήσει κάτω την Μερτσέντα φέτος που για πρώτη φορά δε φαίνεται απίθανο, υπάρχουν πιθανότητες η Honda να μείνει τελικά στο άθλημα, ή είναι ξεκάθαρα οικονομικοί ο λόγοι που την κοπανάνε οι Ιάπωνες;

166677521_10158405608268759_3441295189532198975_o.jpg

Αλλα και λιγη ουσια δε βλαπτει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, tommy^ είπε

ποτε ακριβως περιμεναν να τιμωρησουν τον Σερ; Σε ποιο γυρο;

ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ, ο μόνος λόγος που σταμάτησαν τον Hamilton να το κάνει ήταν επειδή γκρίνιαξε η Redbull, γιατι αυτό που έκανε ο Hamilton μέχρι εκείνη τη στιγμή και σύμφωνα με της οδηγίες, ΟΠΩΣ ΕΙΠΑΝ ΟΛΟΙ, ήταν απολύτως νόμιμο.

Πάρε και την ουσία που χρειάζεσαι γιατι το μήνυμα μου που σε χάλασε προφανώς, ήταν απάντηση στο

Στις 29/3/2021 στις 10:44 ΜΜ, papp0us είπε

Μπα οι Χαμιλτονιτσες όταν τους παραθέτεις στοιχεία και Βίντεο είτε κάνουν τη πάπια είτε το ρίχνουν στη τρέλα, τη πλακιτσα και την ειρωνία.

Την ώρα που εσυ διδάσκεις ουσία με τοποθετήσεις όπως "εχω κατέβει Μέγαρα" και "έχεις βάλει ποτέ μπροστά αμάξι, έστω μια μιζιά" νομίζεις οτι επειδη στα σβήνουν δεν έχεις γράψει ήδη ιστορία;

Για πες μου τώρα εσυ την ουσία της δικής σου θέσης, πέρα του οτι το πρόβλημα ειναι οτι ο Χαμιλτον και η Mercedes κέρδισαν.

Και απάντα μου εσυ στην απλή ερώτηση.

Αφου ΟΛΟΙ οι οδηγοί ήξεραν το ίδιο, γιατι το πράγμα άλλαξε μόνο οταν γκρίνιαξε η Redbull; Επειδή έκανε ΟΛΟ το Grid πλάτες στην Mercedes, και τους έπιασε η Redbull;

Για να μιλήσουμε με ουσία..

Επεξ/σία από papp0us
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Binotto takes veiled dig at Vettel after Bahrain double top-ten (f1i.com)

Αναφορά σε κείμενο

I’m really happy with the drivers, I’m happy to be able to count on both of them finally

Τραγικός ο Binotto.

Άσε τακτ, το ότι μιλάει για τον 3ο πολυνίκη στην ιστορία της ομάδας του κλπ. 

Το ότι δε μπορούσε να βασιστεί σε έναν από τους 2 οδηγούς του και έφερε τα χειρότερα αποτελέσματα για δεκαετίες, δε βαραίνει τη κούτρα του;

Μου φαντάζει ακατάλληλος και φοβάμαι πως θα το βρει μπροστά του ο Leclerc.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Diinekis21 είπε

Binotto takes veiled dig at Vettel after Bahrain double top-ten (f1i.com)

Τραγικός ο Binotto.

Άσε τακτ, το ότι μιλάει για τον 3ο πολυνίκη στην ιστορία της ομάδας του κλπ. 

Το ότι δε μπορούσε να βασιστεί σε έναν από τους 2 οδηγούς του και έφερε τα χειρότερα αποτελέσματα για δεκαετίες, δε βαραίνει τη κούτρα του;

Μου φαντάζει ακατάλληλος και φοβάμαι πως θα το βρει μπροστά του ο Leclerc.

Toν κόψανε στην αρχή της σεζόν, τον είχαν ολο το χρόνο δικαίως/αδίκως στην μπουκα, έφυγε σαν κύριος, τον βγάλανε και "εξτρα βάρος που ξεφορτώθηκαν". Μπινότο άσε τη Ferrari και έλα πάρε την ΑΕΚΑΡΑ , εμεις αντέχουμε.

Επεξ/σία από papp0us
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, papp0us είπε

 Μπινότο άσε τη Ferrari και έλα πάρε την ΑΕΚΑΡΑ , εμεις αντέχουμε.

Αν μας λείπει τόσο η B Εθνική και οι "ιστορίες" στα αποδυτήρια.

145838107_Makeitso.jpg.ae7d8b223962ab58618e4eb95a128221.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Diinekis21 είπε

Αν μας λείπει τόσο η B Εθνική και οι "ιστορίες" στα αποδυτήρια.

145838107_Makeitso.jpg.ae7d8b223962ab58618e4eb95a128221.jpg

"Μια φορά αναστήθηκε ο Vettel" , "Καιρός να τελειώνουμε με τις γκρανκασες της FIA" , Τι άλλο θέλετε απο εμένα, φτιάχνουμε πίστα στη Νέα Φιλαδέλφεια"

Σαν να το βλέπω μπροστά μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H ουσια ειναι οτι φασκεις και αντιφασκεις αφου απο τη μια λες οτι εμμεσως θα τιμωρουνταν καθως η λευκη/μαυρη σημαια μετατρεπεται σε μαυρη αν συνεχιζε το βιολι του:

36 λεπτά πριν, papp0us είπε

, απλά ο Hamilton το έκανε σύστημα, για αυτό του έκαναν παρατήρηση και η επόμενη θα ήταν Black-white flag. 

και απο την αλλη λες:

10 λεπτά πριν, papp0us είπε

ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ

...δε θα τιμωρουνταν.

Απαντωντας λοιπον ξεκαθαρα στην ερωτηση σου (οχι οπως εσυ που δεν ΤΟΛΜΑΣ να απαντησεις), θα σου πω οτι οπως φανηκε εκ των υστερων πραγματι υπηρχε η οδηγια οτι μπορουν να πατουν εκει οι οδηγοι.

Το πραγμα λοιπον αλλαξε γιατι Η F1 EINAI ENA ΑΠΕΡΑΝΤΟ ΤΣΙΡΚΟΛΙΚΙ ΜΕ ΚΡΙΤΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΤΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΙΝΑΙ Ο,ΤΙ ΝΑ 'ΝΑΙ ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ.

Εκει ειναι το προβλημα, λοιπον. Αλλα δυστυχως το οπαδιλικι ορισμενων δεν τους αφηνει να δουν καθαρα.

Παμε 3η σχεδον χρονια που φωναζω οτι οι κριτες κανουν παπαριες και εχω μερικους σαν κι εσενα ή τον αλλον τον παππου (δε θυμαμαι ποιος απο τους 2 σας ειναι) που μου λενε οτι οι κριτες ξερουν, κανουν, δειχνουν.

Τη φαγαμε παλι τη χλαπατσα απο τους κριτες λοιπον, οι οποιοι επισκιασαν με αυτη την αποφαση τους εναν καταπληκτικο αγωνα. 
Και κλεινοντας θα σου πω οτι  προχτες ΗΘΕΛΑ να κερδισει ο Σερ γιατι με λιγο υποδεεστερο μονοθεσιο αλλα με υπερπροσπαθεια δικη του και της ομαδας του, επαιξε πολυ ωραια και αξιζε για μενα τη νικη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...