Προς το περιεχόμενο

Formula 1 2021


Diinekis21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 16/1/2021 στις 10:06 ΠΜ, vaggos88 είπε

Εν αναμονή του Drive to survive S3 παρτε μια δοση από το "Θαύμα" Των μηχανικών τις RedBull στην Ουγγαρία

Enjoy 

 

Έπος!

Ξέρουμε σε ποιο γκαράζ ήταν το συνεργείο του Netflix εκείνο το Σ/Κ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, eri77 είπε

Είπε ο Horner που εδώ και κανα δυο χρόνια έβαζε τα σαπάκια στο άλλο αυτοκίνητο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, papp0us είπε

Είπε ο Horner που εδώ και κανα δυο χρόνια έβαζε τα σαπάκια στο άλλο αυτοκίνητο.

Για κάποιο άγνωστο λόγο, όταν λές σαπακια, το μυαλό μου κατευθείαν στον Bottas. 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, eri77 είπε

Για κάποιο άγνωστο λόγο, όταν λές σαπακια, το μυαλό μου κατευθείαν στον Bottas. 😂

Και καλά κάνεις, αλλα αυτό ηταν σύγκριση επιπέδου πυθίας. "Σε 40 γύρους καταλάβαμε οτι ο Max είναι καλύτερος απο τον Hamilton, γιατι ένας εξαιρετικός οδηγός, μπήκε στο τρένο του Hamilton, και τα πήγε περίφημα. Οποιος έπαιρνε το αμάξι του Max, το οποίο προφανώς είναι επιπέδου Williams και βάζει τα πόδια κάτω ο Max, ειδάλλως δε σέρνει, δε θα έπαιρνε τη δευτερότριτη θέση του Max"

A μη ξεχάσω, ο Max έχει ωριμάσει.  😆:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, papp0us είπε

Και καλά κάνεις, αλλα αυτό ηταν σύγκριση επιπέδου πυθίας. "Σε 40 γύρους καταλάβαμε οτι ο Max είναι καλύτερος απο τον Hamilton, γιατι ένας εξαιρετικός οδηγός, μπήκε στο τρένο του Hamilton, και τα πήγε περίφημα. Οποιος έπαιρνε το αμάξι του Max, το οποίο προφανώς είναι επιπέδου Williams και βάζει τα πόδια κάτω ο Max, ειδάλλως δε σέρνει, δε θα έπαιρνε τη δευτερότριτη θέση του Max"

A μη ξεχάσω, ο Max έχει ωριμάσει.  😆:P

Δεν ξερω πώς το σκέφτεσαι αλλά όταν λέει ότι << αν ένας οδηγός ανέβει στην Red Bull, δεν θα πιάσει το επίπεδο του verstapen >> κατά εμένα έχει δίκιο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, eri77 είπε

Δεν ξερω πώς το σκέφτεσαι αλλά όταν λέει ότι << αν ένας οδηγός ανέβει στην Red Bull, δεν θα πιάσει το επίπεδο του verstapen >> κατά εμένα έχει δίκιο 

Αν "ενας" οδηγός ανέβει στη Redbull προφανώς δεν θα το πιάσει. Αν ένας ΤΟΠ οδηγός ανέβει, εγώ πάλι νομίζω οτι θα είναι πολύ πιο κοντά απο οτι ειναι αυτοί που είχε δεύτεροι μέχρι τώρα. Και με Ricciardo η διαφορά δεν ηταν ποτέ τόσο μεγάλη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, papp0us είπε

Αν "ενας" οδηγός ανέβει στη Redbull προφανώς δεν θα το πιάσει. Αν ένας ΤΟΠ οδηγός ανέβει, εγώ πάλι νομίζω οτι θα είναι πολύ πιο κοντά απο οτι ειναι αυτοί που είχε δεύτεροι μέχρι τώρα. Και με Ricciardo η διαφορά δεν ηταν ποτέ τόσο μεγάλη.

Δεν λέμε για teammate. Λέμε για την περίπτωση του περνούν έναν οδηγό για έναν αγώνα.. Από που προκύπτει ότι ο Russel είναι <<top>>? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 λεπτά πριν, eri77 είπε

Δεν λέμε για teammate. Λέμε για την περίπτωση του περνούν έναν οδηγό για έναν αγώνα.. Από που προκύπτει ότι ο Russel είναι <<top>>? 

Δεν μιλησα για Teammate, ο Ricciardo ειναι απλό παράδειγμα, οτι το αμάξι δεν ειναι για 8ο και το βγαζει τρίτο ο Verstappen. Για τρίτο ειναι.

Δεν είπα εγώ οτι ο Russell είναι top, την ίδια ώρα, σίγουρα δεν είναι ούτε Albon, ούτε Gasly.

Επίσης, ελπίζω να κάτσει απ'εξω ο Κοτσιδάκιας φέτος. Ο Rusell δεν ειναι τοπ, αλλα νομίζω οτι θα γίνει, αν και φέτος είναι η χρονιά μας, η Mclaren Mercedes έρχεται να σας σβήσει απο το χάρτη γατάκια.

Επεξ/σία από papp0us
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, ~mxls~ είπε

Ο Ράσελ είναι τοπ.

Ίσως... Μπορεί και να είναι?? Αλλά από πού το συμπέρασμα?? Επειδή κερδίζει άνετα τον latifi?? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, eri77 είπε

Ίσως... Μπορεί και να είναι?? Αλλά από πού το συμπέρασμα?? Επειδή κερδίζει άνετα τον latifi?? 

Από μένα. Δικό μου συμπέρασμα.

  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Toto Wolff: Mercedes team boss contracted coronavirus in January - BBC Sport

Με coro ο Toto πιο πριν στο μήνα και το ανακοίνωσε τώρα! 

Όπως και Leclerc/Norris, αλλά αυτοί το είχαν ανακοινώσει όταν το έμαθαν.

Επεξ/σία από Diinekis21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με το να τραβάει το σκοινί τόσο πολύ μεταξύ sir και amg αναρωτιέμαι μήπως η επιδίωξη του sir είναι να αποσυρθεί χωρίς όμως να χρειαστεί να το πει ο ίδιος . Να βάλει την amg να πει "δεν υπογραφoυμε" και αφού το grid όλο είναι κλεισμένο πάω για διακοπές στις Μπαχάμες. φήμη που αναδύθηκε από τον eddie jordan θέλει τον sir  να ζητάει πέρα από τα 40 μιλιούνια και 10% των τηλεοπτικών της amg.
https://www.thesun.co.uk/sport/motorsport/13855419/lewis-hamilton-mercedes-fa-jordan/
 

στα της κόκκινης φοράδας. Αποδέσμευσε τον γιο του τρισμέγιστου Jean Alesi από την junior team και ο sainz έκανε τους πρώτους του γύρους με ένα παλιο μονοθέσιο (SF71H) (τον τόνο στο παλιο τον αφήνω στη φαντασία μας)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...