Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συνταφδυώτες (όσοι έχετε/είχατε το Τ2 της Ζενίθ) , εγγύηση δεν είχε το πρόγραμμα?

Μετά απο τόσα χρόνια το ξέχασα τελείως, ευτυχώς βρήκα έναν παλιότερο λογαριασμό (έχει κλείσει η καρτέλα μου και δεν έχω πρόσβαση στο ιστορικό) και δε γράφει για εγγύηση αλλά θέλω να σιγουρευτώ

(μου στείλανε σε pdf τον τελικό)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 15,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 13/10/2021 στις 7:18 ΜΜ, ekrepali είπε

Εγώ απ'το κακό στο χειρότερο πήγα, τηλεφωνική αίτηση στο αέριο 20 + μέρες.

Ρεύμα μέσω internet είμαι στο έλεος απ'το τμήμα συμβάσεων, πάλι καλά πήρα επιβεβαίωση ότι έχουν λάβει όλα τα χαρτιά που έστειλα.

Όντως τη δεδομένη χρονική η στιγμή η γρηγορότερη επιλογή είναι το κατάστημα. Τουλάχιστον εκεί αν υπάρχει καθυστέρηση ή οτιδήποτε, ξέρεις σε ποιο γραφείο να πας ζωσμένος με εκρηκτικά και με χάπια για τη πίεση. 😆

Ζενίθ 30% ΔΕΠΑ, μάλιστα. Με απλά λόγια η ΔΕΠΑ δε γνωρίζει πλέον πώς προκύπτει το 100% της τιμής του Τ2. Όπως δε γνωρίζει και για το ΤΤΦα καιτο Κόστος Προμήθειας Προμηθευτή του ΗΡΩΝ κλπ. Σαν να μας λένε εμμέσως ότι πέφτει κλέψιμο.

 

 

Καλημέρα και σ αυτό το θέμα

Φρέσκο πρόβλημα, της ώρας, καλώ μετά από 20 ημέρες της αίτησης για gashomecontrol και μου λέει η κοπελιά: Υπάρχει εκκρεμότητα δικαιολογητικών... Ώπα τι?
Η φωτογραφία του μετρητή λέει πρέπει να δείχνει και τις σωληνώσεις...!!!!!
Και γιατί δεν το είπατε όταν μου ζητήσατε την λίστα των δικαιολογητικών?
Είναι πρόφατη καινούργια ενημέρωση από ΕΔΑ μου λέει.....

Δεν ξέρω αν κάπου γίνεται αναφορά σε αυτό αλλά έχετε το νου σας όσοι κάνατε αίτηση και αργεί ή θα κάνετε αίτηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, itmaster99 είπε

Η φωτογραφία του μετρητή λέει πρέπει να δείχνει και τις σωληνώσεις...!!!!!

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ:lol:

Η νεα οδηγια λεει οτι θελει selfie με τον μετρητη σαν αποδεικτικο οτι δεν εισαι robot.:P

XAXAXAXAXAXAXAXAXAXA:lol::lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, korakios είπε

Συνταφδυώτες (όσοι έχετε/είχατε το Τ2 της Ζενίθ) , εγγύηση δεν είχε το πρόγραμμα?

Μετά απο τόσα χρόνια το ξέχασα τελείως, ευτυχώς βρήκα έναν παλιότερο λογαριασμό (έχει κλείσει η καρτέλα μου και δεν έχω πρόσβαση στο ιστορικό) και δε γράφει για εγγύηση αλλά θέλω να σιγουρευτώ

(μου στείλανε σε pdf τον τελικό)

Στις συμβάσεις που έγιναν την πρώτη εποχή των συνδέσεων δεν ζητούσαν εγγύηση. Στην περίοδο που ακολούθησε προστέθηκε όμως.

Αν είχες καταβάλλει εγγύηση θα φαινόταν στο λογαριασμό (εκτός από τον τελικό) στο πεδίο με τα προσωπικά σου στοιχεία πάνω αριστερά.   

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, HERTHAN είπε

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ:lol:

Η νεα οδηγια λεει οτι θελει selfie με τον μετρητη σαν αποδεικτικο οτι δεν εισαι robot.:P

XAXAXAXAXAXAXAXAXAXA:lol::lol:

Θα αρχίσει και trend στο instagram... selfie μετρητή αερίου με μπούτι, με ντεκολτέ κλπ

1 ώρα πριν, itmaster99 είπε

Η φωτογραφία του μετρητή λέει πρέπει να δείχνει και τις σωληνώσεις...!!!!!

Δε μου λες... ποιες σωληνώσεις πρέπει να δείχνει η φώτο; Αυτές που είναι μέσα στο κουτί;

Ή να δείχνει και απ'έξω. Γιατί τα βλήματα στη πολυκατοικία μου τις έψαβαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Γιατί τα βλήματα στη πολυκατοικία μου τις έψαβαν.

Καλα μλκες ειναι?

Εγω ειχα ρωτησει αν βαφονται και μου ειπαν οτι απαγορευεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Καλα μλκες ειναι?

Εγω ειχα ρωτησει αν βαφονται και μου ειπαν οτι απαγορευεται.

Το κίτρινο χρώμα μάλλον χαλούσε το feng shui μιας περίεργης ιδιοκτήτριας. Δεν είναι δυνατόν να φεύγω απ'το σπίτι τονίζοντας στα μαστόρια να μη βάψουν τις σωληνώσεις και να γυρνάω το μεσημέρι και να τις έχουν βάψει παντού... ταράτσα, προσόψεις, μπαλκόνια. Κάποιος/οι τους έδωσε το ΟΚ, άλλο που δεν ήθελαν να γλυτώσουν τα κοψίματα.

Γι'αυτό ρωτάω αν η φώτο πρέπει να περιλαμβάνει και τις εξωτερικές σωληνώσεις... γιατί στην επόμενη αλλαγή παρόχου θα πρέπει πρώτα να πάρω κίτρινη μπογιά και να αρχίσω το βάψιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ το έχω βάψει ροζουλί

Μη γελάς @ekrepali , όντως ροζ είναι βαμμένο και έξω μπλε , αφού δε μου άρεσε το χρώμα , που να ξέρω?!

τώρα στη Ζενιθ να τους κάνω μια αμφισβήτηση για 0,04 τόκους υπερημερίας χωρίς να έχει λήξει (και χωρίς προηγούμενο υπόλοιπο) ?

αποφάσισε να πάρει αμάξι το αφεντικό και είπε κάτσε να τσοντάρουμε κανα ψιλό ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ekrepali είπε

Θα αρχίσει και trend στο instagram... selfie μετρητή αερίου με μπούτι, με ντεκολτέ κλπ

Δε μου λες... ποιες σωληνώσεις πρέπει να δείχνει η φώτο; Αυτές που είναι μέσα στο κουτί;

Ή να δείχνει και απ'έξω. Γιατί τα βλήματα στη πολυκατοικία μου τις έψαβαν.

Απ' έξω φίλε μου οπότε ξεκίνα την αποκατάσταση

Εμένα γαλβανιζε είναι πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, HERTHAN είπε

Καλα μλκες ειναι?

Εγω ειχα ρωτησει αν βαφονται και μου ειπαν οτι απαγορευεται.

Οφτοπικ.

Δεν απαγορευεται να τις βαψεις.Προφανως με το καταλληλο χρωμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, itmaster99 είπε

Απ' έξω φίλε μου οπότε ξεκίνα την αποκατάσταση

Εμένα γαλβανιζε είναι πάντως.

Δηλαδή θέλει μια φώτο του μετρητή και να φαίνονται λίγο και οι σωληνώσεις εισόδου - εξόδου περιμετρικά του κουτιού; Αν είναι έτσι παίρνω κίτρινη μπογιά και βάφω, δεν έχω πρόβλημα. Καλά που το ανέφερες γιατί θα εγκλωβιζόμουνα ΔΕΗ του χρόνου. 😄 Μέχρι τότε θα μάθουμε κι από άλλους αν όντως το ζητάνε, ή αν έκανε μαλακία η ΔΕΗ και ξέχασε την αίτηση σου και πήγανε να τα μπαλώσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Δηλαδή θέλει μια φώτο του μετρητή και να φαίνονται λίγο και οι σωληνώσεις εισόδου - εξόδου περιμετρικά του κουτιού; Αν είναι έτσι παίρνω κίτρινη μπογιά και βάφω, δεν έχω πρόβλημα. Καλά που το ανέφερες γιατί θα εγκλωβιζόμουνα ΔΕΗ του χρόνου. 😄 Μέχρι τότε θα μάθουμε κι από άλλους αν όντως το ζητάνε, ή αν έκανε μαλακία η ΔΕΗ και ξέχασε την αίτηση σου και πήγανε να τα μπαλώσουν.

Σωστά......... Την Παρασκευή θα τηλεφωνήσω και πάλι να δω τι θα πουν και θα επανέλθω. Αν και την άρπαξα άγρια λεκτικά στη συνομιλία σήμερα. Ιδωμεν....🤔

Επεξ/σία από itmaster99
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε 4 παρόχους πήρα τηλέφωνα (κοράκιε έπιασε γραμμή και στη Ζενίθ σε 5 λεπτά 😅) κανείς δεν έχει ενημέρωση πως άλλαξε κάτι. Ζητάνε απλά φωτογραφία όλου του μετρητή... ουσιαστικά αυτό που τους νοιάζει είναι να φαίνεται στη φωτογραφία ο 8ψήφιος αριθμός του μετρητή και η ένδειξη κατανάλωσης.

Στα δικαιολογητικά της ΔΕΗ έγραφε ανέκαθεν " Ένδειξη του μετρητή φυσικού αερίου ή φωτογραφία του", ίσως τους είπαν απ'την ΕΔΑ ότι δεν αρκεί μόνο η ένδειξη αλλά χρειάζεται και φωτογραφία του μετρητή.

Θα πάρω τηλέφωνο να ρωτήσω την ΕΔΑ τη Παρασκευή για σιγουριά.

@itmaster99 Έχεις παλιό μετρητή ή καινούργιο; Στην αρχική φώτο που τους έστειλες φαινόταν ο αριθμός του μετρητή εκτός απ'την ένδειξη κατανάλωσης;

Επεξ/σία από ekrepali
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...