Προς το περιεχόμενο

Και η Xiaomi αφαιρεί το φορτιστή από τα smartphone της, αρχικά με το Mi 11


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Neural_handshake είπε

οσο η realme δεν κανει τετοια καραγκιοζιλικια ,θα προτεινω realme ,μετα βλεπουμε 

ειναι που ειναι το miui για τα μπαζα ,ειναι που τσιμπανε σιγα σιγα τις τιμες

ελα γεια λεμε

συμφωνω, οτι πιο αχρηστο σε λειτουργικο. κυριολεκτικα εχω ανοιχτο ολη μερα το κινητο, για να μπορω να λαμβανω τις ειδοποιησεις των apps. αν ειναι κλειστο δεν θα ερθουν ποτε, μεχρι να το ξανανοιξω. τελειως buggy και γεματο με δεκαδες επιλογες για να κανεις το ιδιο πραμα. μακρια και ας ειναι τα κινητα της xiaomi vfm.

Επεξ/σία από KilliK
  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, arispz είπε

Υπάρχει ο leader και οι followers, με τον ένα η τον άλλο τρόπο πάντα καινοτομεί και οι άλλοι ακολουθούνε, τώρα οι χαρακτηρισμοί για κοπάδια και κριάρια απλώς δείχνει την κακιά όταν ο leader επιβεβαιώνεται γιατί καινοτομεί !!!!!

Δεν σε υποχρέωσε κανένας να το αγοράσεις !!!!!!!

Καρτέλ λέγετε, ξεκινάει ένας και το κάνουν όλοι και φυσικά οταν θα ακολουθήσουν ολοι την ιδια τακτική τότε θα είμαι υποχρεωμένος να ¨αγοράσω¨

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτα που κοροιδευουμε στην Apple καρμπον ολοι ενας ενας.........Αλλα στην αρχη χλευαζαν οι αλλοι κατασκευαστες την apple......Αρε γελιοι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, koutsis είπε

Καταρχήν ποια είναι η υπερκινηταρα της xiaomi με 600€?

το mi10 pro που είναι η ναυαρχίδα της έκανε 1100€ όταν πρώτο παρουσιάστηκε! Άρα συγκρίνεις το iPhone 12 pro max με το mi 10pro αυτή τη στιγμή και βγάζεις το xiaomi καλύτερο;  γέλιο απλά!

Αν και σαν σχήμα θα προτιμούσα και πάλι το 10Τ από το iPhone, και πραγματικά εγώ γελάω γιατί το Pro είναι συγκρίσιμο ακόμα και στην κάμερα...

Τπ εγώ σου μιλάω για το Mi 11 που αυτή τη στιγμή άμα ψάξεις στο google είναι στα 57000Rs. Δηλαδή 630 ευρώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, tsismal said:

Σοβαρά τώρα; καλά μας κάνουν λοιπόν.

Γενικά νόμιζα πως ήταν φανερό το χιουμοριστικό του μηνύματος αλλά από ότι φαίνεται εκτός από φατσούλα χρειάζεται και υποσημείωση.

Από εκεί και πέρα για μένα και για πολλούς άλλους αδιάφορο αν θα έχει μέσα φορτιστή. Στις τελευταίες 3-4 συσκευές που έχω πάρει ακόμα μέσα στο κουτί τους είναι τα bricks σφραγισμένα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, tsismal είπε

Καρτέλ λέγετε, ξεκινάει ένας και το κάνουν όλοι και φυσικά οταν θα ακολουθήσουν ολοι την ιδια τακτική τότε θα είμαι υποχρεωμένος να ¨αγοράσω¨

Τώρα τι φορτιστή χρησιμοποιείς ????? Ε αυτόν θα χρησιμοποιείς και με νέα αγορά.....ΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΕΙΣ ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, Donalhioy said:

αν ηθελες να γραψεις ακυρο παραδειγμα επρεπε να γραψεις για κατεψυγμενα και καταψυκτες...  μην κανουμε μισες δουελειες παιδια...

Όπως ήδη είπα, κρίνοντας και από τη φατσούλα δίπλα, χιουμοριστικό παράδειγμα ήθελα να γράψω.

Δεν περίμενα πως θα δυσκολέψει τόσο είναι η αλήθεια.  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, NickTG είπε

Γενικά νόμιζα πως ήταν φανερό το χιουμοριστικό του μηνύματος αλλά από ότι φαίνεται εκτός από φατσούλα χρειάζεται και υποσημείωση.

Από εκεί και πέρα για μένα και για πολλούς άλλους αδιάφορο αν θα έχει μέσα φορτιστή. Στις τελευταίες 3-4 συσκευές που έχω πάρει ακόμα μέσα στο κουτί τους είναι τα bricks σφραγισμένα.

Φίλε μου είναι μέσα στο κουτι τους γιατί τους είχες απο άλλες φορές που δίνοταν με την συσκευή. Το οτι μπορεί να έχουμε κάβα επιτρέπει τις εταιρείες να μην τον συμπεριλαμβάνουν;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, nickem7 είπε

Αν και σαν σχήμα θα προτιμούσα και πάλι το 10Τ από το iPhone, και πραγματικά εγώ γελάω γιατί το Pro είναι συγκρίσιμο ακόμα και στην κάμερα...

Τπ εγώ σου μιλάω για το Mi 11 που αυτή τη στιγμή άμα ψάξεις στο google είναι στα 57000Rs. Δηλαδή 630 ευρώ

Όσο και το περσινό δηλαδή μοντέλο που στην Ευρώπη ήρθε με άλλη τιμή + φόρους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, arispz είπε

Τώρα τι φορτιστή χρησιμοποιείς ????? Ε αυτόν θα χρησιμοποιείς και με νέα αγορά.....ΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΕΙΣ ????

 

5 λεπτά πριν, arispz είπε

Τώρα τι φορτιστή χρησιμοποιείς ????? Ε αυτόν θα χρησιμοποιείς και με νέα αγορά.....ΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΕΙΣ ????

Χρησιμοποιώ αυτον που υπήρχε μέσα στον κουτι οταν αγόρασα το τηλέφωνο ΕΣΥ ΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ?????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, nickem7 είπε

Αν και σαν σχήμα θα προτιμούσα και πάλι το 10Τ από το iPhone, και πραγματικά εγώ γελάω γιατί το Pro είναι συγκρίσιμο ακόμα και στην κάμερα...

Τπ εγώ σου μιλάω για το Mi 11 που αυτή τη στιγμή άμα ψάξεις στο google είναι στα 57000Rs. Δηλαδή 630 ευρώ

Δεν ήξερα ότι είμαστε Ινδία.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, tsismal είπε

Χρησιμοποιώ αυτον που υπήρχε μέσα στον κουτι οταν αγόρασα το τηλέφωνο ΕΣΥ ΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ?????

Γενικά πάντως καλό θα ήταν να είχαμε έναν φορτιστή για όλες μας τις συσκευές....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, stivaks72 είπε

Το ότι εσύ, "δεν είχες κανένα πρόβλημα", δε λέει και πολλά, ξέρεις. 

Είναι "εγνωσμένης αξίας" skin, όσοι το υποστηρίζετε καταφεύγετε στη φράση "εγώ δεν είχα κανένα πρόβλημα". 

Ε, έχουν άλλοι. Η προσπάθεια βλέπεις για αντιγραφή έχει και τα κακά της. 

Για τον 888, τί ακριβώς να δω. 

Τώρα πλησιάζει τον A12. 

Η καινοτομία είναι ότι άλλαξε αρίθμηση. 

Ομολογουμένως, μας έπεσε το σαγόνι. 

Σόρυ άμα έδωσες 1200€ και σε προσέβαλα με ένα τόσο "κατώτερο" κινητό και επεξεργαστή. Δεν το ήθελα

Επειδή ξέρω όμως ότι τόση ώρα αερολογείς, δες ένα συγκριτικό για να βάλουμε και τους αριθμούς στη συζήτηση. Πρόσθεσε και το ότι μπορεί να χρησιμοποιεί 3 κάμερες ταυτόχρονα και μετά κλάψε σε εμβρυική στάση 🙂

https://nanoreview.net/en/soc-compare/qualcomm-snapdragon-875-vs-apple-a12-bionic

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι βαζουν την apple μπροστά ; Δεν νομίζω ότι φτιάχνει την φάση , εαν ηταν ετσι θα ελεγαν καθε φορα "κοιτα έχω φορτιστή , κοιτα εχω audio jack" ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΚΡΑΤΑΓΑΝΕ παραπανω απο μια χρονια που απλα κανουν για το παιχνιδι των εντυπώσεων . 

Αρα την βαζουν μπροστα.

 

Καθονται σε ενα τραπεζι που λεμε , και φυσικά ο κόσμος πιάνει στρατόπεδα καθότι ειναι " κουτος " .

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, jmirko15 είπε

Δεν ήξερα ότι είμαστε Ινδία.

Δεν το ήξερα ότι είμαστε στο 1900 και δε μπορούμε να παραγγείλουμε από εξωτερικό. Δεν έχω ιδέα από που μου ήρθαν τα 2 τελευταία κινητά 😄

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...