Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Επισκέπτης
7 λεπτά πριν, Vsrs7 είπε

Έχει κανένας διαστάσεις και σχεδιάγραμμα από rig για να φτιάξω;;

https://3dwarehouse.sketchup.com/model/58c04756-b6ca-406f-a8f1-f2b137c5d9db/8-GPU-Mining-frame

https://3dwarehouse.sketchup.com/model/f59a3c92-3bf1-4ae7-aa53-0b0ee02e247e/Alu-Mining-Rig-Frame

https://3dwarehouse.sketchup.com/model/f696906d8f4728e90e19bd6243e104d/Wooden-Mining-Rig

 

Και κατι ποιο μεγάλο

 

 

1.png

1.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Dr_Pepper είπε

Μα το trading θα φορολογηθείς δεν σε ρωτάνε στην εφορία πως έβγαλες τα κρυπτονομίσματα... 

 

Βλέπουν πχ +10000 ευρώ στον τραπεζικό σου λογαριασμό και σε ρωτάνε το περιβόητο "πόθεν έσχες; "

 

👀

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Dr_Pepper είπε

Δεν βγάζεις τα ίδια Mh/s καταρχήν γύρο στο 30άρι θα σου βγάλει με 3070.

49-52mh\s  απλα ανέβασε πυρηνα και ρίξε της μνήμεςcfx.JPG.0d267b7d881cb49ce8b2507448f44bbb.JPG

κοντά στο ιδιο κέρδος με ΕΤΗ ειναι το octopus cfx

ολα τα νομισματα στο mining εχουν περιθώριο Βελτίωσης ακομα..

Επεξ/σία από sharke
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.

Έχω την Giganyte RTX 3060 OC 12GB .

Κατέβασα και εγκατέστησα τους drivers 470.05 . Έχω το ECS Η81Η3-Μ3 motherboard και η κάρτα είναι στο 16Χ slot.

Σε mining ETH όπου και αν δοκίμασα ( σε διάφορα pool και με διάφορους miners)  ξεκινά 41 - 42 MH/s και φτάνει σε 5 sec στα 25 MH/s όπου και μένει.

Έκανα format τον SSD πέρασα ξανά windows και τον driver αλλά τζίφος.

Καμιά ιδέα κανείς ;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, dimitrisem είπε

Καλησπέρα.

Έχω την Giganyte RTX 3060 OC 12GB .

Κατέβασα και εγκατέστησα τους drivers 470.05 . Έχω το ECS Η81Η3-Μ3 motherboard και η κάρτα είναι στο 16Χ slot.

Σε mining ETH όπου και αν δοκίμασα ( σε διάφορα pool και με διάφορους miners)  ξεκινά 41 - 42 MH/s και φτάνει σε 5 sec στα 25 MH/s όπου και μένει.

Έκανα format τον SSD πέρασα ξανά windows και τον driver αλλά τζίφος.

Καμιά ιδέα κανείς ;

 

Έχεις συνδέσει την οθόνη Επάνω στην gpu; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Σήμερα πάντως το NH πάει μια χαρά. 3 ευρώ καθαρά θα βγει..

Μέχρι στιγμής βγαίνει 125 το μήνα καθαρά με 18 ευρώ ρεύμα. Τον προηγούμενο μέσω nicehash έκανα και μια αλλαγή 70 ευρώ σε mith aoa cred self τσίμπησαν τελευταία βγήκαν ακόμα 50 ευρώ από εκεί στο επόμενο deep τώρα. 545 ευρώ έχω στείλει στους 2 μήνες από nicehash τα 280 είναι από mining πάντα πληρώνουν σε 24 ώρες και σε 6 7 ώρες τα λεφτά στην τράπεζα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
30 λεπτά πριν, dimitrisem είπε

Καλησπέρα.

Έχω την Giganyte RTX 3060 OC 12GB .

Κατέβασα και εγκατέστησα τους drivers 470.05 . Έχω το ECS Η81Η3-Μ3 motherboard και η κάρτα είναι στο 16Χ slot.

Σε mining ETH όπου και αν δοκίμασα ( σε διάφορα pool και με διάφορους miners)  ξεκινά 41 - 42 MH/s και φτάνει σε 5 sec στα 25 MH/s όπου και μένει.

Έκανα format τον SSD πέρασα ξανά windows και τον driver αλλά τζίφος.

Καμιά ιδέα κανείς ;

 

Μήπως σου κάνει κάνα windows update  τους signed drivers? Κάνε uninstall με ddu για σιγουριά.επισης στο bios κοίτα μην έχεις λάθος ρυθμίσεις.

Επεξ/σία από danaos7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Arkin είπε

Μέχρι στιγμής βγαίνει 125 το μήνα καθαρά με 18 ευρώ ρεύμα. Τον προηγούμενο μέσω nicehash έκανα και μια αλλαγή 70 ευρώ σε mith aoa cred self τσίμπησαν τελευταία βγήκαν ακόμα 50 ευρώ από εκεί στο επόμενο deep τώρα. 545 ευρώ έχω στείλει στους 2 μήνες από nicehash τα 280 είναι από mining πάντα πληρώνουν σε 24 ώρες και σε 6 7 ώρες τα λεφτά στην τράπεζα. 

με τι gpu?? μια gpu βασικα η ring? το δουλευεις 24/7 για να στα δωσει αυτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα αυτά τα rvn, vtc, cfx και δεν ξέρω γω τι... Αν του την καρφώσει του βιταλικ και φέρει PoS τον Οκτώβρη στο ethereum.... Τόσες κάρτες που θα γυρίσουν σε αυτά.... Θα τείνει στο 0 το profitability... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...