Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 13/4/2021 στις 3:02 ΜΜ, painK είπε

Το binance pool το αφήνουμε στην απέξω?Εως τώρα είμαι ευχαριστημένος πχ.
 

2021.04.12
84.61 MH/s
Mining Wallet
0.00347457 ETH

 

Στις 13/4/2021 στις 12:19 ΜΜ, master81 είπε

image.png.a10dd6f36c37dc3dc0efc1a13797e634.png

Αφορά το τελευταίο 24ωρο (από χθες το μεσημέρι), δεν ξέρω αν σε βοηθάει.

Τα rejected κανονικά είναι γύρω στο 0,30%, απλά είχα ένα θεματάκι μικρό με το δίκτυο (powerplugs) που διορθώθηκε...

Έκανα κι εγώ μια σύγκριση στις χθεσινές δικές μου τιμές στο Nicehash με του φίλου πιο πάνω στο binance pool.

Με μετατροπή (με χθεσινές αναλογίες ETH/BTC) προέκυψε ότι εγώ στο Nicehash πληρώθηκα 144,5 satoshi/24h για το κάθε MH/s, ενώ ο φίλος  πληρώθηκε 148,1 satoshi/24h για το κάθε MH/s στο binance pool.

Δεν ξέρω αν βοηθάει καθόλου στη σύγκριση, μου βγαίνει μια διαφορά της τάξης του 2,5%. Θα το σκεφτώ κι εγώ κάποια στιγμή να γυρίσω σε pool, αλλά για την ώρα με βολεύει το ότι με πληρώνει ανά 4ωρο...

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

6 ώρες πριν, Vsrs7 είπε

Φίλε μου.

Κάτσε διάβασε πρώτα και μετά, ότι δεν καταλάβεις, ρωτα εδώ για να σε βοηθήσουν τα παιδιά.

Είναι σαν να κάνεις βουτιά στα βαθιά και να λες, δεν ξέρω κολύμπι, πώς κολυμπάνε...

Μάθε πρώτα τα βασικά, μετά από αρκετό διάβασμα και μετά έλα ρώτα τις απορίες σου.

Εάν διαβάσεις το τοπικ από την αρχή (1η σελίδα), να είσαι σίγουρος ότι θα σου λυθεί η κάθε απορία...

Εντάξει σε ευχαριστώ ναι θέλει πολύ μελέτη τίποτα δεν έρχεται έτσι απο τον ουρανό όλα έχουν ένα κόπο :)

2 ώρες πριν, panospeter είπε

Ξέχνα τις κάρτες είναι απλησίαστες.

Ξεκίνα από τα βασικά accessories:

Mining Accessories

Χα χα χα καλό :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εγω παντως που σκαβω συνεχως στο pool, περιμενα οτι δε θα χα τοσα σκαμπανεβασματα στις καμπυλες

και μεταξυ average και current θα περιμενα να μην πεφτω κατω απ τα 127 με 130mh/s

με ελαχιστες επανεκκινησεις, δουλευουν 24/7

σημερα το μεσημερι με πληρωσε...

ειμαι "λιγος" μαλλον 😁

ether.png

ether2.png

Επεξ/σία από GKat76
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
34 λεπτά πριν, master81 είπε

 

Έκανα κι εγώ μια σύγκριση στις χθεσινές δικές μου τιμές στο Nicehash με του φίλου πιο πάνω στο binance pool.

Με μετατροπή (με χθεσινές αναλογίες ETH/BTC) προέκυψε ότι εγώ στο Nicehash πληρώθηκα 144,5 satoshi/24h για το κάθε MH/s, ενώ ο φίλος  πληρώθηκε 148,1 satoshi/24h για το κάθε MH/s στο binance pool.

Δεν ξέρω αν βοηθάει καθόλου στη σύγκριση, μου βγαίνει μια διαφορά της τάξης του 2,5%. Θα το σκεφτώ κι εγώ κάποια στιγμή να γυρίσω σε pool, αλλά για την ώρα με βολεύει το ότι με πληρώνει ανά 4ωρο...

 

Παιδιά εγώ παλεύω ακόμα με φραγκοδίφραγκα!Για όποιον θέλει να κάτσει να τα υπολογίσει όπως ο φίλος master81 ανεβάζω ότι έχω κάνει μια βδομάδα τώρα.Ξεκίνησα με την 3060 12gb και φαίνεται στην αύξηση των hashrates όταν πρόσθεσα 1 1660super.

mining.JPG

Επεξ/σία από painK
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα παιδιά μήπως έχει αγοράσει κανείς οτιδήποτε απο british miners?

https://britishminers.com/

Είναι Αγγλία αλλά φαίνεται ότι έχουν παράρτημα - αποθήκες Γερμανία κ Ολλανδία. Ανησυχώ για το τελωνείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, stuxnet είπε

καλησπέρα παιδιά μήπως έχει αγοράσει κανείς οτιδήποτε απο british miners?

https://britishminers.com/

Είναι Αγγλία αλλά φαίνεται ότι έχουν παράρτημα - αποθήκες Γερμανία κ Ολλανδία. Ανησυχώ για το τελωνείο.

scam

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

@omitziz

Αυτο ειναι απο rig με 1060mh/s 

αν σημερα βγαζεις περισσοτερα τοτε δεχομαι οτι εχω αδικο

Screenshot_20210414-201941_Viber.jpg.320ac566e44077e05990955eb4f10c2c.jpg

 

Παρόλο που είναι λίγο κομπογιαννίτικη η σύγκριση γιατί επηρεάζεται από την τιμή του BTC σε σχέση με το ΕΤΗ, με την χθεσινή-σημερινή τιμή που είναι κάπου 1970€/ΕΤΗ , έχει δώσει κάπου  4,422σεντς => ~4,17cent/1GHs, νομίζω είναι ελαφρά κάτω από τη μέση τιμή του δικτύου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, omitziz είπε

Linux το 1ο windows το 2ο , ίδιο net και miners. 92.3€ στο 1.02GH

 

Screenshot_20210414-210633.jpg

Screenshot_20210414-210558.jpg

με βαση τα mh/s του hardware σου εισαι 13 ευρω κατω απο nicehash  αν οντως σου δινει 92.3 ευρω.

3 λεπτά πριν, papatsonis είπε

Παρόλο που είναι λίγο κομπογιαννίτικη η σύγκριση γιατί επηρεάζεται από την τιμή του BTC σε σχέση με το ΕΤΗ, με την χθεσινή-σημερινή τιμή που είναι κάπου 1970€/ΕΤΗ , έχει δώσει κάπου  4,422σεντς => ~4,17cent/1GHs, νομίζω είναι ελαφρά κάτω από τη μέση τιμή του δικτύου. 

ποια ειναι η μεση τιμη του δικτυου? ποιος την οριζει? Δεν σε καταλαβα

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

με βαση τα mh/s του hardware σου εισαι 13 ευρω κατω απο nicehash  αν οντως σου δινει 92.3 ευρω.

Στα 1 είπα όχι 1.3 .. από το ένα rig μέτρησα το payout. Είμαι δλδ ένα 6% πάνω από το ΝΗ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, omitziz είπε

Στα 1 είπα όχι 1.3 .. από το ένα rig μέτρησα το payout. Είμαι δλδ ένα 6% πάνω από το ΝΗ

κατσε ρε ,τι estimated εχει δλδ στο 1gh ? βαλε φουλ ss με το est

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

κατσε ρε ,τι estimated εχει δλδ στο 1gh ? βαλε φουλ ss με το est

Estimated για 970ΜΗ

 

Screenshot_20210414-223410.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...