Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Όχι, dagger σταθερά με excavator. Έχει ανέβει λίγο εδώ και καμιά ώρα αλλά και πάλι πολύ χαμηλότερα με ότι ήταν πριν 2 μέρες..

Βάλε nbminer μακριά από excavator είμαι σταθερός με nbminer. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
54 λεπτά πριν, Arkin είπε

Βάλε nbminer μακριά από excavator είμαι σταθερός με nbminer. 

δεν εχετε ιδιες καρτες ,δεν αποδιδουν το ιδιο οι καρτες σε καθε αλγοριθμο. Στις ampere πχ excavator και phoinix miner ειναι οι δυο που αποδιδουν καλυτερα απο ολους και ειναι σχεδον στα ιδια ,οτιδηποτε αλλο χανει αρκετα. Το profit εχει να κανει και με την δυσκολια δεν ειναι καθε μερα η ιδια.

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 11/2/2021 στις 2:04 ΜΜ, Arkin είπε

Αυτο ειναι το καλυτερο για μακροπροθεσμα ρισκα. Εγω δεν εχω θεμα για αυτο τα κανω ευρω οπως ειπες ενα χαρτζιλικι που βγαζει η καρτα και πανε ολα σε gaming να πιασουν και τοπο. Κανεις δεν θα γινει πλουσιος με το mining με 2-3-4 καρτες. Για μεγαλες βλεψεις για μακρια αγοραζονται 10-20 χιλιαρικα BTC/ETH και περιμενουμε λιγα χρονια. Το οποιο θα κανει ομως ουτε το 1% του κοσμου. Το 90% των BTC βρισκονται στο 2% των BTC adresses. Λεμε οτι και τα crypto ειναι decentralized αλλα στη θεωρια το πολυ χρημα παλι οι λιγοι το μαζευουν οπως γινεται ανεκαθεν και με τα κανονικα χρηματα. Σε ενα καθαρα καπιταλιστικο συστημα δεν θα μπορουσε να γινει αλλιως. Απλα προσωπικα δεν ξερω κατα ποσο ειναι θεμιτο και καλο για τους περισσοτερους απλα να μαζευουν χρημα το οποιο καθεται σιγουρα ειναι κατι που δεν γεμιζει καποιον ανθρωπο για αυτο και βλεπουμε πολλους λεφταδες να ειναι τερμα μιζεροι γιατι τους εχει καταβαλλει το χρημα και οχι το αντιθετο. Χανεται η ουσια μετα θεωρω ειναι καθαρα προσωπικη αποψη.

Καλα προφανως και δεν καιγομαι οι περισσοτεροι εδω το κανουμε για την πλακα μας καθαρα καταλαβαινω ομως οτι καποιοι πιστευουν σε κατι περισσοτερο και ειμαι 50-50 για το τι θα γινει στο μελλον και κατα ποσο θα μπορεσουν να συνυπαρξουν τελειως αρμονικα crypto/fiat. 

Εδώ κανείς λάθος😜 το δίκτυο είναι decentralized όχι το νόμισμα👍 πάντα αυτός που επενδύει περισσότερα περνει την μεγαλύτερη πίτα 👍 αυτό δεν θα αλλάξει με καμία τεχνολογία και ούτε πρέπει αν με ρωτάς 😜

3 ώρες πριν, yiannis1991 είπε

Πολύ χάλια εδώ και 2 μέρες. 70/μήνα ενώ πριν ήταν στα 90-100..

Και που σε ακόμα, όσο περισσότεροι κάνουν mining τόσο θα πέφτει ο Ρυθμός εξόρυξης ,το μόνο που θα σε σώσει είναι να έχει συνεχή άνοδο το btc 👍

Επεξ/σία από nikos5800
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

δεν εχετε ιδιες καρτες ,δεν αποδιδουν το ιδιο οι καρτες σε καθε αλγοριθμο. Στις ampere πχ excavator και phoinix miner ειναι οι δυο που αποδιδουν καλυτερα απο ολους και ειναι σχεδον στα ιδια ,οτιδηποτε αλλο χανει αρκετα. Το profit εχει να κανει και με την δυσκολια δεν ειναι καθε μερα η ιδια.

Ο γιαννης ειναι με 2060 οποτε ισως κατι να μην δουλευει καλα με excavator? Δεν εχω δει τετοιες διακυμανσεις με nbminer μεχρι στιγμης τις τελευταιες μερες.

14 λεπτά πριν, nikos5800 είπε

Εδώ κανείς λάθος😜 το δίκτυο είναι decentralized όχι το νόμισμα👍 πάντα αυτός που επενδύει περισσότερα περνάει την μεγαλύτερη πίτα 👍 αυτό δεν θα αλλάξει με καμία τεχνολογία και ούτε πρέπει αν με ρωτάς 😜

Και που σε ακόμα, όσο περισσότεροι κάνουν mining τόσο θα πέφτει ο Ρυθμός εξόρυξης ,το μόνο που θα σε σώσει είναι να έχει συνεχή άνοδο το btc 👍

Ναι εχεις δικιο αλλα οπως και στο fiat παλι τα πολλα λεφτα απο τα crypto θα πανε στους λιγους. Οπως και στο fiat το 1% του παγκοσμιου πληθυσμου θα εχει το 90% των crypto. Παλι αυτοι θα ελεγχουν την τιμη δηλαδη οπως γινεται και στο δολλαριο που αν θελουν αυριο rockefeller και rothschild το μηδενιζουν η το ανεβαζουν οσο θελουν. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι πριν 2 μέρες μια χαρά πήγαινε με excavator. Σταθερά πάνω από 3.5 καθαρά. Τώρα δοκίμασα με όλους τους miner που έχουν dagger και πάλι ο excavator είναι καλύτερος και έχει και 0% dev fee. Απλά έχουν πέσει οι πληρωμές για κάποιο λόγο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, nikos5800 είπε

Και που σε ακόμα, όσο περισσότεροι κάνουν mining τόσο θα πέφτει ο Ρυθμός εξόρυξης ,το μόνο που θα σε σώσει είναι να έχει συνεχή άνοδο το btc 👍

Όσο περνάει το καιρός μεγαλώνει και η δυσκολία οπότε για να παραμείνεις στο ίδιο ποσό eth ανά μέρα πρέπει να αυξάνεις το hash rate.

Αυτές τις μέρες δεν έχει πολλα transactions οπότε τα blocks έχουν μικρότερα e . Ακόμα χωρίς να είμαι 💯 σίγουρος τα περισσότερα pools έβαλαν ελάχιστα fees μέσα στα blocks που σκάβουν για payouts από 0.1 και πάνω οπότε πάλι χάνουμε και από εκεί.

Η τιμή είμαι η καλύτερη αυτή τη στιγμή , εάν σκάει η φούσκα τους επόμενους μήνες θα πέσει πολύ κλάμα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, omitziz είπε

Όσο περνάει το καιρός μεγαλώνει και η δυσκολία οπότε για να παραμείνεις στο ίδιο ποσό eth ανά μέρα πρέπει να αυξάνεις το hash rate.

Αυτές τις μέρες δεν έχει πολλα transactions οπότε τα blocks έχουν μικρότερα e . Ακόμα χωρίς να είμαι 💯 σίγουρος τα περισσότερα pools έβαλαν ελάχιστα fees μέσα στα blocks που σκάβουν για payouts από 0.1 και πάνω οπότε πάλι χάνουμε και από εκεί.

Η τιμή είμαι η καλύτερη αυτή τη στιγμή , εάν σκάει η φούσκα τους επόμενους μήνες θα πέσει πολύ κλάμα 

χωρις να ειμαι ειδικος, το ΕΑΝ μπορεις να το παραλειψεις.

ΟΤΑΝ σκασει η φουσκα θα κλαψετε πολλοι...

να δω ποσες φορες θα χρειστει να συμβει για να καταλαβει το ποπολο οτι αυτα ειναι κολπα για μεγαλα κεφαλια.

το 1999 θυμαμαι μεχρι και η κουτση μαρια επαιζε στο χρηματιστηριο (επαιζει διοτι τζογος ειναι) μετα κλαιγανε ολοι παρεα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Makatsoras είπε

ΟΤΑΝ σκασει η φουσκα θα κλαψετε πολλοι...

Εγώ έχω πιάσει το ROI και το ποσό για validator οπότε δεν με ενδιαφέρει καθόλου. Τους καινούργιους όμως που μπαίνουν τώρα με 1000 φεύγα την 3060ti και 10+ μήνες αποπληρωμή .. καλά κρασιά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Makatsoras είπε

χωρις να ειμαι ειδικος, το ΕΑΝ μπορεις να το παραλειψεις.

ΟΤΑΝ σκασει η φουσκα θα κλαψετε πολλοι...

να δω ποσες φορες θα χρειστει να συμβει για να καταλαβει το ποπολο οτι αυτα ειναι κολπα για μεγαλα κεφαλια.

το 1999 θυμαμαι μεχρι και η κουτση μαρια επαιζε στο χρηματιστηριο (επαιζει διοτι τζογος ειναι) μετα κλαιγανε ολοι παρεα...

Άστο👍 δεν είσαι ειδικός, το Bitcoin μόνο φούσκα δεν το λες 👍αλλά ουτε και το χρηματιστήριο ,γενικά αν δεν έχεις ασχοληθεί για πολύ καιρό δεν θα το καταλάβεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Makatsoras είπε

χωρις να ειμαι ειδικος, το ΕΑΝ μπορεις να το παραλειψεις.

ΟΤΑΝ σκασει η φουσκα θα κλαψετε πολλοι...

να δω ποσες φορες θα χρειστει να συμβει για να καταλαβει το ποπολο οτι αυτα ειναι κολπα για μεγαλα κεφαλια.

το 1999 θυμαμαι μεχρι και η κουτση μαρια επαιζε στο χρηματιστηριο (επαιζει διοτι τζογος ειναι) μετα κλαιγανε ολοι παρεα...

να κλαψει καποιος γτ? επειδη εχει μια καρτα και κανει και mining ? Κερδος βγαζει ,αν σταματησει να βγαζει απλα κλεινει το miner. Aυτος που εχει παρει καινουριες καρτες παλι και ειναι πολλες σε αριθμο παλι αμα θελει τις πουλαει και με τις τιμες που επικρατουν αυτον τον καιρο κερδισμενος θα βγει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ριξτε μια βοηθεια εδω μπας και γλιτωσουμε το fee. Πουλησα αρκετα NIM σημερα μιας και τσιμπησε η τιμη του και τα εκανα trade με BTC μεσω bitmax. Για να τα στειλω στο nicehash θελει 0.0005 BTC δηλαδη 19 ευρω fee. Γινεται καπως να το γλιτωσω? Μπορω να τα κανω και USD η αλλα νομισματα eth dash κτλ. Σε πιο θα εχω το μικροτερο fee για να τα στειλω στο nicehash? Απο εκει μετα θα γινουν ευρω για να τα στειλω στην τραπεζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Arkin είπε

Καλα κρατανε τα payouts παντως δεν φαινεται να επεσε τοσο πολυ το profit

 

 

Screenshot_1.png

Εσένα σε νοιάζει να υπάρχει κόσμος να αγοράζει hash από το NH. Όσο είναι ψιλά θα αγοράζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Arkin είπε

Μήπως σε άλλαξε τίποτα αλγόριθμο? Με dagger είμαι σταθερά 75 λεπτά το 4ωρο 4.5 τη μέρα δηλαδή 135 το μήνα βγαίνει. Έπεσε λίγο αλλά πάλι είναι πολύ καλά. 

 

5 ώρες πριν, yiannis1991 είπε

Πολύ χάλια εδώ και 2 μέρες. 70/μήνα ενώ πριν ήταν στα 90-100..

Αυτά τα 135 και 90-100 παιδιά είναι ευρώ; Και με τι Mh/s σκάβετε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...