Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

image.png.172dba36ca497a15c9ea907a31df2a37.png

image.png.c9d0b1218de25fad0bd833310e0e0873.png

Αν εκανα σωστα τις πραξεις, αφου με 1th/s βγαζεις 2.28 btc, για ελαχιστο order 0.005 btc θες περιπου 1th/s / 456 = 2.1gh/s 

Οποτε και ακυρο αυτο που εγραψα για 50-100 ευρω, αου εχουν ηδη min 0.005 btc

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, greekfragma είπε

αδυνατώ να ακολουθήσω... τις πράξεις και το κέρδος ανά μήνα.

 

Με 1 th/s βγαζεις 2.28 btc. Αρα αρχικα αφου θες 0.005 btc εστω ως min για δοκιμη, κανεις 2.28 / 0.005 για να δεις ποσες φορες πρεπει να διαιρεσεις και την αντιστοιχη δυναμη των 1.000.000 mh/s (1 th/s) 

Τωρα, μιας και 0.005 btc = ~240 ευρω/290 usd, με βαση το whattomine για σημερα, μαλλον μπαινεις μεσα κατα ~50 usd. 

image.png.f20abe95588f51381b0501efed947f9d.png

@greekfragma : συμπληρωνω για να εχεις ολες τις πραξεις αυριο μαζεμενες 😛

Με 20κ ευρω, αρα δλδ 0.42 Btc μπορεις να νοικιασεις ~185 gh/s:

image.png.df59580adef5cda56bd9ad2dbbc3fef4.png

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα. Προσπαθώ να φτιάξω λογαριασμό στο coinbase και δεν δέχεται το bank statement από την revolut, το οποίο είναι στα αγγλικά. Έστειλα μέιλ στο support και η απάντηση ήταν ότι δεν ειναι valid proof of address. Μπορώ να κάνω κάτι άλλο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, cult77 είπε

Καλημέρα. Προσπαθώ να φτιάξω λογαριασμό στο coinbase και δεν δέχεται το bank statement από την revolut, το οποίο είναι στα αγγλικά. Έστειλα μέιλ στο support και η απάντηση ήταν ότι δεν ειναι valid proof of address. Μπορώ να κάνω κάτι άλλο;

Σε εμένα δε δέχτηκε το bank statement αλλά δέχτηκε το card statement.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

για το NiceHash η σελιδα που αγοραζεις hashpower ειναι εδω
https://www.nicehash.com/marketplace

σου εχει τα νομισματα που ειναι διαθεσιμα για mining και απο εκει βλεπεις τους workers που κανουν mining και τις προσφορες που εχουν για αγορα

@kkatzos/ τα payments του Nicehash ειναι κυμαινομενα δεν ειναι σταθερα, δες παρακατω, επανω εχω το χθεσινο screenshot,  τωρα μολις εχω κανει screenshot τις ιδιες ακριβως ημερομηνιες δες τις τιμες στις πληρωμες που ανεβηκε το bitcoin 3%
το σκεπτικο μου ειναι αν συμφερει να σκαβεις Eth σε pool ή ειναι καλυτερα σε Nicehash και τη καταλληλη στιγμη που ανεβει το btc και αλλαξει η ισοτιμια btc/eth υπερ του πρωτου τοτε να τα κανεις Eth

Jeyuo1c.png

5WZKGBi.png

Επεξ/σία από Odyss3us
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, Vsrs7 είπε

Πώς την έχεις την διάταξη των fan;;

Δηλαδή ήταν τόσο δύσκολο να πάρει μεγάλους ανεμιστήρες/βεντιλατέρ;

πχ σαν αυτό

large_20210428162438_ventilater_spal_ita(υπόψιν αυτό έχει 33CM διάμετρο δεν ειναι μικρό σαν τα φουρούφια και υπάρχουν μεγαλύτερα)

 

με αυτά τα φουρφούρια τι να κλάσει; :P 

Δηλαδή και λίγο κοινή λογική... έχει 4 φουρούρια.... με 4 φουρούρια ψύχεις 2 μικρές AIO για επεξεργαστή αντίστοιχα 2 τέτοιες πόσες καρτες θα μπορούσαν να ψύξουν (υπόψιν ότι ο επεξεργαστής έχει μικρότερες θερμικές απαιτήσεις απο μια κάρτα γραφικών τουλάχιστον αν η κάρτα ειναι midrange και άνω) 

άρα αν φτάνουν ίσα ίσα για αυτόν τον σκοπό μάλλον δεν θα φτάνουν για κάτι πολύ πιο απαιτητικό. 

 

Ή άλλο παράδειγμα... πχ έχεις 4 κάρτες η κάθε κάρτα 3 φουρφουρια πάνω της (πχ μια RTX 3070) 4*3 =12 πως γίνεται λοιπόν τα 4 φουρφούρια που έβαλε στην ντουλάπα να μετακινήσουν περισσότερο αέρα απο τα 12 φουρφούρια των καρτών;;;; 

 απότι φαίνεται δεν ειναι τόσο κοινή η "κοινή λογική" 

λυπάμαι αλλά δεν θα ξοδέψω αλλο ενέργεια αφού όπως φαίνεται ότι και να πω στον βρόντο θα πάει :P 

Επεξ/σία από Dr_Pepper
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Vsrs7 είπε

Αν το βρεις, πες και σε μας γιατί ούτε εμείς καταλαβαίνουμε πως γίνεται.

@Dr_Pepper @Odyss3us 😂😂😂😂😂

Round...2!!! 😛😂😂 

Γιατί δεν την έβγαζες έξω την ντουλάπα να έχεις και το κεφάλι σου ήσυχο;;


λογικα αποτι καταλαβα βαζει τον ανεμιστηρα που εχει στη πορτα να φυσαει απο την αριστερη μερια που εχει κοψει τη ντουλαπα και ταυτοχρονα κλιματιζει το δωματιο 24/7 με το κλιματιστικο που εχει απο επανω, τα 3 μπουρια πως καταφερε να ενωσει για να τα βγαλει απο τη τρυπα επανω δεν εχω καταλαβει,

τεσπα αν φερει γυναικα στο σπιτι καλυτερα να εχει κλειδωμενο αυτο το δωματιο😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
39 λεπτά πριν, Odyss3us είπε


λογικα αποτι καταλαβα βαζει τον ανεμιστηρα που εχει στη πορτα να φυσαει απο την αριστερη μερια που εχει κοψει τη ντουλαπα και ταυτοχρονα κλιματιζει το δωματιο 24/7 με το κλιματιστικο που εχει απο επανω, τα 3 μπουρια πως καταφερε να ενωσει για να τα βγαλει απο τη τρυπα επανω δεν εχω καταλαβει,

τεσπα αν φερει γυναικα στο σπιτι καλυτερα να εχει κλειδωμενο αυτο το δωματιο😁

Προφανώς και δεν τα έχει ενώσει τα μπουρια αλλα τα έχει εκεί κοντά στο παράθυρο να βγάζουν τον αέρα προς τα εκεί. Λογικά όταν μπει και διαβάσει, θα μας ενημερώσει πως το έχει κάνει.

Επεξ/σία από Vsrs7
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Odyss3us είπε

@kkatzos/ τα payments του Nicehash ειναι κυμαινομενα δεν ειναι σταθερα, δες παρακατω, επανω εχω το χθεσινο screenshot,  τωρα μολις εχω κανει screenshot τις ιδιες ακριβως ημερομηνιες δες τις τιμες στις πληρωμες που ανεβηκε το bitcoin 3%

Είναι σταθερά σε BTC. Η ισοτιμία BTC-EUR αλλάζει εννοείται.

Ε, αυτό το 3% λίγο πολύ και το ΕΤΗ το έχει από χθες.

Δεν αλλάζει η ουσία.

1 ώρα πριν, Odyss3us είπε

το σκεπτικο μου ειναι αν συμφερει να σκαβεις Eth σε pool ή ειναι καλυτερα σε Nicehash και τη καταλληλη στιγμη που ανεβει το btc και αλλαξει η ισοτιμια btc/eth υπερ του πρωτου τοτε να τα κανεις Eth

Καλά τα λες.

Αυτό που πιστεύω θα συμβεί είναι ότι όταν κάνει το ράλι του το BTC (αν το κάνει) θα είναι ακόμα περισσότερο κερδισμένοι αυτοί που έσκαβαν στο ΝΗ.

Το ΕΤΗ έκανε καλό ράλι, ίσως για λίγες μέρες να ξεκουραστεί ;)

Επεξ/σία από kkatzos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ξέρετε που θα βρω hdmi terminator? Ή hdmi dummy plug που λεγεται, για να φαίνεται σαν να εχω συνδεμένη οθόνη στον υπολογιστή?

https://www.amazon.com/DTECH-Display-Emulator-Compatible-fit-Headless/dp/B07C4WD9CH/ref=mp_s_a_1_8?dchild=1&keywords=hdmi+terminator&qid=1620465920&sr=8-8

Κατι τέτοιο Ελλάδα που το βρίσκω? 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Exoskeletor είπε

Παιδια ξέρετε που θα βρω hdmi terminator? Ή hdmi dummy plug που λεγεται, για να φαίνεται σαν να εχω συνδεμένη οθόνη στον υπολογιστή?

https://www.amazon.com/DTECH-Display-Emulator-Compatible-fit-Headless/dp/B07C4WD9CH/ref=mp_s_a_1_8?dchild=1&keywords=hdmi+terminator&qid=1620465920&sr=8-8

Κατι τέτοιο Ελλάδα που το βρίσκω? 

 

Καλημέρα. Δες στις αγγελίες του insomnia.

https://www.insomnia.gr/classifieds/item/1780933-hdmi-dummy-plug/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...