Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 ώρες πριν, yiannis1991 είπε

H 3060Ti LHR πόσα βγάζει; Δεν θέλω πολλά, κάνα 200άρι, να βγάλω το καπέλο..

Πάνω κάτω όσο η 2060 που έχεις. Σε 2-3 μήνες θα το έχεις βγάλει το 200ρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 ώρες πριν, Arkin είπε

Τα δικά σου αγόρασα μάλλον αγόρασα στα 2600 ευρώ μέσα 2017 αλλά έχουν φύγει προ πολλού. Η μαλακια ήταν που έβαλα ένα 100αρικο σε διάφορα νομίσματα 6 ευρώ στο καθένα και το verge σε 5 μήνες έκανε x100. Που να το ξέρεις να βάλεις όλο το 100αρικο σε αυτό και σε 5 μήνες να τσιμπήσεις ένα ζεστό 10χιλιαρο από το πουθενά. Μια μαγική σφαίρα θέλουμε. 

Τα δικά μου λίγο δύσκολο αλλα περα απο την πλακα προλαβαινεις να μπεις ADA. Υπολογιζω στα 3$ μεχρι 12 Σεπτεμβριου και οσο και να σου φανει κουφο μεχρι τελος του ετους μπορει να εχει χτυπησει και 5$

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, Arkin είπε

Τα δικά σου αγόρασα μάλλον αγόρασα στα 2600 ευρώ μέσα 2017 αλλά έχουν φύγει προ πολλού. Η μαλακια ήταν που έβαλα ένα 100αρικο σε διάφορα νομίσματα 6 ευρώ στο καθένα και το verge σε 5 μήνες έκανε x100. Που να το ξέρεις να βάλεις όλο το 100αρικο σε αυτό και σε 5 μήνες να τσιμπήσεις ένα ζεστό 10χιλιαρο από το πουθενά. Μια μαγική σφαίρα θέλουμε. 

Η μια μηχανή του χρόνου!

3 ώρες πριν, dream21 είπε

Τα δικά μου λίγο δύσκολο αλλα περα απο την πλακα προλαβαινεις να μπεις ADA. Υπολογιζω στα 3$ μεχρι 12 Σεπτεμβριου και οσο και να σου φανει κουφο μεχρι τελος του ετους μπορει να εχει χτυπησει και 5$

Το βασιζεις κάπου αυτό για το ada ή απλά είναι πρόβλεψη δική σου;

Επεξ/σία από Vsrs7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, Vsrs7 είπε

 

Το βασιζεις κάπου αυτό για το ada ή απλά είναι πρόβλεψη δική σου;

Παρακολουθώ χρόνια τον Tony Spark , ο ανθρωπος ειλικρινα δεν παιζεται.  Οτι αλλο καλυτερα στο club bitcoin για να μην ξεφυγουμε εδω μιας και ειναι καθαρα για mining.

Επεξ/σία από dream21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, cyberguy είπε

 

δεν μου λενε τιποτα τα 50m\s στην 3070 ti .. σε ravencoin εχει καλυτερο profit.. ακομα και στο ergo

Επεξ/σία από johnmt2
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα έχετε να προτείνεται κάποιο guide η κάποιες οδηγίες για αρχάριο για να δοκιμάσω περιστασιακά το mining για ένα διάστημα?
Δεν έχω ασχοληθεί με το άθλημα ποτέ και σε πρώτη φάση θα χρησιμοποιήσω το main pc με μια 3080ti για περίπου 10 -15 ώρες τη μέρα να δω πως θα πάει για κάνα μήνα με τον λογαριασμό ρεύματος. 
Από τα λίγα που είδα λένε ότι συμφέρει το ERGO αλλά δεν έχω γνώσεις για να κρίνω όπως και δεν ξέρω από που να αρχίσω…

Αν δω ότι με παίρνει από θέμα κόστους ρεύματος αργότερα ίσως κάνω την αρχή για 24/7 στήνοντας ένα  rig αποκλειστικά για mining σε πρώτη φάση με διάφορα spare parts και μια 1070 που ήδη έχω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Deu164 είπε

Καλησπέρα έχετε να προτείνεται κάποιο guide η κάποιες οδηγίες για αρχάριο για να δοκιμάσω περιστασιακά το mining για ένα διάστημα?
Δεν έχω ασχοληθεί με το άθλημα ποτέ και σε πρώτη φάση θα χρησιμοποιήσω το main pc με μια 3080ti για περίπου 10 -15 ώρες τη μέρα να δω πως θα πάει για κάνα μήνα με τον λογαριασμό ρεύματος. 
Από τα λίγα που είδα λένε ότι συμφέρει το ERGO αλλά δεν έχω γνώσεις για να κρίνω όπως και δεν ξέρω από που να αρχίσω…

Αν δω ότι με παίρνει από θέμα κόστους ρεύματος αργότερα ίσως κάνω την αρχή για 24/7 στήνοντας ένα  rig αποκλειστικά για mining σε πρώτη φάση με διάφορα spare parts και μια 1070 που ήδη έχω 

Αυτά είναι τα profit της κάρτας σου σύμφωνα  με το 2calc αυτή την στιγμή το ravencoin έχει το καλύτερο profit αλλά απαιτεί πολλά watt ο αλγόριθμος kaw pow  το ergo έρχεται τρίτο σε profit αλλά είναι πολύ efficient σε κατανάλωση 

SmartSelect_20210816-012404_Chrome.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για την ώρα δοκιμάζω το παρακάτω μετά από κάνα 2 videos που είδα στο youtube  και παίζω με τα settings αλλά δεν ξέρω τι να επιλέξω σχετικά με τα wallets 
Έφτιαξα ένα Yoroi όπως πρότειναν τα videos αλλά δεν έχω ιδέα τι κάνω παρακάτω από τη μια διαβάζω για direct exchange από την άλλη για εναρκτήρια έχω χάσει την μπάλα προς το παρόν 

Τα settings πως σας φαίνονται? sta 227w παίζει γύρω στα 265-268MH/s


5v4dzYV.png

Επεξ/σία από Deu164
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτομαι να ξεκινήσω mining με ένα σύστημα που αρχικά θα έχει τρεις 1660 και στην συνεχεια 6..θα είμαι καλυμμένος με ένα 1000ρι τροφοδοτικό όταν θα έχω και τις 6 κάρτες στο rig? Επίσης, μετά από πόσους μήνες θα πρέπει να πάρεις τα λεφτά σου πισω για να θεωρηθεί πως αξίζει η διαδικασία?επειδή δεν γνωρίζω πολλά πάνω στο θέμα αν με επιλογή άλλων καρτών θα έχω μεγαλύτερο κέρδος με το budget που διαθέτω (1200-1400€) παρακαλώ απαντήστε μου.. Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, johnmt2 είπε

Παιδιά γνωρίζουμε τον ποιο αποδοτικό miner για erg? Επίσης ποιο pool? Nano, hero?

NBminer άνετα.

Pool είναι θέμα τι θέλεις. Συνεχή μικρά rewards ή πιο αραιά και μεγάλα; Nano και Herominers vs 2miners

7 ώρες πριν, Deu164 είπε

Τα settings πως σας φαίνονται? sta 227w παίζει γύρω στα 265-268MH/s

Άψογος είσαι.

7 ώρες πριν, Deu164 είπε

Για την ώρα δοκιμάζω το παρακάτω μετά από κάνα 2 videos που είδα στο youtube  και παίζω με τα settings αλλά δεν ξέρω τι να επιλέξω σχετικά με τα wallets 
Έφτιαξα ένα Yoroi όπως πρότειναν τα videos αλλά δεν έχω ιδέα τι κάνω παρακάτω από τη μια διαβάζω για direct exchange από την άλλη για εναρκτήρια έχω χάσει την μπάλα προς το παρόν 

Δε θα ασχολείσαι με πορτοφόλια.

Άμεσα στο wallet του ανταλλακτηρίου θα κάνεις mine. Coinex ή Gate.io για ERG. Κάνεις λογαριασμό, επιλέγεις deposit ERG και θα σου δημιουργήσει ERG address την οποία θα χρησιμοποιείς στο miner σου.

Στις 14/8/2021 στις 7:12 ΠΜ, yiannis1991 είπε

H 3060Ti LHR πόσα βγάζει; Δεν θέλω πολλά, κάνα 200άρι, να βγάλω το καπέλο..

  

Στις 14/8/2021 στις 1:53 ΜΜ, malakudi είπε

Πάνω κάτω όσο η 2060 που έχεις. Σε 2-3 μήνες θα το έχεις βγάλει το 200ρη.

Όσοι έχουν LHR έχουν την εξαιρετική επιλογή του NiceHash.

Επιλέγουν τους αλγορίθμους Kawpow και Octopus στον NBminer και το NH τους κάνει αυτόματα εναλλαγή αρκετές φορές τη μέρα επιλέγοντας πάντα τον πιο κερδοφόρο. Την προηγούμενη εβδομάδα με αυτό τον τρόπο η 3060Ti LHR έβγαζε 3,7 - 4,5€/ημέρα με 170W.

Επεξ/σία από kkatzos
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...